Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci?

Ano
41
54%
Ne
20
26%
Zdržuji se
15
20%
 
Celkem hlasujících: 76 - Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1203
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 2468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Velevážené Celostátní fórum,

Ráda bych do RV nominovala Ágnes Němečkovou. Její práci sleduji dlouhodobě a přijde mi, že by pro RV mohla být přínosem. Oceňuji zejména její dravost a odhodlání.
Naposledy upravil(a) Georgia.Hejdukova dne 19 led 2020, 18:01, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Eva.Novakova, Anna.Ungerova, Dalibor.Zahora, Roman.Pasek

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Nominace Agnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Georgia.Hejduk píše: 19 led 2020, 16:06 Velevážené Celostátní fórum,

Ráda bych do RV nominovala Agnes Němečkovou. Její práci sleduji dlouhodobě a přijde mi, že by pro RV mohla být přínosem. Oceňuji zejména její dravost a odhodlání.
Anketu, prosím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Georgia.Hejdukova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Agnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Doplněna :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Georgia.Hejdukova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, a teď ještě kandidátskou řeč.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Jan.Novak »

Ne, že bych proti Agnes něco měl, ba právě naopak, ale je dostatečně známou personou, pro kterou bude ochotno hlasovat cca 200 lidí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Petr.Vileta

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Ahoj členská základno,

přicházím jako nováček s nabídkou své energie a času, kterou bych mimo svou jinou práci pro Piráty chtěla věnovat činnosti RVéčka.

Je mi 30, mám dvě dcery, žiju v Soběslavi v Jihočeském kraji a částečně se pohybuji v Praze. Moje pracovní aktivity, zájmy a koníčky se točí okolo práce s lidmi, osobního rozvoje, sociální práce, ochrany lidských práv - konkrétně v oblasti ochrany práv nezletilých pacientů a práce s lidmi v krizi. Prošla jsem si sama mnoha nepříjemnými situacemi jak v partnerských vztazích, tak i v jiných oblastech. Udělala hodně chyb, ze kterých jsem se snad poučila a protože jsem věčný bojovník se systémem našeho školství nedostudovala jsem ani jednu vysokou školu..snad časem. Maturitu mám v oblasti sociální práce, psychologie a speciální pedagogiky. U Pirátů jsem krátce, ale jsem člověk, co jde do všeho po hlavě, není rád bokem a nevydržím se nezapojovat a nekecat do systému, ve kterých chci nebo musím fungovat.
Můj drahý pirát o mě říká, že mám naloženo práce a aktivit pro asi 11 lidí. Uvědomuji si to, ale přesto myslím, že se ještě najde dostatek místa pro činnost v RV.

S čím do kandidatury jdu?
Jak jsem již ukázala při svém dotazu na CFku, při volbě předsedy, zajímá mě hodně oblast vnitrostranických vztahů, struktur a komunikace. Ne, fakt jsem se neptala proto, abych se zviditelnila (pokud to někoho napadne ) a dotaz jsem hodně zvažovala, protože vím, že tohle je dost ožehavé téma.
Jenže jsem člověk, který když ho něco zajímá, jde a zeptá se. Ano, nepopírám, že občas do něčeho šlápnu, ale to k tomu prostě patří a umím si za to pak myslím nést odpovědnost.

Zde by se asi hodilo říci dvě věci. Díky řadě špatných rozhodnutí, chyb z mladické nerozvážnosti a i nepatrné dávce smůly jsem momentálně v insolvenci. To je asi hodně lidí, on ten systém exekučního byznysu je fakt peklo. Díky Lukáši, za naději, že bude líp. Jenže já mám dík své potřebě pomáhat lidem v nouzi a neochotě zavírat dveře těm, kdo potřebují pomoc jako bonus podmínku za únos nezletilého dítěte do zařízení pro děti vyžadující okamžitou ochranu – do Klokánku. Prostě a jednoduše jsem dvěma dětem (11 a 12 let), které tvrdili, že je rodič týrá, pomohla utéct pod ochranu státu. Stát je přijal a situace se dlouho řešila a řeší a řešit bude. Leč náš trestní zákoník a zákon o OSPOD jsou v kolizi a dle toho čím se řídí police, jsem se dopustila únosu. Byť to zní absurdně (o to víc, že TO na mě podal rodič, od něhož děti utekly) stalo se to a já bych to pravděpodobně udělala znova. Od začátku mé aktivity u Pirátů se tímto netajím a jsem velmi vděčná Janě, Ivanovi a Olze, že mě hned nevykopli. Vím, že se díky těmto výše zmíněným věcem pro některé stanu nevolitelná, ale jsem s tím smířená. Tajit to nehodlám

Co já v RVčku? Ráda bych se během svého případného působení věnovala hlavně:

