Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Mimořádný přezkum CF - kandidatura Tomáše Tožičky do senátu

Podporuji (jsem pro přezkum)
102
49%
Nepodporuji (jsem proti přezkumu)
98
47%
Zdržuji se
8
4%
 
Celkem hlasujících: 208 - Celkem hlasů: 208

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dlouho jsem váhal, ale stále přibývá dalších výroků Tomáše Tožičky, které mi vadí a které mohou poškodit naši dlouhodobou snahu oprostit se od nálepky "komunistů v černém".

Navrhuji usnesení:
Celostátní fórum v celostátním přezkumu ruší rozhodnutí Krajského fóra Ústeckého kraje a ruší nominaci Tomáše Tožičky v doplňovacích volbách do senátu ve volebním obvodu č. 32 Teplice.

Zdůvodnění:
Pan Tožička zastává ultralevicové postoje, o vojácích Armády ČR se vyjadřuje jako o žoldácích, občas zaměňuje kolonialismus a kapitalismus, o kapitalismu se vyjadřuje jako o "zločinu proti lidskosti" a má další "povedené" výroky
Tožička na Twitteru píše:Kdyby demokratické volby měli něco změnit, tak je kapitalisté prostě zruší. Kapitalismus a demokracie jsou prostě nekompatibilní.
Tožička na Twitteru píše:No co si myslite je celkem jedno. Neznalost neomlouva. Kapitalismus povrazdil nasobne vic lidi nez stalinismus. Navic Hitler je samozrejme vytvor kapitalistu. Proto take napr. evidenci v koncentracich zajistovalo IBM.
Jeden člen Pirátů dokonce uvažují o zrušení své kandidatury do všech veřejných funkcí, pokud bude pan Tožička kandidovat za Piráty.

Osobně se domnívám, že pan Tožička je názorově tak vlevo, že nám to může pouze uškodit. Navíc je prý, podle jeho vlastní manželky, "provokatér a neřízená střela".

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Jan.Hora »

Vlákno se související anketou (ať je to na jednom místě): viewtopic.php?f=637&t=51190
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Jan.Licka, Petr.Vileta, Jan.Zavadil, Frantisek.Dosedel, Jakub.Dedek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dobrý den všem. Toto jsem již psal do “ankety” Jindry Bártka.
... abych se k tomu také vyjádřil. 27.1. mi napsal Tomáš Tozička SMS se žádosti o schůzku k tématu doplňujících voleb.

Po schůzce spolu s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtikem a Tomášem Tožičkou jsme informovali KS Severoceský kraj, že má zájem žádat o nominaci a že je to na kvap... toto je standardní proces. Stejně se setkáváme s dalšími lidmi a do krajů toto následně komunikujeme.

Na to, že může být problém s některými jeho reakcemi na Twitteru, mne upozornil až po Petr, nicméně vzhledem k dynamice sociálních sítí a jaksi tomu, že lidi nesoudíme (tyjo já furt doufám že nemluvím je za sebe), podle toho, že někomu nešťastně odpověděli ve vyhajpovany diskusi, jsem nepředpokládal, že toto je třeba vyhodnocovat ve smyslu “celý to zastavit” (a je to špatná výchozí pozice, nic si nenalhavam). Nicméně rozhodnutí je již na rozhodnutí KS. Stejně jako to řešíme všude a vždy a nevšiml jsem, že by směrem k “centrále” byla kdy patrna jakákoliv servilita nominujicích KS. (Srozumitelneji: že by kraje, u nichž jsou senátní obvody, nakonec vše neudělaly po svém).

Na první dotaz, který jsem obdržel z magazínu Echo, jsem odpověděl takto a není v tom nic, co bych si přimyslel.

“Dobrý den. Tomáš Tožička obdržel nominaci Pirátů z Ústeckého kraje pro mimořádné doplňující senátní volby na Teplicku v primární otevřené volbě. Ostatně tuto nominaci získal už jednou před dvěma lety v Chomutově, kdy se nakonec kandidatury do Senátu vzdal ve prospěch pana Rabase, který měl větší šance na úspěch.

Tomáš Tožička je humanista, člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce v řadě oblastí a konkrétních projektů v pomoci lidem v nouzi, a to jak v České republice, tak například na projektech v Africe.

Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů.

