Nominace Daniela Mazura do Republikového výboru

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Daniela Mazura do RV

Ano
60
77%
Ne
10
13%
Zdržuji se
8
10%

Celkem hlasujících: 78 - Celkem hlasů: 78

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10752 poděkování
Dostal poděkování: 17452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Daniela Mazura do Republikového výboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 12 lis 2019, 10:41

Dovoluji si navrhnout nominaci Daniela Mazura do RV, Daniel byl starostou Prahy 5, než ho koaliční partneři odvolali, protože začal šťourat do neprůhledných zakázek. Věřím, že člověk s touto zkušeností by byl v RV přínosem. Danův profil naleznete zde: https://praha.pirati.cz/lide/daniel-mazur/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Hoskovec, Ondrej.Profant, Frantisek.Kopriva, Petr.Benes, Helena.Buchtova
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Profese: fyzik
Dal poděkování: 258 poděkování
Dostal poděkování: 413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Daniela Mazura do Republikového výboru

Příspěvek od Daniel.Mazur » 15 lis 2019, 16:15

Ahoj Pirátky a Piráti,

děkuji Mikymu za nominaci do Republikového výboru. Chvíli jsem rozvažoval, než jsem se rozhodl nominaci přijmout - což tímto činím.

Krátké bio:
Je mi 41 let, ač narozen v Praze (ač se silnými kořeny na Ostravsku a Valašsku), snažím se fungovat v rovnováze vlastence a kosmopolity :) . Jsem vystudovaný fyzik, strávil jsem 11 let studiem a prací v zahraničí. Pirátům jsem začal pomáhat po sněmovních volbách 2013 a členem se stal v polovině roku 2014 na Praze 6. Od podzimu 2016 jsem se pustil do pirátské politiky aktivněji působením nově v Praze 5 (založením místního sdružení) a jako 2. místopředseda pražského PKS. Na jaře 2017 jsem po Vaškovi Fořtíkovi převzal roli garanta v oblasti Vzdělávání a věda, podílel se na formulaci volebního programu do sněmovny 2017 a pražského volebního programu 2018 v oblasti školství - samozřejmě na solidních základech už existujícího programu dlouhodobého. V roce 2018 pak vznikla i pirátská Vize vzdělávání 2030.
Do roku 2014 jsem pracoval povětšinou jako výzkumník, ale postupně jsem přešel do role projektového manažera pro vědu a výzkum, to vše na Univerzitě Karlově. V roce 2018 jsem byl odborný asistent Lukáše Bartoně ve sněmovně, pak do poloviny letošního září starostou Prahy 5. Po odsunutí do opozice jsem se vrátil k práci garanta vzdělávání (k té jsem se 10 měsíců choval dost macešsky, práci táhli Lukáš Bartoň, Lenka Kozlová, David Wagner a nový, výborný Lukášův asistent Martin Úlovec) a ostatním pirátským činnostem.

Proč kandiduji do RV:
Mám dlouhou zkušenost s fungováním Pirátů z různých pozic tak nějak od píky přes vnitrostranické funkce po veřejně volený post. Ve všech rolích jsem se snažil držet našich zásad, vedle přínosných počinů jsem se dopustil i chyb - a to i ve věcech "práce s lidmi", které nyní v pirátské straně po právu rezonují. Jsem konsenzuální typ člověka, zároveň ale zaměřený na dobrání se řešení problémů. Jednoznačně preferuji týmovou práci a týmovou prezentaci výsledků před přivlastňováním zásluh.

Jsem přesvědčený, že nejen na místní a krajské úrovni máme co zlepšovat na vnitřním fungování. Mám v úmyslu:
- Rozvíjet aktivity vedoucí ke zvyšování kvalifikace nás Pirátů a příznivců pro veřejnou službu - jak pro volené funkce tak pro kompetentní vykonávání vedoucích pozic ve veřejné správě. V roce 2018 jsem uspořádal pár seminářů - finanční audit, územní rozvoj, ochrana osobních údajů. Nyní se spontánně objevují kurzy mediální práce, leadershipu a podobně. Chci na to navazovat a prosazovat, aby se naši adepti na vysoké volené funkce (senátor, starosta, poslanec) na tyto pozice systematicky připravovali podstatně dřív, než "do toho spadnou". Analogicky pro příznivce, kteří chtějí budovat lepší veřejnou správu "jako kolečko v soukolí", chci podpořit přípravu pro vedoucí pozice (vedoucí oddělení, odboru, tajemník úřadu...).
- Provést znovu kritickou revizi našich volebních kampaní, výsledků a také následných procesů. O tom se několikrát mluvilo, jednou vtělilo do existence "upgrade teamu", nicméně je málo toho, v čem jsme se od "tohle bylo špatně" posunuli k "příště to uděláme takhle". A po zkušenostech v komunále je toho, co víme, že bychom měli zlepšit, ještě o dost více než před rokem.

