Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího mediálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Nominuji Mikuláše Ferjenčíka do volby vedoucího mediálního odboru?

Ano
72
60%
Ne
39
32%
Zdržuji se
10
8%

Celkem hlasujících: 121 - Celkem hlasů: 121

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10920 poděkování
Dostal poděkování: 18106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj všichni,

rozhodl jsem se požádat vás po dvou letech o nominaci na vedoucího mediálního odboru.

Před dvěma lety jsem kandidoval s tímto programem: viewtopic.php?p=558256#p558256 , dovolím si k této kandidatuře tři poznámky.

1) Můj tehdejší volební program je stále platný a aktuální
2) Podařilo se mi předat kolegům ve sněmovně komisi pro kontrolu GIBS a Ústavněprávní výbor (místo něj jsem v mándátovém a imunitním, který je daleko méně časově náročný), takže mám o trochu méně formálních povinností než v květnu 2018.
3) V jedné věci jsem svůj tehdejší volební program nedodržel. Při hlasování o odvolání Jakuba Michálka, jsem veřejně sdělil, že Jakubovo odvolání nepodporuju. Udělal jsem to proto, že jsem postup některých lidí v této kauze (nehovořím o Janě Koláříkové, které si velmi vážím) považoval za neetický a považoval jsem postup části strany vůči Jakubovi za nespravedlivý. Každopádně obecnou zásadu "Být neutrální (ve výstupech) při vnitrostranických hlasováních (odvolání, volby atp)" se budu snažit ctít, každopádně jsem objevil svůj limit v této věci.

Zruším MO?

Je o mě známo, že nejsem příznivce současného nastavení systému volených vedoucích odborů, ale rozhodl jsem se neusilovat o jeho změnu, jednou jsem se o to seriózně pokusil, těsně jsem prohrál a dospěl jsem k tomu, že lepší cesta je dále postupovat spíš prostřednictví drobných změn ve fungování MO - především přesun části práce z MO na kancelář a z mého zástupce na naše dodavatele.

Proč jsem se rozhodl znovu kandidovat?

Pořád mě to baví a myslím si, že mi to docela jde.

Další důvody:

Se současným předsednictvem strany i poslaneckého klubu se mi spolupracuje velmi dobře.
Rád pomohu Ivanovi, aby volby v roce 2021 dopadly co nejlépe.
Rád bych zajistil Karolíně Sadílkové, naší PR manažerce stabilní "politické zázemí". Karolína pro nás pracuje skvěle a vím, že podpora z vedení strany je pro ni důležitá.
Máme spoustu talentů v mediální oblasti, ale mám za to, že teď mají skvělou příležitost osvědčit se na krajské úrovni. Doufám, že po krajských volbách budeme mít 14 profi mediálních odborů po celé republice, se kterými bude centrála úzce spolupracovat. To by mělo otevřít cestu k tomu, aby bylo v roce 2022 na výběr z vícero vhodných kandidátů na vedoucího. Rád bych po nadcházejících sněmovních volbách tuhle funkci předal.

Co chci po další dva roky dělat jinak?

Rád bych se víc soustředil na oblast veřejných zakázek a objednávek zboží, abychom v kampani 2021 utráceli co nejefektivněji
Zásadní bude pomoc krajům s budováním jejich mediálních odborů po krajských volbách a nastavení komunikace tak, abychom i po krajských volbách vystupovali soudržně.
Chtěl bych trochu víc vnitřní byrokracie přesunout na náš aparát
Chtěl bych se víc soustředit na získávání průběžné zpětné vazby od členů

Co chci další dva roky dělat stejně?

Určitě zachováme systém pravidelných týdenních porad
Určitě chci zachovat systém krajských mediálních spojek, který se konečně celkem zaběhl
Určitě chci, abychom i nadále rozvíjeli Pirátské listy, poslední dva měsíce se jim začalo čtenářsky celkem dařit
Určitě budeme lidi i nadále vybírat na základě odbornosti a motivace

Na závěr si dovoluju zkopírovat myšlenku Michala Zachara:

"Mediální odbor nerozhoduje o tom, jak se strana prezentuje. To dělají lidé ve svých funkcích svými činy."
a dovolil bych si doplnit, že se to zdaleka netýká jen lidí ve funkcích, ale všech členů a příznivců.

