Odvolání Ivana Bartoše

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.
Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Ve věci odvolání Ivana Bartoše z pozice předsedy Pirátské strany

Pro

42
8%

Proti

479
88%

Zdržuji se

26
5%

Celkem hlasujících: 547 - Celkem hlasů: 547

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 2125 poděkování
Dostal poděkování: 2149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Agnes.Nemeckova píše: 10 říj 2021, 08:38

To není moc odusevnělý projev.
Zrovna Brno jehož příšery dlouhodobě poškozují stranu?

Moc prosím, abychom tenhle podnět nevztahovali k Brnu. Ivana chce odvolat (očividně ne úplně střízlivý) Lukáš. Ne Brno.

Já su taky z Brna a su proti. Díky.

Petr Springinsfeld
místopředseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
zastupitel Jihomoravského kraje
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Roman.Moravek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ekonom - OSVČ
Dal poděkování: 669 poděkování
Dostal poděkování: 239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Moravek »

Drazí, milí, jsem PROTI odvolání Ivana Bartoše.
Já už jsem psal před dvěma měsíci zde na fóru, když se těsně před volbami měl odvolávat vedoucí MO Mikuláš Ferjenčík, že tímto naše strana nezíská body a přízeň voličů, ale naopak. Ač sám jsem si byl vědom, že v kampani děláme chyby, a kritika byla často na místě.

Nyní to řeknu natvrdo, a klidně mě pak můžete "kamenovat". Já jsem z výsledků voleb rád, konečně po 32 letech od sametové revoluce nebudou v Poslanecké sněmovně komunisté, dále skončila i ČSSD vinou Hamáčka, Haška a dalších....Jsem i rád, že se do sněmovny nedostaly takové uskupení jako Přísaha, či Volný blok.
No a nakonec, demokratické koalice nyní mají ve sněmovně 108 mandátů, tj. pohodlnou většinu. Takže hnutí ANO, i když bude pověřen vyjednáváním pro sestavení vlády Babiš, tak nezíská důvěru v Poslanecké sněmovně. . Nyní je to teda až potud VELKÉ VÍTĚSTVÍ. Alespoň takto cítím já. Já jsem byl původně aktivistou, a k pirátům jsem před pár roky vstoupil právě proto, abych těn šílený a neutěšený stav a hroznou politickou situaci v naší zemi mohl ovlivnit i jako straník. Ale nejde mi primárně jen o počty poslanců ve sněmovně, ale o dobro pro tuto naší celou zemi.
Ano, chápu, že se cítíme ukřivdění, protože jsme byli při volbách přeskočeni díky kroužkování právě naším koaličním partnerem. Ale a to je zásadní, přece o tom jsme se bavili už před rokem zde na fóru, a s tímto rizikem jsme hlasovali zda jít do společné koalice, či nikoliv. Když jsme se v referendu a svobodně rozhodli pro koalici, tak nyní neházejme v "vinu" na Ivana Bartoše, či RP.
Navíc nezapomeňme, že náš koaliční partner tedy STAN se zavázal společně s námi, že bude prosazovat náš SPOLEČNÝ program, takže bych to neviděl jako jasnou prohru, jak se někteří naši členové snaží říkat.
Prostě, místo toho, abychom nyní šili do Ivana a RP, bychom jim měli pomoci, podpořit Ivana při vyjednávání o nové vládě, a ne mu házet klacky pod nohy...
Navíc bude za chvíli CF...
Ivanovi přeji hodně sil při vyjednávání o sestavení možné budoucí vlády a díky za to, co dělá pro tuto zem!

Přílohy
vypocet.jpg
vypocet.jpg (135.87 KiB) Zobrazeno 1855 x
Naposledy upravil(a) Roman.Moravek dne 10 říj 2021, 10:32, celkem upraveno 2 x.
Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Dal poděkování: 2777 poděkování
Dostal poděkování: 6466 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.Polak »

Za daleko důležitější otázku, než odvolání Ivana, považuju otázku ostříhání jeho dreadů a/nebo odložení saka na ramínko (nicméně, je to jen orientační nezávazná anketa, nikoliv členský podnět! nicméně pokud si Ivan skutečně dready jednou ostříhal, což si myslím, že se jednou stane, protože z vlastní zkušenosti vím, že je to hroznej opruz a vyžaduje to dost sebezapření, tak bylo bylo vtipné, kdyby to fakt udělal na základě podnětu celostátního fóra, jako alternativu k odstoupení - jinými slovy, změnit image na základě demokratického rozhodnutí členské základny, to tu ještě nebylo :-) spíš by tedy šlo o výrok "CF povoluje Ivanovi shodit dready" , ne že mu to nařizuje:-)

Orientační anketa zde:
viewtopic.php?f=637&t=58385

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Lukas.Hejduk
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Bookmaker v sázkové kanceláři
Dal poděkování: 1022 poděkování
Dostal poděkování: 1893 poděkování

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jsem proti, protoze takovy podnet neprinese nic krome schlazeni zahy.

