Nominace Davida Witosze do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Davida Witosze do RV

Ano
73
78%
Ne
12
13%
Zdržuji se
9
10%
 
Celkem hlasujících: 94 - Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Já se zeptám Davida, jestli by to časově stíhal. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Roman.Pasek

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím kolegy Piráty.

Koukám procesní diskuse jede v plném proudu a s dovolením se k ní nebudu vyjadřovat. V tomhle fakt nejsem kovaný. Pouze zde zmíním jak to je s mou nominací.

Přišlo to jako blesk z čistého nebe, Jiří Hoskovec se mne před pár dny dotázal zda bych nezvážil přijmout nominaci do RV pokud by padla. Protože jsem nic takového neplánoval, první věc na kterou jsem se zeptal bylo "jak je to časově náročné". Nerad bych totiž nesplnil základní očekávání a to plnohodnotnou účast na jednáních RV. Tuto informaci jsem si ověřil z více zdrojů a tedy již vím kolik by to ubralo z mého času. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl, že sepíši kandidátskou řeč ve které se zmíním k třem (z mého pohledu) nejpodstatnějším informacím spojených s mou kandidaturou.

1) V čem vidím největší přínos mé účasti v RV
2) Jaký je můj postoj k nedávnému dění ve straně (nikde jsem se k tomu veřejně nevyjadřoval a myslím, že to je to pro členy-hlasující dnes dost podstatné)
3) Jaká jsou má omezení na účasti v RV

Tuto kandidátskou řeč, s dovolením delšího provedení, dodám v průběhu víkendu ať každý ví do čeho se mnou jde ;)

Přeji hezký pátek a Pirátům ZDAR !!!
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Matej.Sandor píše: 09 lis 2019, 10:37 Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci ...
Ahoj. Protože jsem si udělal test a výsledek mne pobavil (srovnání s osobnostmi), tak jej ještě před mou řeči a odpověďmi na Tvé otázky zde zveřejňim jako malé preludium ;)

https://www.politicalcompass.org/yourpo ... &soc=-3.69
IMG_20191110_101001.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 3):
Matej.Sandor, Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

IMG_20191110_102505.jpg
:D ... O tom testu si myslím své ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Ondrej.Kalis
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

mahatma.witosz ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Tereza.Hubackova

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

David.Witosz píše: 10 lis 2019, 10:27 :D ... O tom testu si myslím své ;)
Také jsem zkoušel, co všechno bych musel zaškrtnout, abych se dostal do pravé části grafu a bez užití vysloveně neonacistických a klerofašistických názoru mi to prostě nevyšlo. :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

Zde avizovaná kandidátská řeč, dovolím si ji zde pověsit po částech - daných bodech.

Hned v úvodu chci říci, že mne nominace mé osoby v posledních dnech "pobavila" (vysvětlím) a dala mi dost zajímavý materiál k zamyšlení (zejména rozvedu v bod 2). Zatím se mi totiž nikdy nestalo aby mně kontaktovali kolegové Piráti a ptali se mne zda jsem v nějaké "frakci". Nutno podotknout, že tyto otázky byly kladeny v přátelské-humorné rovině, jak je u nás zvykem. Pro mne to však je signál, že poslední události ve straně nám udělaly v mnoha věcech trošku chaos a nynější období bude (pevně věřím) ve znamení konsolidace celé situace. Toliko na začátek k teoriím o mé účasti v Hoskovcově či jiné frontě :) Robim v Ostravě a občas jezdím do sněmovny, toliko ke konspiračním teoriím.

1) V čem vidím největší přínos mé účasti v RV

krátká verze
a) zkušenosti z pohledu člena (příprava programu do PSP ČR Doprava 2017 jako garant, na to navázaných vnitrostranických procesů)
b) zkušenosti z pohledu zastupitele (znalost procesů z pozice vedení města; práce v koalici s ODS, ANO, KDU-ČSL)
c) zkušenosti z práce ve sněmovně (možnost srovnání pracovních procesů ve sněmovně vs. v komunálu; opoziční vs. koaliční práce)

dlouhá verze
Geneze mé účasti na dění v Pirátské straně začala před více jak 7-8 lety. Přiznám se, že začátky byly postaveny čistě jen na pročítání pirátského fóra. Ne dost, že jsem tak v obraze v mnoha prehistorických problematikách fungování Pirátů, ale mohl jsem sledovat i epické souboje které měly za výsledek vykrystalizování celého dnešního vedení strany se všemi úspěchy, ale i bolístkami. To mi pomohlo při první schůzi, kterou jsem absolvoval osobně, znát aktéry a mnohé jejich názory na některá témata již předem. Postupně se rozvíjela má spolupráce zejména s Ondrou Polanským a výsledkem byl proces tvorby pirátského dopravního programu 2017. To byla zkušenost k nezaplacení. Rovina mediální (jak měl vypadat program), rovina tvorby (kdy já jako garant jsem zvolil práci v speciálně vytvořeném týmu), prosazování bodů před členskou základnou (projít přes RP a Jakuba Michálka, posléze přes RV) mi dalo přehled kde se ukrýval náš úspěch (tým garanta) a kde naopak někteří jiní narazili a ve výsledku nebyli spokojeni s výstupy své práce jako takovými.

