Je nám 12, to dospělost teda ještě úplně není. Ale nemyslím, že je nějak dospělé, si usekávát ruku nebo nohu, s kterou sem vyrostl a která mi do teď dobře sloužila, vlastně bych se bez ní neobešel. A jako, že protivníci tuhle ruku využívají k útokům proti tobě? Myslíš si, že když si ji usekneš nebudou využívat něco jiného? Usekneš si pak i tu nohu? Co dál?
S transparentností jsme se dostali do parlamentu, to že nás to teď pokosilo, není vina transparence. Možná je to spíš naopak, víc nás mohlo pokosit, že se čím dál víc uzavíráme a bojíme se otevřeně diskutovat.
Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Moderátor: Predsedajici
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
- U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
- Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
- Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
- Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.
Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 13):
- Jan.Bednarik, Jan.Hamal.Dvorak, Eva.Novakova, Jan.Korbel, Ivor.Kollar, Martin.Morong, Robert.Magni, Vladimir.Vlach, Vaclav.Fortik, Jan.Zavadil, Jan.Tempel, Dominika.Michailidu, Michaela.Nepejchalova
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Jan.Hamal.Dvorak
- Vedoucí technického odboru
- Příspěvky: 150
- Registrován: 29 dub 2009, 22:38
- Profese: Informatik
- Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
- Dal poděkování: 540 poděkování
- Dostal poděkování: 769 poděkování
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.
Vráťo, jak bys přistoupil k problému, že o nás mají voliči vysoké mínění, věří našim kompetencím a zdráhají se přímo zapojit, protože si myslí, že na to nemají? Dokázal bys změnit naši prezentaci tak, aby nás lidé vnímali jako někoho, kdo jim pomůže dorůst? Bude potřeba i změna poměrů uvnitř strany? Jak jí dosáhneme?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hamal.Dvorak za příspěvky (celkem 11):
- Eva.Novakova, Jan.Bednarik, Jan.Korbel, Ondrej.Kalis, Jan.Hora, Martin.Morong, Vaclav.Fortik, Ondrej.Holub, Dan.Lestina, Michal.Soltys, Jan.Zavadil
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Ano, ale přese všechno, otevřenost fóra je základ. Podle mě spíš zodpovědností MO nějak vyškolit novináře, aby se naučili informace z pirátského fóra zasazovat do kontextu a rozlišovali členský podnět od výsledku hlasování. (u jakékoliv jiné strany se ty procesy přece museli naučit taky - každá strana má nějaké - a to, že někdo je třeba nominován na předsedu u ČSSD není totožné s tím, že se tím předsedou stal.. .nejsme v tomhle ohledu odlišní a samozřejmě máme prostor to komunikovat jak to doopravdy je. Místo nějakých FAQ ale homepage zabírají marketingové slogany....
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
- Ondrej.Kalis, Eva.Novakova, Robert.Magni
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Jan.Korbel
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 1666
- Registrován: 03 úno 2012, 19:04
- Profese: IT
- Bydliště: Jílové u Prahy
- Dal poděkování: 3474 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Vratislav.Filipek píše: ↑13 říj 2021, 10:35Důstojné podmínky a personální stav: Chci, aby lidi v MO měli lepší platové podmínky. Během kampaně byli k dispozici nonstop. Je to na diskuzi o rozpočtu, proto považuju za klíčové, že u domlouvání už bude nový vedoucí MO, aby bojoval za zájmy a podmínky pro jednotlivé zaměstnance a vytvořil takovou strukturu, aby byli zaměstnanci doplnitelní, zastupitelní a hlavně platově saturovaní za míru svojí práce. Sám znám situaci ze všech pozic (dobrovolník, placený na IČO paušálně, placený za konkrétní práci). Určitě budu postupovat tak, že diskuzi povedu s ostatními odbory a odpovědnými místy a budeme se snažit si pro šikovné a schopné lidi zajistit co nejlepší pracovní prostředí.
OK. Doporučuji to sladit s PO. Bylo by hezké, mít super podmínky pro zaměstnance. Ale už ne tolik, pokud by zaměstnanci (nebo v horším případě vykořisťovaní dodavatelé) v jiných odborech potili krev za horších podmínek.
