Stránka 26 z 33
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 19:55
od wrench
Marek.Necada píše: ↑11 říj 2021, 16:23
wrench píše: ↑11 říj 2021, 15:38
Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?
Tlačil vstup do koalice na sílu hlava nehlava a její kritiky upozaďoval. Tzv. „analýza“ postupu ve volbách předložená členům jako podklad pro rozhodování byla dost jednostranně zaujatá apod.
Děkuji za vysvětlení.
Stále si ale myslím že odvolání je chyba. Spojení se STAN bylo logické a správné rozhodnutí. Rozhořčení některých členů rozumím, sám jsem doufal v jiný výsledek, ale odvolání předsedy by teď celou situaci jen zhoršilo.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 20:11
od tavvva
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 16:38
++ teda myšlenka, že 'předseda strany nemůže za výsledek voleb a za dopady jaký to na stranu má', je docela zajímavá a inovativní.
My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.
V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.
Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.
Ivan nás především dovedl na práh těchto voleb, protože mnoho let nastavoval médiím obličej a tedy i on má nemalou zásluhu na tom, že se Piráti dostali do stavu, kdy o nás vůbec voliči začali seriozně uvažovat. Jsme jediní Piráti na světě, kteří dosáhli takového úspěchu, přestože jsme teď dostali po čuni. Tak si toho sakra važme! Naše koalice se STAN podle mě nebyla chybná, akorát se nám to možná nepovedlo úplně správně uchopit a vychytat chybky z důvodu nedostatku zkušeností, ale právě ty nám teď pomůžou věci zlepšit.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 20:32
od tavvva
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 20:11
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.
V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.
Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.
Ivan nás především dovedl na práh těchto voleb, protože mnoho let nastavoval médiím obličej a tedy i on má nemalou zásluhu na tom, že se Piráti dostali do stavu, kdy o nás vůbec voliči začali seriozně uvažovat. Jsme jediní Piráti na světě, kteří dosáhli takového úspěchu, přestože jsme teď dostali po čuni. Tak si toho sakra važme! Naše koalice se STAN podle mě nebyla chybná, akorát se nám to možná nepovedlo úplně správně uchopit a vychytat chybky z důvodu nedostatku zkušeností, ale právě ty nám teď pomůžou věci zlepšit.
Ještě doplním, že i kdyby toto skutečně bylo Ivanovo selhání, tak zbavovat se člověka, který mnohokrát uspěl a jednou selhal, není moc strategické, protože právě člověk, který se poučí z předchozích selhání, získává díky bolestivé zkušenosti vyšší hodnotu. Ivan není nekompetentní ignorant a myslím, že se za poslední roky intenzivně vzdělával na mnoha polích a šlo to v jeho projevu dost poznat, akorát politické vody vyžadují druh zkušenosti, které u nás naprostá většina členů ani příznivců nemá, a proto prostě můžeme občas takto narazit. Speciálně, když se politické trendy v celém světě neustále vyvíjí a politické hry se stávají stále špinavější. Pojďme to prostě v klidu dělat dál a naučit se v tom chodit 
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 20:35
od Lukas.Hejduk
Jan.Posvar píše: ↑11 říj 2021, 19:47
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 19:33
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
My nejsme ANO a předseda u nás není diktátor, který "nese plnou politickou odpovědnost" za všechno.
V jakykoli organizaci (od fotbalovyho klubu, pres jakoukoli firmu az po politickou stranu) nese jeji vedeni radove vetsi odpovednost nez zbytek organizace. Myslet si cokoli jinyho je fakt ulet.
Nehlede na to, ze Ivan je samozrejme jednim z architektu a velkych propagatoru te koalice, takze odpovednost za to samozrejme nese velkou.
Aby bylo jeste jednou jasno, tak jsem proti tehle forme odvolani a nemyslim si, ze je nezbytny veset nekoho za trest na rahno, ale obracet to na opacnou stranu, ze za to Ivan nebo RP nenese odpovednost je fakt na hlavu.
Nejsme fotbalový klub ani firma, Ivan není náš zaměstnanec... tohle přirovnání, pls, ne.
A dovolím si podotknout, že ty hovoříš o odpovědnosti, ale reaguješ na větu, že "Ivan není diktátor, který nese plnou odpovědnost". Takže tvoje vyvracení toho, že by nenesl Ivan odpovědnost je zcela irelevantní, ba spíše manipulativní, protože vyvracíš něco, co napsáno nebylo (alespoň ne v tom příspěvku, na který reaguješ).
Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.
tavvva píše: ↑11 říj 2021, 18:51
Ještě doplním, že i kdyby toto skutečně bylo Ivanovo selhání, tak zbavovat se člověka, který mnohokrát uspěl a jednou selhal, není moc strategické, protože právě člověk, který se poučí z předchozích selhání, získává díky bolestivé zkušenosti vyšší hodnotu. Ivan není nekompetentní ignorant a myslím, že se za poslední roky intenzivně vzdělával na mnoha polích a šlo to v jeho projevu dost poznat, akorát politické vody vyžadují druh zkušenosti, které u nás naprostá většina členů ani příznivců nemá, a proto prostě můžeme občas takto narazit. Speciálně, když se politické trendy v celém světě neustále vyvíjí a politické hry se stávají stále špinavější. Pojďme to prostě v klidu dělat dál a naučit se v tom chodit 
Ja si pockam na sebereflexi a na to jestli prijdou nejaky zmeny a pripadne jaky. Jen a pouze jsem reagoval na (opakovanou) tezi, ze (parafrazuji) 'Ivan za nic nemuze'. To je uplne stejne kravina jako ho odvolavat den po volbach.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:20
od Petra.Smutna
Stejne je legracni, jak nejvic prace nasim odpovidacum a na ne navazanym dalsim dokazi kontinualne pridelavat predevsim Pirati samotni.