V RV bych se tedy rád účastnil diskusí právě z pozice těchto zkušeností spíše jako osoba s oponentním pohledem a nalézáním řešení-cest které minimalizují tyto třecí plochy a často nepochopení účastníku za jakým účelem a proč daná strana jedná tak jak jedná. Nadneseně řečeno, jak rosteme, roste babylonská věž s námi.

Na to plynně navazují mé zkušenosti z komunální politiky kdy se v Ostravě podílíme na vedení města společně s KDU-ČSL, ODS a ANO. Koaliční dohoda, celý proces jednání, následných termínu nominací, schvalování, projednávání byl pro nás zkouška ohněm. A to ne jen v měřítku lidského nasazení, ale taky v aplikaci našich vnitřních předpisů na takovéto do té doby nestandardní situace. Zde je třeba naše vnitrostranické procesy obohatit o tyto nově nabyté zkušenosti a tím nevystavovat do budoucna členskou základnu po celé republice do situací kdy si neví rady a mohou nevědomky, i z dobrým úmyslem, způsobit sami sobě škodu. S tím je spojená i otázka vedení loby kontaktů kterou teď v Ostravě řešíme a to co, kdy a v jakém rozsahu má člen strany zapisovat v moment kdy je na schůzce jako člen vs. funkcionář vs. zastupitel vs. uvolněný. Tyto definice je potřeba v obraze nových zkušeností podrobit důkladné revizi ne proto aby došlo k nějakému změkčení čí opouštění pirátských hodnot, ale naopak aby nedocházelo k dezinterpretacím a hluchým místům výkladu našeho vlajkového projektu kterým lobokontakt bezesporu je. O zkušenosti vidět jak fungují naši političtí partneři či konkurenti je taky nutno říci. I o tyto znalosti které jsme z roční práce získali, dle mého názoru, je nutno obohatit diskuse nad stěžejními kroky které budou provázet stranu v nynějším úspěšném, ale o to obtížnějším období, pokud máme dále růst. Všechny tyto zkušenosti nabízím do RV a tedy celé členské základně k dispozici.

Bod 2 v příštím příspěvku aneb "Jaký je můj postoj k nedávnému dění ve straně"

Nyní Vám děkuji za pozornost.
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Nominace Davida Witosze do RV

Příspěvek od David.Witosz »

2) Jaký je můj postoj k nedávnému dění ve straně

Protože jsem byl osobně na tyto věci x-krát dotazován osobně, sepíši ať se neopakuji.

a) Mé střety s Jakubem Michálkem, vzlety a pády
b) Fórum potvrzující funkčnost a přednosti pirátského modelu
c) Geneze strany a limity na které nyní narážíme

a) Mé střety s Jakubem Michálkem, vzlety a pády

Zde bych rád povyprávěl, jak jsem to měl s Jakubem já. Jak jsem zmiňoval v bodě 1) studoval jsem Pirátskou stranu ze začátku zejména prostřednictvím fóra. Osoba Jakuba mi tedy byla velmi známa a první osobní setkání bylo velmi zajímavým střetem virtuální reality s tou analogovou. Povím rovnou, začal jsem skvěle. Jako garant programového bodu Doprava jsem na smluvenou schůzku s Jakubem dorazil s cca 3 hodinovým zpožděním. V Žizkovské PiCe na mne Jakub trpělivě čekal. Náš první střet nad jedním listem A4 mám do dnes schovaný v archívu a ukazuji ho lidem pod titulem "Střet Jakuba Michálka s návrhem programu Doprava". Rovnou napíšu, že jsem čuměl jak puk. Nezůstal kámen na kameni a já musel okamžitě přejít do defenzívy. Hned mi bylo jasné, že tohle nebude jednoduché. Jakub nedal ani milimetr zadarmo, vše jsme v následujících střetech probírali velmi detailně. Tady se přiznám, že z předchozí "fórové" známosti Jakuba jsem věděl, že je mistr ve stranických procesech a tak jsem si celý postup pečlivě nastudoval, ověřil u kompetentních osob ve straně a striktně podle předpisů jsem proces tvorby programu hlídal. Otevřeně zde přiznám, že jsme s Jakubem skončili v klinči na jednání RP a Ivan nám přikázal se na druhý den sejít a nejasnosti urovnat. Aniž bych v té době tušil, povedlo se mne, potažmo týmu Doprava (vysvětlím posléze) projít s našim programem "přes" Jakuba Michálka. Následně se mne mnoho lidí ptalo jak jsme tohle dokázali a já vlastně nechápal na co se mne ptají. Vidím zde dvě rovin kterými jsme nevědomky položili základ úspěchu.

