Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1150 členů je to 34 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1150 členů je to 68 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Anketa končí za 14 dub 2021, 01:05

PRO
59
59%
PROTI
21
21%
ZDRŽUJI SE
20
20%
 
Celkem hlasujících: 100 - Celkem hlasů: 100

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 277
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Vážené celostátní fórum,

dovoluji si Vám předložit nominaci @Milos.Vlach do Republikového výboru OFFTOPICs nominací za CF.
Začnu tím, že Miloš je člověk mnoha tváří. Pirátem je od r. 2017, aktuálně je "staronovým" předsedou MS Praha 6 a opozičním zastupitelem na MČ Praha 6, kde odvádí tvrdou práci. Ve volném čase se věnuje farmaření v Ponešicích, fotografování, tvorbě hudby a čerstvě je otcem OFFTOPICholčičky. Je to člověk, který chce sunout společnost a stranu dopředu. Je to člověk s mnoha životními zkušenostmi. Konzultoval jsem s ním jeho kandidaturu a byl velmi mile překvapen, že jsem ho oslovil. OFFTOPICdávalo mu to smysl a chce do toho jít naplno Miloš je ten typ člověka u kterého lze spatřovat výsledky práce téměř okamžitě, jeho jedna pracovní část totiž spočívá ve tvorbě grafiky a vývoje software. Jeho hlavní přednost vnímám v tom, jakým způsobem dokáže s lidmi kolem sebe spolupracovat. Vedle toho všeho je podnikatel OFFTOPICminimálně od r. 2012 a člověk, který je schopen nad věcmi uvažovat v širším dopadu na společnost, v širších souvislostech. Což je vlastnost, která je pro fungování RV zcela nepostradatelná.
Svoji práci dělá s nadšením a sílou sobě vlastní. Rád by přispěl svoji prací ke zlepšení napjatých vztahů a relativně slabého renomé RV uvnitř strany. Myslím si, že je to typ člověka, který by svojí prací pomohl RV posunout a zpopularizovat o mílový krok kupředu. Umí věci skvěle organizovat a má výborné podněty na zlepšení prostředí, do které nově vstoupil. Mimo to je to člověk otevřený, potizivní OFFTOPICnikoliv v kontextu doby :-), inspirativní, přátelský a dodává dobrou pozitivní a motivační náladu kolektivu.
Vnímám silnou osobnost Miloše tak, že se chce více angažovat a zapojit do stranického života skrze volené orgány strany. Dění RV sleduje z povzdálí a jsem si jist, že by se chtěl zapojit do týmové práce trošku na jiné úrovni. Ač je sám časově relativně vytížen, OFFTOPICkdo ne, že... svůj čas na fungování v RV si vyhradí OFFTOPICna to dohlídnu :twisted: . V rámci pirátského programu hodně přispívá k transparentnosti a otevřenosti, dlouhodobě prosazuje open source, decentralizaci a sdílení informací. I díky Milošově práci budeme mít na Praze 6 otevřený radniční web. Jeho schopnosti, zkušenosti a nadšení by nalezly jistě svoje uplatnění i v tomto orgánu.
S ohledem na to, že se Miloš zabývá vývojem software a human skills vnímám ho tak, že by se mohl podílet svojí prací na Technické pracovní skupině a PaRo pracovní skupině
Troufám si říci, že by bylo členství Miloše v RV přínosem nejen pro RV samotné, ale významnou měrou by pomohlo posunout celou stranu kupředu, a to buď jak v rovině technologické, tak v rovině lidské. RV prostě potřebuje lidi, kteří dokáží skloubit znalosti z veřejného života a podnikání, čímž jistě pomůže k dalšímu rozvoji strany. A já budu opravdu velmi rád, když Miloše do RV svými hlasy podpoříte.