Ale nektery prispevky o tom, jak za to Ivan nemuze, je to nejlepsi politik, strana bez nej skonci, ted je potreba mu vyjadrit podporu.
Omg lidi, spadli jsme z 22 na 4 mandaty, koalice celkove ziskala asi tak o polovinu hlasu min, nez na ktere cilila. Mozna ze se dosahlo dilciho cilu odstranit Babise, ale ted bude vlade dominovat ODS a spriznena cast STANu, tak jak asi dopadnou prirority, ktery jsme (kdysi davno) meli? Transparence, digitalizace, prava mensin, rozumny socialni stat, klima, bydleni. Z pohledu techto priorit, Piratu, piratskych volicu tyhle volby dopadli uplnou KATASTROFOU.

A samozrejme, ze je za to v prvni rade odpovedny Ivan, RP, lide co organizovali kampan atd. Ja jsem pro at si kazdy sahneme do svedomi a vyvodime vlastni dusledky. Ale vyvinovat vedeni organizace ze selhani organizace a rikat (jak tu zazniva), ze Ivan (a dalsi) za to vlastne nemohou, to je fakt cesta do pekla.

Jinak doufam, ze uvahy o tom, ze ted Ivan ma resit vstup do vlady mi prijdou uplne bizarni a doufam, ze timhle smerem se fakt nevydame. Vstupovat se ctyrmi poslanci do vlady, ktera nas nepotrebuje, to by byla fakt sebevrazda.

Takze ano - neni nutne odvolat predsedu den po volbach. Ale je nutne vyvozovat fakt rychle sebereflexi, ktera fakt nebude vypadat tak, ze 'dopadlo to nic moc, ale muze za to Babis a dezinfo kampan, koalice byl super napad, takze karavana jede dal'. Ocekavam, ze velmi rychle vystoupi clenove soucasneho RP a odhali svoje plany smerem

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Libor.Adamek, Ondrej.Calovka, Dan.Lestina, Michaela.Nepejchalova, Dominika.Michailidu

+420 777 2I2 272

Michael.Polak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Bruzek píše: 10 říj 2021, 01:41

A jsi normální? A kde udělal Ivan chybu? Za výsledek si můžeme všichni. V kampani jsme byli Energie a STAN Zkušenost. Udělali jsme chybu, kterou napravíme a půjdeme dal. Příští rok jsou komunální volby a v nich se utkame znova. Nekrademe, pracujeme, jsme slušní a čestní. Jdeme dal.

Ano, osudem energie je být spotřebována. Ale po těchto volbách se dá očekávat, že stejně jako skutečná energie, i naše Energie zdraží...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Libor.Adamek
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
David.Marhold
Člen KS Pardubický kraj
Profese: student historie, práv a germanistiky
Dal poděkování: 233 poděkování
Dostal poděkování: 357 poděkování

Příspěvek od David.Marhold »

Vzhledem k obligatorní rezignaci RP, která bude následovat se podnět zdá směšný. Ale přeci jenom má velký význam. Ukazuje vnitřní soudržnost strany, což může být první krok odražení ode dna.
Díky všem, kdo hlasovali proti návrhu. Doufám, že duo Ivan - Olga budou pokračovat, protože to jsou Osobnosti (na úrovni osobní i odborné), kterých si cení nejen mnoho z nás tady uvnitř, ale i mnoho těch, kteří to hodili Pirátům…

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvky (celkem 6):
Libor.Adamek, Jiri.Belsan, Petr.Jedelsky, Veronika.Smidova, Jaroslav.Kucera, Martin.Stanek
David Marhold
koordinátor KS

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560
Martin.Bohac
Člen KS Praha
Profese: Podnikatel, majitel školy a vývojář
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Martin.Bohac »

Lukas.Hejduk píše: 10 říj 2021, 10:33

Jsem proti, protoze takovy podnet neprinese nic krome schlazeni zahy.