Vratislav.Filipek píše: ↑13 říj 2021, 10:35Státotvornost: Máme možnost bruslit mezi mnohými přístupy. A zároveň je to moje reklamní fráze, když budeš chtít, rozepíšu víc.
Ano prosím ![]()
Vratislav.Filipek píše: ↑13 říj 2021, 10:35
- Nevím, jestli je to pohodlný nebo nepohodlný názor a souvisí to s jedničkou. Musíme Facebook a jeho další platformy používat, protože tam jsou lidi. A umíme ho používat. Můžeme a imo musíme systém Facebooku ve svém chápání redefinovat vlnovou strategií založenou na virálním šíření. A touto cestou chci jít primárně. Záleží na tom, jaké se budou vyrábět výstupy. Obrázky s pruhem a tisíci slovy? Ne, děkuji.
Souhlasím s tím, že musíme chodit za lidmi. I na ten facebook. Ale musíme facebooku strkat peníze, které nám jednak chybí třeba na ty naše lidi a jednak je facebook používá proti nám a tomu, o co se snažíme (svobodná, demokratická a informovaná společnost bez příkopů)?
Vratislav.Filipek píše: ↑13 říj 2021, 10:35
- Budu mluvit spíš konkrétně, aby se pod tím dalo něco představit. Online: Influencerské, moderní platformy a hybridní profily. Sociální sítě v mnoha podobách. Newslettery. Další typy mailových sdělení. Weby. Hybridní a guerilla formy komunikace. Hry, ankety, další interaktivní obsah.
Offline: Tiskové zprávy, influencerské články, vlastní tištěné nosiče po jejich rethinku, happeningy a performace + guerilla.
Vše tak, aby se k lidem dostala emoce z naší práce, ne tisíc slov o naší práci.
OK. Top 5 kanálů a přibližně jejich ideální procentní zastoupení?
Doplňující dotaz č.1: Víš co je Fediverse?
Doplňující dotaz č.2: Jak by sis (realisticky) představoval tým MO?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
- Vratislav.Filipek, Dalibor.Zahora
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Pokud nezakážeš členům facebook a spol,nemá smysl ořezávat forum. Když si to nebudou moct vystřihnout media sami,vystřihne to pro ně někdo od nás.
Smysl má být první,kdo s tím ven vyleze.
Nesmysl je zkoušet něco tajit - nefunguje to žádné straně. ![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
- Dan.Lestina, Jan.Zavadil
- Vratislav.Filipek
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 102
- Registrován: 07 úno 2016, 21:20
- Profese: Mediální manažer ÚSK
- Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
- Dal poděkování: 60 poděkování
- Dostal poděkování: 398 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
#6
Ahoj, rozjela se tu diskuze o Fóru.
Já bych chtěl říct, že se nebráním žádné diskuzi, ale upozorňuju, že útoky nejsou proto, že Fórum je cringe, ale proto, že někdo chce skandalizovat úplně všechno. A samozřejmě to u veřejnosti důvěru v nás nepřidává. Je potřeba umět věci líp spinovat, mluvit o Fóru častěji, minimalizovat rizika.
Ilustrační příklad:
#obratmelist
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 14):
- Jan.Hora, Jakub.Dedek, Filip.Kristek, Martin.Morong, Robert.Magni, Jan.Korbel, Jan.Bednarik, Jan.Kochert, Jan.Zavadil, Jan.Hamal.Dvorak, Vaclav.Zidek, Jan.Tempel, Vladimir.Vlach, Michaela.Nepejchalova
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Ahoj - muzes prosim nastinit nejak tebou navrzeny rozpocet MO?
Hlavne me zajima personalni oblast, kolik lidi na kterych pozicich a uvazcich. Diky.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
- Robert.Magni, Vratislav.Filipek, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora
Junior clen KK.
