Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji svolání jednání k odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Ano
74
48%
Ne
68
44%
Zdržuji se
12
8%
 
Celkem hlasujících: 154 - Celkem hlasů: 154

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33854 poděkování

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Vileta píše: 21 kvě 2020, 17:21
Georgia.Hejduk píše: 21 kvě 2020, 14:58 Já bych zde poprosila předsedajícího aby svolal jednání
Prosím o žádost zde https://redmine.pirati.cz/projects/ao/issues/new
Žádost o svolání visí taky už cca hodinu přímo od Mikiho v podatelně CF, budeš si muset zvyknout ji taky sledovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Michal.Soltys, Petr.Springinsfeld

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Zdravím CF,

chtěl bych se také vyjádřit ke vzniklé situaci kolem Týna nad Vltavou.

Celá věc mi přijde jako hon na Honzu. Situace se dala řešit určitě jinak a smířlivěji. NIcméně je pravda v tom, že výběrko u nás neproběhlo, ikdyž proběhnout mělo a bylo to dokonce plánováno. Původně to mělo být jen prozatímní řešení do doby než proběhne legitimní výběrové řízení na pozici v představenstvu společnosti. Nicméně situace tomu bohužel nepřála a panovaly jisté neshody uvnitř našeho koaličního uskupení, kdy jsme během dohadovacích řízení nevěděli jestli budeme třeba za měsíc členy koalice a nebo skončíme v opozici (což by znamenalo i ztrátu možnosti účastnit se i v této společnosti). V současné době zjednáváme nápravu této skutečnosti a velice se omlouváme. V pondělí bude vyhlášeno výběrové řízení na tuto pozici. Člen představenstva společnosti není nikterak lukrativní činnost co se týče práce, termínu pořádání schůzek, které je většinou v ranních hodinách (tedy náhradní volno v mé práci) a občasné schůzky odpoledne k podpisu dokumentů na centrále společnosti. Měsíčně za funkci člena představensta pobírám odměnu ve výši 4.198Kč a mám možnost získat odměny ve výši 60% součtu ročního platu při splnění kritérií hodnocení. Kdyby byl tehdy někdo, kdo má alespoň nějaký vztah k danému odvětví, tak bychom do pozice zvolili jeho, ale takového člověka v Týně budete hledat těžce. Společnost je vlastněna spolu s ČEZem, kdy má město většinový podíl a jelikož je společnost důležitá právě v napojení na město, jelikož hospodaří na majetku města, tak je nesmírně důležité, aby hlasovací podíl v orgánu společnosti byl za město jednotný. Investice do majetku města v podobě oprav kanalizací, vodovodního řadu a teplofikace probíhá právě ve Vltavotýnské teplárenské buď za účasti města, které může současně přiložit ruku k dílu třeba v případě opravy chodníku nebo silnice nebo je to jen v režii společnosti. Vystudoval jsem vysokou školu technického zaměření. Již tři roky pracuji na Jaderné elektrárně Temelín, která právě městu dodává teplo. Nutno podotknout, že v dodavatelské firmě. Pracuji na pozici vedoucího údržby armatur a tlakových nádob primárního okruhu.

Kvůli soustředění se na komunální politiku jsem upustil od svých stranických funkcí buď ještě před zvolením do zastupitelstva města nebo lehce po zvolení, kdy to už s aktivitou v orgánech strany nebylo nijak valné, právě kvůli komunálu. Ve straně jsem byl členem RV za KS JČK, člen PKS JČK a člen PMS ČB. V PKS jsem byl zaměřen na finance, například při účtování krajské volební kampaně.

Děkuji za pozornost a spolupráci při nápravném opatření.
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14655
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12030 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Antonino píše: 21 kvě 2020, 11:33
Mikulas.Ferjencik píše: 21 kvě 2020, 11:05
Lukas.Hejduk píše: 21 kvě 2020, 10:13
Máš plný právo podat odvolávačku na cokoli, ztráta důvěry v to, že člen KK zvládne dělat svojí práci je určitě podstatná věc. Ale jestli přímo tímhle postupem jako viditelný a výrazný člen přispíváš k vnitřní kultuře strany, ve které se nešermuje odvolávačkama při každym náznaku problému, to se zamysli sám.
Nejen v politice sedí, že první slovo platí a druhý leze z hází. Když je reakce na podnět poslaný soukromě, že všechno bylo v pořádku, tak mám za to, že eskalace je adekvátní.
Hele Mikuláši, OFFTOPICjá asi moc důvodů zastávat se lidí v KK nemám a měl bych být třeba servilní k tobě (říká se něco o košili a kabátu, když jsi začal s těmi příslovími). Ale vezmi třeba i v úvahu, že na rozdíl od mého podání proti členům strany v neméně exponovaných a důležitých pozicích a to samo o sobě i k výběrovým řízením (šéfka PO, šéf RK, člen RP), jsem se já ani po půl roce smírného přístupu ničeho nedobral (uznávám, že jsi trochu větší persona) a až pak jsem šel na sílu. Mně právě nejvíc vadí ta neochota uznat chybu a věc napravit. V případě Honzy Nováka, kdy udělal zjevně chybu, nepochopil to, což je určitě problém (takže chápu tvé rozhořčení i podnět), tak téměř okamžitě následovalo uznání a snaha zjednat nápravu. Pravda, nebylo to hned na tvůj apel, ale až na tlak zde, ale ta vůle tam je.