Ale nektery prispevky o tom, jak za to Ivan nemuze, je to nejlepsi politik, strana bez nej skonci, ted je potreba mu vyjadrit podporu.
Omg lidi, spadli jsme z 22 na 4 mandaty, koalice celkove ziskala asi tak o polovinu hlasu min, nez na ktere cilila. Mozna ze se dosahlo dilciho cilu odstranit Babise, ale ted bude vlade dominovat ODS a spriznena cast STANu, tak jak asi dopadnou prirority, ktery jsme (kdysi davno) meli? Transparence, digitalizace, prava mensin, rozumny socialni stat, klima, bydleni. Z pohledu techto priorit, Piratu, piratskych volicu tyhle volby dopadli uplnou KATASTROFOU.

A samozrejme, ze je za to v prvni rade odpovedny Ivan, RP, lide co organizovali kampan atd. Ja jsem pro at si kazdy sahneme do svedomi a vyvodime vlastni dusledky. Ale vyvinovat vedeni organizace ze selhani organizace a rikat (jak tu zazniva), ze Ivan (a dalsi) za to vlastne nemohou, to je fakt cesta do pekla.

Jinak doufam, ze uvahy o tom, ze ted Ivan ma resit vstup do vlady mi prijdou uplne bizarni a doufam, ze timhle smerem se fakt nevydame. Vstupovat se ctyrmi poslanci do vlady, ktera nas nepotrebuje, to by byla fakt sebevrazda.

Takze ano - neni nutne odvolat predsedu den po volbach. Ale je nutne vyvozovat fakt rychle sebereflexi, ktera fakt nebude vypadat tak, ze 'dopadlo to nic moc, ale muze za to Babis a dezinfo kampan, koalice byl super napad, takze karavana jede dal'. Ocekavam, ze velmi rychle vystoupi clenove soucasneho RP a odhali svoje plany smerem

Sebevražda bude, když se na tý pozitivní změně teďka nebudeme podílet. A všichni ti, co říkali, že jsme banda svazáků řeknou: Já to říkal, vidíš?
To fakt není těžký pochopit, že by člověk měl uvažovat trochu mediálně. Ale očividně s tím hodně pirátů problém má. Navíc takovejhle postoj masivně nahrává Burešovi a hradní zombii.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Bohac za příspěvky (celkem 3):
Petr.Jedelsky, Veronika.Smidova, Jan.Adam
Michael.Polak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Kaderavek píše: 10 říj 2021, 09:02

Tahle konzervativní koalice nás nepotřebuje. Jednat o účasti na vládě je nesmysl, budeme tam je přicmrndávat. Jediná cesta jak přežít je nechat STAN jít a vytvořit si prostor pro dlouhodobou a konstruktivní kritiku kroků vlády z liberálních pozic. Odvolávačka Ivana je blbost, proponenti koalice ve vedení musí odpovědnost vyvodit sami a zkusit nám předložit nějakou sebereflexi, abychom společně zjistili jak se mohli takhle fatálně zmýlit.

Hlasování CF bylo tajné, ale já na rovinu přiznávám, že jsem jeden z těch, kdo hlasovali pro. Koalici jsem zpočátku věřil a viděl jí jako správnou reakci na oligarchický styl politiky, který přinesl Andrej Babiš. Ukázalo se ale, že jde vlastně jen o volbu mezi polskou a maďarskou cestou... že specificky českou demokratickou cestu se nám prosadit nepodařilo (i když i to, že si mezi něčím pořád ještě vybíráme s relativně těsným výsledkem, je taky speficiké, nakonec).

Je třeba znovu připomínat, že koaliice byly zformovány ještě před změnou volebního zákona. Bez této změny bychom dnes tedy, při stejné míře kroužkování, neměli nejspíš žádného poslance - ale taky by možná měli 101 hlasů většinu Babiš s SPD. Naše země je ve složité situaci, protože občané chtějí prostě JZD (jádro-zbraně-dálnice), akorát se zatím daří to, že jednotliví wannabe alfasamci se vzájemně drží v šachu a opakovaně padají pod 5%

Osobně nevím, jak by ta "sebereflexe" měla vypadat. Já třeba v těchto volbách o nominaci neusiloval, protože v předchozích volbách jsem nepatřil mezi největší sběratele kroužků, tak jsem to nechtěl straně kazit. Myslím, že nominaci do zadní části kandidátky bych býval asi získal, kdybych projevil zájem, ale nějak stárnu do věku, kdy mi už nebaví okázale prohrávat a nalhávat si, že je to vlastně úspěch...

Adam.Cernoch
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 488 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Příspěvek od Adam.Cernoch »

Michael.Polak píše: 10 říj 2021, 10:26

Za daleko důležitější otázku, než odvolání Ivana, považuju otázku ostříhání jeho dreadů a/nebo odložení saka na ramínko (nicméně, je to jen orientační nezávazná anketa, nikoliv členský podnět! nicméně pokud si Ivan skutečně dready jednou ostříhal, což si myslím, že se jednou stane, protože z vlastní zkušenosti vím, že je to hroznej opruz a vyžaduje to dost sebezapření, tak bylo bylo vtipné, kdyby to fakt udělal na základě podnětu celostátního fóra, jako alternativu k odstoupení - jinými slovy, změnit image na základě demokratického rozhodnutí členské základny, to tu ještě nebylo :-) spíš by tedy šlo o výrok "CF povoluje Ivanovi shodit dready" , ne že mu to nařizuje:-)

Orientační anketa zde:
viewtopic.php?f=637&t=58385

já bych mu povolil vousy - dali by se na nich udělat takové malé dredíky... :fet:

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím všechny,
prvně chci napsat, že pocity vás všech plně chápu a mrzí mě, že tím musíte procházet. V kratší verzi bych tady shrnul to, co jsem již včera večer uvedli s Olgou, Klárou a Jakubem pro členy a členky, pokud to snad ještě někdo nečetl.

Volby jsou za námi a dosáhli jsme v koalici Pirátů a Starostů výsledku 15,5 procent a třetí místo ve volbách (výrazně pod našimi společnými cíly, bohužel pouhé 4 mandáty pro Piráty, což je pro nás všechny ohromná rána. Toto nikdo z nás nečekal. Vedení strany za tuto ztrátu přijímá plnou odpovědnost a všechny nás to hluboce mrzí. Ale rozhodně se jako strana nevzdáváme!

V první řadě chci poděkovat všem členkám a členům a příznivcům, kteří nás podpořili v kampani a odvedli fantastickou práci. Kdy i přes to, že všechny hnojomety téhle země se obrátily proti nám, jsme jako koalice získali 830 000 hlasů.

Zásadní milník těchto voleb je ten, že SPOLU a PIRSTAN získaly 108 mandátů, a tedy končí éra Andreje Babiše. Konečná nastala taky pro ČSSD a komunisty. To samo o sobě je obrovská změna pro tuto zemi a já jsem za ní kvůli občanům rád.

Slabší pozice Pirátů a Starostů vůči SPOLU a náš propad v zastoupení Pirátů ve Sněmovně nejsou samozřejmě dobrá východiska. Pro nás to znamená teď hledat novou cestu, ale opřeme se o koaliční smlouvu.

Jako lídr naší koalice jsem se zúčastnil jednání o vzniku vlády, kde se podepsalo memorandum o společném postupu. Při vyjednávání koalice budeme chtít prosadit maximum z našeho programu, aby koalice byla co nejblíže našemu liberálnímu, středovému a protikorupčnímu směru. Teď nás čeká reflexe kampaně a voleb, ale současně potřebujeme maximální podporu ve vládních vyjednáváních, které i naše koaliční smlouva předpokládá.

Samozřejmě teď cítíme smutek a hněv ze ztráty 18 mandátů, tedy řady skvělých lidí, které jsme ztratili. Lidí a jejich asistentů, kteří dodávali kvalitní a poctivou opoziční práci 4 roky i v těch nejtěžších chvílích, a díky nimž jsme rostli ve volbách do komunálu, EP i krajských.

Na celkový výsledek měla vliv řada faktorů, jistojistě lidi kroužkovali kvůli strašící kampani, která přišla po podpisu koaliční smlouvy. Babiš a SPD dali maximum energie do toho, aby Piráty poškodili, což se nakonec vymstilo i jim, protože nakonec se tím připravili o možnost sestavit koalici. Kromě dezinformací, se kterými jsme si úplně nezvládli poradit, a které se promítly do vykroužkování, byly dalším faktorem kroužkovací kampaně (které mimo jiné přicházely často zcela zvenčí) a chyby ve strategii a kreativním vedení kampaně. Určitě také nepomohlo roztříštění odpovědnosti do struktury mnoha různých orgánů.

Tohle všechno bude třeba zanalyzovat, udělat změny v našem fungování, lépe prioritizovat a řešit věci, které jsme podcenili. Na lednovém CF pak budeme rozhodovat o dalším postupu a podobě strany. Držme se prosím hlavně našich společných hodnot a buďme tu pro sebe navzájem.

Na podrobném vyhodnocení zapracujeme a doufáme, že se zapojíte, viz rozeslaný sběr zpětné vazby a dnešní avizované jitsi.

Ivan

předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“