- Jiri.Belsan
- Koordinátor/ka krajského sdružení
- Příspěvky: 330
- Registrován: 01 bře 2018, 08:04
- Profese: OSVČ
- Dal poděkování: 1220 poděkování
- Dostal poděkování: 726 poděkování
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Vráťovu nominaci jednoznačně podporuji. Jen bych v těch grafikách možná omezil žlutou a zelenou barvu ![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 11):
- Dalibor.Zahora, Ondrej.Holub, Vratislav.Filipek, Ondrej.Profant, Robert.Magni, Jan.Hora, Petr.Vileta, Jan.Zavadil, Eva.Novakova, Bohdana.Hola, Lucie.Spacilova
- Vratislav.Filipek
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 102
- Registrován: 07 úno 2016, 21:20
- Profese: Mediální manažer ÚSK
- Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
- Dal poděkování: 60 poděkování
- Dostal poděkování: 398 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Jiri.Belsan píše: ↑13 říj 2021, 18:45Vráťovu nominaci jednoznačně podporuji. Jen bych v těch grafikách možná omezil žlutou a zelenou barvu
To už jsou teďko barvy nežádoucí, souhlasím a ty dané odstíny už nenávidím navždy ![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 5):
- Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Jan.Zavadil, Michaela.Nepejchalova, Lucie.Spacilova
- Vratislav.Filipek
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 102
- Registrován: 07 úno 2016, 21:20
- Profese: Mediální manažer ÚSK
- Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
- Dal poděkování: 60 poděkování
- Dostal poděkování: 398 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru
Jan.Korbel píše: ↑13 říj 2021, 13:43
OK. Doporučuji to sladit s PO. Bylo by hezké, mít super podmínky pro zaměstnance. Ale už ne tolik, pokud by zaměstnanci (nebo v horším případě vykořisťovaní dodavatelé) v jiných odborech potili krev za horších podmínek.
Vratislav.Filipek píše: ↑13 říj 2021, 10:35Státotvornost: Máme možnost bruslit mezi mnohými přístupy. A zároveň je to moje reklamní fráze, když budeš chtít, rozepíšu víc.
Ano prosím
Souhlasím s tím, že musíme chodit za lidmi. I na ten facebook. Ale musíme facebooku strkat peníze, které nám jednak chybí třeba na ty naše lidi a jednak je facebook používá proti nám a tomu, o co se snažíme (svobodná, demokratická a informovaná společnost bez příkopů)?
OK. Top 5 kanálů a přibližně jejich ideální procentní zastoupení?
Doplňující dotaz č.1: Víš co je Fediverse?
Doplňující dotaz č.2: Jak by sis (realisticky) představoval tým MO?
Ahoj, díky za doplňující dotazy.
- Ano, chci to sladit s PO a dalšími, proto si myslím, že je důležité, aby nový vedoucí MO byl znám co nejdříve a mohl se aktivně účastnit toho plánování.
- Státotvornost, rovina 1: Budeme ve vládě a je otázka, jak se k tomu budeme marketingově stavět. Já tady na Fóru nechci psát tu vizi úplně natvrdo, klidně si to můžeme říct nebo napsat napřímo, jaké možnosti se nám tam nabízejí.
Státotvornost, rovina 2: Moje narážka na ztrátu vlastní značky během kampaně. To už nikdy víc. - Je to začarovaný kruh, bez peněz Facebooku nedosáhneme síly, kterou potřebujeme, abychom skrz zastupitelskou demokracii mohli bránit svobodnou, demokratickou a informovanou společnost bez příkopů. Ale vím, co myslíš. Budeme hovořit segmentovaně k cílové skupině co nejefektivnějším způsobem. Úspory na tomhle provozu vidím spíš v nákladech na výrobu toho CO se sponzoruje, drahá videa s minimálním impactem, atd.
- TOP5 kanálů online - nejde to tak napsat, musí to být chytrý mix všeho kolečkem prokliků a neustálé přítomnosti na obrazovce s něčím, co zaujme: Facebook - YouTube - Instagram - Web (nové "PirListy") - Mail - Hybrid. Tato strategie se samozřejmě musí posouvat s okolnostmi. Je to na mnohem delší analýzu. Co se týče Offline, chci širokou debatu nad změnou formátu.
- Fediverse: Ano.
- Tým: Ptáš se na finance?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Jan.Korbel