Nominace Jana Bednaříka do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Jana Bednaříka do volby Republikového výboru

Pro
87
84%
Proti
10
10%
Zdržuji se
6
6%
 
Celkem hlasujících: 103 - Celkem hlasů: 103

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vážení Piráti,

ucházím se o vaši nominaci a hlasy do volby Republikového výboru. Jelikož je nás už víc jak tisícovka, a je velká šance, že se neznáme, věnujte prosím čas mému představení a kandidátské řeči.

Je mi 33 let a mám dvě rodiny. Jednu “klasickou”, s jedním dítětem, a druhou rodinou jsou pro mě Piráti. Stal jsem se členem symbolicky 17. listopadu 2017. Nedlouho poté, 24. prosince, jsem se stal místopředsedou MS Olomouc. Asi jsem se osvědčil, protože za půl roku jsem byl zvolen předsedou KS Olomouckého kraje a v další volbě jsem mandát obhájil. Jako krajský předseda, lídr, krizový manažer, a všechno co bylo potřeba, jsem působil rok a půl, až do nynějška.

Považuji za šťastnou náhodu, že jsem se stal členem právě v Olomouckém kraji, protože mám díky tomu čest spolupracovat a učit se od zkušených Pirátů jako jsou Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Petr Kapounek, Miloš Zmeškal, Jakub Nepejchal, a další. A zkušenosti předávám dále, a vždy jsem se snažil dávat Pirátům ze sebe to nejlepší.

Předpokládám že všichni znáte evidenci kontaktů a schůzek. To je moje práce, kterou jsem začal dělat ještě než jsem se stal členem, protože jsem chtěl Pirátům pomoci zlepšit vnitrostranické fungování a transparenci.

Vždy mě to táhlo spíše k vnitrostranické politice a rozvoji Pirátské strany. V době mého působení v PMS mělo MS Olomouc i více členů než některé kraje. A stále patří k největším. A Olomoucký kraj je hned po Praze největší KS. Růst MS a KS souvisí s tím, že jsme si nikdy nedělali přehnané obavy ohledně infiltrace strany “agenty”. Ke každému zájemci přistupujeme s otevřenou myslí a otevřeným srdcem. Čas oddělí zrno od plev. Ale nejde jen o OlK. Rozumný růst a rozvoj Pirátské strany je něco, na čem bych chtěl v RV pracovat. Ostatně už rok mi v podatelně RV leží povinné grilování zájemců o členství oblastním fórem. A sám se ten úkol nevyřeší.

Funkce u Pirátů je “za trest”, a znamená zodpovědnost a více práce zadarmo. To je filozofie, se kterou se ztotožňuji. Vnitrostranická demokracie a rovnost členů CF je pro mě zásadní. Funkce nehraje roli. Vždy jsem na to kladl důraz, novinářům a veřejnosti navzdory. Důležitá je práce. Za dobu mého působení v PKS jsme řešili náročné kauzy jako odvolání celé kandidátky v Hranicích. Získal jsem zkušenosti s vyjednáváním jak na komunální úrovni, tak především na krajské, kdy jsme vedli několikaměsíční vyjednávání o potenciálních koalicích do krajských voleb. A ať už se děly veselé či neveselé události, většinou se mi daří věci řešit s nadhledem a odstupem. Jsem analytický přemýšlivý typ, člen Mensy ČR a The Tripple Nine Society. Ale empatie a sociální inteligence mi nechybí.

Kromě toho, že máme v kraji možná největší Pirátské punkery, a v kampaních jedeme bomby jako Pan Kolaja VS Pan Poník, tak se taky řídíme přiměřeně jednacímu řádu CF. A když děláme chyby, házíme si do jednání vidle, a zdravě se cepujeme a trénujeme v předpisech. Máme tu Vojtu Pikala, Honzu Dvořáka, Michaelu Skokanovou a Lucii Spáčilovou. A tak snad ani není možné nemít rád předpisy. Osobně vnímám vnitřní předpisy jako zásadní věc, která nám všem zaručuje transparentní demokratické a rovné zacházení a fungování. Proto mě to taky táhne do RV, abych se mohl přímo podílet na rozvoji Pirátské strany v této oblasti, a pomoci uchovat si a rozvíjet principy, na kterých Piráti před deseti lety vznikli. Už mám s tvorbou předpisů zkušenost, kdy jsem sepsal (s přispěním dalších členů) Pravidla správy klíčů k Picolu a poslanecké kanceláři.

