Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Blanky Charvátové do republikového výboru?

Ano
70
74%
Ne
18
19%
Zdržuji se
6
6%
 
Celkem hlasujících: 94 - Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13993
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11353 poděkování
Dostal poděkování: 19107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj Piráti,

navrhuji k nominaci do republikového výboru Blanku Charvátovou: https://lide.pirati.cz/personProfile/415/. Usiluju o to, abychom měli pestrý republikový výbor a přemýšlel jsem, o typech osobností, které mi mezi nominanty chybí, případně jsou zastoupeny málo. Jedna ze skupin, která mi přišla málo zastoupená jsou prakticky orientovaní lidé, hledající konsenzus. Z toho důvodu nominuji Blanku a prosím vás o její podporu.

Děkuji za zamyšlení se
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: lektor a kouč
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 790 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Rozhodně podporuji nominaci Blanky do RV. Považuji za velmi talentovanou vyjednavačku a potenciálně skvělého lídra. Vážím si její pracovitosti a schopnosti neztrácet hlavu ani ve velmi komplikovaných situacích. Nevím teda, jak to všechno stíhá. Její time management je pro mě velkou inspirací. Lidé jako Blanka by v RV určitě neměli chybět.
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 185
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Ahoj,

především díky Mikymu za podporu, respektive vůbec nápad mne nominovat. Já osobně jsem o tom neuvažovala, spíš jsem hledala mezi námi lidi, které bych mohla nominovat já :) Když ale už s tím nápadem, že bych mohla mít pro RV nějaký přínos, přišel, rozhodla jsem se to zkusit. Nevím, jak moc velkou šanci mám, protože si myslím, že moje jméno není zas tak známé, ale zkusím to.

Kdo jsem si podrobněji můžete přečíst na mém profilu, v krátkosti jen napíšu, že jsem zastupitelka v Újezdě nad Lesy, předsedkyní Místního sdružení Praha 21, členka pražského dopravního KETu, součást projektu piratipomahaji.cz. Momentálně v Praze pomáhám se založením týmu, který se pracovně jmenuje Práce s lidmi. Jednou z jeho odnoží je i Dobrovolnický tým, kdy se snažíme a mapujeme potřeby jednotlivých MSek z pohledu nabírání nových členů a zapojování nováčků. Cílem Dobrovolnického týmu je vymyslet způsob, jak efektivněji zapojovat dobrovolníky, oživení Burzy práce, Průvodce nováčka a další projekty.

Moje civilní povolání je systémový specialista na generálním ředitelství Správy železnic. Konkrétně pracuji na odboru personálním, jsem metodik, analytik, dělám rozborovou činnost. Mezi mé pracovní úkoly patří také vytváření metodických pokynů v oblasti pracovně-právní, proto si myslím, že bych se mohla v RV zapojit do Předpisové pracovní skupiny. Zároveň mne zajímá činnost Senátní pracovní skupiny, protože její náplň koresponduje s tím, čemu se chceme mimo jiné věnovat v nově vznikajícím pražském týmu Práce s lidmi.

Cítím, že v práci s lidmi máme alespoň u nás na kraji poměrně velký deficit a budu ráda, když se nám to podaří změnit. Není to jenom o vyhledávání vhodných kandidátů na různé pozice, ale i práce dovnitř strany, na naší komunikaci mezi námi. Myslím si, že spoustě sporů šlo v minulosti předejít, kdyby se včas a správně řešily (kdyby proběhla včas krizová komunikace a došlo by k vyjasnění, že se děje něco, co se někomu druhému nelíbí, nemusely by ty spory bobtnat a stávat se toxickými. I nyní probíhají a budou probíhat nějaké mediace, ale jak je tak z povzdálí sleduji, nejsem si jistá, s jakým výsledkem. V mnoha případech totiž ta mediace začíná pozdě, až když je spor opravdu hodně vyhrocený). Na Pirátech mám ráda naší různorodost, každý jsme silná osobnost a individualita těžko zařaditelná do nějaké společné kategorie. To ovšem s sebou pochopitelně přináší právě různé nepochopení se a třenice, které ale vznikají třeba jenom tím, že si dotyční nerozumí. Přijde mi, že občas zapomínáme, že všichni máme společný cíl a že bychom měli společně táhnout za jeden provaz. Bohužel se často místo toho sami okopáváme do kotníků a podrážíme si nohy. Byla bych ráda, kdyby se i tohle povedlo časem změnit. I proto i přes svoje současné lehké vyhoření a frustraci stále zůstávám členkou Pirátů a snažím se přispět tím, čím umím.

