Nominace Pavla Nevrkly do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Ve věci nominace Pavla Nevrkly do RV jsem

PRO
43
61%
PROTI
8
11%
Zdržuji se
19
27%

Celkem hlasujících: 70 - Celkem hlasů: 70

Lukas.Dubec
Místní předsednictvo
Profese: projektant a CNC programátor
Dal poděkování: 1395 poděkování
Dostal poděkování: 301 poděkování

Nominace Pavla Nevrkly do RV

Příspěvek od Lukas.Dubec » 06 lis 2019, 21:54

Zdravím vážené CF,

rád bych touto formou nominoval @Pavel.Nevrkla do republikového výboru.

Pavla znám spoustu let a dle mě je to skvělý a čestný člověk a hlavně pirát. V současné době je členem PKS JmK (4. místopředseda), dále je zastupitelem města Znojma (za Piráty), a je členem Majetkové komise RM Brna a DR KORDIS JMK a.s.

Věřím, že Pavel bude pro RV (a tím pádem pro stranu) velkým přínosem. Hlavně svojí pracovitostí, znalostmi a dovednostmi.

Více o Pavlovi zde.

Pokud tuto nominaci Pavel příjme, tak ho prosím, aby se zde více představil sám.

Děkuji za podporu pro tuto nominaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dubec za příspěvky (celkem 7):
Roman.Pasek, Jaroslav.Kamen, Vitezslava.Rosecka, Vaclav.Vislous, Miroslav.Barta, Lukas.Mamula, Ivo.Vasicek
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Profese: advokát, zastupitel Znojmo
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavla Nevrkly do RV

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 07 lis 2019, 07:57

Ahoj Piráti,
děkuji Lukášovi za nominaci a přijímám ji. 

Můj profil zde

U Pirátů jsem od srpna 2017 člen MS Znojemsko a od února 2018 4. místopředseda KS JmK.

Jem advokát, člen ZM Znojma, člen Finančního výboru ZMZ, člen Majetkové komise RM Brna, člen DR KORDIS JmK a letitý spoluorganizátor LARP festivalu Helmáč.

Z hlediska svého povolání se vyznám ve veřejné správě a justici. 

Hodně let, už od dob studia, se věnují územní samosprávě a jejímu obecnému fungování. Čím déle se věci věnuji, tím víc jsem přesvědčen, že současný systém územní samosprávy, a její výkon přenesené působnosti, je špatný. Domnívám se, že územní samospráva potřebuje hlubokou reformu. Chtěl bych programově prosadit větší decentralizaci státu směrem k samosprávám a tyto zároveň zreformovat.
Chtěl bych zlepšit normotvorbu dovnitř strany.

Osobnostně jsem odpůrce regulací a jsem opatrný i při zavádění regulací, které se tváří neškodně. Souhlasím s výrokem (od Tacita), že "V nejkaženějším světě je nejvíce zákonů".
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975

Vaclav.Vislous
Místní předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Vislous » 07 lis 2019, 10:53

Ahoj Piráti,
Pavla znám nějakou dobu a mohu jen podepsat slova Lukáše o tom, že je to skvělý kandidát. Jednak má veškeré potřebné odborné znalosti pro výkon funkce, zároveň je ale kovaným Pirátem co se názorů týče. Zároveň tvrdě pracuje a dokonce nám na Praze 9 pomohl i v kampani, ačkoli je z druhého konce republiky. Doporučuji všem jeho kandidaturu podpořit.
Leaving is the price of arriving. Forgetting is the price of knowing. Dying is the price of living.

Adam.Jaros
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 1229 poděkování

Příspěvek od Adam.Jaros » 07 lis 2019, 11:13

Ahoj,

ve své přihlášce jsi uvedl, že mezi lety 2008 a 2017 jsi byl členem ODS. Podle lajků i příspěvku Vaška vidím, že podporu mezi Piráty máš, ale mohl bys svoje angažmá v ODS rozvést pro ty, kdo tě neznají?

Konkrétně by mě zajímalo, proč jsi tam vlastně vydržel takovou dobu a v roce 2017 fakticky přeskočil ze strany do strany?

Předesílám, že členů s jinou politickou minulostí jsou tu kvanta, takže nic proti ničemu. Ale je to poměrně čerstvé a RV vnímám jako důležitý orgán strany.

Dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Pavel.Nevrkla, Vojtech.Pikal, Vaclav.Vislous, Lenka.Kozlova, Vladimira.Sykorova

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 07 lis 2019, 14:01

Adam.Jaros píše:
07 lis 2019, 11:13
Ahoj,

ve své přihlášce jsi uvedl, že mezi lety 2008 a 2017 jsi byl členem ODS. Podle lajků i příspěvku Vaška vidím, že podporu mezi Piráty máš, ale mohl bys svoje angažmá v ODS rozvést pro ty, kdo tě neznají?

Konkrétně by mě zajímalo, proč jsi tam vlastně vydržel takovou dobu a v roce 2017 fakticky přeskočil ze strany do strany?

