Návrh postupu specifikující přijatelné nominace ve volbě RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji předložený návrh postupu

Anketa končí za 11 lis 2019, 12:22

pro
45
60%
proti
22
29%
zdržuji se
8
11%

Celkem hlasujících: 75 - Celkem hlasů: 75

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1747 poděkování
Dostal poděkování: 1554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh postupu specifikující přijatelné nominace ve volbě RV

Příspěvek od Milan.Dadourek » 08 lis 2019, 18:06

Dalibor.Zahora píše:
08 lis 2019, 17:48
Milan.Dadourek píše:
08 lis 2019, 17:31

Ačkoliv chápu Honzovy argumenty pro jeho návrh postupu, mám pocit, že újma na právech kandidátů a jejich podporovatelů může působit jako narušení férového volebního boje spíše, než ponechání hromadné nominace.
Mě by Milane zajimalo jak vyvazujes ujmy dvou skupin kandidatu? Prosim rozvest, diky.
Sorry ale ne, Dalibore. Jen poznámka - obě skupiny využily po svém platný JdŘ. Chovaly se svobodně v jeho mezích. Obě hrály podle dosavadních pravidel, na čemž je, zdá se, shoda.
Účelem mého příspěvku bylo naznačit i jiné možné pohledy, ne rozvíjet planou diskusi. Vedoucí AO imho má politický mandát i odpovědnost, rozhodl, že podnět je přijatelný, a já to jako člen CF respektuji. Přesnější názor si nyní dělat nehodlám. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Profese: advokát, zastupitel Znojmo
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 08 lis 2019, 18:14

Jakub.Michalek píše:
08 lis 2019, 17:44
Jednaci rad je vnitrni predpis, ktery se schvaluje usnesenim. Navrh postupu nemuze menit vnitrni predpisy, pokud to neni vyslovne stanoveno. Tedy ano, je to jako ve snemovne, jednaci rad nemuze byt menen proceduralnim navrhem.

To, co tady predvadite, je vysmech demokracii, kdyz si vymyslite vlastni pochybna pravidla, abyste omezili kandidaturu lidi, u kterych se bojite, ze vas porazi ve volbach.
Já si myslím, že se mýlíš, když tvrdíš, že to omezuje jejich kandidaturu; hromadná nominace jim ve výsledku škodí, obzvláště mají-li i samostatné vlákno. Hromadné vláno je matoucí, individualita se v něm ztrácí. A cílem není jen získat nominaci, cílem je být zvolen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Marek.Necada, Tomas.Pastircak, Michaela.Skokanova
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14944 poděkování
Dostal poděkování: 2802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 08 lis 2019, 18:48

Mě naopak hromadný nominace vyhovují,vše na jednom místě. Jen by stačilo u jmen prostě mít proklikávačku na kecací vlákno.
Na rovinu - jak nominací přibývá,tak už ani nevím,kde už jsem byl,takže na ně pak už kašlu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Jiri.Hoskovec, Martin.Valasek
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 2431 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 08 lis 2019, 18:51

Už teď vytváříme velkou míru nejistoty, jestli kandidáti v hromadném vlákně mohou nebo nemohou v klidu sbírat podporu tam a jestli mají nebo nemají upřednostnit vlákno, které jim založil Dalibor. Čímž nakonec neplánovaně vytvořil další zmatek v tom, kam má kdo hlasovat, pokud dává někomu podporu.

Zároveň se mi vůbec nelíbí myšlenka, že někdo nasbírá podporu, doručí ji do vlákna, splní tak všechny předpoklady dle platných pravidel a my najednou pravidla změníme a oznámíme mu, že má začít znovu protože nová pravidla zakazují formu získání nominace, kterou využil.

Myslím že jsme se úspěšně už dobrali bodu, kdy je chaos natolik velký, že jednání můžeme zrušit, přenastavit pravidla (tedy upravit jednací řád) a znovu vyhlásit, protože jinak bude volba oprávněně prohlášena za zmatečnou a příštího půlroku se budeme hádat, jestli vzniklé mandáty platí nebo ne.