Tímto se ucházím o podporu mé nominace.

Zdraví Dan
Dan Mazur
------------------------------
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2601 poděkování
Dostal poděkování: 3324 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 15 lis 2019, 21:54

Ahoj, v rozpravě k volbě RV najdeš několik příspěvků s dotazy na kandidáty. Můžeš tam kouknout a odpovědět sem prosím?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Daniel.Mazur
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Mazur » 16 lis 2019, 01:03

Na otázky položené kadidátům napříč vlákny odpovím po částech:

Dotazník na funkce:
posty politické:
= zastupitel MČ Praha 5 (historicky 11/2018 až 9/2019 starosta MČ Praha 5; od voleb 2018 do 4/2019 také zastupitel hl.m.Prahy, kterýžto mandát jsem opustil v souladu s pražským kodexem pirátského zastupitele)
posty v komisích a výborech veřejné správy:
= MČ Praha 5 - člen Komise informačních technologií, člen Výboru pro otevřenou radnici a agendu ombudsmana, člen Finančního výboru
= hl. m. Praha - předseda Komise pro čestná občanství HMP a ceny HMP, člen Řídící rady Celoměstské koncepce IT, člen Výboru pro bezpečnost ZHMP

posty odborné:
= garant programového bodu Vzdělání a věda pro volby do sněmovny v roce 2017
post v Pirátech na celostátní úrovni:
= nil (mimo garanta výše)
post v Pirátech na úrovni kraje:
= člen pražského KET školství, KET IT a KET bezpečnost (historicky 2016-2018 jsem byl 2. místopředseda pražského PKS)
post v Pirátech na úrovni MS:
= předseda MS Piráti Praha 5 (co nevidět by měla proběhnout v MS nová volba předsednictva)

V průběhu mandátu RV hodláš kandidovat?
= ano, předpokládám, že se budu ucházet o nominaci/kandidaturu ve sněmovních volbách 2021
Pokud jde o vnitrostranické funkce:
= budu obhajovat funkci předsedy MS, nevylučuji kandidaturu do pražského PKS při příštích volbách
= o jiných neuvažuji
Dan Mazur
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 317 poděkování
Dostal poděkování: 352 poděkování

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 18 lis 2019, 20:36

Ahoj Dane,
nepochybuju o tom, že bys byl pro RV se svými znalostmi a smyslem pro konsensuální řešení, který velice obdivuju, přínosem. Jelikož ale kandiduješ na předsedu MS Prahy 5, jedné z našich nejsilnějších voličských základen a MS Prahy 5 má v dnešní době tuším stále pouze nějakých 6-8 členů, což v kombinaci s tím, že máte 8 zastupitelů na radnici, je poměrně málo, bych se ráda zeptala, jak bys chtěl zkloubit práci na zastabilnění potenciálně velice silného MSka se svými všemi výše vyjmenovanými funkcemi a zároveň případnou funkcí v RV? Za odpověď předem děkuju. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal, Daniel.Mazur
Tereza Vovesová

Daniel.Lebduska
Předseda krajského sdružení
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska » 19 lis 2019, 15:31

Ahoy,

pokud máš Dane zájem o podporu členů z Pardubického kraje, tak se, pokud můžeš, dostav na následující schůzi viewtopic.php?f=788&t=49241 - rádi si poslechneme tvou kandidátní řeč. :arrow:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvek:
Daniel.Mazur
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Mazur » 22 lis 2019, 16:02

