Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - David Satke

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty
Zamčeno

Podporuji nominaci Davida Satkeho do doplňující volby Kontrolní komise

Anketa končí za 23 črc 2020, 18:28

Ano
38
45%
Ne
42
50%
Zdržuji se
4
5%

Celkem hlasujících: 84 - Celkem hlasů: 84

Pavel.Hajek
Člen KS Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - David Satke

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Vážené pirátstvo,

rád bych podpořil Davida Satkeho (viz https://wiki.pirati.cz/lide/david_satke) a požádal o jeho nominaci do Kontrolní komise. David je právníkem ve vlastní kanceláři a od roku 2018 komunálním zastupitelem.
David působí v Zastupitelstvu MČ Praha 10 jako neuvolněný předseda Návrhového výboru (viz https://praha10.cz/volene-organy/zastup ... hovy-vybor) a získal tak kromě advokátní praxe i výbornou zkoušenost s praktickým fungováním demokratické diskuze politiků, jelikož spolu se starostou obce je předseda Návrhového výboru druhý člověk v sále, který musí v každém okamžiku vyhodnocovat a v souladu s právem vést a usměrňovat často živelné jednání zastupitelů. Troufám si proto tvrdit, že Davidova kompetence je tímto pro výkon funkce, na kterou ho navrhuji, naprosto ideální.

Druhou silnou stránkou Davida je jeho cit pro spravedlnost a ochota zastat se slabšího. Dovolím si vytáhnout z archivu pořad Reportéři ČT z roku 2017, reportáž „Synovská láska“ viz https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... a-laska-ii, případ, ve kterém David jako advokát zdarma pomohl panu Puchrovi, který se bohužel dočkal nevděku svého syna.

U Davida tak nemůžu mít nejmenší pochybnosti ani o odborné ani o lidské stránce.

Pavel Hájek

Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 2357 poděkování
Dostal poděkování: 981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - David Satke

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Ahoj,

dovolím si kandidaturu podpořit. Myslím, že David co by profesionální právník, navíc se svojí nikoliv nenáročnou komunální zkušeností může přispět k hladkému a profesionálnímu chodu KK.

Ještě bych dodal, že jak jsem ho poznal na MS, má sympatický smysl pro humor a je i lidsky kvalitní kandidát, který má dobrý přehled, nadhled a umí i ve správný čas uvolnit atmosféru. Myslím, že v každém týmu může být dobrým přínosem.

Za mě určitě palec nahoru.

Hodně štěstí!
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan

David.Satke
Člen KS Praha
Profese: Advokát
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování

Příspěvek od David.Satke »

Ahoj Pirátky a Piráti,

děkuji Pavlovi za podporu a návrh nominace.

Nejdříve krátké bio:
Je mi 36 let a pocházím z Hodonína na jižní Moravě, ale již 16 let žiji v Praze. Mám za sebou studium Právnické fakulty na UK v Praze a jednoroční studium LLM kurzů na Utrecht University v rámci programu Erasmus.
Pracuji jako advokát ve vlastní advokátní kanceláři. Během studia a povinné koncipientské praxe jsem si ale vyzkoušel i velké mezinárodní advokátní kanceláře.
U Pirátů jsem od podzimu 2016, nejdříve jako registrovaný příznivec a poté jako plnohodnotný člen na Praze 10. Historicky jsem byl garantem programu Justice pro volby do PS v roce 2017. V současnosti jsem neuvolněným zastupitelem na Praze 10 (blíže níže v dotazníku) a členem resortního týmu Spravedlnost.

Proč kandiduji do KK:
Musím se přiznat, že cca měsíc zpět jsem neměl ambici kandidovat do kontrolní komise. S její činností jsem se předtím nijak výrazněji nesetkal a ani jsem to neplánoval.

Nicméně jak někteří z Vás ví, a jak by se ti ostatní zcela jistě dozvěděli z tohoto vlákna, převzal jsem zastupování Klubu Pirátů v Zastupitelstvu hl.m.Prahy v řízení o stížnosti č. 24020 u rozhodčí komise proti kontrolní komisi zastoupenou nejprve Janem Novákem a po jeho rezignaci Michaelou Skokanovou. Osobně jsem se tak setkal s praxí, který nemůžu považovat za akceptovatelný, a to zejména z důvodu nerespektování rozhodčího řádu a elementárních náležitostí na právní dokumenty a jejich přezkoumatelnost. Když jsem pak byl osloven členy místního sdružení, abych kandidoval do kontrolní komise a kritizovanou praxi změnil, po poměrně silném váhání jsem se rozhodnul kandidaturu přijmout. Zastávám názor, že pokud něco kritizuji a můžu to změnit, tak bych se o to měl alespoň pokusit. A to i při vědomí toho, že někteří členové strany s mou kandidaturou z důvodu zastupování ve sporu s kontrolní komisí nemusí souhlasit.

