Nominace Daniely Weissové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Daniely Weissové do RV?

Anketa končí za 17 dub 2021, 11:56

Ano

64
86%

Zdržuji se

10
14%

Celkem hlasujících: 74 - Celkem hlasů: 74

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 1584 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Daniely Weissové do RV

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ahoj vespolek,
Danielu Weissovou (*1.8.1961) určitě mnozí znáte, narodila se v Jablonci nad Nisou, žije a pracuje v Turnově a členkou Pirátské strany je od června 2014, což máme plus mínus měsíc společné :-). Původní profesí je pedagožka, později knihovnice, ještě později první mluvčí svobodného Městského úřadu v Turnově.

Současnost: dramaturg KC Turnov, Zdravotní klaun a aktivní herečka alternativního divadla Čmukaři, členka poradního orgánu MKČR – odborné rady pro loutkářství ARTAMA, lektorka, porotkyně. V současné době také zastupitelka města Turnov a krajská zastupitelska Libereckého kraje, kde vede i výbor pro sociální politiku.

Snaží se posouvat Piráty v povědomí lidí na Turnovsku a potažmo v celém kraji. Po dvakrát garantovala uspořádání Dětského pirátského dne na Zrcadlové koze, aktivně spolupracovala na petici o zamezení vzniku nové obchvatné komunikace přes turnovská Luka, je oceněná Medailí starosty města Turnova za přínos demokracii, nyní nominuje osobností na ocenění už ona, organizuje zkrátka řadu akcí, včetně připomínek výročí 17.listopadu a pod.

Aktivně pracuje za Piráty v komisích Rady města Turnova, víc se známe proto, že se věnuje i sociálním věcem. Její zásadní témata jsou svoboda, vzdělání, kultura. Daniela k tomu garantuje, že se vedle odbornosti neztrácí morálka, hodnoty a lidství. A protože dlouhodobě působí v Republikovém výboru, byla by škoda, kdyby v příštím RV chyběla - a já bych ji tímto ráda nominovala. Vítr do plachet přeju!
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 16889 poděkování
Dostal poděkování: 3473 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Daniely Weissové do RV

Příspěvek od Robert.Magni »

Jen technická - chybějící NE v anketě působí stejně rušivě jako azbuka nebo banik pyčo
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Helena.Vondrakova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: podnikatelka
Dal poděkování: 711 poděkování
Dostal poděkování: 798 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Kandidaturu Dády jednoznačně podporuji. Dáda je velký dříč s citem naslouchat lidem a citlivě tlumit vášně a rozbroje u nás v kraji. Když nejde o život, je o ..... Znáte to :-)
Lidé jako Dáda by neměli chybět v žádném týmu a RV nevyjímaje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Daniela.Weissova, Alena.Klocova
"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828
zastupitelka v Pulečném
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Dal poděkování: 439 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Děkuji Olze Richterové za založení nominace pro @Daniela.Weissova, kterou bych chtěl tímto také podpořit. Daniela je dle mého platným členem RV a současně i důležitý zástupce zkušené generace. Pirátům se věnuje s nasazením a empatií, proto budu rád, pokud si CF nenechá možnost Danielu do RV zvolit, protože by bylo škoda, kdyby v RV chyběla ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvek:
Daniela.Weissova
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30560 poděkování
Dostal poděkování: 15421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dana do RV všemi deseti. Respekt k tomu, že je v pirátech tak vytrvale aktivní, to se hned tak nevidí.
Jsem rád, že se rozhodla jít do volby CF - nyní je zvolena za Liberecký kraj. A tak nám pak z Libereckého zvolí někoho nového.