Díky všem za podporu

Mikuláš
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Georgia.Hejduk
Profese: studenka, novinářka, analytička
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Georgia.Hejduk »

Jaké povinnosti by se dle tvého názoru na aparát měli přesunout ?
Říkejte mi Jiřko
20 Let - Mediální spojka Prahy 6
Členka Resortního týmu pro lidská práva
Asistentka kampaně do obvodu č.30

Specializace: lidská práva, LGBT tématika, sociální sítě, neziskový sektor

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Georgia.Hejduk píše:
25 dub 2020, 18:12
Jaké povinnosti by se dle tvého názoru na aparát měli přesunout ?
Především část agendy proplacení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Georgia.Hejduk, Dalibor.Zahora

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 969 poděkování
Dostal poděkování: 383 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj Mikuláši, napadá mě několik otázek, předem díky za odpovědi:
Dovedeš si představit jako vhodného vedoucího MO někoho jiného? Je takových víc?
Není výkon vedoucího odboru mrháním potenciálem, který má poslanec parlamentu?
Pokud bys příštím vedoucím nebyl, jak bys využil ušetřený čas a energii?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Milus.Kotisova, Frantisek.Dosedel, Dalibor.Zahora, Nadezda.Jureckova

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

1) Ano, ale jsou v předsednictvu ve vedení klubu, nebo by se dle mého názoru měli nejprve osvědčit v krajské kampani.

2) Vzhledem k tomu, že v opozici věci prosazujeme primárně přes mediální tlak (naposledy osetrovne pro dohodáře) tak je tam spíš synergie.

3) víc bych se věnoval rodině
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Romana.Korosi, Michal.Macek, Frantisek.Dosedel, Michaela.Krupickova

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5031 poděkování
Dostal poděkování: 18183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Díky Miki za ty 2 roky práce. S mediálním odborem se spolupracuje prakticky bez problému. To rozhodně není v životě ani politice samozřejmost. Mediální odbor nám pomáhá šířit dál naše výstupy, ale leckdy nás musí v našich nápadech a výstupech korigovat, takže to nemusí být vůbec jednoduché. Myslím, že mluvím za všechny poslance, když zde tuto spolupráci s tebou i celým týmem, který je mimořádně spolehlivý a pracovitý, pochválím. Do budoucna je za mě výzvou pro mediální odbor, aby dohlédl na to, že vedení pod tíhou operativy nezapomene na dělat klíčová rozhodnutí ve strategii marketingu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
Mikulas.Ferjencik, Daniel.Galuszka, Jan.Hora, Romana.Korosi, Michal.Zachar, Frantisek.Dosedel, Michal.Gill, Roman.Moravek
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1256 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Mikuláš je trošku chaotik (což uznávám, že ode mě zní dost úsměvně), ale myslím si, že MO pod jeho vedením funguje dobře, čímž netvrdím, že problémy nejsou. Jeho roli spíše než manažera (což částečně převzali Jirka Hoskovec, Karolína Sadílková a Michal Chalupa v dílčích úsecích činnosti) vnímám jako stratéga, který určuje směr a dává naší komunikaci nějaký rámec. A v tomto ohledu nemáme ve straně nikoho moc lepšího, nebo aspoň o nikom nevím.

Za sebe bych ti Miki rád slíbil hlas i podporu, pokud mi zase ty slíbíš, že se budeš věnovat (v rámci činnosti MO):
1. Ještě většímu zaškolování Pirátů v regionech.
2. Jasnějšímu a srozumitelnějšímu informování dovnitř strany ohledně činnosti MO, vč. nějakých manuálů pro základní úkony a krizovou komunikaci.

Pokud tohle splníš (a ve skutečnosti si myslím, že to nebude zase takový objem práce, hodně toho jste udělali už doposud), myslím, že MO bude špičkové a spolupráce s ním komfortní i pro lidi mimo Sněmovnu.

A ještě si dovolím zastat se Mikiho a MO v jedné věci - byla jim na různých místech vytýkána kvalita krizové komunikace. Prosím, uvědomme si, že v krizové komunikaci je PR oddělení pouze nástrojem (pokud se nechceme uchylovat ke spin-doctoringu, jako vy-víte-kdo, což by mi dost vadilo). Základní odpovědnost a povinnost nese ten, koho se ta krizová situace týká. MO potřebuje mít pravdivé informace, podklady a taky součinnost v reálném čase k tomu, aby mohli situaci zvládnout, a to ideálně předem. Pokud jim dodáte špatné, neúplné, či nepravdivé informace a ještě k tomu pozdě, nejde to udělat dobře a zároveň nelhat. Prosím, veďme toto v patrnosti.