Děkuji za vaši případnou podporu.

Zatím je to za mne vše, případné dotazy odpovím později, dneska si chci dát offline oddechový den.
Zastupitelka v Újezdě nad Lesy.
Předsedkyně MS Praha 21.
Vedoucí Personálního týmu Praha
"Jakýkoli nápad je lepší než žádný nápad" (Betty MacDonald)
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 172
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 1055 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Rozhodně podporuju. Blanka je skvělý kandidát a pro RV by byla velkým přínosem. Má skvělé organizační schopnosti, je věcná a má tah na branku. Navíc je empatická a ryzí. Neměla by tam chybět!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 4):
Kornelia.Gottmannova, Michaela.Krupickova, Blanka.Charvatova, Alena.Klocova
Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD
Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Mediální odbor
Příspěvky: 187
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Michal.Zachar »

Blanka je opravdu skvělá volba. A nejen do RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Zachar za příspěvky (celkem 2):
Blanka.Charvatova, Giuseppe.Maiello
Michal Zdeněk Zachar
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
Pirát :) MS Praha 6
Vedoucí :twisted: Mediálního týmu KS Praha
Vedoucí :ugeek: Týmu odpovídačů MO
:fet: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 185
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Jdu postupně odpovídat na otázky.

@Dalibor.Zahora "Pokud byste byli v RV a měli byste rozhodovat, zda podpořit, aby náš pirátský obchod začal uplatňovat zásady odpovědného podnikání a nakupoval a prodával zboží, které nebude ze sweatshopů, či problematických zemí a podobně. Podpořili byste tento směr? Ano či ne?"

Ahoj,

díky za otázku. Můj osobní postoj je, že radši podporuji produkty vyrobené u nás, které nemusí putovat přes půlku kontinentu. Ty možná vyjdou levněji, ale zátěž, kterou tím nesou, je pro mě velmi problematická. Sama jsem dřív nakupovala věci z Číny, sice ne moc, ale tu a tam nějakou napodobeninu šatů, které mám ráda a které ušité v Anglii stojí stovky liber. Ale pak jsem pochopila, že tohle pro mě není správná cesta. Nyní si radši ty krásné a kvalitní šaty kupuji z druhé ruky a mám tím vyřešené hned dva problémy. Jednak ušetřím a pak také podporuji udržitelnou módu, které jsem zastánkyní. Když to tak proberu, tak víc jak půlka mého šatníku je z druhé ruky a nestydím se za to :)

Trochu jsem odběhla od otázky, takže odpověď zní ano, podpořila bych. Radši chci mít pirátského merche možná méně, protože bude trochu dražší, ale za to bude kvalitnější, než ho mít mraky, ale bude nekvalitní a ponese sebou tu velkou ekologickou zátěž, jakou přeprava třeba z Číny má (a to už vůbec nezmiňuju etické aspekty výroby práce v takových zemích). Pro mě má větší smysl mít merch s nějakou přidanou hodnotou, klidně i recyklované věci (teď v rychlosti mě napadají třeba tašky ze starých bannerů, ale to možná jenom plácám), než stavět kampaň na tom, že rozdávám statisíce otvíráků na pivo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Alena.Klocova
Zastupitelka v Újezdě nad Lesy.
Předsedkyně MS Praha 21.
Vedoucí Personálního týmu Praha
"Jakýkoli nápad je lepší než žádný nápad" (Betty MacDonald)
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 185
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

@Jan.Hora

1) kolik času měsíčně hodláte vyhradit na práci v RV

Moje představa nyní je 3-5 hodin týdně.
---------------

2) Pokud máte více než jednu roli/funkci, prosím seřaďte je podle důležitosti včetně role člena RV.