První je velmi dobrá příprava. To co bylo na jedné straně A4 byla práce X lidí v týmu Doprava a spolupracujících konzultantů. Desítky hodin diskusí znamenaly obrovskou paletu argumentace a pevné základy myšlenky programu. Obrazně řečeno seskupili jsme armádu, vybavili ji zbraněmi a střelivem a s tím, po zuby vyzbrojení, jsme šli na bojiště.
Druhá je velmi podrobné seznámení se s lhůtami, procesními postupy ve straně. V této věci jsme nechtěli dát na emoce, proto jsme se drželi postupů a snažili se udržet krok. Do dnes mě baví náš kverulant přístup k "limitu" znaků v programu, kdy ostatní garanti překračovali limit zatímco my jsme dali sotva polovinu znaků. Výsledek bylo že jsme byli jediní které se nabádalo napsat toho více, zatímco ostatní mohutně škrtali. U Jakuba to zas bylo o tom mít čas se proti jeho rozhodnutím a krokům odvolat. Byla to rovněž doba uspěchaná a chyby se dělalo velmi lehce.

Proč o tomto píši? Protože následný střet s Jakubem jsme projeli na plné čáře. I když se zdálo, že vojsko (lidí se stejným úhlem pohledu) bylo více, nakonec mnoho "šlechticů na bitevní pole nevstoupilo a odjelo zpět do svých luhů a hájů". No prostě jsme to projeli jak sedláci u Chlumce. V té době jsem se rovněž snažil spor držet ve věcné rovině a bohužel několikrát Jakub, dle mého názoru, překročil markantně některé hranice klasické diskuse. Má reakce v té době byla taková, že jsem v Ostravě měl chuť rozmlátit hospodu, padaly návrhy na chirurgické odstranění 2*4piRna2 dotyčného, no prostě ten chlap fakt dokáže ... vytočit. Z tohohle stavu totální naštvanosti jsem tehdá v jeden moment přešel na záchvat smíchu protože jsem si uvědomil jednu starou pravdu ze Sun Tzu aneb něco v duchu važ si soupeře který dokáže tvé schopnosti dostat za nové hranice. V životě Vás může naštvat kde kdo. Někdo na ulici, někdo v práci, někdo doma. Ale když Vám pije krev člověk který pije krev lidem jako Faltýnek, Babiš či Kalousek, tak víte že když už Vás někdo štve, tak je to profiliga :D
I po těchto všech záležitostech jsem inicioval návštěvu Jakuba v Ostravě. Mám k němu určitý vztah kdy jsem schopen s nim fungovat v určitých časových dávkách a myslím, že snad se vzájemným respektem. Ale rovnou se přiznám, že si příliš nedokážu představit si s ním pracovat každý den. Dokážu si naopak představit, že lidé kteří s nim byli konfrontováni víc než by bylo pro ně zdrávo, z toho byli skutečně jak se říká na přášky. Nedávno mne potkal známý který mne zažil naštvaného onehdá v hospodě. Zeptal se mne, vzhledem k tisku probíranému jménu Jakuba, zda to je ten týpek co mne tenkrát vytočil. Já říkám, že ano. Zasmál se a odpověděl "Tak to jo". Na druhou stranu musím přiznat, že jsou lidé kteří naopak tento typ vedení vyhledávají. Proti gustu žádný dišputát.

Vždy jsem bral Pirátskou stranu jako Fight Club. Navzájem se nepoplácáváme po ramenou, jací jsme borci, naopak do sebe šijeme i v momentech kdy by u jiných byl otevřený potlesk. Je to zvláštní, ale je to doména. Protože po těchto vzájemných bitkách jsme tam venku o dost odolnější, lépe připravení, vybavení schopnostmi které nás dělají nezávislými. Problém je v tom, že i tenhle sparing fight club má své hranice. Pokud tyto hranice překročíme, pokud do nich vstoupí i osobní rovina, nedostatek empatie, dostáváme se do míst kam není dobré vstupovat. O tom v bodě b).