EDIT: Upraveny překlepy.
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 745 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Radek.Holomcik píše:
27 dub 2020, 10:20
... vnímám jako stratéga, který určuje směr a dává naší komunikaci nějaký rámec. A v tomto ohledu nemáme ve straně nikoho moc lepšího, nebo aspoň o nikom nevím.

Za sebe bych ti Miki rád slíbil hlas i podporu, pokud mi zase ty slíbíš, že se budeš věnovat (v rámci činnosti MO):
2. Jasnějšímu a srozumitelnějšímu informování dovnitř strany ohledně činnosti MO, vč. nějakých manuálů pro základní úkony a krizovou komunikaci.

Pokud tohle splníš (a ve skutečnosti si myslím, že to nebude zase takový objem práce, hodně toho jste udělali už doposud), myslím, že MO bude špičkové a spolupráce s ním komfortní i pro lidi mimo Sněmovnu.
@mikulas.ferjencik
A co přemýšlet pro změnu o tom, jestli nás znovuzvolení Mikuláše naopak v něčem nebrzdí?
Jestli Mikuláše nebrzdí v přípravě na funkci ministra? např.
Jestli by se stratég možná neměl víc věnovat celkově dlouhodobému programu, ne mediálnímu obrazu a postu vedoucího odboru? Protože mediální krytí a prezentace minimálně o řád snazší práce.
Stratéga k dlouhodobému programu (a vylučování nesourodostí, nekonzistentností) - takového člověka prakticky nemáme, nebo ho nehledáme či nepostrádáme.

Naopak příležitost je tu obrovská dát to někomu jinému, kdo - ano - bude muset se leccos doučit (rozkoukat se), ale šikovných lidí je ve skutečně ve straně celá řada (A možná už jsou dokonce připravení), nejsou JENOM v předsednictvech, poslaneckém klubu a ve funkcích. U strany založené na open sourcovém přístupu, participaci a otevřenosti a sázení na vzdělávání a lákání šikovných hlav (A talentů) mě vždycky takovýto závěr či předpoklad poměrně dost nepříjemně šokuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvek:
Nadezda.Jureckova
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka, kurátorka Pirátské putovní univerzity

* * *
O PPU: https://drive.google.com/file/d/1q8zyNS ... sp=sharing
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita

Mikulas.Ferjencik
Kontaktovat uživatele:

Radek.Holomcik píše:
27 dub 2020, 10:20

1) Rád, současně potřebujeme specifikovat poptávku
2) Vnímám tento požadavek, některé věci se pokusím napravit ještě do volby (např ten organogram)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Dan.Lestina, Radek.Holomcik

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1256 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Milus.Kotisova píše:
28 dub 2020, 12:44

@mikulas.ferjencik
A co přemýšlet pro změnu o tom, jestli nás znovuzvolení Mikuláše naopak v něčem nebrzdí?
Jestli Mikuláše nebrzdí v přípravě na funkci ministra? např.
Jestli by se stratég možná neměl víc věnovat celkově dlouhodobému programu, ne mediálnímu obrazu a postu vedoucího odboru? Protože mediální krytí a prezentace minimálně o řád snazší práce.
Stratéga k dlouhodobému programu (a vylučování nesourodostí, nekonzistentností) - takového člověka prakticky nemáme, nebo ho nehledáme či nepostrádáme.

Naopak příležitost je tu obrovská dát to někomu jinému, kdo - ano - bude muset se leccos doučit (rozkoukat se), ale šikovných lidí je ve skutečně ve straně celá řada (A možná už jsou dokonce připravení), nejsou JENOM v předsednictvech, poslaneckém klubu a ve funkcích. U strany založené na open sourcovém přístupu, participaci a otevřenosti a sázení na vzdělávání a lákání šikovných hlav (A talentů) mě vždycky takovýto závěr či předpoklad poměrně dost nepříjemně šokuje.
Pokud se nic nezměnilo, tak jedním z hlavních cílů Mikuláše je "nestát se ministrem financí" (jeho slova).
Dlouhodobému programu by se měli věnovat primárně členové a to v co největší míře. Pokud nezaktivizujeme členskou základnu, nebude nám stratég moc k ničemu (pokud nechceme jít cestou marketingové politiky).

A s tím dát příležitost někomu jinému souhlasím, ALE on se nějaký další relevantní kandidát hlásí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 6):
Ondra.kl, Mikulas.Ferjencik, Jan.Hora, Petr.Vileta, Michal.Gill, Zdenka.Liskova
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“