Mám dlouholetou zkušenost s fungováním nejrůznějších předpisů a nařízení a vyjednáváním - ať už konfliktních u soudů nebo konsenzuálních u mimosoudních řešení. Od roku 2016 jsem taky už nabral nějaké zkušenosti s fungováním Pirátů a od roku 2018 taky z reálné politiky na úrovni městské části (co do velikosti se myslím jedná o jedno z top 10 největších měst v ČR). Rád bych své dosavadní zkušenosti z advokacie a politiky uplatnil i vnitrostranicky, a proto kandiduji do KK.

Co bych chtěl v KK dělat, pokud budu zvolen:
1) Chtěl bych kontrolní komisi vrátit funkci, která ji přísluší podle stanov, tedy kontrolního orgánu strany, který vyšetřuje důvodné stížnosti a případně je předkládá k rozhodnutí rozhodčí komisi. Kontrolní komise není inkvizice, která vyšetřuje, rozhoduje a odsuzuje v jednom. V ideálním případě by stížnost měla být vyřešena smírem, ale to při neprofesionalitě a podezření z podjatosti (viz níže) lze poměrně těžko.
2) Byť se jedná o volený orgán, tak bych chtěl, aby výstupy KK komise byly na profesionální úrovni. Nemůže se podle mě stát, že ve stížnosti budou ignorovány její náležitosti, nebude z ní vůbec zřejmé, kdo je odpůrce, čím a jaké předpisy měly být porušeny, zda a pokud je podávána ve veřejném zájmu a odpověď na repliku bude sada nesouvisejících poznámek. Jedná se o důležitý orgán ve stranické hierarchii a není podle mého názoru přijatelné, aby se člen kontrolní komise teprve učil psát podání a sám ignoroval předpisy.
3) Nejsem příliš aktivní diskutující na fóru a ani na Zulipu a u toho bych chtěl i po případném zvolení zůstat. Kontrolní komise by měla být orgán především nezávislý a pokud se členové kontrolní komise zaujatě vyjadřují na stranických sítích k živým věcem, aniž by k tomu existovalo rozhodnutí rozhodčí komise, je to špatně. Pak může být vyšetřování kontrolní komise těžko vnímáno jako nestranné.
4) Rozhodčí řád zná tři typy stížností: 1) Individuální stížnost bez potřeby hájit veřejný zájem, 2) individuální stížnost s potřebou hájit veřejný zájem a 3) stížnost KK podaná ve veřejném zájmu. Mám za to, že tyto typy nejsou dostatečně rozlišovány a využívány a chtěl bych se zasadit o to, aby se to změnilo, což podle mého názoru může přispět k vyjasnění a urychlení jednotlivých řízení. A odbřemenění komise od ryze individuálních sporů.

Rád zodpovím případné další dotazy.

Děkuji za přečtení a za případně obdržený hlas.

David

Dotazník na funkce:
posty politické:
= zastupitel MČ Praha 10
posty v komisích a výborech veřejné správy:
= MČ Praha 10 - předseda Komise majetkové a nebytových prostor, předseda Návrhového výboru, člen Kontrolního výboru

posty odborné v Pirátech:
= garant programového bodu Justice pro volby do sněmovny v roce 2017
= člen resortního týmu Spravedlnost
post v Pirátech na celostátní úrovni:
= žádný
post v Pirátech na úrovni kraje:
= žádný
post v Pirátech na úrovni MS:
= člen MS Piráti Praha 10

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 6222 poděkování
Dostal poděkování: 6792 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Uprime si nedokazu (a mluvim ted za sebe) moc predstavit kandidaturu do KK nekoho, kdo aktualne vede docela nechutne rizeni proti tomu samemu organu, ve kterem pouziva fakt hnusna osobni narceni, pomluvy, lzi a fabulace, za ktere teda stale zvazuju podat na nej extra stiznost (i kdyz on ma zrejme pocit, ze jako advokat muze “v zajmu klienta” pouzivat cokoliv). Btw: ja bych to nevytahoval, kdyby s tim nezacal tady vyse David a nehodlam se k tomu uz nadale vyjadrovat, je to dohledatelne na redmine - doufam teda, ze si David u RK nakonec neprosadil utajeni tech vyjadreni a vidi je vsichni...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 7):
Georgia.Hejdukova, Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Karel.Nejedlik, Jan.Hrubes, Jan.Novak, Sarka.Vaclavikova
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.

