Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporují nominaci Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Ano

163
84%

Ne

21
11%

Zdržuji se

10
5%
 
Celkem hlasujících: 194 - Celkem hlasů: 194

Uživatelský avatar
Jan.Hamal.Dvorak
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 150
Registrován: 29 dub 2009, 22:38
Profese: Informatik
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 540 poděkování
Dostal poděkování: 769 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak »

Ahoj Vráťo, my se ještě neznáme, ale mimochodem zrovna kandiduji na vedoucího Technického odboru.

Protože toho mají Mediální a Technický odbor celkem dost společného a mohou mít v budoucnu ještě více, chci se Tě zeptat, jakým způsobem hodláš přistoupit k plánování dlouhodobých aktivit a jak je budeš komunikovat s ostatními odbory? Jde mi o to, že předchozí vedoucí se s námi vlastně vůbec nebavil a jeho zástupce nás velmi odbýval, takže jsme pak nevěděli co se po nás vlastně bude kdy chtít. Myslíš, že může MO fungovat více proaktivně a méně reaktivně?

Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Jan.Hamal.Dvorak píše: 12 říj 2021, 15:57

Ahoj Vráťo, my se ještě neznáme, ale mimochodem zrovna kandiduji na vedoucího Technického odboru.

Protože toho mají Mediální a Technický odbor celkem dost společného a mohou mít v budoucnu ještě více, chci se Tě zeptat, jakým způsobem hodláš přistoupit k plánování dlouhodobých aktivit a jak je budeš komunikovat s ostatními odbory? Jde mi o to, že předchozí vedoucí se s námi vlastně vůbec nebavil a jeho zástupce nás velmi odbýval, takže jsme pak nevěděli co se po nás vlastně bude kdy chtít. Myslíš, že může MO fungovat více proaktivně a méně reaktivně?

#2
Ahoj, hodlám mediální odbor otevřít, chci diskuzi o projektech ve fázi vymýšlení, abychom všichni věděli, co nás čeká. Chci pravidelné schůzky, na kterých si řekneme, jaké máme možnosti a výhledy a podle vzájemné shody nacházeli nejlepší možné řešení. A nechci PO nebo TO přetěžovat náhlými akcemi. Domluvíme se, jaký formát budou pravidelné reportování a schůzky mít.
#obratmelist
https://www.facebook.com/Obraťme-list-2 ... 9854600796

Přílohy
02-full.png
02-full.png (475.14 KiB) Zobrazeno 409 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátská řeč

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Vratislav.Filipek píše: 11 říj 2021, 22:08

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

...že pro Pirátskou stranu hodlám pracovat do roztrhání těla tak, aby se nová kreativita, naslouchání ostatním, podpora regionů a podpora růstu regionálních osobností odrazily v zakořenění Pirátů v regionech díky nadcházejícím komunálním volbám.

#3
Rozvíjejme regiony. Potřebujeme vyrobit lokální a regionální osobnosti, které zaujmou svou dobře odkomunikovanou prací a naleznou adekvátní téma. Silná značka Pirátů musí prorazit v komunále. Povedeme školení, pomůžeme selektovat témata a jejich narativ. Získáme pro Pirátskou stranu nové lidi. Vše přímo ve spolupráci s MS/KF/PKS a určenými spojkami. Povedeme budoucí kandidáty ke správné komunikaci a dáme jim prostor. Otevřeme otázku, co s tištěnými médii. Začneme co nejdřív s diskuzí o budgetu, příběhu a stylu pro blíží se komunální volby.
Pomůžeme regionům k růstu a budeme tím i více systematicky pracovat se současnými pirátskými zastupiteli a krajskými zastupiteli, kteří jsou teď páteří strany, jejíž značka klopýtla.
Vím, jak na to. Základ strategie mám. Včera bylo pozdě.
#obratmelist
https://www.facebook.com/Obraťme-list-2 ... 9854600796

03-full.png
03-full.png (670.38 KiB) Zobrazeno 350 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Vráťo.

Slyšel jsem na tebe chválu už v průběhu kampaně a věřím, že bys mohl MO znovu nastartovat.

Teď bych chtěl poprosit o vysvětlení těchto tezí:

"Jako vedoucí mediálního odboru budu chtít zajistit důstojné podmínky pro lidi pracující v MO, abychom měli stabilní a nepřetížené zaměstnance."

(tady se ptám v souvislosti s personálním stavem v ostatních odborech, o dobrovolnících nemluvě)

"A budeme se tvářit tak státotvorně, jak to bude zrovna potřeba."