1. Lidským zdrojům - ano o Pirátech se ví, že jsou zvyklí makat, ale obecně se s tématem vyhoření Pirátů a Pirátek setkávám až nehezky často a je nutné s tím něco dělat.
2. Komunikaci mezi lidmi a hledání řešení v oblasti práce s chybou. Vím, že se na tom maká už teď, ale ať už přijde jakékoliv řešení /a já věřím, že bude dobré/ nebude to jednorázová záležitost a vznik fungujícího mechanismu a náprava škod, které už vznikly, to je běh na dlouhou trať
3. Zjednodušování mechanismů komunikace, hned ve dvou směrech:
a) Mám problém a nevím za kým jít, což je problém který okolo sebe uvnitř strany slyším taky víc než bych čekala.
b) Technické systémy a komunikační kanály a různé další technické produkty. Ne nechci si hrát na to, že tomu rozumím. A to je právě myslím ten problém. Máme jich fakt hrozně moc. Piráti jsou přetechnizovaní a já si myslím, že se v tom nemalé procento lidí neumí pohybovat a necítí se v tom dobře. Nemluvě o situaci, kdy se od člověka který by mohl být cenný pro své znalosti a dovednosti dozvíte, že u Pirátů není proto, že se neumí orientovat v tom, v čem, kde a jak se má zaregistrovat. To je škoda.

Jedním z důvodů proč kandiduji je i viditelný nepoměr žen a mužů v RV. Není to hlavní důvod, ale je to jeden z faktorů, proč jsem se nakonec nerozhodla počkat na další volbu. Je znát, že mnoho lidí si myslí, že by mělo být více vidět za Piráty ženy. Já s tím souhlasím, ale myslím si, že kdybych jen přesvědčovala jiné, ať někam kandidují a sama nešla se svou troškou do mlýna, byla bych tak trochu pokrytec.

Děkuji Jiřce, že mi věří natolik, že podala návrh na mou kandidaturu. Nechtěla sem to udělat sama. Nemyslím si, že když někdo podá svůj návrh na kandidaturu je to dobře. Proč? Vlastně je to asi jednoduché. Myslím, že pokud člověk řekne: „Ano, uvažuji o kandidatuře tam a tam, bavilo by mě to. Myslím, že mám co nabídnout.“ Měl by se najít alespoň jeden člověk, který mu věří. Pokud se nenajde a kandidáta nenavrhne, je to špatně a něco to ukazuje. Proto jsem také napsala, že o tom uvažuji a pokud to někdo považuje za dobrý nápad, ať mě navrhne.

Piráti jsou skvělí a já jsem ráda, že můžu držet směr s nimi. Je super, že kdokoli má zájem, dostane prostor.

V komunikačním minimu se píše několik věcí, které mnou rezonují. Nejvíce asi tyhle dvě:

1. Přebírej iniciativu.

2. Kritizuj konstruktivně.

Protože mám sama ráda konstruktivní kritiku a nechci házet věci na ostatní, chtěla bych se stát členkou Republikového předsednictva.
Díky za pozornost.

A teď do mě . Ptejte se na co chcete a já Vám na co chci odpovím…díky za případnou podporu.

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Vojtech.Pikal píše: 19 led 2020, 22:27 Tak, a teď ještě kandidátskou řeč.
Už je tu Vojto :)

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Jan.Novak píše: 19 led 2020, 22:41 Ne, že bych proti Agnes něco měl, ba právě naopak, ale je dostatečně známou personou, pro kterou bude ochotno hlasovat cca 200 lidí?
Díky za "ba právě naopak" :)

No, díky své práci jsem si musela zvyknout na to, že mě zná docela dost lidí. Jestli to tak je i u Pirátů se Honzo zjistí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Agnes.Nemeckova za příspěvek:
Jan.Novak

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Uživatelský avatar
Kamila.Galikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 176
Registrován: 08 úno 2015, 01:39
Profese: Studentka
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 127 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Kamila.Galikova »

Palec na horu za upřímnost. Přeji hodně zdaru, Ágnes!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamila.Galikova za příspěvky (celkem 2):
Agnes.Nemeckova, Ladislav.Dvorak
"Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí." - Dalajláma
Uživatelský avatar
Blanka.Charvatova
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Profese: Na dovolené, nerušit.
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Ágnes Němečkové do Republikového výboru.

Příspěvek od Blanka.Charvatova »

Díky za tvojí energii a nadšení, jak jsem tě zatím poznala, tak opravdu zvládneš práci minimálně za deset (lidí). Máš ideály a věříš jim, chceš stranu posunout kupředu...to se mi líbí. Na druhou stranu jsi stejně jako já u Pirátu chvilku, takže se může stát, že podporu neseženeš, doufám, že tě to pak případně neodradí od tvojí další pirátské práce. Potřebujeme lidi, co do toho umí dát i kus sebe. Držím palce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Charvatova za příspěvky (celkem 3):
Dan.Lestina, Lukas.Dolezal, Romana.Korosi

Na dovolené, nerušit.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“