Nominace Magdaleny Daňkové do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Magdaleny Daňkové do RV

Ano
40
54%
Ne
20
27%
Zdržuji se
14
19%

Celkem hlasujících: 74 - Celkem hlasů: 74

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24422 poděkování
Dostal poděkování: 11628 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Magdaleny Daňkové do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2019, 14:22

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Robert.Magni
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Daňkové do RV

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:40

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 11 lis 2019, 11:12

Jmenuji se Magdaléna Daňková a přes 7 let učím na ZŠ nebo SŠ matematiku a chemii. Ve straně jsem 4 roky. Byla jsem krajském i místním předsednictvu. Po komunálních volbách 2018 jsem teď zastupitelka, kandidovala jsem do EP na 14. Narodila jsem se a bydlím v Plzni. Co víc říct, jsem filmový "fajnšmejkr", nadšený tanečník a mám slabost pro politiku. Stát se členem RV považuji za přínosnou smysluplnou činnost obohacenou se setkání se zajímavými lidmi nad zajímavými tématy.

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

Jsem analyticky typ. Snažím se být objektivní a zároveň empatická. Chtěla bych přiblížit práci v RV řadovým členům. To by mohlo být přínosné. Zkušenosti mám hlavně v oblasti školství a teď rok v komunální opoziční politice.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
Ve straně jsem sice 4 roky, ale nejsem si stále jistá, jak moc dobře znám všechny předpisy na rovinu. Jsem pro stálou pružnou inovaci předpisů, zjednodušení, větší přehlednost. Klidně třeba vytvořit nějakou přehledného pavouka (nejen) pro nové členy z kompetencemi jednotlivých orgánů a zkratek.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

Vedoucí odborů jsou pro mě odborníci nebo lidé ze zkušenosti z dané oblasti, takže klasické VŘ. Úředník nevím, jestli je to správné slovo, působí to trochu degradačně (pozn. přišla jsem s nimi do styku jen jako zastupitel nebo když jsem byla v předsednictvu, ne denně).
Po přečtení diskuze mám k tomu nějaké své postřehy. Zaujala mě i odpověď Ondry Profanta o citlivých údajích.
V PKS jsem měla na starosti KoDo, který byl úkolovaný z PO, z AO a PKS. Já mu měla psát hodnocení za PKS. Měla jsem velký problém zjistit celkový obsah jeho práce a co mu mohu zadat a co již ne. Bylo mit značně nepříjemné, že jsem nedostatečně objektivní z důvodu nedostatku informací.
Za mě by bylo užitečné, aby se stanovily body či aspoň okruhy, co má kdo na starosti a za co má odpovědnost: mediální spojka, KoDo a předsednictva KS a MS, manažer kampaně. A následně se tato informace zaslala všem členům kraje popř. se to prodiskutovalo i na schůzích. Věřím, že tak se zabrání hádkám a chaosu v budoucnosti při kampaních např. kdo, co měl udělat a neudělal, jak tomu bylo v kampani do EP.
Také mě napadá otázka, zda-li KK či RK by neměli dostávat finanční ohodnocení. Donesla se ke mě informace, že KK rozhoduje dlouho a pokud to lidé dělají při zaměstnání, není se čemu divit, že nestíhají.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
To je otázka spíše na europoslance. Ztotožnuji se stanoviskem našeho programu do EP, ostatně také jsem kandidovala, takže jsem se k němu vyjadřovala. Jsme proevropská strana, euro ano, ne teď. https://www.pirati.cz/program/temata/euro/

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
Asi zůstat členem, ale investice do armády musí být koordinované, koncepční a v souladu s našimi partnery v NATO a EU. A ujasnit si co lze do obrany dnes počítat a co ne.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
Takže z pozice laika.
Vím, že se zákaz dieselových aut se řešilo v některých německých městech (Berlín,Frankfurt, Mnichov, Stuttgard atd.).
Zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtné ve městech - Nejdříve dostavit obchvaty (zrušení jejich zpoplatnění) a parkoviště. Následně vytvoření plánu s odborníky. Je to jedna z možností, jak regulovat dopravu ve městech a zlepšit tak kvalitu ovzduší ve městě, hlavně snížení smogu (astma, umocnění chřipkových epidemií apod.) Předcházet by měla podrobná studie přínosů mýtného na kvalitu ovzduší ve městě. Města by si zároveň měla porovnat výhody mýta proti jiným nástrojům, jak regulovat dopravu a zkvalitnit ovzduší. Někdy je lepší zavádění nízkoemisních zón (vymezená místa, kde je omezen vjezd vozidel podle emisí).
Btw třeba v Mnichově nebo v Berlíně se do centra města z autem starším než 13 let nelze dostat, resp. pod hrozbou vysoké pokuty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magda.Dankova za příspěvky (celkem 4):
Matej.Sandor, Frantisek.Hagara, Robert.Magni, Martin.Sterba
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1646 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 21:40

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“