(tohle mi přijde vytržené a rád bych, abys to zasadil)

Dále mám dva dotazy:

  1. Jaké komunikační prostředky bys chtěl používat při spojení s členskou základnou? Je to imho důležité, aby MO opět nežil ve své vlastní bublině. Bohužel mám svoji vlastní špatnou zkušenost, kdy jsem se jako dobrovolník - člen PKS ohradil proti používání Slacku (v době, kdy jsme měli rocket chat a zulip) a na to mi placený člověk z MO napsal cituji: "Jakkoliv máš třeba pravdu, protože jsem ve funkci několik dní, volba nástrojů na projektové řízení je v tomto případě čistě na mě." (Mikuláš byl v kopii)

  2. Jaký máš pohled na Facebook a placení příspěvků. Světí účel prostředky? Máš nějakou hranici, kterou bys nepřekračoval? Protože z mého pohledu, Facebook je náš úhlavní nepřítel a přijde mi dlouhodobě špatně, finančně ho podporovat.

  3. Jaký si představuješ mix médií v komunikaci s veřejností?

Díky za odpovědi a držím palce.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 4):
Vratislav.Filipek, Dalibor.Zahora, Ivor.Kollar, Marek.Necada
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátská řeč

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Vratislav.Filipek píše: 11 říj 2021, 22:08


Identita. Lovebrand. Branding. Roleplaying. Autenticita. Opravdovost. Usměrnění energie. Hybridní kampaň.

• Jako vedoucí MO budu hájit a rozvíjet pirátskou značku.

Naše hlasy jsou tam venku. Když to dobře a strategicky využijeme s maximálně zachovaným aparátem šikovných lidí, které máme, vyjdeme z toho jako hrdinský lovebrand stojící za reálnými lidmi. Vedeni těmito myšlenkami se ve spolupráci s externími odborníky dokážeme kreativně dostat mnohem výš, než jsme kdy byli (...)

Je nutné posílit jednu z našich hlavních deviz - pirátskou značku, která v těchto volbách utrpěla nejen nánosem bahna a špíny, ale také programovým schováváním.
Když se nějaký aspekt kampaně zaměřil zpět na cílovou skupinu, byl to úspěch, jako třeba #neninamtoukradeny.
#neninamtoukradeny jsem vedl spolu s @Laureen.Hollge na základě správně interpretovaných dat ze skutečně nezávislých a dobře zadaných průzkumů. Díky nastavení od Laureen a Jakuba Komárka jsme potom vhodnou kreativou mohli tohohle využít a naše kampaň udělala díru do Instagramu. Víc prostoru jsme bohužel neměli.

Máme svůj styl. Používejme ho.

#obratmelist

  • Společnost Coca Cola v roce 1985 nakonec neodolala kampani svého rivala PepsiCo, který jel od roku 1981 srovnávací kampaň. Tu založili na ochutnávkách Pepsi vs. Coca Cola. Lahve byly skryté, populace v reklamách pila z neoznačených kelímků, poté se dozvěděli, že to, co jim chutnalo více, byla Pepsi. Pepsi měla na Coca Colu velkou ztrátu, dosahovala zhruba 20 % jejích tržeb, tato ztráta se ale postupně snižovala.
    Coca Cola se této kampaně lekla a v roce 1985 přišla s razantní změnou stylu, protože si byla jistá tím, že lidi, kteří ji kupovali dosud (valná většina), zůstanou věrni, a navíc získají i fanoušky Pepsi Coly.
    A tak začala Coca Cola pracovat na novém receptu, až v roce 1985 představila New Coke. Nápoj to vůbec nebyl špatný, v testech chuti dokonce předčil Pepsi. Ale Coca Cola výrazně podcenila sílu své původní značky a klasickou verzi zcela stáhla z oběhu. Lidé neměli na výběr, New Coke byla jedinou volbou. A to vyvolalo obrovskou vlnu nevole. Nikdo se s novou Colou neztotožnil. Coca Cola místo toho, aby se postavila čelem k dotahující konkurenci tak, jak, že využije své podstaty, kterou na ní měli lidi rádi, zbavila se své chuti a čelila masivním protestům a musela i zřídit horkou linku.
    Po 10 týdnech ustoupila, vrátila starou Colu a stará Cola se prodávala na pultech společně s New Coke, kterou nikdo nechtěl a poslední flaška byla stažena z regálu v roce 2002.
    Poté, co Cola vrátila původní produkt, dosáhly tržby společnosti mnohem větších čísel. Lidi měli, co chtěli. V jednu chvíli jim to někdo vzal, a pak zase vrátil, za velkého mediálního humbuku.
    My teď máme jedinečnou příležitost vrátit Pirátům budoucnost a autenticitu.