b) Fórum potvrzující funkčnost a přednosti pirátského modelu

Protože jsem spíše inženýrsky založený, jsem názoru, že pokud máte dobře zvolené principy, ty se osvědčí i v budoucnosti kdy jsou podrobovány zkouškám s kterými nikdo nepočítal. Pak jsou tyto principy potvrzeny jako funkční. Pokud vezmu, že transparence a otevřenost je náš princip a my v oprávněnost tohoto principu "věříme" pak po posledních událostech již za sebe říkám o oprávněnosti tohoto principu mám další důkaz.
Za příklad si vezmu přírodní jev a mé oblíbené Japonsko. Pokud (zjednodušeně) v Japonsku dochází každý den k několika mikrootřesům, jsou Japonci klidní. Tektonické procesy probíhají, napětí se uvolňuje postupně. Pokud je však příliš dlouho klid, napětí se kumuluje a pak ... dochází k velkým škodám. Od vstupu do sněmovny jsme naprogramovaní na výkon. Mnoho sporů, třecích ploch, mnohdy i čistě z nedostatku času nevysvětlených otázek, to vše nakumulovalo napětí které se najednou uvolnilo. Ano, je to tak. Forum, ta geniální věc která zafungovala jako bezpečnostní ventil. Právě to co děsí všechny ostatní politické strany, ta možnost vejít na fórum a jako člen napsat podnět, tato věc zafungovala jako bezpečnostní ventil který jiné strany nemají. Ano, prohnali se kolem nás se smíchem na svých parních strojích, kdy nám bezpečnostní ventil hlásil, že je vysoký tlak a je potřeba se zastavit a nechat kotel vychladnout, vyřešit si nyní určité věci. A budeme to my kdo za chvíli bude míjet roztrhaný na cucky parní stroj vysmívající se konkurence, protože co jiného byly pády minulých vládních stran než naprostá ztráta kontaktu s členskou základnou a nemožnost řešit věci v zárodku nebo minimálně v moment kdy ještě bylo možno udělat krok zpět, kdy není žádný ventil? ;)

A tak nám proběhlo hlasování. Pro mnohé pozorovatele šplichta. Já říkám, zatřásla se zem, zaznělo co zaznít mělo (možná i víc než bylo věcně potřeba), tohle patří k růstu. Musíme se z toho otřepat, každý si z toho odnést to plusové. Každý si z toho může odnést něco pro sebe, jak zlepšení komunikace, tak pocit že mne již někdo jen tak nerozháže. A to vše díky fóru. Princip transparence, princip otevřeného fóra zafungoval. Pojmenoval problém ještě v moment kdy nestihl napáchat katastrofické škody které známe z příběhů jiných stran. Diskuse se nyní povede na všech úrovních a diskuse, pokud se vede správně, má dar kultivovat. To by měl být nyní náš primární cíl.

c) Geneze strany a limity na které nyní narážíme

Když jsem zmínil kumulaci napětí, rád bych se vrátil na začátek jedné velké jízdy "tektonické" pirátské desky. V roce 2017 náš úspěch ve sněmovně odčerpal několik desítek lidí do Prahy, do sněmovny. 22 poslanců s asistenty a celým zázemím v ten moment udělali přesně to co jsme od nich čekali. Dali do toho maximum. Velice dobře si pamatuji první půl rok kdy jsem měl možnost to přímo ve sněmovně sledovat, podílet se na tom neskutečném období. To tempo bylo zběsilé. To objevování systému sněmovny, postupů a možností získávání informací, dat, ty neustále přípravy na každé sezení ... no hotova tlupa šprtů co nechce nikdy selhat, nesmí, nemůže být za blbce. Po roce přichází druhá vlna, komunál. Opět dochází k tomu že obrovské množství lidí se dostává do naprosto nových pozic kde opět nechtějí selhat, nechtějí udělat ostudu tak jedou seč jim síly stačí (mluvím obecně, jasně že se najdou i jiní). Nastolené zběsilé tempo, ztráta času pro klasickou komunikaci v rámci členské základny, zahleděnost do plnění cílů, to vše akumulovalo napětí které nyní asi všichni cítíme. Když tento koktejl opepříme ještě jednáním které mezilidským vztahům neprospívá, máme tlakoměr na rudo.

Co tedy říci závěrem bodu 2? Nejsem názoru, že to co proběhlo bylo k ničemu. Naopak jsem názoru, že to bylo prospěšné a splnilo vyšší účel.

PS A že není radno se zhuntovat.

Bod 3) v dalším postu.

Díky za pozornost.
Naposledy upravil(a) David.Witosz dne 11 lis 2019, 23:53, celkem upraveno 1 x.
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“