V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Dva roky působil jako člen Ekumenického týmu Světové rady církví pod OSN v New Yorku. V době našeho předsednictví EU působil pod Ministerstvem zahraničních věcí v radě pro elektrifikaci chudých zemí, což iniciovalo evropský program Energy for All. Založil první Fair Trade velkoobchod ve východní Evropě Fair & Bio.

Stál u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR.

Tomáš Tožička byl ředitelem dvou středisek diakonie Českobratrské církve evangelické, ředitelem diakonie Československé církve husitské a ředitelem Institutu dokumentárního filmu.

V prezidentské kampani byl v úzkém týmu nedávno zesnulé Táni Fišerové. Byl aktivním politikem v komunální politice za historické US DEU. Jeho rodinu negativně zasáhly všechny režimy, které se v Československu vystřídaly a sám mohl studovat vysokou školu až po revoluci.

Odmítám nálepkování a cílenou bulvarizaci Tomáše Tožičky na základě z kontextu vytržených informací či tweetů, ve kterých pro limit 240 znaků člověk musí odpověď na komplexní otázky redukovat do několika vět, kterou jsem již při jeho žádosti o nominaci zaznamenal.

Tomáš Tožička je schopen si svou celoživotní cestu a práci i své názory obhájit a své kvality prokázat v demokratické diskusi jak svým případným kritikům, tak i lidem v senátním obvodu, kde se bude o jejich důvěru ucházet.

Témata regionálního rozvoje a koheze, kterými se kandidát Tomáš Tožička celoživotně aktivně zabývá, nejsou doménou pouze Severočeského kraje, ze kterého nominaci obdržel, ale mají celonárodní a celospolečenský přesah.”

V celé debatě (a je to debata Pirátů, nikoliv Pirátů a okolí v tuto chvíli) je zcela v pořádku řešit ideové, programové nebo čistě pragmatické i osobní důvody (ať už zda někdo nemůže překousnout nějaký výrok a tento se ho dotkl, nebo, že mu je nepříjemné odpovídat v sociální bublině on-line či offline na dotazy). A tyto nechť klidně zaznívají.

Nelíbí se mi však rozměr, kdy se slušnému člověku, jehož cesty se s náma již mnohokrát protkly a o jehož osobnostní integritě nemám pochyb, nasazuje psí hlava. Kdy se (a když tak činí jiní nám, tak se ozveme...) redukuje obraz člověka do nějaké škatulky. To se děje teď a musím říci, že mne osobně zkratkovitost některých diskutérů dost zaráží. Což se v kampani i od politických oponentů a některých novinářů dít bude a už se to děje a i o tom jen třeba se na rovinu bavit.

V souladu s harmonogramem byla zástupci KS Severní Čechy včera podána kandidátní listina se všemi náležitostmi.

Tomáš Tozicka prošel grilovánim. Na dotazy odpovídal v několika vláknech. Již za nás historicky kandidoval. V Senátu se chce věnovat tématu nerovnosti v regionech, exekucim, malému a střednímu podnikání, problematice bydlení, schématům odlivu peněz z ČR a oblasti životního prostředí.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Respektuju tvoje právo tenhle přezkum vyvolat, byť mě teda úplně netěší další mediální pozornost, kterou nám to opět zajistí, a doufám, že podnět na přezkum neuspěje. Kdyby takhle někdo vyvolal přezkum proti "vězeňskému autobusu" v kampani 2017, hádám, že teď ve Sněmovně nejsme.

Chtěl bych připomenout, že rozhodnutí KF ÚsK bylo poměrně přesvědčivé: 26 z 32 hlasujících Tožičku podpořilo, takže tohle je docela významný zásah do subsidiarity. Z druhé strany to hádám znamená, že ani tomu Pitkovi na podzim na lounsku podporu nedáme, i kdybychom ji měli zružit z pozice CF?

P.S.: V kauze Ruml jsem v RV hlasoval PROTI vyškrtnutí, a zároveň pro možnost CF rozhodnout. V hlasování CF jsem hlasoval proti vyškrtnutí. V tomto případě budu jako člen CF hlasovat stejně, a učiním tak s čistým svědomím.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 11 úno 2020, 10:03, celkem upraveno 1 x.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1701
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj, podporuji přezkum, ale rozhodně ne kvůli obsahu příspěvků na Twitteru. Média si na tom smlsla, což nelze podceňovat a budu rád, když bude možnost vysvětlit, co se to děje a CFko bude mít možnost zhodnotit rizika s tím spojená, zda nám to za to stojí.