04-full.png
04-full.png (488.95 KiB) Zobrazeno 260 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Robert.Magni »

Technická - co plánuješ s Pirátskými listy ?

Myslím,že by bylo fajn nějak obratně v nich oddělit část,kde bude moct psát třeba Jakl o NZP od části týkající se věěcí oficiálního PR

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Robert.Magni píše: 13 říj 2021, 10:03

Technická - co plánuješ s Pirátskými listy ?

Myslím,že by bylo fajn nějak obratně v nich oddělit část,kde bude moct psát třeba Jakl o NZP od části týkající se věěcí oficiálního PR

Ahoj, oddělím tištěné a digitální Pirlisty. Já chci udělat z Pirátských listů moderní a interaktivní platformu, která nebude pro ostudu. Promiňte, ale teď pro ostudu je. Běží na starém systému, nemá responzivní strukturu a přesah. Pokud chceme provozovat pouze článkové médium, má mít nějaký jiný název a plnit influencerskou funkci. Samostatně propagační médium pod pirátskou značkou je jen pro ty, kteří jsou připraveni a ochotni číst článek tak, že jsou v něm očekávaně zabarvené informace. Buď vytvořme vlastní nezávislejší médium a Pirátské listy změňme na web s videy, interaktivním obsahem, anketami, minihrami a dalšími prvky s přesahem do propagace programu, nebo pracujme jen na tom druhém.

Co se týče diskuzí o problematických věcech, musí mít takovou podobu, aby nešly dezinterpretovat. To je otázka wordingu a stylu celého příspěvku.
Obecně chci rozšířit naši mediální síť směrem do influencerských projektů na sociálních sítích.

Co se týče tištěných médií, otevřeme diskuzi o podobě Pirátských listů a našich tištěných nosičů. Forma, kterou jsme kdysi měli až vizionářskou, byla nyní už překonána konkurencí.

#obratmelist
https://www.facebook.com/Obraťme-list-2 ... 9854600796

05-full.png
05-full.png (470.83 KiB) Zobrazeno 232 x
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Uživatelský avatar
Vratislav.Filipek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Profese: Mediální manažer ÚSK
Bydliště: https://www.facebook.com/vfilipekml
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vratislav.Filipek »

Jan.Korbel píše: 13 říj 2021, 09:38

Ahoj Vráťo.

Slyšel jsem na tebe chválu už v průběhu kampaně a věřím, že bys mohl MO znovu nastartovat.

Teď bych chtěl poprosit o vysvětlení těchto tezí:

"Jako vedoucí mediálního odboru budu chtít zajistit důstojné podmínky pro lidi pracující v MO, abychom měli stabilní a nepřetížené zaměstnance."

(tady se ptám v souvislosti s personálním stavem v ostatních odborech, o dobrovolnících nemluvě)

"A budeme se tvářit tak státotvorně, jak to bude zrovna potřeba."

(tohle mi přijde vytržené a rád bych, abys to zasadil)

Dále mám dva dotazy:

  1. Jaké komunikační prostředky bys chtěl používat při spojení s členskou základnou? Je to imho důležité, aby MO opět nežil ve své vlastní bublině. Bohužel mám svoji vlastní špatnou zkušenost, kdy jsem se jako dobrovolník - člen PKS ohradil proti používání Slacku (v době, kdy jsme měli rocket chat a zulip) a na to mi placený člověk z MO napsal cituji: "Jakkoliv máš třeba pravdu, protože jsem ve funkci několik dní, volba nástrojů na projektové řízení je v tomto případě čistě na mě." (Mikuláš byl v kopii)

  2. Jaký máš pohled na Facebook a placení příspěvků. Světí účel prostředky? Máš nějakou hranici, kterou bys nepřekračoval? Protože z mého pohledu, Facebook je náš úhlavní nepřítel a přijde mi dlouhodobě špatně, finančně ho podporovat.

  3. Jaký si představuješ mix médií v komunikaci s veřejností?

Díky za odpovědi a držím palce.

Ahoj, díky za zajímavé dotazy.

