Nominace Michala Gilla do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Michala Gilla do RV

Ano
50
61%
Ne
26
32%
Zdržuji se
6
7%
 
Celkem hlasujících: 82 - Celkem hlasů: 82

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Frantisek.Dosedel

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Nominační řeč Michala:

viewtopic.php?p=652320#p652320
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 5):
Michal.Gill, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Frantisek.Dosedel, Romana.Korosi

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Michal.Gill
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Michal.Gill »

Díky za otázky. Zkusím...

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

Obecně, byť nevím, nakolik to nazvat přínosem, bych řekl, že rád do rozhodování o věcech promítám své liberální postoje. Proto se do RV znovu hlásím - chci mít jistotu, že liberální směřování naší strany bude pokračovat. A chci tomu přispět.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

Kdykoli je to možné, preferuji raději rozšiřování existujících předpisů: Stanovám co jest stanov, jednacímu řádu co jeho jest. Ale když třeba vznikalo Komunikační minimum, bylo mi vcelku jedno, že šlo o nový předpis. Asi bych obecně řekl, že když má něco z mého pohledu smysl a přínos, je mi prakticky jedno, jestli se to přilepí ke staršímu předpisu, nicméně v zájmu přehlednosti preferuji novelizace existujících předpisů.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

V této anketě jsem hlasoval pro "nemám jasný názor", protože nevnímám každou funkci vedoucího odboru stejně. Asi se shodneme, že takový David Wagner jako vedoucí ZO má podstatně větší politický mandát, když reprezentuje stranu navenek a často spolutvoří její zahraniční obraz, než třeba Jana Koláříková, kterou vnímám, vzhledem k náplni práce, více jako úřednici. Každopádně ani u těchhle dvou, které mám za protipóly, to není stoprocentní. Jinak jsem pro, aby byli vedoucí nadále voleni přímo, protože pokud by je například jmenovalo RP, pak by ztratili zásadní část své autonomie a namísto CF by byli zodpovědní tomu, kdo je jmenuje, což je, imho, krok špatným směrem.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

EU - netajím se tím, že jsem opatrný federalista. Ani si nemyslím, že s tím je úplně možné něco dělat - postupné směřování k federalizaci vnímám spíše jako nevyhnutelné a já budu ten poslední, kdo by se mu bránil. Tedy to mám za nevyhnutelné a fandím tomu proto, že současná EU potřebuje jít kupředu, jinak by mohla začít couvat. Nehledě na to, že hlubší integrace povede k vyšší efektivitě i úsporám, což je vždycky plus.

Euro - určitě přijmout. Nejsnazší argument: v roce 2003 pro něj zvedlo packu téměř 3,5 milionu Čechů, zatímco proti byl jen milion. Takže lze alibisticky říct, že tím chci jen naplnit vůli lidu. Ale za sebe bych spíš řekl, že přijetí Eura je projevem vůle státu hlouběji se do EU zapojit, zvedá to EU kredit, prohlubuje to integraci. Vždycky mám radost, když někdo přistoupí k Euru nebo pokročí na cestě ke členství v EU. Euro je pro mě hlavně symbol, ale měnit peníze vždycky, když jedu na Slovensko, mě popravdě taky moc nebaví. Kdy, to je otázka pro ekonomy. Já ekonom nejsem. Nicméně politické rozhodnutí by padnout mělo, minimálně v tom smyslu, že až bude ekonomicky vhodný okamžik, přistoupení k Euru se zahájí, protože bez politické vůle se to nestane nikdy.


5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

Evropská armáda všemi deseti pro. Teoreticky už skoro tak trochu nepříliš jakoby moc ne a přece nějak existuje - tak přesně proto. Nemám žádný problém s tím, že Čechům budou velet Francouzi a naopak. Multikulturalismus je fajn a vojenská výměna nám jen prospěje. Kromě toho působit navenek trochu víc jednotně a být trochu akceschopnější jako půlmiliardový jednotný vojenský blok a ne jako decentralizovaný akce neschopný blob nám nemůže uškodit. Až se toto trochu víc stane, pak lze snad uvažovat ne o případném odchodu z NATO, ale spíše o jeho rozpuštění, protože trochu ztratí na významu. Do té doby by se ale uvnitř NATO nemělo mlčet o tom, že největší členskou armádu řídí maniakální mimino a druhá největší se aktuálně chová jako Rusko a vesele si rozšiřuje hranice... Vztahy s USA a Ruskem: USA jsou stále demokracií, takže tam je to hodně o aktuálním rozložení sil. Pokud (a doufám v to) příští rok Demokrati ovládnou obě komory i Bílý dům, bezpochyby se s nimi zase bude dát rozumně mluvit. Rusko demokracií není a hned tak nebude, takže se s ním dá jednat pouze jako s někým, koho je třeba respektovat, ale nelze vůči němu neustále uplatňovat appeasement.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

Netuším, co je to zelená tyranie, takže toto si dovolím přeskočit.

