Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji projednání členského podnětu

Pro
19
16%
Proti
86
71%
Zdržuji se
16
13%
 
Celkem hlasujících: 121 - Celkem hlasů: 121

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Pavel.Tauer píše: 16 úno 2020, 17:14
Filip.Smoljak píše: 16 úno 2020, 16:02
Ivan.Bartos píše: 16 úno 2020, 13:07 Jsem hluboce rozčarován z chování Filipa Smoljaka (a nejen v souvislosti s tímto podnětem). Měl by si své osobní boje s bratrem řešit ve své rovině a ne přes Pirátskou stranu...
To je zvláštní... myslel jsem, že celostátní fórum a členský podnět z něho vzešlý požívá jisté ochrany před tzv. mocenským vedením.
Musím souhlasit s Filipem, že celostátní fórum je nejvyšším orgánem Pirátské strany. O tom není pochyb....
Díky Pavle za podporu, Tys byl vždycky kamarád!
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Filip.Smoljak »

K otázce, která se zde implicitně objevuje, tedy zda má většinou pravdu ten, kdo je ve většině, mám malou poznámku:
Pokud si tedy někdo ráčil přečíst můj podnět, například Ivan Bartoš, pak jistě po pár odstavcích zjistil, že je plný objektivizovaných faktů.
Co jsou to objektivizovaná fakta? No, to jsou přece fakta, která vnímáme všichni stejně a která by vnímal stejně i robot, například kopie smluv jsou kopie smluv, slova jsou přesně ta slova, která jsou v nich napsána, screenshoty, pokud jsou pravé, jsou screenshoty atd...
Pak jsou vedle toho také argumenty, které mohou mít smíšenou objektivně subjektivní podobu, částečně vycházejí z objektivizovaných skutečností a částečně jsou zabarvené subjektem, který je přednáší.

Držme se tedy raději objektivizovaných faktů, než toho, jestli Filip Smoljak je takový nebo makový v očích většiny. Nechci radit, ale i sám Ivan by se měl stydět. "Jsem hluboce rozčarován" - to je argument?

Dále tu máme jedno tvrzení proti jinému tvrzení. Já tvrdím, že se Láska dopředu dohodl s Padevětem a Smoljakem (Davidem). On tvrdí, že se s nimi nedohodl. Jak můžeme tento rozpor objektivizovat?

jedině u soudu, kde budou lidé vypovídat pod přísahou. Pan Láska to moc dobře ví a nyní se modlí, aby k žádnému soudu nikdy nedošlo. Proto mě drze označuje za lháře.

Dobrá tedy. Beru to jako výzvu. Když lhář, tak lhář.

Podám žalobu.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Filip.Smoljak píše: 16 úno 2020, 19:46Dále tu máme jedno tvrzení proti jinému tvrzení. Já tvrdím, že se Láska dopředu dohodl s Padevětem a Smoljakem (Davidem). On tvrdí, že se s nimi nedohodl. Jak můžeme tento rozpor objektivizovat?
Dovoluji si podotknout, že v případě, kdy proti sobě stojí tvrzení osoby XY "AB se dohodl s CD" a tvrzení osoby AB "Nedohodl jsem se s CD." je důkazní břemeno plně na straně osoby XY. A to z toho prostého důvodu, že neexistenci dohody AB s CD nelze nijakým způsobem prokázat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Dosedel, Jiri.Belsan, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Martin.Kucera píše: 16 úno 2020, 20:03
Filip.Smoljak píše: 16 úno 2020, 19:46Dále tu máme jedno tvrzení proti jinému tvrzení. Já tvrdím, že se Láska dopředu dohodl s Padevětem a Smoljakem (Davidem). On tvrdí, že se s nimi nedohodl. Jak můžeme tento rozpor objektivizovat?
Dovoluji si podotknout, že v případě, kdy proti sobě stojí tvrzení osoby XY "AB se dohodl s CD" a tvrzení osoby AB "Nedohodl jsem se s CD." je důkazní břemeno plně na straně osoby XY. A to z toho prostého důvodu, že neexistenci dohody AB s CD nelze nijakým způsobem prokázat.
Díky Martine, ale neuč klokana dávat mimino do kapsy :)

Proto také svoje důkazní břemeno unesu, ale jedině před soudem. Jak jsem psal výše, hodlám podat žalobu a předvolávat svědky. Svědci jsou důkaz.

EDIT: https://www.facebook.com/filip.smoljak/ ... 6142087546

EDIT2: I když je to vlastně docela nonsens, protože budu podávat žalobu na svoji advokátní kancelář. To je fakt děsné s těmi právníky, kdo tohle řemeslo vymyslel?
Naposledy upravil(a) Filip.Smoljak dne 16 úno 2020, 20:30, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Čekal jsem 7 statečných, ale už jich mám 12 PRO?!!!! Díky.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mohu vědět, jakým způsobem ty citované úryvky poškozují Pirátskou stranu?

