Nominace Jana Podhajského do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Jana Podhajského do republikového výboru.

Anketa končí za 23 kvě 2021, 00:20

Pro

37
90%

Proti

2
5%

Zdržuji se

2
5%
 
Celkem hlasujících: 41 - Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Martin.Karim
Místní předsednictvo
Příspěvky: 221
Registrován: 30 led 2020, 20:26
Profese: právník
Bydliště: Trnová
Dal poděkování: 341 poděkování
Dostal poděkování: 379 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jana Podhajského do Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Karim »

Vážené pirátky, vážení piráti,

nominuji Jana Podhajského do dodatečné volby do republikového výboru. Honza v republikovém výboru v minulosti dvě volební období pracoval a patří k lidem, které bych v něm rád viděl. Má zkušenosti jako úspěšný krizový manažer a z vedení mediálního odboru. Pokud máte stejný názor, podpořte prosím jeho kandidaturu.

Pokud @Jan.Podhajsky nominaci přijme, žádám ho o doplnění kandidátské řeči.

https://lide.pirati.cz/personProfile/212/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Lydie.Bartosova, Jan.Hora, Blanka.Charvatova, Jan.Zavadil, Dominika.Michailidu

PMS Mníšecko a Dolní Berounka, člen majetkové komise Rady Stč. kraje a výboru pro audit krajských nemocnic, člen SOCKET, právník metodik, doktorand na PFUK.
m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3987
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 587 poděkování
Dostal poděkování: 1074 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Podhajského do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Ahoj

Nominaci přijímám. Kandidátskou řeč doplním během zítřka.

Děkuju za důvěru.

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 290
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Podhajského do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Tyjo snad stihneš ty hlasy...
@Martin.Karim chtělo by to nějaký promo :-)

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3987
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 587 poděkování
Dostal poděkování: 1074 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Podhajského do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Musím teda přiznat, že jsem netušil, že existuje ještě můj starý profil na wiki. Preferuji https://lide.pirati.cz/personProfile/212/ :D

Něco o mně

Je mi 45 let. Pocházím z Jižního města v Praze a posledních deset let žiju v Praze Dubči. Jsem ženatý a mám dvě děti. Hraju taky v kapele na basu, teďka zrovna jednoduchý stoner rock, ale říkáme z plezíru tomu grungeground. Další mojí zálibou je mikrozahradničení (do 250W HPS) a rozrýpávání linuxových distribucí na domácích strojích, aktuálně "distro" KDE Neon. Jsem “BFU” bežný uživatel linuxu od r. 2004 a furt se to nelepší. K Internetu jsem prvně přičuchnul hned ze začátku 90. let, stejně tak jako ke svobodné kultuře, punkovému anarchismu, freeparties a souvisejícím drogám. Z toho komplexu devadesátek ještě pořád silné tíhnu k antiautoritářství. To je řekl bych vcelku generační znak všech, kteří ten nářez ducha tehdejšího clubbingu přežili. Devadesátky jsem si velmi užil, ale nic si z nich nepamatuju :D Po kalbě je každý generál, takže jsem se před koncem minulého století vrátil ke studiu a to při práci. Vystudoval jsem sociologii na FFUK. Mluvím dobře anglicky, rusky a aktivně se učím hanáčtinu, abych tolik nevyčuhoval pžskou mluvou, když jsem na manželky rodné hroudě.

Profese 

Pracuju jako jeden z ředitelů v evropském centru pro výzkum jedné velké nadnárodní výzkumné korporace. Poskytujeme celkové specializované výzkumné služby kolegům z poboček na třech kontinentech. Na starosti mám oblast knowledge managementu, implementací, řízení kvality, hackování procesů, vztahy s interními dodavateli. Hodně jsem přičichl i k rekrutaci, HR. Z původní skupinky 4 šílenců ujetejch do výzkumu reklamy (pretesting) pracujících s nejistým modelem práce v interním start upu, jsme vybudovali solidní "centre of excellence" o 130 lidech a operující v oblasti výzkumu značek, komerční komunikace a médií, veřejného mínění.

Když jsme s centrem začínali, tak jsme si řekli, že budeme dělat věci trochu jinak. Jedním z hlavních cílů bylo odstranění přepracovanosti a přesčasů, kteréžto jsou standardem naší profese. Utavení lidé, pracují s vyššími náklady. Dosahujeme toho cíle tak, že neustále hledáme příležitosti, jak odstraňovat zbytečné úlohy, úkony, zdvojené nebo překrývající se děje nebo informace, role a dokonce i komunikace mezi sebou, doprovázíme to intenzivní prací s lidmi. Daří se to, i když občas vtipkuju, že se vlastně zabývám mazáním kolonek z formulářu a poskytováním psychoterapie.
Před tím jsem pracoval v české kanceláři korporace a měl jsem na na starosti výzkum pro velké klienty na našem trhu.

