Stránka 3 z 5
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 11 říj 2021, 22:26
od Vlastimil.Bednarik
Smrt je velké a vděčné téma...
... zabývat se jím však nemíním, nemusím, neživí mne.
Více mne zajímá současný pilotní projekt parkovací politiky města (zóny, rezidenti...).
Taková ta běžná maloměstská politika
kdy "nekemu neco", kapříci...
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 11 říj 2021, 22:45
od Tomas.Pastircak
Jsem proti podnetu.
Shodujme se az na konkretnim jmenu, ne na tom, ze se shodneme…
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 11 říj 2021, 23:13
od Michael.Polak
Tomas.Pastircak píše: ↑11 říj 2021, 22:45
Jsem proti podnetu.
Shodujme se az na konkretnim jmenu, ne na tom, ze se shodneme…
No já si pod spojením "společný postup" představuju právě tohle... že se bude hledat to konkrétní jméno.
Fakt by bylo trapné, kdyby prezidentem nakonec byl Babiš...
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 12 říj 2021, 05:28
od Robert.Magni
Pokud chceš zajistit,aby národ někoho určitě nezvolil,tak tohle je dobrá cesta.
Zvítězí ten,koho ,,,demokrati,, nechtějí.
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 12 říj 2021, 23:21
od Petr.Vileta
Robert.Magni píše: ↑12 říj 2021, 05:28
Pokud chceš zajistit,aby národ někoho určitě nezvolil,tak tohle je dobrá cesta.
Zvítězí ten,koho ,,,demokrati,, nechtějí.
V tom případě 5-koalice musí navrhnout Václava Klause nejstaršího. 
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 13 říj 2021, 06:38
od Mikulas.Peksa
Pojďme se bavit o tom, koho chceme dostat do druhého kola. Pak má cenu řešit, jestli pro to máme spojence.
Cpát v naší situaci finance do akcí typu "Miroslava Němcová na Hrad" by bylo šílenství.
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 13 říj 2021, 07:31
od Robert.Magni
Ve volbách na počet hlasů vyhráli ,,vlastenci,, - drtivě.
Jen díky roztříštěnosti neporazili to,co nazývají ,,demošpínou,,
Méně škody nadělá,pokud na volbu prezidenta vyhlásíme neutralitu.
Stejně ani naši členové nebudou volit podle not,nýbrž každý za sebe.
Vyhozený prachy za nic.
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 13 říj 2021, 11:23
od David.Novak
Proti společnému postupu hovoří ještě jeden fakt.
Společný kandidát by byl výsledkem kompromisu. Většího či menšího. A jak přímá volba prezidenta opakovaně ukazuje, nejen v ČR, tak kompromisní kandidáti netáhnou. Musí se, ať už je jim to vlastní nebo ne, velmi hlídat a omezovat na svých vyjádřeních, aby nikoho neurazili, aby nerozvraceli politiku stran, kteří je nominují. A v ten moment se stávají "želé", které nemůže mít přirozenou autoritu a lídrovské vlastnosti, což si lidská společnost žádá.
Pokud se takovému kandidátovi postaví protikandidát s přirozenou drzostí a autoritou, tak je loď potopena.
Dále, prezidentský kandidát v přímé volbě nemůže přímo vzejít z přání vládnoucích politických stran, české rebelství a odpor k vládě to nedovolí. Musí vzejít z lidu (což sice fakticky nemusí být pravda, ale mediálně musí lid takového dojmu nabýt), z opoziční pozice.
Tedy, pokud bychom se usnesli a následně realizovali společný postup při výběru kandidáta na prezidenta mezi vládnoucími stranami, poté se smiřme s tím, že to bude neúspěšný kandidát. Ledaže by to takto takticky bylo vyžadováno...
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 13 říj 2021, 12:00
od Ondrej.Holub
Nepadejme prosím dále do propasti jménem STAN. Už samotná povaha pirátství vyzývá k alternativám, novým postupům, progresi. Máme naprostou ideovou kapacitu na to, postavit svého kandidáta, nemusíte tady měsíce plácat s konzervativními páprdy nového Drahoše, který to zas projede. Hlasuju proti.
Re: Společný postup při nominaci kandidáta na funkci prezidenta republiky
Napsal: 13 říj 2021, 14:19
od Barbora.Hruzova
V současné situaci stavět vlastního kandidáta nepovažuji za rozumné. Jsem přesvědčena, že nemá ani tu nejmenší šanci. Počkejme si na konkrétní jména kandidátů a podpořme toho, který bude pro nás nejvíce přijatelný. Nebo taky nikoho. I to by pro nás bylo v současné době lepší.