Tereza.Vovesova píše:
18 lis 2019, 20:36
Ahoj Dane,
nepochybuju o tom, že bys byl pro RV se svými znalostmi a smyslem pro konsensuální řešení, který velice obdivuju, přínosem. Jelikož ale kandiduješ na předsedu MS Prahy 5, jedné z našich nejsilnějších voličských základen a MS Prahy 5 má v dnešní době tuším stále pouze nějakých 6-8 členů, což v kombinaci s tím, že máte 8 zastupitelů na radnici, je poměrně málo, bych se ráda zeptala, jak bys chtěl zkloubit práci na zastabilnění potenciálně velice silného MSka se svými všemi výše vyjmenovanými funkcemi a zároveň případnou funkcí v RV? Za odpověď předem děkuju. :)
Ahoj,

vnímám to tak, že půjde především o čas potřebný tomu věnovat. Studovat materiály jdoucí do RV a účastnit se jednání. A být dle potřeby iniciativní v předkládání námětů. Mám za to, že roli v RV budu - podobně jako roli garanta pro vzdělávání a roli předsedy MSka - dělat ve svém volném časeOFFTOPIC , zatímco funkce veřejné budu vykonávat typicky v čase "pracovní doby". Tyto tři vnitrostranické role nezakládají konflikt zájmů, člověk v nich má různý vliv na agendu a na rozvrh (mají různý "rytmus" práce), takže očekávám, že mi právě optimálně vyplní tu (podstatnou) část volného času, kterou práci v rámci Pirátů chci věnovat. V případě termínových konfliktů jednání MS/PMS s jednáním RV se případně zasadím o přizpůsobení termínů v rámci MS.

Petr Křičenský a Eva Horáková neobhajují pozice místopředsedů MSOFFTOPIC (to teď má 8 členů), bude tedy na novém týmu PMS domluvit vzájemné zastupování. Především ta práce předsedy MS nemá dál znamenat, že "dělá vše", respektive "když někdo nedodá svoji práci, zastane to předseda". V tom jsme kulhali během uplynulého roku a bylo to nejvíc vidět na tom, kolik naše MSko pirátského (ne)udělalo, zatímco jsme byli v Radě naší městské části. Konsolidace MSka se děje už teď, dosáhli jsme stavu, kdy pro klíčové role máme kompetentní a dostatečně aktivní lidi. Základem do budoucna je, že "zastabilnění" MSka vezmou za svoji misi i ostatní členové - to je můj úkol jako případného budoucího předsedy, ta motivace ostatních stávajících členů a příznivců k podílení se na téhle misi. Když v tomto uspěji, bude MSko sílit a konsolidovat. Když ne, neměl bych být předsedou MSka. Osobně volbu do PMS beru nejen jako "projev důvěry", ale i "závazek se podílet na realizaci vize" od jednotlivých členů. ;)

Dan
Dan Mazur
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Mazur » 25 lis 2019, 14:38

@Petr Tkadlec
Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Chodím tak dvakrát do týdne, předpokládám nárůst na "téměř denně".

Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
V pracovní dny v průměru 30 až 60 minut plus jeden den víkendu měsíčně.

K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
Vybírám hlasování o odvolání kandidátů z kandidátní listiny v komunálních volbách 2018 města Hranice: viewtopic.php?f=578&t=43657, na podklad (projednání) je odkaz v prvním postu, ve výkopu projednání pak je odkaz na podnět PKS OlK v podatelně RV.
RV v tomto hlasování rozhodlo o odvolání všech kandidátů z KL.

@Jan Bednařík
V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?

Ve dvoukolovém systému je první kolo od toho, aby hlasující jen vyřadil kandidáty pro něj jednoznačně nepřijatelné. Nepřijatelnost si musí každý definovat sám a ať chceme nebo ne, závisí na konkrétním voleném orgánu. Když je kandidátů dost a měl bych tendenci považovat za nepřijatelné většinu z nich, ptal bych se sám sebe nejprve, jestli moje kritéria přijatelnosti nejsou nějak nesmyslná. A když nezjistím problém, ptal bych se vážně, jestli jsem ve správné straně.

Na členy RP jsou nároky mj. z pohledu reprezentace strany navenek, projev, na členy RV podstatně méně. Pokud kandidáta neznám dost z osobní zkušenosti OFFTOPIC(neplést s DemMinimem) a je to jediná výhrada, do 2. kola ho pošlu. A třeba region kandidáta nehraje roli vůbec - ne v 1. kole. Na zastoupení různých KS v celorepublikových volených orgánech beru ohled ve 2. kole.