Také bych rád zmínil, že Dana patří k několika málo členům RV, kteří aktivně zažili rok 1989 (je to ještě Dana Balcarová a Jiří Demel a moje maličkost). A to se taky hodí. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Daniela.Weissova, Martin.Karim, Alena.Klocova

registrátor pro volební komise pro okres Děčín (sněmovní volby 2021) - tel. 778 044 243
více: zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1655 poděkování
Dostal poděkování: 618 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím a srdečně děkuji za nominaci. Přijímám a během víkendu dodám řeč :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 3):
Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora, Alena.Klocova
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
Zuzana.Ujhelyiova
Místní předsednictvo
Profese: Radní pro školství MČ Praha 11
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Kdo jiný než Daniela? Kdy jindy když ne teď?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Ujhelyiova za příspěvek:
Daniela.Weissova
Zuzana Ujhelyiová
PMS Praha 11
radní Praha 11
Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 1655 poděkování
Dostal poděkování: 618 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Vážím si projevené důvěry a přijímám.

Pro ty, kteří mě neznají tak dobře:

Jmenuji se Daniela Weissová a v létě mi bude šedesát. To je vážně divné :)
Členem Pirátské strany jsem od roku 2014 a v tom roce jsem také postavila první kandidátku Pirátů do komunálních voleb v Turnově. Tenkrát se nám to ještě nepodařilo, ale po čtyřech letech dobré práce jsme v roce 2018 dokonce přeskočili i ODS (pro neznalé – Turnov vždycky výrazně volil pravicově) a stali jsme se se třemi mandáty součástí vládnoucí koalice. Už v předchozím období jsme se účastnili jednání komisí ve městě a tak tomu je pochopitelně i nadále. Loni se nám podařilo zabodovat i v kraji, kde jsou hned dva Turnováci - radní a náměstek Zbyněk Miklík a já, jako řadová zastupitelka a také předsedkyně sociálního výboru. V průběhu těch šesti let jsme si ještě dala kandidaturu do PS ve 2017 a také do Senátu za obvod 38, kam spadá Turnov. Mandát jsem nezískala, ale i tak považuji své umístění za úspěch a to zejména v těch senátních volbách, kde jsem jako „no name“, pro naprostou většinu voličů v obvodu (Mladoboleslavsko), díky dobré kampani skončila na třetím místě. Do druhého kola mnoho nescházelo.
Vedle toho jsem byla dvě období místopředsedkyní PKS a nyní jsem už druhé období za KS LB kraj členkou Republikového výboru a také Volebního výboru, spolupracuji s rezortním týmem sociálních věcí a jsem rovněž členkou rezortního týmu Kultura.
Pro Piráty pracuji ze srdce ráda, protože mi to dává smysl. Jsem přesvědčena, že kvalita pirátského programu se stále více prokazuje a mě těší, že jsem u toho. Věřím, že ve volbách budeme úspěšní a ráda ten výsledek podpořím i svou přítomností.
Moje zásadní témata jsou sociální věci, vzdělávání a kultura. Ve všech třech spolupracuji v krajských i celostátních týmech a snažím se posouvat problémy k řešení. Jsou mnohdy jen malé, dílčí kroky, ale každý se počítá. Vzhledem k tomu, kolik mi je, jsem už pochopila (nerada), že je iluze myslet si, že se něco stane, lusknutím prstů :) V sociálních věcech spolupracuji úžeji s Olgou Richterovou a v kultuře s Lenkou Kozlovou. Tady hlavně vidím svůj případný potenciál. Ostatně bez ohledu na výsledek, pochopitelně budu ve své práci v týmech pokračovat.
Jinak, mou ambicí je hlavně pomoci rozšiřovat členskou základnu – pořád je nás málo a za dva roky máme stavět komunální kandidátky – a pomoci vám, mladším, k nelehkému rozhodnutí, vzít na svá bedra politickou funkci, což se i u Pirátů většině nechce  Ale ten čas je váš.
Snad na závěr jen, že mám tu kliku, že všechno, co jsem kdy v životě dělala a dělám, mě nesmírně baví a naplňuje. Práce dramaturga, Zdravotní klaun, loutkové divadlo i ta politika :)

Mám vás ráda a nesmírně si vážím toho, co jeden každý z vás pro Piráty a tuhle zemi děláte

Daniela Weissová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 4):
Helena.Vondrakova, Frantisek.Kopriva, Alena.Klocova, Dalibor.Zahora
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“