A pak lidem vysvetlujte, ze Pirati nejsou necitelna banda nezralych osobnosti, u nichz nikdy netusite, co vyvedou zitra.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:26
od Petra.Smutna
Marek.Necada píše: ↑11 říj 2021, 16:23
wrench píše: ↑11 říj 2021, 15:38
Já se omlouvám jestli mi něco ušlo, ale jak za malý počet mandátů může pan předseda Bartoš?
Tlačil vstup do koalice na sílu hlava nehlava a její kritiky upozaďoval. Tzv. „analýza“ postupu ve volbách předložená členům jako podklad pro rozhodování byla dost jednostranně zaujatá apod.
Mas pravdu, pamatuji si, cim jiste osoby clenum RV oduvodnovaly potrebu vzniku teto analyzy (sem to verejne psat nebudu), a jak jsem se pak nestacila divit, kam se to otocilo... Nekdo holt neco moc chtel, a nedival se proto nalevo ani napravo...
Nicmene, proc se kvuli tomu ma cela strana strelit do nohy?
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:29
od tavvva
Petra.Smutna píše: ↑11 říj 2021, 21:20
Stejne je legracni, jak nejvic prace nasim odpovidacum a na ne navazanym dalsim dokazi kontinualne pridelavat predevsim Pirati samotni.
A pak lidem vysvetlujte, ze Pirati nejsou necitelna banda nezralych osobnosti, u nichz nikdy netusite, co vyvedou zitra.
No, výše uvedené má podle mě bohužel skutečně souvislost s tím, že máme nízký věkový průměr a tím fakt nechci nikoho diskriminovat na základě věku
je to fakt, který pravděpodobně nejde popřít a ta naše "energie" fakt potřebovala, potřebuje a bude ještě dlouho potřebovat tu "zkušenost" 
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:31
od Petra.Smutna
Jan.Posvar píše: ↑11 říj 2021, 08:36
Ahoj,
mrzí mě, že stále nechápeme jednu prostou věc. Členský podnět je vážná věc a neměl by být zneužíván pro uvolnění frustrace. Liberální demokracii tímhle potápíme. To, že má Ivan podporu a skoro všichni hlasují proti podnětu, je fuk, protože co vyšlo v novinách je, že se to u nás už mele. Pak se k tomu přidá pár prohlášení jednotlivců a jsme zase za koko*y. Dvakrát měř a jednou řež, není to tak složitý se tím řídit.
Transoarence, neasi. Je logicke a samozrejme, ze kdyz se doma pohadam s jinak milovanym manzelem, otevru vsechna okna, aby si lide z ulice mohli udelat nezkresleny a uceleny obrazek toho, jak to u nas vypada - jsme pak duveryhodnejsi.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:37
od Jan.Mares
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 20:35
Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.
"Zkazili jsme to všichni" je něco, s čím jsem ochotnej se smířit na abstraktní úrovni. Konkrétně už ne. Jakože lidi v kontaktní kampani nic nezkazili, kromě toho, že věřili Ivanovi a spol.
Re: Odvolání Ivana Bartoše
Napsal: 11 říj 2021, 21:48
od tavvva
Jan.Mares píše: ↑11 říj 2021, 21:37
Lukas.Hejduk píše: ↑11 říj 2021, 20:35
Uhm...ta debata zacala tim, ze se nekdo ptal, 'jak muze Ivan za prekrouzkovani ze strany STANu', ja reagoval ze jako lidr a predseda na vysledek docela velkou, na coz prisla vyse zminena reakce, ze nenenese 'plnou politickou odpovednost'. Coz samozrejme nenese, zkazili jsme to vsichni. Ale asi nese radove vetsi, nez mnozi jini. Nevim, jestli tohle konstatovani je tak poburujici.
A nikdo netvrdi, ze jsme fotbalovy klub nebo firma nebo ze je Ivan nas zamestnanec. To myslim vyjadreni, ze stejne jako v jinych organizacich (jako X, Y) i v politicky strane nese jeji vedeni nejvetsi odpovednost, ani neimplikuje.
"Zkazili jsme to všichni" je něco, s čím jsem ochotnej se smířit na abstraktní úrovni. Konkrétně už ne. Jakože lidi v kontaktní kampani nic nezkazili, kromě toho, že věřili Ivanovi a spol.
Tak zrovna s tvrzením, že nikdo v kontaktní kampani nepochybil, bych byl velmi velmi opatrný... nikdo z nás nestál celou dobu ostatním za zadkem a tedy nemůže vědět, kolik lidí při kontaktní kampani nezvládlo svou roli dobře.