@Petr.Vileta: vyhrožování rušením kandidatur sis fakt mohl odpustit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 4):
Annette.Heidlova, Jiri.Wiche, Michal.Soltys, Stepan.Tracik
Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Ivan.Bartos píše: 11 úno 2020, 09:54 Dobrý den všem. Toto jsem již psal do “ankety” Jindry Bártka.
... abych se k tomu také vyjádřil. 27.1. mi napsal Tomáš Tozička SMS se žádosti o schůzku k tématu doplňujících voleb.

Po schůzce spolu s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtikem a Tomášem Tožičkou jsme informovali KS Severoceský kraj, že má zájem žádat o nominaci a že je to na kvap... toto je standardní proces. Stejně se setkáváme s dalšími lidmi a do krajů toto následně komunikujeme.

Na to, že může být problém s některými jeho reakcemi na Twitteru, mne upozornil až po Petr, nicméně vzhledem k dynamice sociálních sítí a jaksi tomu, že lidi nesoudíme (tyjo já furt doufám že nemluvím je za sebe), podle toho, že někomu nešťastně odpověděli ve vyhajpovany diskusi, jsem nepředpokládal, že toto je třeba vyhodnocovat ve smyslu “celý to zastavit” (a je to špatná výchozí pozice, nic si nenalhavam). Nicméně rozhodnutí je již na rozhodnutí KS. Stejně jako to řešíme všude a vždy a nevšiml jsem, že by směrem k “centrále” byla kdy patrna jakákoliv servilita nominujicích KS. (Srozumitelneji: že by kraje, u nichž jsou senátní obvody, nakonec vše neudělaly po svém).

Na první dotaz, který jsem obdržel z magazínu Echo, jsem odpověděl takto a není v tom nic, co bych si přimyslel.

“Dobrý den. Tomáš Tožička obdržel nominaci Pirátů z Ústeckého kraje pro mimořádné doplňující senátní volby na Teplicku v primární otevřené volbě. Ostatně tuto nominaci získal už jednou před dvěma lety v Chomutově, kdy se nakonec kandidatury do Senátu vzdal ve prospěch pana Rabase, který měl větší šance na úspěch.

Tomáš Tožička je humanista, člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce v řadě oblastí a konkrétních projektů v pomoci lidem v nouzi, a to jak v České republice, tak například na projektech v Africe.

Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů.

V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Dva roky působil jako člen Ekumenického týmu Světové rady církví pod OSN v New Yorku. V době našeho předsednictví EU působil pod Ministerstvem zahraničních věcí v radě pro elektrifikaci chudých zemí, což iniciovalo evropský program Energy for All. Založil první Fair Trade velkoobchod ve východní Evropě Fair & Bio.

Stál u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR.

Tomáš Tožička byl ředitelem dvou středisek diakonie Českobratrské církve evangelické, ředitelem diakonie Československé církve husitské a ředitelem Institutu dokumentárního filmu.

V prezidentské kampani byl v úzkém týmu nedávno zesnulé Táni Fišerové. Byl aktivním politikem v komunální politice za historické US DEU. Jeho rodinu negativně zasáhly všechny režimy, které se v Československu vystřídaly a sám mohl studovat vysokou školu až po revoluci.

Odmítám nálepkování a cílenou bulvarizaci Tomáše Tožičky na základě z kontextu vytržených informací či tweetů, ve kterých pro limit 240 znaků člověk musí odpověď na komplexní otázky redukovat do několika vět, kterou jsem již při jeho žádosti o nominaci zaznamenal.

Tomáš Tožička je schopen si svou celoživotní cestu a práci i své názory obhájit a své kvality prokázat v demokratické diskusi jak svým případným kritikům, tak i lidem v senátním obvodu, kde se bude o jejich důvěru ucházet.

Témata regionálního rozvoje a koheze, kterými se kandidát Tomáš Tožička celoživotně aktivně zabývá, nejsou doménou pouze Severočeského kraje, ze kterého nominaci obdržel, ale mají celonárodní a celospolečenský přesah.”

V celé debatě (a je to debata Pirátů, nikoliv Pirátů a okolí v tuto chvíli) je zcela v pořádku řešit ideové, programové nebo čistě pragmatické i osobní důvody (ať už zda někdo nemůže překousnout nějaký výrok a tento se ho dotkl, nebo, že mu je nepříjemné odpovídat v sociální bublině on-line či offline na dotazy). A tyto nechť klidně zaznívají.