Zároveň tě @Milos.Vlach prosím, aby jsi doplnil svoji kandidátskou řeč. OFFTOPICděkuji

► Pirátský profil ZDE a ZDE
► Facebook Miloš Vlach
► WEB Piráti Praha 6 ZDE
► Facebook Piráti Praha 6

PS: anketa je omezena do 13. dubna 23:59 (na 12. dní) v souladu s CF 12/2021 pak postrádá významu
PPS: aktuální stav členské základy je 1 145 členů, tzn. že pro nominaci je třeba získat polovinu z 2x odmocniny => 34. hlasů

Na oživení přidávám nějakou tu grafiku :-) OFFTOPICsnad se Milošů nebude zlobit :twisted:
Miloš Vlach Pir.jpg
Traktor.jpg
Farma Ponešice.jpg
Přílohy
Miloš Vlach #6.jpg
Miloš Vlach - DJ.jpg
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 30544
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Podporuji, má hezký kozy :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Zdenek.Hrib, Jan.Lejcko, Milos.Vlach
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Rozhodčí komise
Příspěvky: 277
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 465 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Ano Petře a hlavně má nastavenou správně anketu ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 83
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Milos.Vlach »

Předně díky za projevenou důvěru a vyčerpávající představení, Honzo :D.
Musím se přiznat, že mne tvůj návrh překvapil a zároveň potěšil. O tom zda do RV kandidovat jsem sám uvažoval a tvá nominace spolu s již projevenou podporou ostatních je pro mne silnou motivací do toho jít.
Takže díky, nominaci přijímám a nominační řeč ještě doplním v příším příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 3):
Stella.Maria.Valentova, Jan.Lejcko, Sarka.Vaclavikova
Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 83
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Milos.Vlach »

Tak výběrová řízení opřipomínkována, pole zoráno, kozy porozeny ... čas na nominační řeč:

Prací v Republikovém výboru chci dosáhnout:

Stabilní a profesionální aparát strany. Už nyní je patrné, že ve většině odborů nedostačují kapacity. Čest vyjímkám, ale v případě vládního angažmá nebudou kapacity ani v nyní celkem dobře fungujících odborech, jako třeba MO, dostačovat. Bude třeba profesionální personální růst, který již nelze stavět pouze na "dobrovolnických úvazcích" a vznikne tak potřeba rozšíření placených pozic/managementu. Palčivou situaci vnímám zejména v TO. Znám historický kontext, nicméně zejména zde je třeba uvažovat i o nutnosti externích dodávek a příslušných rozpočtových opatřeních. Přeci jen je to oblast, kde máme být určitým vzorem a nemůžeme si vše dělat sami "na koleni". To říkám se vším respektem ke schopnostem, úsilí a výsledkům současných i minulých členů odborů.

Podpořit dlouhodobé fungování Oblastních sdružení. Jsme v situaci, kdy již velká místní sdružení téměř dosahují velikosti malých krajských sdružení a růst členů zejména ve větších městech bude dle mně v dalších letech zrychlovat. Považuji za rozumné otevřít debatu o možnosti oblastním sdružením umožnit více pravomocí a z nich plynoucích zodpovědností, zejména v oblasti hospodaření. Vím, že debata a případná legislativa bude v takovém případě netriviální. Zejména protože napříč republikou jsou sdužení, která tuto zodpovědonst schopna unést jsou i taková která ne. Komunální politika by měla být nicméně personálním jádrem strany, místní sdružení ale aktuálně  mají celkem omezenou možnost dlouhodobého finančního plánování, zejména vzhledem ke komunálním volbám a nákladům s nimi spojenými. Mojí ambicí tak je nastavit předvídatelný systém, který umožní oblastním sdružením samostatné hospodaření v delším časovém horizontu.

Držet kurz. Někteří nás nazývají "novou levicí". Pokud to tak je, tak vzdálenost mezi pravicí nikdy nebyla tak krátká. Sami se nazýváme středovou stranou, ale víme, že lehce vlevo jsme. Vím, že proti větu je třeba křižovat, o to důležitější je pomyslné ukotvení ve středu. V případech kdy to bude příhodné chci působit tak abysme vědomě udržovali svůj středový kurz i nadále a byly hlavní volbou pro liberální voliče bez rozdílu věku a pravolevé orientace. Štíhlý stát bez bubřící byrokracie, nízké zdanění zejména práce, podpora vědy a výzkumu pečlivě vyvažovat s vzájemností, podporu sociálních jistot a kultury.

Spolupracovat s Institutem. Ti co téma sledují vědí, že jsem kandidoval do správní rady Institutu, který vnímám jako klíčový prvek naší budoucí politiky. Republikový výbor bude Institutu klíčovým partnerem při práci a jako člen Výboru se tak chci do této práce zapojit.

Ve vztahu k RP zastávat důsledné a konstruktivní partnerství. Ve vztahu k KK a RK dbát na neutralitu těchto orgánů. Ve fungování Výboru prosazovat vnitřní efektivitu.

Z pracovních skupin mám zájem o působení ve skupinách:
Rozpočtová, Programová, Technická a Pro rozvoj-odborně politické sekce

Díky všem! ;)
S pozdravem,Miloš 
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Petr.Vileta, Jan.Hora, Jan.Lejcko, Marek.Krejpsky, Radek.Cernohous
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 30544
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Milos.Vlach píše: 11 dub 2021, 01:37 Považuji za rozumné otevřít debatu o možnosti oblastním sdružením umožnit více pravomocí a z nich plynoucích zodpovědností, zejména v oblasti hospodaření.
Tak ono se to předvídalo :D
https://wiki.pirati.cz/fo/ciselnik
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Milos.Vlach
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23002
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 31863 poděkování
Dostal poděkování: 24890 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hm, to mě zaujalo.
Skoro si dovolím provokativní otázku.

Jaké pravomoci v oblasti Hospodaření místní sdružením chybí a proč by zrovna vám je mělo vaše krajské sdružení svěřit?
(Protože PraH a RoPr jsou dle mého v tomto volná až dost.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 30544
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 11 dub 2021, 23:39 Hm, to mě zaujalo.
Skoro si dovolím provokativní otázku.

Jaké pravomoci v oblasti Hospodaření místní sdružením chybí a proč by zrovna vám je mělo vaše krajské sdružení svěřit?
(Protože PraH a RoPr jsou dle mého v tomto volná až dost.)
Některá místní sdružení už své rozpočty měla, ale to bylo v dobách, kdy rozpočet MS byl v jednotkách tisíc korun na rok. Následně se skoro všude "demokraticky rozhodlo", že MS nebudou mít vlastní rozpočty, protože by je to "moc zatěžovalo" :) a dostaly jednu položku v krajském rozpočtu. Což bylo sice lepší než drátem do oka, ale pořád o té položce rozhodovaly KS a nikoliv MS. Myslím, že nazrála doba, aby každé MS, které bude toužit po vlastním rozpočtu, ho mohlo mít. Se všemi právy, ale i povinnostmi. OFFTOPICTeď někomu asi stoupnul tlak a začaly ho nad klávesnicí svrbět prsty. :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23002
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 31863 poděkování
Dostal poděkování: 24890 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Klidně můžou dostat několik položek a celou kapitolu v krajském rozpočtu.
Tomu se nikdo ve finančním týmu bránit nebude.

Pokud MS chtějí mít vlastní rozpočty, prosím o více dobrovolníků/pracovníků do administrativního odboru a finančního týmu.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 30544
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27188 poděkování
Dostal poděkování: 22449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 12 dub 2021, 10:13 Klidně můžou dostat několik položek a celou kapitolu v krajském rozpočtu.
A mohou mít samostatný místní rozpočet? Kapitola v krajském totiž stále podléhá schvalování v kraji. Systémy rozpočtů jsou na to připraveny. https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocty/2020/ Všimni si poslední řádky ;) Stejně tak by tam mohly být rozpočty MS Tachovsko, MS Plzeň, MS Brno atd.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host