1. Předsedkyně MS. Cítím k „mým“ lidem velkou zodpovědnost a ač mě ta práce někdy štve a je velmi nevděčná, je pro mě, co se týče Pirátů, prioritou. Je třeba mít pevné základy. A komunální politika je pro mě tím základem, nad kterým rosteme dál.
2. Práce s lidmi – to je teprve rodící se tým a ještě v něm nemám žádnou oficiální roli. Je pro mne velmi důležité, aby tento tým dobře a efektivně fungoval a budu ho plně podporovat. Někteří lidé mluví o tom, že bych mohla být jeho vedoucí. Já si myslím, že máme lidi, kteří by se na to hodili možná o trochu víc jak já. Nicméně pokud si mne vyberou a já vedoucí budu, tak to chci pojmout spíše jako roli koordinační. Každý z nás máme v týmu svou důležitou roli a je třeba úkoly rovnoměrně rozdělovat, ne si je syslit pro sebe.
3. RV
4. Pražský dopravní KET – byla jsem vyzvána, ať se ucházím o roli vedoucího tohoto týmu, který momentálně trochu přešlapuje na místě a neví, kam se vydat. Opět o tom platí to samé, co jsem napsala v bodě 2. I kdybych se vedoucí stala, pojala bych to spíš jako roli koordinační, neřešila bych všechno sama.
5. Piráti pomáhají – to je moje úniková aktivita, abych úplně nevyhořela :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Blanka.Vankova, Alena.Klocova
Zastupitelka v Újezdě nad Lesy.
Předsedkyně MS Praha 21.
Vedoucí Personálního týmu Praha
"Jakýkoli nápad je lepší než žádný nápad" (Betty MacDonald)
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 185
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

@Jakub.Nepejchal

Jakým způsobem by získání mandátu v RV změnilo možnost prosazovat tvé idee oproti tomu, že stále jsi členem nejvyššího orgánu strany (=celostátní fórum)?

Do RV nejdu prosazovat svoje idee, ale jdu nabídnout svoje schopnosti, aby tým mohl kvalitně a efektivně fungovat. Pevně věřím, že jako řadový člen mám možnost prosadit (nebo alespoň možnost zkusit prosadit) svoje názory dostatečně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 2):
Blanka.Vankova, Alena.Klocova
Zastupitelka v Újezdě nad Lesy.
Předsedkyně MS Praha 21.
Vedoucí Personálního týmu Praha
"Jakýkoli nápad je lepší než žádný nápad" (Betty MacDonald)
Uživatelský avatar
Pavel.Tauer
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 207
Registrován: 05 lis 2013, 01:38
Profese: IT specialista
Bydliště: U smaltovny 7, Praha 7
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 477 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Pavel.Tauer »

Přemýšlel jsem o napsání vzletné statě, ve které bych popsal Blančinu zapálenost a pracovitost. Rozhodně bych v ní vypíchl i její široký rozhled a schopnost naslouchat druhým. Nakonec bych se zcela jistě nezapomněl zmínit o velkém srdci, které pomáhá všude, kde je to jen možné.
Ale pak jsem si uvědomil, že každé mé slovo bude podrobeno nelítostnému větnému rozboru, který by mohl nakonec upozadit mou hlavní myšlenku. Proto tedy jen jasně a stroze - hlasuji pro Blanku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Tauer za příspěvky (celkem 2):
Blanka.Charvatova, Alena.Klocova
Proč vstupovat do námořnictva, když můžeš být pirát
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 185
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: System.specialista (GŘ Správa železnic)
Bydliště: Praha 21 - Újezd nad Lesy
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Blanky Charvátové do republikového výboru

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Pavel.Tauer píše: 11 dub 2021, 13:40 Přemýšlel jsem o napsání vzletné statě, ve které bych popsal Blančinu zapálenost a pracovitost. Rozhodně bych v ní vypíchl i její široký rozhled a schopnost naslouchat druhým. Nakonec bych se zcela jistě nezapomněl zmínit o velkém srdci, které pomáhá všude, kde je to jen možné.
Ale pak jsem si uvědomil, že každé mé slovo bude podrobeno nelítostnému větnému rozboru, který by mohl nakonec upozadit mou hlavní myšlenku. Proto tedy jen jasně a stroze - hlasuji pro Blanku.
Normálně se tady červenám. Díky za ta milá slova :)
Zastupitelka v Újezdě nad Lesy.
Předsedkyně MS Praha 21.
Vedoucí Personálního týmu Praha
"Jakýkoli nápad je lepší než žádný nápad" (Betty MacDonald)
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host