Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporují nominaci Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Ano

163
84%

Ne

21
11%

Zdržuji se

10
5%
 
Celkem hlasujících: 194 - Celkem hlasů: 194

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Je nám 12, to dospělost teda ještě úplně není. Ale nemyslím, že je nějak dospělé, si usekávát ruku nebo nohu, s kterou sem vyrostl a která mi do teď dobře sloužila, vlastně bych se bez ní neobešel. A jako, že protivníci tuhle ruku využívají k útokům proti tobě? Myslíš si, že když si ji usekneš nebudou využívat něco jiného? Usekneš si pak i tu nohu? Co dál?
S transparentností jsme se dostali do parlamentu, to že nás to teď pokosilo, není vina transparence. Možná je to spíš naopak, víc nás mohlo pokosit, že se čím dál víc uzavíráme a bojíme se otevřeně diskutovat.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Jan.Hamal.Dvorak
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 150
Registrován: 29 dub 2009, 22:38
Profese: Informatik
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 540 poděkování
Dostal poděkování: 769 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak »

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Vráťo, jak bys přistoupil k problému, že o nás mají voliči vysoké mínění, věří našim kompetencím a zdráhají se přímo zapojit, protože si myslí, že na to nemají? Dokázal bys změnit naši prezentaci tak, aby nás lidé vnímali jako někoho, kdo jim pomůže dorůst? Bude potřeba i změna poměrů uvnitř strany? Jak jí dosáhneme?

Naposledy upravil(a) Jan.Hamal.Dvorak dne 13 říj 2021, 13:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Michael.Polak »

Ano, ale přese všechno, otevřenost fóra je základ. Podle mě spíš zodpovědností MO nějak vyškolit novináře, aby se naučili informace z pirátského fóra zasazovat do kontextu a rozlišovali členský podnět od výsledku hlasování. (u jakékoliv jiné strany se ty procesy přece museli naučit taky - každá strana má nějaké - a to, že někdo je třeba nominován na předsedu u ČSSD není totožné s tím, že se tím předsedou stal.. .nejsme v tomhle ohledu odlišní a samozřejmě máme prostor to komunikovat jak to doopravdy je. Místo nějakých FAQ ale homepage zabírají marketingové slogany....

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kalis, Eva.Novakova, Robert.Magni
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Korbel »

OFFTOPICNějaký workshop jak fungují Piráti zaměřený na novináře by nemusel být špatný :-)

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 10:35

Důstojné podmínky a personální stav: Chci, aby lidi v MO měli lepší platové podmínky. Během kampaně byli k dispozici nonstop. Je to na diskuzi o rozpočtu, proto považuju za klíčové, že u domlouvání už bude nový vedoucí MO, aby bojoval za zájmy a podmínky pro jednotlivé zaměstnance a vytvořil takovou strukturu, aby byli zaměstnanci doplnitelní, zastupitelní a hlavně platově saturovaní za míru svojí práce. Sám znám situaci ze všech pozic (dobrovolník, placený na IČO paušálně, placený za konkrétní práci). Určitě budu postupovat tak, že diskuzi povedu s ostatními odbory a odpovědnými místy a budeme se snažit si pro šikovné a schopné lidi zajistit co nejlepší pracovní prostředí.

OK. Doporučuji to sladit s PO. Bylo by hezké, mít super podmínky pro zaměstnance. Ale už ne tolik, pokud by zaměstnanci (nebo v horším případě vykořisťovaní dodavatelé) v jiných odborech potili krev za horších podmínek.

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 10:35

Státotvornost: Máme možnost bruslit mezi mnohými přístupy. A zároveň je to moje reklamní fráze, když budeš chtít, rozepíšu víc.

Ano prosím :-)

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 10:35
  1. Nevím, jestli je to pohodlný nebo nepohodlný názor a souvisí to s jedničkou. Musíme Facebook a jeho další platformy používat, protože tam jsou lidi. A umíme ho používat. Můžeme a imo musíme systém Facebooku ve svém chápání redefinovat vlnovou strategií založenou na virálním šíření. A touto cestou chci jít primárně. Záleží na tom, jaké se budou vyrábět výstupy. Obrázky s pruhem a tisíci slovy? Ne, děkuji.

Souhlasím s tím, že musíme chodit za lidmi. I na ten facebook. Ale musíme facebooku strkat peníze, které nám jednak chybí třeba na ty naše lidi a jednak je facebook používá proti nám a tomu, o co se snažíme (svobodná, demokratická a informovaná společnost bez příkopů)?

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 10:35
  1. Budu mluvit spíš konkrétně, aby se pod tím dalo něco představit. Online: Influencerské, moderní platformy a hybridní profily. Sociální sítě v mnoha podobách. Newslettery. Další typy mailových sdělení. Weby. Hybridní a guerilla formy komunikace. Hry, ankety, další interaktivní obsah.
    Offline: Tiskové zprávy, influencerské články, vlastní tištěné nosiče po jejich rethinku, happeningy a performace + guerilla.
    Vše tak, aby se k lidem dostala emoce z naší práce, ne tisíc slov o naší práci.

OK. Top 5 kanálů a přibližně jejich ideální procentní zastoupení?

Doplňující dotaz č.1: Víš co je Fediverse?

Doplňující dotaz č.2: Jak by sis (realisticky) představoval tým MO?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Filipek, Dalibor.Zahora
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Robert.Magni »

Pokud nezakážeš členům facebook a spol,nemá smysl ořezávat forum. Když si to nebudou moct vystřihnout media sami,vystřihne to pro ně někdo od nás.
Smysl má být první,kdo s tím ven vyleze.
Nesmysl je zkoušet něco tajit - nefunguje to žádné straně. :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Jan.Zavadil
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

#6
Ahoj, rozjela se tu diskuze o Fóru.
Já bych chtěl říct, že se nebráním žádné diskuzi, ale upozorňuju, že útoky nejsou proto, že Fórum je cringe, ale proto, že někdo chce skandalizovat úplně všechno. A samozřejmě to u veřejnosti důvěru v nás nepřidává. Je potřeba umět věci líp spinovat, mluvit o Fóru častěji, minimalizovat rizika.
Ilustrační příklad:
#obratmelist

06-full.png
06-full.png (817.04 KiB) Zobrazeno 282 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ahoj - muzes prosim nastinit nejak tebou navrzeny rozpocet MO?
Hlavne me zajima personalni oblast, kolik lidi na kterych pozicich a uvazcich. Diky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Vratislav.Filipek, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Jiri.Belsan
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 330
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1220 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Vráťovu nominaci jednoznačně podporuji. Jen bych v těch grafikách možná omezil žlutou a zelenou barvu ;)

Člen PMS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Jiri.Belsan píše: 13 říj 2021, 18:45

Vráťovu nominaci jednoznačně podporuji. Jen bych v těch grafikách možná omezil žlutou a zelenou barvu ;)

To už jsou teďko barvy nežádoucí, souhlasím a ty dané odstíny už nenávidím navždy :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Jan.Zavadil, Michaela.Nepejchalova, Lucie.Spacilova
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Jan.Korbel píše: 13 říj 2021, 13:43

OFFTOPICNějaký workshop jak fungují Piráti zaměřený na novináře by nemusel být špatný :-)

OK. Doporučuji to sladit s PO. Bylo by hezké, mít super podmínky pro zaměstnance. Ale už ne tolik, pokud by zaměstnanci (nebo v horším případě vykořisťovaní dodavatelé) v jiných odborech potili krev za horších podmínek.

Vratislav.Filipek píše: 13 říj 2021, 10:35

Státotvornost: Máme možnost bruslit mezi mnohými přístupy. A zároveň je to moje reklamní fráze, když budeš chtít, rozepíšu víc.

Ano prosím :-)

Souhlasím s tím, že musíme chodit za lidmi. I na ten facebook. Ale musíme facebooku strkat peníze, které nám jednak chybí třeba na ty naše lidi a jednak je facebook používá proti nám a tomu, o co se snažíme (svobodná, demokratická a informovaná společnost bez příkopů)?

OK. Top 5 kanálů a přibližně jejich ideální procentní zastoupení?

Doplňující dotaz č.1: Víš co je Fediverse?

Doplňující dotaz č.2: Jak by sis (realisticky) představoval tým MO?

Ahoj, díky za doplňující dotazy.

  • Ano, chci to sladit s PO a dalšími, proto si myslím, že je důležité, aby nový vedoucí MO byl znám co nejdříve a mohl se aktivně účastnit toho plánování.
  • Státotvornost, rovina 1: Budeme ve vládě a je otázka, jak se k tomu budeme marketingově stavět. Já tady na Fóru nechci psát tu vizi úplně natvrdo, klidně si to můžeme říct nebo napsat napřímo, jaké možnosti se nám tam nabízejí.
    Státotvornost, rovina 2: Moje narážka na ztrátu vlastní značky během kampaně. To už nikdy víc.
  • Je to začarovaný kruh, bez peněz Facebooku nedosáhneme síly, kterou potřebujeme, abychom skrz zastupitelskou demokracii mohli bránit svobodnou, demokratickou a informovanou společnost bez příkopů. Ale vím, co myslíš. Budeme hovořit segmentovaně k cílové skupině co nejefektivnějším způsobem. Úspory na tomhle provozu vidím spíš v nákladech na výrobu toho CO se sponzoruje, drahá videa s minimálním impactem, atd.
  • TOP5 kanálů online - nejde to tak napsat, musí to být chytrý mix všeho kolečkem prokliků a neustálé přítomnosti na obrazovce s něčím, co zaujme: Facebook - YouTube - Instagram - Web (nové "PirListy") - Mail - Hybrid. Tato strategie se samozřejmě musí posouvat s okolnostmi. Je to na mnohem delší analýzu. Co se týče Offline, chci širokou debatu nad změnou formátu.
  • Fediverse: Ano.
  • Tým: Ptáš se na finance?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jan.Korbel
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“