Jiri.Belsan
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 812 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Rostislav.Reha píše:
22 črc 2020, 19:21
Uprime si nedokazu (a mluvim ted za sebe) moc predstavit kandidaturu do KK nekoho, kdo aktualne vede docela nechutne rizeni proti tomu samemu organu, ve kterem pouziva fakt hnusna osobni narceni, pomluvy, lzi a fabulace, za ktere teda stale zvazuju podat na nej extra stiznost (i kdyz on ma zrejme pocit, ze jako advokat muze “v zajmu klienta” pouzivat cokoliv). Btw: ja bych to nevytahoval, kdyby s tim nezacal tady vyse David a nehodlam se k tomu uz nadale vyjadrovat, je to dohledatelne na redmine - doufam teda, ze si David u RK nakonec neprosadil utajeni tech vyjadreni a vidi je vsichni...
Můžeš mě prosím nasměrovat na ta obvinění, lži a fabulace?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
Ondrej.Kliment
Předseda MS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.cz

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 7696 poděkování
Dostal poděkování: 3298 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

https://redmine.pirati.cz/issues/24020
Prosim.
Přidávám se k Rostovi. Opravdu si Davida v KK nedokazu predstavit, ani spolupraci s nim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Jan.Novak
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Profese: Úředník
Dal poděkování: 620 poděkování
Dostal poděkování: 1030 poděkování

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Michaela.Skokanova píše:
22 črc 2020, 20:00
https://redmine.pirati.cz/issues/24020
Prosim.
Přidávám se k Rostovi. Opravdu si Davida v KK nedokazu predstavit, ani spolupraci s nim.
A kde tam jsou prosím ty lži a fabulace? Vidím poněkud přísné, možná zbytečně arogantní, ale od faktů neodbočující shrnutí událostí.

Ale to je jen můj pohled nezúčastněného kolemjdoucího, třeba existuje nějaká dosud nezveřejněná analýza a rok pečlivě skrytý důkaz, která předloženou konstrukci bývalého člena KK podpoří :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 5):
Zdenek.Hrib, Petr.Benes, Ivan.Mikolas, Jan.Zavadil, Roman.Moravek
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Profese: sociální pracovnice
Dal poděkování: 7696 poděkování
Dostal poděkování: 3298 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

V mé reakci na jeho vyjádření je vše vysvětleno. OFFTOPIC Nicméně každý vidí to, co chce vidět.
Nemyslím si, že je vhodné, aby byl do KK zvolen někdo, kdo proti KK zastupuje odpůrce v rozhodčím řízení, které pravděpodobně nebude ani skončeno, než dovolba proběhne.
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Profese: konzultant
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 2719 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Michaela.Skokanova píše:
22 črc 2020, 20:09
V mé reakci na jeho vyjádření je vše vysvětleno. OFFTOPIC Nicméně každý vidí to, co chce vidět.
Nemyslím si, že je vhodné, aby byl do KK zvolen někdo, kdo proti KK zastupuje odpůrce v rozhodčím řízení, které pravděpodobně nebude ani skončeno, než dovolba proběhne.
WTF? Jakože opravdu někdo v KK má problém s tím, že se jejich obviněním (v tomto konkrétním případě navíc absurdně účelovým) někdo dovoluje u rozhodčí komise bránit a případně je někým zastupován? A právo útrpné byste třeba zavést nechtěli?

Jo pardon. To je Michaela Skokanová, co kryla v kontrolní komisi aktivity Jana Nováka, který šikanoval z moci člena kontrolní komise ostatní za to, co sám dělal v Týně nad Vltavou. Tak v tom případě je vše v pořádku, vesmír je v rovnováze a koťátko neumřelo zbytečně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 6):
Petr.Benes, Jana.Komrskova, Michal.Koci, Ondrej.Kliment, Bohdana.Hola, Roman.Moravek

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 4040 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Hale, když tady tak lítá to zastupování - kdo ho teda vlastně platil?

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“