@Matěj Sandor
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?
Díky aktivní práci na volebních programech a zapojení do jejich následného plnění (2018 asistent poslance, 2019 chvíli starosta a nyní opoziční zastupitel) mám ideové principy i programové cíle Pirátů poměrně hodně zažité. Jsem analyticky myslící člověk, jednání se snažím vést ve konsenzuálním řešením.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
Rozsah a počet je odpovídající, pro každý "nový" předpis musí být jasně daná potřeba. Ke změnám pravidel přistupuji konzervativně, i drobné změny "o slovíčko" můžou značně vychýlit vztah pravomoci vs. zodpovědnost z rovnováhy, a proto se snažím i "opravy" posuzovat v co nejširším kontextu. Vždy mám na paměti memento "...některá jsou si rovnější." z Farmy zvířat.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

Ano. Odbory mají fungovat pro celou stranu a považuji za důležité, aby vedoucí odboru byl přímo zodpovědný celé straně. Při růstu strany narazíme na možnost problém, že "volitelnost" do těchto funkcí bude víc a víc ovlivněná oblíbeností a/nebo politickou agitací kandidáta než jeho odbornou a manažerskou způsobilostí. Podle mě je záhodno to řešit skrze mírné sjednocení toho, co o své kvalifikovanosti kandidáti na určité pozice mají psát.
Pozice vedoucích odborů jsou navzájem nesouměřitelné, nelze mít jednotné pravidlo stran plného/částečného úvazku. Zároveň souhlasím s názorem nikoli z mé hlavy, že by zvolený vedoucí odboru neměl po dobu výkonu tohoto mandátu kandidovat do veřejných funkcí, které by mu částečně nebo zcela mohly zabránit vykonávat pozici VO. Jsem samozřejmě otevřený diskuzi, zejména nad implementací takového "nového pravidla", i kdyby zůstalo v rovině doporučení.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
Míra politické integrace EU je podle mne dostatečná. Přesněji řečeno, mým ideálem je Evropa jednotná, ale neznám politika v Bruselu, který by buďto svými (volebními) proklamacemi nebo činy nepodporoval zemi, ze které pochází. A to je podle mě důvod, proč sjednocování nejde a nemůže jít poblíž ideální linie. Víme, že jsme nedokázali vytvořit s menšími státy EU ani náznak společného postupu.
Stran přijetí eura jsem pro zdrženlivost. Nemám důvod věřit ECB více nebo méně než ČNB a vliv na evropskou ekonomiku budeme mít mizivý bez ohledu na měnu. Výhodnost nebo nevýhodnost přijetí eura závisí na globálně-ekonomických faktorech, které ani EU nemá pod kontrolou. Pro přijetí vidím jediný důvod: slíbili jsme to při vstupu. A to je málo.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
Nyní zůstat členem NATO.
Je správné uvažovat o akceschopnosti evropské části NATO nezávisle na USA stejně jako o akceschopnosti po jednotlivých regionech. Tedy je správné uvažovat o evropské armádě, a to i kdyby měla vždy fungovat v rámci NATO.
Naše vztahy s USA a Ruskem musíme zohledňovat, ale klíčová pro toto rozhodování má být bezpečnost naše skrze bezpečnost regionu a celé EU. Mám za to, že stát se může prakticky cokoli - v horizontu let a desetiletí - a tak nemá smysl se nějak spoléhat na ochranu od ostatních.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
To jsou velmi různé věci a většinou záleží a) na kvalitě analýz o skutečném dopadu regulace na kvalitu života, b) na implementaci a c) na tom, že se výsledky vyhodnocují a regulace se dál ladí (opět na základě priorit a reálných dat).
Nejsem přesvědčený o tom, že jsou dieselová osobní auta mezi největšími znečišťovateli (a to myslím jak plošně tak konkrétně v obcích). Omezování vjezdu aut do center měst jsem ochoten podporovat.
V parkování jsem pro celoměstský systém, který obsahuje různé parkovací zóny a nezóny. Rozložení zón nemůže být fixní, je nutné ho průběžně revidovat.

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Jsem asi 3,5 bodu v liberální části škály a 3,5 bodu v levicové. Už od ZŠ mám ve zvyku u testů "opravovat otázky", a tak si dovolím namítnout, že pouze přeložený britský kompas není podle mě optimální. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvek:
Matej.Sandor
Dan Mazur
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“