Předesílám, že členů s jinou politickou minulostí jsou tu kvanta, takže nic proti ničemu. Ale je to poměrně čerstvé a RV vnímám jako důležitý orgán strany.

Dík.
Díky za dotaz, doufal jsem, že se mě na to někdo zeptá.
Zkusím to podat stručně a snad srozumitelně.
Jsem výchovou nastaven tak, že je pro mě přirozené být politicky aktivní. Myslel jsem si o sobě, že jsem konzeravativně-liberální a v roce 2008 pro mě volba byla ODS. Nevím v čem jsem byl konzervativní, protože jsem odjakživa pro legalizaci, jsem pro-choice atp. Byl jsem loajální a věřil jsem, že různé aféry jsou jen "kampaň", marginalizoval jsem to. Vnitrostranicky jsem byl neaktivní, v místním sdružení jsem nikoho neznal, primární popud ke vstoupení byl ten, že jsem považoval za správné být členem strany, kterou volím a mít možnost ovlivňovat směřování té strany. Po pádu v roce 2013 jsem věřil, že dojde k nějaké očistě, že liberální křídlo získá navrch. Ale ODS zůstala stejná. Od roku 2015 jsem byl členem jen z důvodu, že jsem tu stranu volil.
Na jaře roku 2017 jsem se dostal do osobnostní krize, a zkoumal jsem svůj dosavadní život (také jsem tehdy celkově změnil životní styl a shodil 30 kg na váze). Když jsem se oprostil od loajality ke straně a od toho, že bych si musel přiznat, že celé roky volím špatně, tak jsem zjistil, že s ODS názorově nesouzním. Vystoupení bylo ohromě osvobozující, člověk už si nemusel omlouvat ty kvanta kauz a zprofanovaných spolustraníků.
Se změnou životního stylu přišel i akcent na jiná témata. Začal jsem se zajímat i o životní prostředí, opět jsem začal jezdit hromadnými prostředky (často i ze Znojma do Brna na soudy jezdím autobusem). Přestěhoval jsem z vesnice do města.
Vstoupit rovnou k Pirátům bylo sice trochu impulzivní rozhodnutí, ale věděl jsem, že se s Piráty názorově shoduji a že se na lepší politice chci podílet.
tel. 724 905 975

Adam.Jaros
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 1229 poděkování

Příspěvek od Adam.Jaros » 07 lis 2019, 14:16

Být členem strany z důvodu, že ji volím, je rozhodně zajímavá filozofie. Mám k tomu pár doplňujících otázek:
Vnitrostranicky jsem byl neaktivní, v místním sdružení jsem nikoho neznal, primární popud ke vstoupení byl ten, že jsem považoval za správné být členem strany, kterou volím a mít možnost ovlivňovat směřování té strany.
Nebyl jsi vnitrostranicky aktivní, nikoho jsi neznal. Jak jsi tedy chtěl ovlivňovat stranu, když jsi byl neaktivním členem? A co tě aktivizovalo tady, že se chceš stát členem RV?
Myslel jsem si o sobě, že jsem konzeravativně-liberální a v roce 2008 pro mě volba byla ODS.
Piráti vznikli v roce 2009 a liberální témata jako legalizace nebo pro-choice, jsou tu samozřejmostí. Co tě tedy odradilo od volby Pirátů v počátcích (mám nějaké nápady, ale nechci ti nic podsouvat)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vladimira.Sykorova

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 07 lis 2019, 15:17

Adam.Jaros píše:
07 lis 2019, 14:16
Být členem strany z důvodu, že ji volím, je rozhodně zajímavá filozofie. Mám k tomu pár doplňujících otázek:
Vnitrostranicky jsem byl neaktivní, v místním sdružení jsem nikoho neznal, primární popud ke vstoupení byl ten, že jsem považoval za správné být členem strany, kterou volím a mít možnost ovlivňovat směřování té strany.
Nebyl jsi vnitrostranicky aktivní, nikoho jsi neznal. Jak jsi tedy chtěl ovlivňovat stranu, když jsi byl neaktivním členem? A co tě aktivizovalo tady, že se chceš stát členem RV?
Nebyl jsem úplně neaktivní, chodil jsem na schůze (a hlasoval na nich), jenže ty byly jednou ročně. Měl jsem bláhovou předestavu, že poznám lidi a budu se na činnosti strany někdy v budoucnu podílet. Na kampaních jsem nic nepomáhal, o mou pomoc nikdo nestál.
Popravdě, na jedné Pirátské schůzi jsem se poznal s více lidmi, než za 9 let v ODS...
U Pirátů jsem aktivizovaný od chvíle, kdy jsem vstoupil, proto jsem si troufal necelý půlrok po mém přijetí do strany na post krajského místopředsedy (a dokonce jsem byl zvolen). Baví mě naše dizkuze, práce na základě dat, nedogmatičnost. Členem RV se chci stát, protože si myslím, že bude můj "talent" v RV užitečný a protože si myslím, že je to platforma, kde budu moct adekvátně otevřít moje srdeční téma, tj. reforma územní samosprávy
Myslel jsem si o sobě, že jsem konzeravativně-liberální a v roce 2008 pro mě volba byla ODS.
Piráti vznikli v roce 2009 a liberální témata jako legalizace nebo pro-choice, jsou tu samozřejmostí. Co tě tedy odradilo od volby Pirátů v počátcích (mám nějaké nápady, ale nechci ti nic podsouvat)?
Popravdě si myslím, že mě od volby Pirátů odrazovala za 1) moje tehdejší vnitřní loajalita, 2) tehdy jsem byl pragamticky skálopevně přesvědčen, že volbou strany, která má pod 5% můj hlas propadne. Považuju za trochu ironické, že když jsem toto přesvdčení opustil, to jsme měli 3% v průzkumech, tak to pak vyletělo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Dubec, Adam.Jaros, Vaclav.Vislous, Lukas.Mamula, Ivo.Vasicek, Vladimira.Sykorova
tel. 724 905 975