Zákaz dieslových aut - ano. Dieslová auta jsou prokazatelně škodlivější než benzínová, takže by se mělo tlačit na ukončení jejich výroby. U osobních aut pro to neexistuje opodstatnění.

Zákaz vjezdu do center měst - ano, ale je to silně individuální. Někde to bezpochyby smysl má.

Mýtný systém ve městech - pokud se tím myslí zpoplatnění vjezdu do centra à la Londýn nebo Velké Meziříčí, jsem obecně pro, ale samozřejmě je třeba najít nějakou rovnováhu; opět to je silně individuální. Každopádně jako u předchozí otázky je třeba brát v potaz to, že člověk v autě strašně překáží všem ostatním formám dopravy, především chodcům. Kdysi jsem počítal, že všechna auta, která se za den pohybují po Praze, zabírají zhruba plochu celé Prahy 1 a 2.


7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
chart.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 5):
Matej.Sandor, Vladimira.Sykorova, Veronika.Murzynova, Bohdana.Hola, Romana.Korosi

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Michal.Gill

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Michal.Gill »

Jan.Bednarik píše: 14 lis 2019, 20:55 V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Přiznám se, že současná dvoukolová volba, která v prvním kole vyžaduje 50% podporu členské základny, v mých očích pomalu ztrácí schopnost dospět k výsledku. Obzvláště u volby s velkým počtem kandidátů, jako je tato, přestalo být fakticky možné dodržet deminimum a zároveň hlasovat pro všechny přijatelné kandidáty, protože seznámit se dostatečně důkladně s každým z nich je práce na dlouhé hodiny, kterou asi nelze od každého jednoho člena CF očekávat. Předpokládám, že volba dopadne dost podobně, jako na jaře, kdy byl zvolen pouze Patrick, což bezpochyby vyvolá debatu o volebním systému.

To je způsob, jak bych to lidem vysvětlil - systém je dělán (a fungoval) pro podstatně menší členskou základnu. Prostě jen zastaral a tato volba ukáže, je-li stále schopen produkovat požadované výsledky.

A jak volím já? Přiznám se, že podle času. Když mám čas seznámit se i s profily kandidátů, které osobně neznám, pak jsem schopen v prvním kole dát hlas i takovým. Pokud právě čas nemám, pak vybírám jen z těch, které znám alespoň z Fóra nebo FB. Předpokládám, že to obdobně dělá většina členů, což způsobuje problém popsaný výše, je-li ve volbě velký počet kandidátů. Potenciálně tak může vzniknout zapouzdřená skupina mediálně známých tváří, protože řadového, mediálně neznámého člena strany, se už zvolit nemusí podařit. A to říkám jako někdo, kdo je ve straně sedm let a pár set jejích členů zná a oni znají mě. Přesto je tu dalších mnoho stovek členů, kteří neznají mne a já neznám je. U novějších členů je pak tento problém jistě ještě znatelnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Jan.Hora

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Gilla do RV

Příspěvek od Michal.Gill »

Dalibor.Zahora píše: 16 lis 2019, 15:00 Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?

Prosím odpovídejte ve svých nominačních vláknech, otázku tam kopírovat nebudu, případně se jednotlivě připomenu.
Samozřejmě možno sloučit s dalšími odpověďmi.


Tady přehled zasedání RV pro lepší vzpomínání:
RV 47/2019 zasedání Praha, 2. - 3. 11. 2019
RV 40/2019 Zasedání V Rožnově p. R. 6.-8.9.2019
RV 16/2019 Zasedání RV v Mariánských lázních 15. - 16. 6. 2019
RV 9/2019 Zasedání RV v Hradci Králové 26. - 28. 4. 2019
RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019
Ahoj. Zasedání RV jsem se naposledy zúčastnil někdy na konci roku 2016, když jsem v něm byl naposledy. Z tebou vyjmenovaných jsem nebyl na žádném, ježto jsem v tomto období nebyl členem RV a jako nečlen jsem úplně neměl časové možnosti dorazit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“