Důstojné podmínky a personální stav: Chci, aby lidi v MO měli lepší platové podmínky. Během kampaně byli k dispozici nonstop. Je to na diskuzi o rozpočtu, proto považuju za klíčové, že u domlouvání už bude nový vedoucí MO, aby bojoval za zájmy a podmínky pro jednotlivé zaměstnance a vytvořil takovou strukturu, aby byli zaměstnanci doplnitelní, zastupitelní a hlavně platově saturovaní za míru svojí práce. Sám znám situaci ze všech pozic (dobrovolník, placený na IČO paušálně, placený za konkrétní práci). Určitě budu postupovat tak, že diskuzi povedu s ostatními odbory a odpovědnými místy a budeme se snažit si pro šikovné a schopné lidi zajistit co nejlepší pracovní prostředí.

Státotvornost: Máme možnost bruslit mezi mnohými přístupy. A zároveň je to moje reklamní fráze, když budeš chtít, rozepíšu víc.

  1. Chci prosazovat co nejjednodušší způsob komunikace. Bude se odehrávat na těch platformách, které lidi používají. Rozhodně se nestane, že v se případě zvolení pokusím začít lidi bez širokého konsenzu nějak převychovávat, kde budu komunikovat. A teze chodit za lidmi, ne nutit lidi chodit za mnou, budu prosazovat v maximálním množství případů ve všech větvích činnosti vedoucího MO.

  2. Nevím, jestli je to pohodlný nebo nepohodlný názor a souvisí to s jedničkou. Musíme Facebook a jeho další platformy používat, protože tam jsou lidi. A umíme ho používat. Můžeme a imo musíme systém Facebooku ve svém chápání redefinovat vlnovou strategií založenou na virálním šíření. A touto cestou chci jít primárně. Záleží na tom, jaké se budou vyrábět výstupy. Obrázky s pruhem a tisíci slovy? Ne, děkuji.

  3. Budu mluvit spíš konkrétně, aby se pod tím dalo něco představit. Online: Influencerské, moderní platformy a hybridní profily. Sociální sítě v mnoha podobách. Newslettery. Další typy mailových sdělení. Weby. Hybridní a guerilla formy komunikace. Hry, ankety, další interaktivní obsah.
    Offline: Tiskové zprávy, influencerské články, vlastní tištěné nosiče po jejich rethinku, happeningy a performace + guerilla.
    Vše tak, aby se k lidem dostala emoce z naší práce, ne tisíc slov o naší práci.

Klidně se ptej konkrétněji na jakoukoliv část, vysvětlím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Filipek za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Pavel.Knezik, Jan.Korbel, Lucie.Spacilova
Mediální manažer a vedoucí Mediálního Týmu ÚSK
Ondrej.Holub
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2020, 18:04
Profese: historik
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Ondrej.Holub »

Super kandidátská řeč, absolutně se ztozožňuji, zejména s důrazem na konkrétní příběhy a artefakty, s důrazem na "lovebrand." Díky a hlasuji pro.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Holub za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Eva.Novakova, Martin.Morong, Lucie.Spacilova
Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 203
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 424 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vratislava Filípka na pozici vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Ahoj,

podle toho jak nas media propiraji za nase prispevky na piratskem foru,
(viz treba vcera na ct1 hlavni zpravy)

si myslim uvedomujes ze medialni obraz poskodilo i par vystrizenych prispevku primo odsud.

Pokud je odvolavacka na Ivana.

V titulkach neni: Smutny clen podal clensky podnet na odvolani Ivana

ale

Piratska strana odvolava sveho predsedu.

Me dost znepokojuje, ze za me mluvi nejakej pepa z horni dolni a vyjadruje se jmenem cele strany.
Aspon tak to media berou, oni nerozlisuji clensky podnet a konkretni proces.

Muj dotaz zni:

Jak se tvaris na to, ze by se urcite sekce fora prenesla do neverejne casti?
A doslo vubec k revizi co je transparentni a co uz je "emocialni vylev".

Proc? Protoze nejvetsi medialni smrst pak odnese MO. A vono vysvetlit jendu "blbost" sebere 10x vice energie nez jeji vyplozeni.

Jinak upozornuji ze nechci nejakou cenzuru - netransparenci, ale jen to abychom vystupovali jako dospela strana a ano mela svy piskoviste na propirani vnitrnich veci.
Ale tak aby to nepozkozovalo dobre jmeno strany.

S pratelskym pozdravem

Pavel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Rezek, Jan.Hora, Michael.Polak, Veronika.Smidova, Petr.Vileta, bape
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“