A celkově se mi (jako členovi, zcela bez souvislosti s mou aktuální funkcí) postup "někoho obvinit, přičemž on z podstaty věci nemá jak obvinění vyvrátit, a pak prohlásit, že důkazy dostane až soud" fakt silně nelíbí.
Je to podobné, jako kdybych prohlásil "radní PQ vzal úplatek, ale pokud se sám nepřizná, důkaz si schovám pro soud". I kdybych si to vymyslel, tak při rychlosti našich soudů to mezitím mnohokrát rozmázne bulvár a o radním PQ se bude třeba několik let šuškat, že bral úplatky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Martin.Valasek, Ivo.Vlasaty, Ondrej.Profant, Vit.Fux, Frantisek.Dosedel, Jiri.Belsan, Vojtech.Pikal, Romana.Korosi

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Martin.Kucera píše: 16 úno 2020, 20:03
Filip.Smoljak píše: 16 úno 2020, 19:46Dále tu máme jedno tvrzení proti jinému tvrzení. Já tvrdím, že se Láska dopředu dohodl s Padevětem a Smoljakem (Davidem). On tvrdí, že se s nimi nedohodl. Jak můžeme tento rozpor objektivizovat?
Dovoluji si podotknout, že v případě, kdy proti sobě stojí tvrzení osoby XY "AB se dohodl s CD" a tvrzení osoby AB "Nedohodl jsem se s CD." je důkazní břemeno plně na straně osoby XY. A to z toho prostého důvodu, že neexistenci dohody AB s CD nelze nijakým způsobem prokázat.
Ahoj Martine, svět politiky je také založen na logiku a na zkušenosti. Jelikož my víme, že v politice, hlavně mímo Pirátů (ale bohužel i u nich čím dál víc), existují tajné dohody, co je na tom špatný formulovat hypetézy, které mají silnou (politickou) logiku?

Příklad:politik ze SEN21 v obvodu 78 kandiduje s podporu Pirátů a zahadným způsobém ziskavá i podporu ODS. Pak ve vedlejší obvodu 81 Piráti nepostaví kaňdidáta protože politik ze SEN21, díky jeho senatorské autoritě řiká, že je to špatný nápad. Naopak ODS postaví sympatického kandidáta, který budeme muset podpořit, jinák se dostane Ivo Valenta do Senátu. Nepřekvapilo by mne, jestli ten "sympatický" kandidát je zrovna i přitel toho TG...
Nahoda? Možna, ale podívame se nejspíš na vysledek. Výsledek, v připadě 2×úspěchu, bude takový:1 člen klubu SEN21,1 člen klubu ODS, 0 člen klubu Pirátú (s tím, že se uspokojime třetiny statniho přispěvku z prvního kandidáta a mozna i z druhého).
Mě se ta situace Praha 5 -Praha 9 mi připadá podobná jako v obvodéch 78-81 (převažne Zlínský kraj). V připadě 2xúspěchu: Praha 5: 1 SEN21 (a almužna finanční), Praha 9: 1 STAN (s nebo bez almužny, to se ještě uvidí),0 člen klubu Pirátů.
Důkazy? Náš mozek. Malatní? Konspirativní mozek? Jasnè, jak jinak? Připominám pouze, že Tobě také označili za konspirativce pouze protože máš svoje názory, takže...
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Martin.Kucera píše: 16 úno 2020, 20:38
Mohu vědět, jakým způsobem ty citované úryvky poškozují Pirátskou stranu?

A celkově se mi (jako členovi, zcela bez souvislosti s mou aktuální funkcí) postup "někoho obvinit, přičemž on z podstaty věci nemá jak obvinění vyvrátit, a pak prohlásit, že důkazy dostane až soud" fakt silně nelíbí.
Je to podobné, jako kdybych prohlásil "radní PQ vzal úplatek, ale pokud se sám nepřizná, důkaz si schovám pro soud". I kdybych si to vymyslel, tak při rychlosti našich soudů to mezitím mnohokrát rozmázne bulvár a o radním PQ se bude třeba několik let šuškat, že bral úplatky.
Pokud prohlasiš, že radní PQ vzal úplatek a on Ti nežaluje, asi pravděpodobně úplatky vzal...
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Petr.Vileta »

Giuseppe.Maiello píše: 16 úno 2020, 20:54 Pokud prohlasiš, že radní PQ vzal úplatek a on Ti nežaluje, asi pravděpodobně úplatky vzal...
A nebo se třeba jen nechce soudit. Například já nikdy v životě nebyl u soudu, dokonce ani jako divák. Takž, pokud by to prohlásil někdo o mě, tak to odbudu větou "Tak mě zažalujte za braní úplatků" a přehodím míč na jeho stranu hřiště. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Frantisek.Dosedel

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Václavem Láskou a nepodpora Davida Smoljaka

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Martin.Kucera píše: 16 úno 2020, 20:38
Mohu vědět, jakým způsobem ty citované úryvky poškozují Pirátskou stranu?
Promiň, Martine, ale já jsem napsal, že dle mého názoru poškozují Pirátskou stranu. Svůj názor si také obhájím leda u soudu. Mám hromadu zkušeností s tím, že se něco vyžvaní předem a protistrana to pak použije. Nebudu se už nijak vyjadřovat, dokud se nevyjádří pan Láska, zda chce spor řešit mimosoudně nebo soudně...

A propós, otázka, zda někdo poškozuje svými výroky Pirátskou stranu objektivizovaně, neřeším, to by si musela řešit strana sama za sebe. Já jsem jen toho názoru, že se tak děje. Smozřejmě se mohu mýlit..

Řekl bych ale s ohledem na veškeré informace, které o panu Láskovi mám, že stranu poškozuje dlouhodobě a úmyslně. (Názor je to subjektivní FS.)
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“