Zrušme a to a udělejme to znovu a lépe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Pavel.Tauer, Vojtech.Pikal, Martin.Valasek
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1049 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 08 lis 2019, 19:08

Jan.Hora píše:
08 lis 2019, 13:04
Mě se nelíbí, že tím části CF ukládáme povinnost projevit vůli opakovaně - těm co už hlasovali v hromadném podnětu a nehlasovali v těch jednotlivých.

Vzhledem k tomu že je nelze oslovit přímo (nevíme kolik takových je, natož kdo přesně), tak jim vlastně ukládáš povinnost, kterou ostatní nemají - musí si všimnout že jejich hlas už neplatí a dát ho znovu. Což v důsledku znamená, že návrh postupu může někomu sebrat nominaci, což ale není primární důvod proč se mi ten návrh postupu nepozdává (vycházím z předpokladu, že převést hlasy do jednotlivých podnětů možné není).

Navíc i v obecné rovině není podle mě správné chtít po členech, aby apriori předpokládali že jejich hlas může být zneplatněn návrhem postupu a kontrolovali si opakovaně jeho platnost.

Vím že je to nepřehledné vlákno a souhlasím s tím, že jednotlivé nominace jsou přehlednější, ale kvůli výše uvedenému jsem toho názoru, že upravit bychom to měli až od příští volby (změnou JdŘ, pokud je to nutné).
Mě se pro změnu nelíbí, že u nominací nevidím, kdo z členů je proti nebo se zdržel. Neudělali to podle návodu, tak ať to udělají znovu.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20524 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 lis 2019, 19:19

Jakub.Michalek píše:
08 lis 2019, 17:44
To, co tady predvadite, je vysmech demokracii,
Nastavení rovnějších podmínek pro všechny kandidáty těžko může být výsměchem demokracii.
Když si vezmu příklad z voleb do sněmovny, tak výsměchem demokracii byly nezastropované výdaje na volební kampaň, protože ta se pak změnila ze souboje idejí na souboj peněz.
kdyz si vymyslite vlastni pochybna pravidla, abyste omezili kandidaturu lidi, u kterych se bojite, ze vas porazi ve volbach.
Těžko uvěřit, že by někdo, kdo má reálnou naději na zvolení, tj. musí během 3,5 dne sehnat aspoň cca 200 hlasů, nedokázal za 10 dní sehnat 32 hlasů na podporu kandidatury.
Jan.Hora píše:
08 lis 2019, 18:51
Už teď vytváříme velkou míru nejistoty, jestli kandidáti v hromadném vlákně mohou nebo nemohou v klidu sbírat podporu tam a jestli mají nebo nemají upřednostnit vlákno, které jim založil Dalibor. Čímž nakonec neplánovaně vytvořil další zmatek v tom, kam má kdo hlasovat, pokud dává někomu podporu.
11 z 12 kandidátů z hromadného vlákna už to vlákno může pustit z hlavy, protože pokud návrh postupu neprojde, tak už tam mají nasbíráno. Čili se mohou v klidu soustředit na samostatná vlákna, ostatně dva z nich už mají nasbíráno i tam, třetí je ve třech čtvrtinách.
IMHO fakt řešíme akademický problém, protože i když návrh postupu projde, tak všem těm, kdo mají nasbíráno v hromadném vlákně, někdo sežene podporu i v těch samostatných.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Adam.Jaros, Dalibor.Zahora, Michaela.Skokanova, Jan.Bednarik, Andrej.Ramaseuski, Vladimira.Sykorova, Jakub.Nepejchal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7026 poděkování
Dostal poděkování: 2761 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 lis 2019, 20:53