Nelíbí se mi však rozměr, kdy se slušnému člověku, jehož cesty se s náma již mnohokrát protkly a o jehož osobnostní integritě nemám pochyb, nasazuje psí hlava. Kdy se (a když tak činí jiní nám, tak se ozveme...) redukuje obraz člověka do nějaké škatulky. To se děje teď a musím říci, že mne osobně zkratkovitost některých diskutérů dost zaráží. Což se v kampani i od politických oponentů a některých novinářů dít bude a už se to děje a i o tom jen třeba se na rovinu bavit.

V souladu s harmonogramem byla zástupci KS Severní Čechy včera podána kandidátní listina se všemi náležitostmi.

Tomáš Tozicka prošel grilovánim. Na dotazy odpovídal v několika vláknech. Již za nás historicky kandidoval. V Senátu se chce věnovat tématu nerovnosti v regionech, exekucim, malému a střednímu podnikání, problematice bydlení, schématům odlivu peněz z ČR a oblasti životního prostředí.
Ivane... Díky ❤️🖤

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1208
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Velevážené CF,

Přezkum principiálně nepodporuji. Myslím si, že kandidatury do Senátu ČR by měli patřit do kompetence kraje. Přezkum by nejprve měl proběhnout přes RV a i to by mělo být činěno pouze z vážných důvodů.

Tento člověk je spolehlivý, již za nás kandidoval a fakt nehodlám někoho odvolávat kvůli pár tweetům. To bychom za chvíli na kandidátce neměli nikoho.

EDIT: Gramatika
Naposledy upravil(a) Georgia.Hejdukova dne 11 úno 2020, 10:10, celkem upraveno 2 x.

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V úvodu členského podnětu chybí jedna docela podstatná informace - a to časová.

Když to nevěděl před pár hodinami ani sám zakladatel podnětu Vileta, kolik další lidí to ještě netuší?

Volby na Teplicku jsou mimo termín a budou se budou konat 27. a 28. března.
Včera byl poslední termín pro zaregistrování kandidátů, Tožička je zaregistrován.

Tedy kampaň je již tak dost krátká, jestli si ale myslíte, že je lepší nenasadit žádného kandidáta, tož vaše volba.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 11 úno 2020, 10:17, celkem upraveno 2 x.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 983
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Naprosto respektuji svaté právo CF vyvolat přezkum, ale troufám si říct, že vyjadřuji názor většiny Ústeckého kraje, pokud konstatuji, že za Tomášem Tožičkou stojíme.

Ústecký kraj je nejpostiženější oblastí republiky, která se dlouhodobě potýká s řadou patologických jevů - rostou tu vyloučené lokality, bují tu obchod s chudobou, počet exekucí na osobu je enormní.

Tomáše Tožičku jsme poznali jako člověka, který před těmito problémy nezavírá oči, který je odhodlaný svou potenciální senátorskou pozici využít ke snaze zlepšit život lidem, kteří se nenarodili do zlaté kolébky.

Jsem si naprosto vědoma toho, že řada jeho výroků je kontroverzních a může být interpretována způsoby, které by snad vyvolávaly dojem, že zpochybňuje demokratický řád. Nemyslím si ale, že takovýto způsob výkladu je správný. Seznali jsme, že upřednostníme činy před slovy a ty za morální hodnoty Tomáše Tožičky hovoří jasně.

Mám pocit, že řada z nás se nechala svézt na vlně ODS a TOP09, které teď z kontextu vytržených výroků Tomáše Tožičky těží a snaží se z nich vydovolovat maximum pro to, aby konečně získali legitimitu pro jejich oblíbené "Piráti jsou neomarxisti". Pevně doufám, že ještě stále jsme věrni vnitřním hodnotám a ideálům víc, než líbivému PR za cenu nic neříkajících a vždy konsenzuálních kandidátů.

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Petr.Vileta píše: 11 úno 2020, 09:32
Jeden člen Pirátů dokonce uvažují o zrušení své kandidatury do všech veřejných funkcí, pokud bude pan Tožička kandidovat za Piráty.
Petře promiň, ale pokud se k tomu dotyčný nepřihlásí, tak je to tak trošku bulvarizace debaty a považuju to za dost nešťastné...

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“