Piráti

Když jsem na Abclinuxu objevil petici Jirky Kadeřávka, tak moje punková mysl zbystřila. A když jsem zjistil, že se kolem zakládání motají lidé, které znám buď z reálu nebo internetu, tak jsem neváhal a vstoupil jsem pod heslem, když už nemáš koho volit, tak si politickou stranu udělej. Hned jsem začal působit na polích, které mi jdou. Média a "ideologie". Jsem hrdý a rád, že některé principy a pilíře komunikace a pirátské značky, které jsme tehdy spolu nastavili ještě funkují ve straně dodnes.
Dalším a možná silnějším motivem pro přidání se k pirátům byl můj radikalismus na poli volnosti a nakládání s životem a zakládající myšlenky pirátů jako průsvitnost moci, ochrana soukromí, boj proti monopolům atp. To rozhodlo.

Průsvitnost moci je důležitá pro poznání, jak nás třeba stát ovládá. Když je moc státu transparentní, tak ji můžeme taky zkusit formovat, protože víme jak funguje nejenom na papíře.

Ochrana soukromí je důležitá, protože digitální technologie s sebou nesou hrozbu invaze moci státu a korporací do našeho soukromí, do našich identit, rodin, komunit. Ne, že by nebyly tyto moci v našich intimitách přítomny před digi dobou, ale byly limitované technologií. Ta teďka vlastně gumuje přítomnost násilné kontroly a převáří jí na kontrolu neviditelnou, o to hrozivější pro naše životy. Jsem de-facto technofob. :D

Nyní se čím dál silněji objevuje další hrozba pro naší svobodu a soukromí a to je biomoc. Moc nad vlastní podstatou jedince, jeho tělem zkrze testování a cejchování zdraví v zájmu veřejného dobra. Biotech se musí vysekat z politické moci jenom jak to jde, nebo dojdeme k tomu, že naším hlavním identifikátorem pro přístup na veřejnost budou naše DNA markanty a jedinec bude kategorizován na základě kvality jeho DNA. Eugenika na vzestupu. Pro mě náckovina.

Nutnost boje proti monopolům, zvláště proti monopolům na "duševní vlastnictví" je základem pro rozvoj společnosti a lidstva. Monopol brzdí, monopol brání k přístupům k novým poznatkům. Monopol je smrt inovace, vylepšování. Brání lidem žít lépe. Neprotiřečím si, když řeknu, že farmaceutické monopoly například momentálně stojí v cestě zabránění stovek tisíc úmrtí v době pandemie.

Když řeknu, že jsem liberál, tak si někteří představí tu celou škálu liberálních proudů. Jsem liberál, který věří v to, že společnost musí být férová, aby každý měl šanci se rozvíjet v důstojných podmínkách. Férovost spočívá v tom, že každý má přístup ke stejným právům a svobodám jako ostatní. Nerovnosti společenské a hospodářské jsou obhajitelné jenom tehdy, pokud nikdo nikomu nebrání bez příčiny dosáhnout společenského postavení a pokud z rozdílů nejvíce prospívají ti nejvíce znevýhodnění.
Toto je moje pirátské credo.

Byl jsem v pirátech vedoucí MO, člen RV. Zhruba v r. 2014 jsem utlumil aktivitu jenom na online fórum. Moje pasivita spočívala v tom, že čtu, hlasuju, vstupuju, jenom když moje pozice nevyjadřují zde jiné identity, občas konzultuju (např. nabídky agentur, stavbu dotazníku, vyhodnocení výzkumu, složil jsem i první assessment centrum pro kampaň manažera). V offline režimu se pravidelně účastním zasedání CF a propaguji Piraty na Cannafestu. Sám užívám konopí jak v rekreačním, tak v léčebném módu.
Za mým útlumem práce pro stranu stály povinnosti k rodině a práce. Děti povyrostly, a práce se stabilizovala. Vrátil jsem se I k většímu dobrovolnickému zapojení a momentálně pracuji pro datový team v rámci připravované předvolební kampaně.

Program pro RV

Praktický program

Myslím si, že do celostátním fórem volené části RV hodně patří identity se zkušeností ze zastupitelství, obecních rad. Dohromady s členy RV z krajských fór tvoří nedocenitelné hejno zkušeností s reálnou polikou (vstup pro program) a zároveň s chodem strany, např. z pohledu na podpůrné orgány. V RV jsou ale i potřeba nezatížené hlasy, které by promlouvaly z obecnějších pozic.

V rámci RV budu vystupovat jako lokálně neutrální; myšleno nezatížený krajem. Jako strukturně nezatíženýý a neutrální; myšleno nezatížený vztahem např. s odborem nebo RP. Jako stranický; myšleno jako vystupující z pozice Stanov, Programu a dříve v mojí nominační řeči uvedeného osobního pirátského credo.