Jan.Bednarik píše:
08 lis 2019, 12:43
Všichni kandidáti z toho hromadného podnětu mají vlastní nominační podněty, kde sbírají hlasy pro nominace. Nepotřebují získat nominaci 2x, tak se ten hromadný podnět dá stáhnout bez újmy.
Z principu odmítám hlasovat pro nominace v duplicitních vláknech. Skutečně všichni kandidáti, kteří získali podporu v původní anketě, získali podporu i v duplicitních podnětech?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Matej.Sandor
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 08 lis 2019, 21:46

Jsem zásadně proti návrhu tohoto postupu. I když věcně snad rozumím cílům navrhovatele, tak si myslím, že tento návrh ve výsledku ohrožuje platnost voleb jako takových. Stačí, pokud se najde byť jen jeden jediný kandidát, který v hromadném vlákně nasbíral dostatek hlasů pro nominaci, ale nenasbírá je v individuálním vlákně.

Jeho následný podnět by dle mne měl vysokou šanci na úspěch, např. proto co psal výše Ivo Vlasatý, nebo pro to, že se ty podmínky měnili po zahájení jednání – bez ohledu na to kolik dní do konce pro nominace zůstává (pořád těch dnů bude mít méně než jiný kandidáti, kteří v hromadném vlákně nebyli).

Jedinou čistou variantou by bylo zrušit všechny nominace a vše začít od začátku se stejnými podmínkami pro všechny. Nicméně jak opět psal Ivo Vlasatý, tak doposud byl tento způsob nominací přípustný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Milan.Dadourek

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23435 poděkování
Dostal poděkování: 19802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 08 lis 2019, 22:07

Hmm, nějak mi nedochází, proč se tu fackujeme jen kvůli nominacím. Mě by se více líbily nominace samostatné, úplně zakázat palcování pro cokoliv jiného, než pro obdobu facebookového "like", ale až do budoucna. Teď už bych to tedy nechal běžet, protože důležitá bude až samotná volba. A může se stát, že někteří nominovaní zvolení nebudou a někteří, co prolezli s odřenýma ušima, naopak získají hodně hlasů. Já osobně nominacím až tak velkou váhu nepřikládám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Milan.Dadourek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1551 poděkování
Dostal poděkování: 2030 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 08 lis 2019, 22:43

Matej.Sandor píše:
08 lis 2019, 21:46
Jsem zásadně proti návrhu tohoto postupu. I když věcně snad rozumím cílům navrhovatele, tak si myslím, že tento návrh ve výsledku ohrožuje platnost voleb jako takových. Stačí, pokud se najde byť jen jeden jediný kandidát, který v hromadném vlákně nasbíral dostatek hlasů pro nominaci, ale nenasbírá je v individuálním vlákně.

Jeho následný podnět by dle mne měl vysokou šanci na úspěch, např. proto co psal výše Ivo Vlasatý, nebo pro to, že se ty podmínky měnili po zahájení jednání – bez ohledu na to kolik dní do konce pro nominace zůstává (pořád těch dnů bude mít méně než jiný kandidáti, kteří v hromadném vlákně nebyli).

Jedinou čistou variantou by bylo zrušit všechny nominace a vše začít od začátku se stejnými podmínkami pro všechny. Nicméně jak opět psal Ivo Vlasatý, tak doposud byl tento způsob nominací přípustný.
O návrhu postupu bude hlasovat CF. Ať už to dopadne jakkoliv, myslíš si, že je možné rozhodnutí CF napadnout? Já myslím, že je to neprůstřelné.

Vzhledem k tomu, že kandidáti začali přidávat kandidátské řeči a vyplouvají o nich na povrch různé informace, může se stát, že někdo podporu nezíská, nebo o ni přijde, což se týká i kandidátů, kteří mají podporu v samostatných vláknech. Ale nebojím se, že kandidát, který má šanci získat stovky hlasů ke zvolení, by nezískal 32 hlasů pro nominaci.
.
kandidát do RVnominand do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“