Nominace Daniela Halamíčka do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Daniela Halamíčka do RV

Anketa končí za 18 kvě 2021, 14:29

Souhlasím

40
60%

Zdržuji se

27
40%

Celkem hlasujících: 67 - Celkem hlasů: 67

Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Nominace Daniela Halamíčka do Republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Milé Pirátky, Piráti i Pirátstvo

Předkládám vám tímto svou nominaci do RV s žádostí o podporu členského podnětu i v následné volbě.
Když jsem si pročítal nominační řeči při minulé volbě, zaujal mě jeden svou zjevnou odlišností od ostatních. Byla to řeč @Michaela.Vodova , která byla postavena na spíše obecně lidských pocitech, než na věcných argumentech. Zejména proto, že se osobně známe, jsem přesvědčen o její naprosté upřímnosti, jak v jejím niterném vztahu k Pirátské straně, tak v jejím projeveném vyjádření. Z mé strany zaslouží ocenění, ač ji představená koncepce nominační řeči, ani můj jeden hlas navrch k zvolení nedopomohly.

Já se dnes taktéž pokusím předložit nominační řeč koncipovanou jinak, než je zde obvyklé. Budu rád za každého z vás, kdo mi porozumí.

V prologu bych vás chtěl pomyslně přesunout do dětství nebo naopak do rodičovské situace, kdy jste četli, předčítali, nebo vám byl vyprávěn tento text:

Známe jen ty věci, které si ochočíme,“ řekla liška. Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníku věci úplně hotové. Ale poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátel. Chceš-li přítele, ochoč si mě!“

Tak si malý princ ochočil lišku. A tu se přiblížila hodina odchodu. „Ach budu plakat,“ řekla liška. „To je tvá vina,“ řekl malý princ. „Nepřál jsem ti nic zlého, ale tys chtěla, abych si tě ochočil...“ „Ovšem,“ řekla liška. „Ale budeš plakat!“ namítl malý princ. „Budu plakat,“ řekla liška. „Tak tím nic nezískáš!“ „Získám, vzpomeň si na tu barvu obilí.“ A potom dodala: „Jdi se podívat ještě jednou na růže. Pochopíš, že ta tvá je jediná na světě. Přijdeš mi dát sbohem a já ti dám dárek - tajemství.“ Malý princ odběhl podívat se znovu na růže. „Vy se mé růži nepodobáte, vy ještě nic nejste,“ řekl jim. „Nikdo si vás neochočil a vy jste si taky nikoho neochočily. Jste takové, jaká byla má liška. Byla to jen liška podobná statisícům jiných lišek. Ale stala se z ní má přítelkyně a teď je pro mne jediná na světě.“ A růže byly celé zaražené. „Jste krásné, ale jste prázdné,“ pokračoval. „Není možné pro vás umřít. Pravda, o mé růži by si obyčejný chodec myslel, že se vám podobá. Ale ona jediná je důležitější než vy všechny, protože právě ji jsem zaléval. Protože ji jsem dával pod poklop. Protože ji jsem chránil zástěnou. Protože jí jsem pozabíjel housenky (kromě dvou nebo tří, z kterých budou motýli). Protože právě ji jsem poslouchal, jak naříkala nebo se chlubila, nebo dokonce někdy mlčela. Protože je to má růže.“
A vrátil se k lišce. „Sbohem...,“ řekl. „Sbohem,“ řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ „Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval. „A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval...,“ řekl malý princ, aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži...“ Jsem zodpovědný za svou růži...,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.

Každý z nás zažil jistě situaci, pro kterou se hodí mnou citované podobenství. Já ho chci užít pro přiblížení svého vztahu k Pirátské straně.

Patřím k druhé vlně Pirátů, kteří se ke straně přidali v údobí, kdy to ještě nebylo cool, ani to neslibovalo výtah do politických výšin. Ani bych nehovořil o vlně, spíše o skoro neznatelném přílivu tehdejších nových členů. Našel jsem stranu, která byla opravdu ještě v těch pověstných dětských plenkách. Během vnitřního splývání se spiritem strany i samotným stranictvím jsem pak zažil a byl svědkem jak řady zásadních okamžiků, tak i bizardních situací, či lidsky silných a dojemných scén.

Na začátku jsem určitě nepřicházel jako Pirát, ale jako zvídavý občan, který se zajímal o to, koho to volí jeho synátor ve studentských volbách na střední škole. Postupnou genezí jsem se doufám opravdovým Pirátem stal (ač si pod tím pojmem si asi každý představíme něco malinko jiného).
Pirátská strana je má růže, za ní cítím odpovědnost, protože jsme se navzájem k sobě přimkli poutem, které nelze snadno rozetnout. Věřím tomu, vím to.

Tuto nejen takto implicitně definovanou odpovědnost bych rád nesl i prostřednictvím svého působení v Republikovém výboru.

V RV jsem již dva roky aktivně (troufám si tvrdit) působil , proto mám ucelenou představu, jak by měl fungovat a kudy směřovat, aby si vydobyl u členů nejen náležitou prestiž, ale byl platným stranickým tělesem jak podle stanov, tak z hlediska celkové identity Pirátské strany. Budu se zasazovat o co nejširší otevřenost a transparentnost uvnitř strany, budu se snažit zařídit, aby se co nejdříve našla schůdná možnost znovu zavedení prezenčních zasedání, kdy dochází k přímému live kontaktu mezi jednotlivými členy a příznivci strany a jejím vedením. Tak jako dřív, budu chtít být spojovací linkou do ústředí pro každého, koho po celé republice rád znovu potkám, s kým se nově seznámím. Za sebe bych řekl, že při absenci této formy setkávání de facto vnitřně strádám.

Kdysi za totality v samizdatu se mi dostal do ruky disidentský rozhovor, jehož motto znělo: „Kdo chce proti komunistům bojovat, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.“ Toto se snažím mít od tehdy vždy vnitřně na paměti. Pevně věřím, že máte ve mně člověka, který cesty hledá a přináší alternativy.

Chtěl bych dokončit tuto svou nominační řeč v započatém duchu, proto se záměrně zde vyhnu věcným tématům. Ostatně s mnoha vámi členy a příznivci se znám osobně, pro ty, s kterými se navzájem neznáme tu existuje k mému poznání kupříkladu e-stopa. Když jsem naposledy sbíral podporu na volbu do RV a oslovil Petra Viletu, zda by ji podpořil, ozval se posléze s odpovědí: Vyhledal jsem si některé tvé staré příspěvky, pročetl je a nemám s tím problém.

Děkuji za vaši pozornost

P. S. V dalších příspěvcích už věcný budu

Naposledy upravil(a) Daniel.Halamicek dne 15 kvě 2021, 23:27, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 6):
Daniela.Weissova, Jakub.Knapek, Eva.Ticha, Eva.Tylova, Michal.Zachar, Jiri.Kratky
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27284 poděkování
Dostal poděkování: 23152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Daniela Halamíčka do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nejde měnit hlas.

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1655 poděkování
Dostal poděkování: 618 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Dana v dovolbě podporuji. Už jsme se v RV před časem potkali a vím, že mu na Pirátské straně záleží. Ostatně to dost poeticky napsal ve své řeči :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Michal.Zachar
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 31952 poděkování
Dostal poděkování: 25205 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Petr.Vileta píše: 15 kvě 2021, 16:26

Nejde měnit hlas.

Oznámení moderátora:

Fixed

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Vileta
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Inu za 6 dní dovolba.. snad stihneš sebrat hlasy :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Petr.Vileta
Ondrej.Tuma
Člen KS Vysočina
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 1110 poděkování
Dostal poděkování: 814 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Podporuji Daniela v dovolbě, vždy uměl do jednání vnést ducha lidskosti.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Michal.Zachar
Acta est fabula, plaudite...
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639
Michal.Zachar
Mediální odbor
Profese: lektor soft skills
Dal poděkování: 500 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Zachar »

Ani já nemám problém podpořit Daniela pro jeho konzistentnost a působení u Pirátů. Držím palce Dane.

Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :) MS Praha 6
Vedoucí :twisted: Mediálního týmu KS Praha
Vedoucí :ugeek: Týmu odpovídačů MO
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Děkuji vřele všem, kdo podpořili moji nominaci. Jak už jsem předeslal ve své úvodní řeči, funkci člena RV jsem již aktivně vykonával v letech 1998-2020. Obdobným způsobem bych v případě zvolení působil i jako zástupce CF, ovšem s vyšší akcelerací na komunikaci k jednotlivým členům a členkám strany, aby se zvýšila v jejich povědomí kredibilita RV a taktéž i neformální informovanost ohledně skutečností, odehrávajících se v centrálních orgánech Pirátské strany. Ve svém působení bych se zaměřil především na praktické aspekty působení RV, jako je dohled nad volebními záležitostmi, respektive povolebním vyjednáváním.

Před samotným započetím volby se v nadcházejících příspěvcích ještě vyjádřím k dalším konkrétním aspektům mé potenciální práce v RV a pokusím se zodpovědět na otázky, které zde byly kladeny během minulé i stávající volby.

Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Profese: Student práv, "ajťák".
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Lejcko »

jejda už od roku 1998 🤔, já měl za to, že jsme vznikly v r. 2009.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 27284 poděkování
Dostal poděkování: 23152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Lejcko píše: 18 kvě 2021, 11:53

jejda už od roku 1998 🤔, já měl za to, že jsme vznikly v r. 2009.

Podzemní partyzánská skupina. :lol:

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“