Jsem sice pražák, ale řadím se spíše do KS Internet, jak jsme na začátku vtipkovali. Prostě pirát bez krajské příslušnosti. Pirát, který promlouvá z Internetu. Taky se řadím k Radikální flotile, což je opět starší buzz word. Tedy k těm, kteří se opírají o původní čtyři pilíře. Jenom dodám, že zatím náš program se se čtyřmi pilíři zásadně nerozchází a mám svoje želízka agendy neustále v ohni.

Naše organizace a naše komunita prodělala rozsáhlý rozvoj. Upgrade vytvořil výkonnostní struktury, profesionalizoval opěrné systémy strany. Upgrade je úspěšný, teď je čas začít naši novou organizaci vylepšovat a stabilizovat, aby byla připravená na další úkoly, které máme společně před sebou.
V RV budu aktivně hledat balanc mezi demokratickou povahou výběru činovníků a požadavkem na výkonnostní řízení, které často vyžaduje autoritativní přístup ve vedoucích rolích.

V RV budu vystupovat proti revolučnímu přístupu ke změnám ve straně. Jsem zastánce drobných vylepšování, když je zřejmé, že daná věc funguje nebo je důležitá proto fungování strany. V této pozici použiju svoje zkušenosti jak z mého profesního života korporátní krysy, tak i ze aktivit se samoorganizujících se skupin a komunit. Ke svojí velké organizační zkušenosti počítám i moje činění v Pirátské straně v jejích prvních letech.

Republikovému výboru, ale i jiným orgánům a pirátským ID můžu nabídnout expertízu na poli nastavování organizace, systémů vedení, procesů, monitoringu, metod řešení problémů, přístupy k vedení lidí. Ale také vedení workshopů, objevné techniky, moderaci skupin či individuálních rozhovorů, či konzultaci, sestavování a vyhodnocování dotazníkových šetření, včetně organizace sběru či konzultování sestavování poptávek a nabídek marketingových, reklamních či výzkumných agentur. Mým oborem je expertní hodnocení reklam a kampaní a jejich optimalizace, takže i v tomto ohledu si myslím, že můj hlas v RV by byl hodnotný.

Politický program

Jsem v pirátské myšlence radikální a ačkoli liberál, jsme konzervativní v ohledech pirátských pilířů a dlouhodobého programu. Myslím si, že musíme neustále připomínat, proč naše volební programy jsou takové jaké jsou; co stojí za formulacemi jednotlivých bodů. Při řešení programových otázek v RV budu vždy zastávat radikální pirátské stanovisko a budu vždy prosazovat vysvětlení programového bodu, podle pirátských principů a mého credo.

Jako příklad uvedu např. transparenci. Proč chceme vidět pod kůži státnímu rozpočtu? Proč chceme transparentní veřejná řízení, přístup ke smlouvám atp.? Argument rozkrádání a datamingu není z pirátského pohledu dostačující. Radikální postoj je, že chceme vidět, čím nás stát ovládá, transparence nám umožní tuto moc formovat k prohlubování férové svobody.

Souhlasím s tím, že regulace jsou potřeba, na regulace budu ovšem také pohlížet skrze již několikrát zmíněný komplexní a radikální postoj. Regulace nesmí být taková, že na straně státu generuje zbytečnou moc nad jednotlivcem a komunitami, nesmí přinášet násilné buzerace, nesmí oklešťovat práva a svobody.

Pro vnitrostranickou politiku budu přísně vychylovat autoritativní tendence směrem k demokratickým řešením.

Pokud jde o jeden specifický programový bod, na kterém budu spolupracovat, tak je to problematika psychotropních látek a legalizace konopí. Sám jsem konopný uživatel a umožňuje mi žít vcelku pohodový život, protože mě zbavuje bolestí a křečí. Nemyslím si, že konopí je tolik nebezpečnou drogou jako třeba alkohol, že musí být jeho domácí pěstování kriminalizováno. Určitě jsem pro regulované domácí pěstování, určitě jsem pro regulovaný prodej konopí a jeho produktů. Současná situace, kdy velká část naší populace, včetně naši rodičů a prarodičů si konopí pěstuje, a stát proti nim někdy velmi tvrdě zasahuje, i když pěstitelé nedokazují nekalé úmysly musí skončit.

Nakonec dodám můj politický kompas. Je samozřejmě jenom indikativní, ale aspoň něco vizuálního k mému politickému postoji :D

Děkuji za vaše hlasy. A ostatním nominantům i všem dalším pirátským ID přeju silný vítr v plachtách a čistý horizont. Držíme kurz!

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů