Nominace Miloše Vlacha do správní rady Institutu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty
Zamčeno

Podporuji nominaci Miloše Vlacha do správní rady institutu

Pro
42
59%
Proti
14
20%
Zdržuji se
15
21%

Celkem hlasujících: 71 - Celkem hlasů: 71

Ondrej.Chrast
Krajské předsednictvo
Profese: projektový manažer
Dal poděkování: 717 poděkování
Dostal poděkování: 760 poděkování

Nominace Miloše Vlacha do správní rady Institutu

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Vážení,
do správní rady pirátského institutu si dovoluji nominovat Miloše Vlacha. @Milos.Vlach

Miloš je Pirát, předseda MS Praha 6, zastupitelem na Praze 6 a předsedou místní Komise pro elektronizaci a digitalizaci. OFFTOPICa konečně zde letos po letech odporu prosadil cityvizor - nejzkostnatělejší MČ v Praze a ještě k tomu z opozice!

Je také menšinový spolumajitel a seniorní vývojář globálně působící a úspěšné firmy , která se zabývá open-source řešením projektového managementu a firemních procesů apod. Myslím, že člověk s hlubokou znalostí open-source softwaru by měl v pirátském Institutu v rámci jeho zamýšlené činnosti velmi mnoho co říci.

Miloše znám od roku 2017 jako neúnavného inovátora, má široké znalosti z mnoha oborů a je silně zaměřen na řešení problémů a nastavování procesů, což je, myslím, další super vlastnost pro začátek a rozjezd našeho Institutu.

Jeho pirátské CV či na Linkedinu napoví více o tom, co vše dělá.

O nominaci ví a brzy se zde představí a zodpoví otázky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 4):
Michal.Dnebosky, Gabriela.Lnenickova, Eva.Ticha, Barbora.Hruzova
1. místopředseda Krajského sdružení Praha. Předseda Zastupitelského klubu Piráti Praha 6. Pověřený řízením KET kultura Praha. Asistent poslankyně Lenky Kozlové.
Blog; Pirátský profil; CV

Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do správní rady Institutu

Příspěvek od Milos.Vlach »

Ondřeji, děkuji ti za vyjádření podpory a nominaci.
Jak jsem již psal v přípravném vláknu, o působení v radě zájem mám.

Drahé CF, dovolte mi se tedy v kostce představit. Zde je pár řádek, proč si myslím, že jsem velmi vhodným kandidátem:

strategické uvažování, vizionářství, dlouhodobé uvažování
komunikační schopnosti na vysoké úrovni

Vizionářem už mne někteří kolegové nazvali, ale spíš bych řekl, že mám zvláštní cit pro trendy. Komunikační schopnosti a strategické uvažování patří k mým nejsilnějším talentům. To nejen podle mého sebehodnocení, či hodnocení kolegů, ale i podle odborných analytických nástrojů.

systematičnost, včetně zkušenosti s finančním řízením

Jsem spolumajitelem úspěšné, dnes již středně velké, společnosti na jejímž růstu se dlouhodobě podílím. Z titulu obchodního tajemství nebudu uvádět detaily, ale činnosti v působnosti správní rady znám a praktikuji.

zkušenost s dobrovolnictvím z celoevropské několikaúrovňové neziskové organizace

Svého času jsem byl jedním ze zakládajících členů první české pobočky evropské studentské organizace Board of European Students of Technology, kdy jsme z týmu 5-ti aktivních lidí vybudovali organizaci se stabilními procesy, která úspěšně přežila odchod zakladatelů a dnes čítá ~60 členů.

Tato má za cíl poskytovat doplňkové vzdělávání studentům členských univerzit, což realizuje střednědobými vzdělávacími kurzy, inženýrskými soutěžemi a dalšími dílčími aktivitami pořádanými členskými pobočkami, jichž jsem se účastnil na ideové, výkonné i organizační úrovní.

Mimo lokálních aktivit jsem působil v roli poradce pro region střední Evropy a koordinoval komunikaci a spolupráci mezi 9 - 10 členskými pobočkami a vrcholovým vedením organizace.
To kromě jiných aktivit zahrnovalo i pořádání mezinárodních koordinačních sjezdů.

vnitrostranická autorita jasné hodnotové ukotvení a ideová shoda s Piráty

Moje hlavní politické postoje jsou mix liberálních hodnot z leva i prava. Zejména efektivní veřejná správa, hlavně díky pokroku, kterého jsme jako civilizace dosáhli. Tak aby naše daně neplatili bující byrokracii, ale pomáhali potřebným. Dále pak rozumná liberalizace drogové politiky a obecně rozvoj osobních svobod, ruku v ruce s rozvojem občanského uvědomění a společenské kultury. Jako předseda místního sdružení v Praze 6 jsem aktivní na vnitrostranické úrovni a věřím, že i nepřehlédnutelná osobnost v kontextu kraje (Prahy).

zápal pro věc institutu - tedy vznik nového politického think-tanku
a ochota scházet se cca 4x ročně

Ano, nejen že já cítím zápal, ale věřím, že i institut a nakonec celá stana bude ve mně, jako členovy správní rady, mít oporu ve vlnách, které zítřky přinesou.

----------------------------------------------------------------------

Toliko k rychlému představení. Zároveň rovnou odpovím na dotazy, které padly v ostatních nominačních vláknech:

Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?

Kmenové pilíře naší politiky. Osobně mysím hlavně svoboda. Ve všech jejích projevech a formách. A její interakce a implikace do dalších klíčových témat.

Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?

Kvalitní lidé. Ať v akademické radě, dobrovolnickém kruhu, nebo účastníci dílčích akcí. Je třeba podporovat je v jejich úsilí a vytvořit prostředí, které podněcuje krativitě tak, aby výsledky které bude institut produkvat přitahovali pozornost a chuť se podíled dalších skvělých lidí.

Tvoje představa o Akademické radě?

Odborníci a zvučná jména, "oppinion makeři", kteří hýbou dnešními názory obzvláště u 20-35 generace.

Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?

Institut je jeden pro celou zemi. Myslím že by neměl zabředávat do jednotlivostí v Brně nebo v Praze. Naopak měl by hledat témata, která jsou významná napříč regiony a působit tak jako určitý tmelící prvek.
Co ti na pirátech (jak na České pirátské straně, tak i na celé hnutí) nejvíce vadí, názorově či jinak?

Je to sice unikát ale trápí mne, že jsme jediná stana která má vlastní “trollbox”. Vnitřní názorová pluralita je pozitivum, ale bohužel mají aktéři tendenci skouzávat ke spíše nevhodné formě komunikace a obecně hejtu namísto konstruktivního přístupu.

Kde vidíš největší slabiny pirátské ideologie?

Těžko se hledá soulad a společný směr “celého hejna”.

Vzdal by ses funkce ve správní radě například při získání nějaké důležité vládní či jiné funkce, kde by hrozil konflikt zájmů?

Asi primárně v okamžiku kdy bych nebyl schopen funkci řádně vykonávat, ať už z jakéhokoliv důvodu. Nebo když by mé působení bylo pro institut poškozující.

Víte z hlavy co je to “pirátské kolo”? Ano/ne

Ne. Termín jako takový je pro mne nový. Zajímavý materiál ve kterém vidím velkou osobní shodu. Na teoretické úrovni poměrně vyčerpávající, nicméně některé body považuji za utopické, zejména v českém kontextu.

Budete jako případní členové správní rady zapisovat své kontakty do pirátské evidence kontaktů a schůzek https://evidence.pirati.cz?

Tak vzájemné kontakty jako relevantní nevidím. Jednání s “externími” institucemi nebo osobami samozřejmě ano.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Určité pnutí ano, nicméně nemyslím že pnutí samo osobě je škodlivé. Nejsme skupina středových idealistů to že jsme/chceme být středovým hnutím je dáno tím že naše členská základna sahá přes celé spektrum a median je “někde kolem středu”. Co se nedaří je občas forma jakou spolu dvě strany ve sporech komunikují.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. Padl tady termín “pirátská ideologie”. Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Jak jsem psal výše - hledání témat která spojují.

Myslíš si, že by měla být rada obsazena v nějaké větší míře členy/Piráty nebo je to jedno? a proč?

Spíše se kloním ke členům. Metaforicky je správní rada kormidelník plavidla ve službách strany. Loayalita a politický přesah je v případě SR na místě. Naopak Akademická rada by měla být složena zejména z kvalitních lidí co mohou přinést vhledy tímto nezatížené.

Kdo je v tvých očích ideální kandidát na ředitele institutu (vlastnosti, schopnosti, znalosti)? a podotázka měla by to být spíše osoba apolitická/politicky zaměřená? Nebo též osoba z členské základny?

Zejména kvalitní manažer. To zda politický, či apolitický není dle mne příliš důležité, ale shoda v ideové rovině je nutná.

Jak bys institu nazval?
Třeba “Institut svobody” mi přijde jako sympatické jméno, bohužel Bobošíková byla dřív ... celkem paradox v jejím případě. Každopádně asi bych nevolil jméno po někom. Spíš hledal jméno co bude promlouvat k lidem a ze kterého pochopí většina smysl Institutu.

Díky za podporu, a pokud jsem něčí dotaz minul, ve vlákně je zatím místa dost ;)

S pozdravem,
Miloš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Jan.Lejcko, Gabriela.Lnenickova, Eva.Ticha, Barbora.Hruzova, Vladimira.Sykorova

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30301 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

EDIT: Otázky jsou zodpovězeny níže.
Pardon, omylem jsem zapomněl položit otázky i zde, tedy napravuji:

Prosím o zodpovězení otázek, které jsem již pokládal dalším kandidátům:

1) Priority? Jakým směrem/směry by se měl institut vydat? Jaká témata, oblasti mají mít důležitost?
2) Jak chceš docílit toho, aby byl inst. skutečně úspěšný? Aby fungoval co nejlépe?
3) Tvoje představa o Akademické radě?
4) Jak vidíš zapojení regionů a jakou by měli mít regionální témata důležitost?
5) Co ti na pirátech (jak na České pirátské straně, tak i na celé hnutí) nejvíce vadí, názorově či jinak?
6) Kde vidíš největší slabiny pirátské ideologie?
7) Vzdal by ses funkce ve správní radě například při získání nějaké důležité vládní či jiné funkce, kde by hrozil konflikt zájmů?
8) Víte z hlavy co je to "pirátské kolo"? Ano/ne
Po odpovědi (ano/ne) rozklikněte tento odkaz OFFTOPIChttp://falkvinge.net/pirate-wheel/ a jaký je váš názor na teze v něm obsažené?
9) Budete jako případní členové správní rady zapisovat své kontakty do pirátské evidence kontaktů a schůzek https://evidence.pirati.cz?
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 16 bře 2021, 09:08, celkem upraveno 1 x.
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 2204 poděkování
Dostal poděkování: 1598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

@Dalibor.Zahora a co takhke si přečíst předchozí příspěvek :)
Vedoucí přípravného týmu pro MS Praha 15 a Petrovice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 30301 poděkování
Dostal poděkování: 14847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

óóó, podruhé pardon :D
zástupce v Republikovém výboru za Ústecký kraj (hostuji ve Středočeském kraji), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 2118 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj @Milos.Vlach,
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.

Pozoruješ ve straně názorové/ideologické pnutí, zjednodušeně řečeno na pravolevé škále? Myslím tím např. rozepře ve věci nominace Tomáše Tožičky do senátních voleb v Teplicích, přístup k některým progresivistickým tématům (např. feminismus a zastoupení žen ve straně nebo ekonomické otázky) nebo spor kolektivismus vs. individualismus.

Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. V jiném nominačním vlákně padl termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?

Děkuji za odpověď.
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK. Člen Zahraničního odboru 🌍, předsednictva Evropské pirátské strany a koordinátor pro PP-FI, PP-IS, PP-NO a PP-SE.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Vlach »

Lukas.Dolezal píše:
16 bře 2021, 10:55
Ahoj @Milos.Vlach,
chtěl bych se dotknout tématu, který ve mně rezonuje nějakou dobu.
Část už je v úvodním příspěvku, ale zkopíruji i sem.
Určité pnutí ano, nicméně nemyslím že pnutí samo osobě je škodlivé. Nejsme skupina středových idealistů to že jsme/chceme být středovým hnutím je dáno tím, že naše členská základna sahá přes celé spektrum a median je “někde kolem středu”. Co se nedaří je občas forma jakou spolu dvě strany ve sporech komunikují.
Jaká by měla být role Institutu v urovnávání takových sporů? Jestli tedy vůbec. V jiném nominačním vlákně padl termín "pirátská ideologie". Měl by Institut pracovat na propracovávání této ideologie v tématech, která nás mohou rozdělovat?
Já si předně myslím, že by měl hledat ta témata která spojují. Existuje teorie podle níž se úspěchu dosahuje využíváním silných stránek. Při seberealizaci v silných "talentech" se jedinec dostane do "flow", kdy jde práce od ruky a efektivita a radost z práce je na maximu. Oproti tomu při práci ve slabých vyžaduje sebemenší pokrok enormní úsilí a často přináší vyčerpání a deprese. Sice je to dynamika osobního potenciálu, ale paralela k tomu je i potenciál společný, v tomto případě Institutu. Hledání řešení na témata která nás rozdělují bude náročné, dlouhé a s neurčitým výsledkem. Naopak zaměření na témata co spojují ponese ovoce poměrně snadno. A to jak v oblasti výstupů Institutu tak i osobních motivací.

Ano samozřejmě nelze slabé stránkz ignorovat úplně, je ale třeba vážit do čeho investujeme energii a je potřeba aby hlavně energie v tvůrčím procesu vznikala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal, Vaclav.Fortik, Tereza.Hubackova, Gabriela.Lnenickova

Jana.Kabelova
Místní předsednictvo
Profese: stavař
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování

Příspěvek od Jana.Kabelova »

Podporuji nominaci Miloše Vlacha do správní rady Institutu. Miloš umí vnést řád do věcí a to v tak košaté (doufám, že tomu tak bude) činnosti Institutu bude potřeba.
Jana Kabelová
telefon: 724 749 175
mail: janakab1@seznam.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“