Kauza "Honza Novák" a vlastně i ta "má" je jen důsledek lehkovážného přístupu celé strany k této problematice. Piráti v tomto dělají stále spoustu chyb, ačkoliv je to jejich výkladní skříň. Věřím, že tvá energie neopadne a využiješ svůj vliv a vyvineš stejné úsilí i na tlak na řešení systémových příčin.
Ono i vědomí uvnitř organizace, že žádná/špatná výběrka znamenají vnitrostranický průšvih je důležitý krok k nápravě a současně jeden z důvodů, proč jsem šel touto cestou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Antonino.Milicia, Zdenek.Hrib, Jana.Hladova

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Když tu jeden tvrdí, že to není útok na KK, mohli by se ostatní hlavní kritici aspoň snažit předstírat, že to není vyřizování osobních účtů? Honza může být jaký chce, Rosťu jsem v minulosti za jeho křížové výpravy taky kritizoval, ale kolektivně vzato jsem rád, že máme nezávislou kontrolní komisi, která se nenechá zastrašit a na de facto dobrovolnický orgán docela dobře funguje. Pochopím třeba i pokud je pro většinu Honza natolik kontroverzní (upřímně, ta týnská koalice je fakt takové naše malé Brno) nebo ztratil důvěru, že bude odvolán. KK to nepoloží. Ale opakované překrucování faktů a útoky na Míšu fakt nejsou obhajitelné a vnitřní kulturu strany poškozují. A pokud se tu po našem MS, potažmo Tejně, kde nejsme dost silní ani na samostatné MS, vozí lidi s nesrovnatelně lepším materiálním a personálním zázemím, čímž myslím sněmovnu, ale hlavně Prahu, která opouští nejenom principy minulého volebního období, ale i sliby, se kterými kandidovala do tohoto, která sama výběrka nezvládla bez problémů a natruc je vymáhá po někom, kdo je ani neslíbil (což neznamená, že nemělo proběhnout, to už tu uznávají všichni). A pokud si tu ještě zástupci Prahy hrají na ublížené a šikanované, je to docela fraška...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Mikulas.Ferjencik píše: 21 kvě 2020, 18:01 Ono i vědomí uvnitř organizace, že žádná/špatná výběrka znamenají vnitrostranický průšvih je důležitý krok k nápravě a současně jeden z důvodů, proč jsem šel touto cestou.
Škoda, že nejsi tak důsledný u dodržování jiných zásad. Změně povolební strategie v Praze sice netleskáš - pokud jsem četl dost pozorně - což je dobře, ale tolerovat (jako údajný kompromis) postup, kdy Praha nejdřív zahodí předvolební sliby, a když jí to CF zarazí, pokusí se to obejít usnesením s prakticky stejným výsledkem. Vždyť to je výsměch jakémukoliv právnímu pořádku. A Viktor podnět IMHO měl směřovat právě ke KK, spíš než do nového přezkumu. Jasně, že není zdravé opakovaně zasahovat do subsidiarity. Skutečný problém ale je, že se spor vede podruhé o té samé věci, to se přece nedá přejít jako "kompromis".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Hejduk, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Michal.Soltys, Robert.Magni, Jan.Hrubes

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Ivo.Vlasaty píše: 21 kvě 2020, 18:10 ...
Navrhovatel ani není z Prahy, ani není v pražském KS.

Prosím nevtahuj sem své antipatie k nějakému regionu, tohle fakt nepomáhá naprosto ničemu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
Jiri.Belsan
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Ale Ivo to jen srovnává s tou kauzou, kdyby se měnila strategie v Liberci, vyjde to nastejno. Dosaď si tam jakékoliv město.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7651 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Rostislav.Reha »

@Mikulas.Ferjencik - nechtel bys to na zaklade vypovedi Simona trochu prehodnotit? My to samozrejme setrit neprestaneme, ale imho se ten puvodni narrativ trosku zmenil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Zuzana.Kudlackova

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Michaela.Skokanova píše: 21 kvě 2020, 18:48 ...
No já nevím, jaký má věcný vztah změna povolební strategie v Praze a pořádání výběrových řízení v Týně ☺️
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Odvolání Jana Nováka z kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Věcný žádný, přirovnává Mikulášovu akčnost v těch různých dvou případech. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Zavadil, Ivo.Vlasaty

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“