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1691 poděkování
Dostal poděkování: 1322 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 08 lis 2019, 23:53

Jak se stavíš ke své kumulaci funkcí? Je možné to vše stíhat včetně další pozice v RV, která vyžaduje mj. také účast na zasedáních po celé ČR?
Byl bys případně při zvolení do RV ochoten některou ze stávajících pozic omezit/pustit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 2):
Vladimira.Sykorova, Vojtech.Pikal
Dycky XOLK!
1. místopředseda MS Olomouc v rezignaci, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 09 lis 2019, 08:49

Jakub.Nepejchal píše:
08 lis 2019, 23:53
Jak se stavíš ke své kumulaci funkcí? Je možné to vše stíhat včetně další pozice v RV, která vyžaduje mj. také účast na zasedáních po celé ČR?
Byl bys případně při zvolení do RV ochoten některou ze stávajících pozic omezit/pustit?
Nemám žádnou uvolněnou funkci, ze svých funkcí jsem na minimum omezil sekretáře fotbalového oddílu, kdy dělám jen nejnutnější administrativu a zbytek si řeší vedoucí oddílů, a člena disciplinární komise OFS Znojmo, tam jsem už přes rok na odchodu, ale pořád jsem zjevně platný i přes mé časté absence.
Spoluorganizace Helmáče je možná časově nejnáročnější z mých aktivit (včetně politických), ale je to srdeční záležitost; ale už byly roky, kdy jsem svůj podíl na organizaci omezil (třeba v roce 2018 v souvislosti s volbami do zastupitelstva ve Znojmě) či se téměř nepodílel (třeba v letech 2010, kdy jsem začal svou koncipientskou praxi a neměljsem dovolenou či 2013,když jsem se připravovalna advokátní zkoušky).

Co se týče stranických funkcí, tak jsem v předsednictvu kraje, které bude převolováno v únoru 2020, tj. zanedlouho. Pokud bych byl do RV zvolen, tak bych spíš znovu nekandidoval. Ale nechci to teď explicitně vyloučit, práce v PKS mě totiž celkem baví.
Neucházím se v primárkách o čelo do krajských voleb (ty už u nás v JmK probíhají) a to je jeden z impulzů, proč jsem si řekl, že bych mohl stíhat RV.

Ostatní funkce jsou navzájem kompatibilní, i co se se zasedání týče.
Ve Znojmě se snažím být konstruktivní opozicí a v rámci možností se zadaří občas něco prosadit (schválili mi třeba přímé přenosy ze zastupka). Dostávají se k nám rychleji infomrace než před tím, takže se zrovna nedávno podařilo zastavit jednu nevýhodnou smlouvu (na pronájem reklmních ploch na kandelábrech) už v začátcích, teď to dávají už v upravené podobě, která už není tak strašná. Zastupitelstva bývají v pondělí odpoledne jednou za 2 měsíce.

Schůze DR KORDIS je jednou za čtvrt roku, je to dobře fungující společný podnik JmK a Brna s dobrým ředitelem.

Časově náročná je Majetková komise RM Brna, ta je co dva týdny a řeší se tam kvanta materiálů. Ale baví mě to, je to v rámci mé odbornosti a zvládám to bez problémů a, doufám, že dobře.

Ale jak DR KORDIS, tak majetková komise, i zastupitelstvo ve Znojmě, jsou finančně honorované, takže jsem tomu adekvátně omezil svou praxi, jinak bych to prostě nestíhal. Fyzické zasedání RV jsou o víkendu a vím je s dostatečným předstihem, takže se tomu lze přizpůsobit.

Stíhání po celé republice není problém, moje povolání mě stejně zavede do všech koutů ČR. Mj. mám přítelkyni v Praze, takže se tam i občas objevím :-), ale teda mnohem častěji je ona ve Znojmě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 2):
Vladimira.Sykorova, Petr.Springinsfeld
tel. 724 905 975

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 598 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:32

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“