Pracuji ve firmě, která má přes 2700 zaměstnanců. Piráti v mnoha ohledech obohacují můj pracovní život, například tím, že ke kolegům a “podřízeným”, i když jsou zaměstnanci, přistupuji jako k dobrovolníkům. A opačným směrem si k Pirátům přináším zkušenosti a znalosti z fungování velké organizace, kde nadřízení nejsou manažeři, ale lídři. Myslím si, že s růstem a transformací Pirátské strany to budou velmi cenné zkušenosti, které mohu uplatnit v RV.

Pokud mě nominujete a zvolíte do RV, bude to pro mě nová zkušenost a krok tak trochu do neznáma. Práce pro Piráty je pro mě v mnoha ohledech výzva, kdy překračuji svůj vlastní stín. Ale nebojím se dělat chyby a poučit se z nich. A můžu vám slíbit jednu věc. Pokud to nebudu dělat dost dobře, nebo se zásadně změní okolnosti a nebudu to stíhat, mám dostatek sebereflexe na to, abych sám rezignoval.

Na závěr přihazuji pár odkazů na moje vyjádření a názory, které vám pomohou udělat si o mě obrázek: To na úvod snad stačí. Pokud máte nějaké dotazy, rád je zodpovím.

Děkuji za pozornost.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Martin.Smida »

Nejlepší zpráva za dnešní den!

Honza byl dobrým krajským předsedou a bude jistě i platným členem republikového výboru.
V předpisech se vyzná a hodnoty má poskládaný správně.
Jeho kandidaturu jasně podporuju!

OFFTOPIC... a konečně mi dochází, proč na předsedu xolku rezignoval a vzdal se čelní kandidatury do krajského zastupka. A je to vlastně signál, že svou kandidaturu do RV bere vážně, což je výtečná zpráva.

XOLK je zkrátka inkubátor schopných lidí OFFTOPICv případě Bajgara všehoschopných :-)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A Honzu musím taky podpořit.
Nebojí se jít do věcí, v předpisech se vyzná a i mě někdy o něčem přesvědčí.
A nebojí se piložit ruku k dílu a prostě něco udělat a to se cení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Martin.Svadlenka, Jan.Bednarik, Petr.Lysek, Dalibor.Zahora, Lydie.Bartosova, Milan.Dadourek, Dominika.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Děkuji za nominační hlasy. Vážím si vaší podpory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Patrick.Zandl »

Honzu osobně znám a považoval bych za maximálně přínosné, kdyby v RV zasedl. Je to pracovitý a inteligentní člověk, schopný samostatné práce a v Olomouci i za Piráty odvedl kus skvělé práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Jan.Bednarik
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Díky za dotazy na mě i na ostatní kandidáty.

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

Schopnost analytického myšlení a vidění věcí v širších souvislostech. Což se týká i současných předpisů, jejich roztříštěnosti, kdy jedno téma je rozvíjeno na více místech od stanov až po vyhlášky odborů. Zároveň mám zkušenost z fungování v předsednictvu na místní a krajské úrovni, organizací primárních voleb, předsedání jednáním, podávání členských podnětů, námitek, návrhů postupů, podání ke KK a RV, vyhrazení si působnosti podřízeného týmu, a s dalšími ne úplně obvyklými situacemi. Myslím si že mám dostatečnou zkušenost s vnitřním fungováním Pirátské strany, abych mohl to fungování diskutovat a rozvíjet v rámci práce v RV.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

I když na počet je předpisů hodně, myslím že pokrývají oblasti, které jsou potřeba vymezit předpisy. Podporuji přijímání nových předpisů, pokud je k tomu důvod. Například když se v určitých situacích nepostupuje dle transparentních a demokratických principů Pirátské strany, a je nutné tomu nastavit nějaké mantinely, nebo dát lidem jasný návod. Zároveň si ale myslím, že je třeba předpisy průběžně novelizovat, zjednodušovat a případně rušit. Ideální by bylo, kdyby předpisy nebyly potřeba, a věci by se dělaly "po Pirátsku" na základě dobrých zvyklostí předávaných mezi členy. Což je vize, která asi nejde naplnit. Nicméně pokud jsou předpisy dobře napsané, a členové se jimi řídí, tak se je nováčci naučí dodržovat a rozumí jim, aniž by je kdy museli číst.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?


Odbory jsou monokratické a vedoucí odboru rozhoduje o všech záležitostech. Je to velká důvěra, kterou do rukou vedoucích odborů vkládáme, a proto je zcela zásadní, aby byli voleni a získali mandát fóra. Nemáme odbor, který by mohl vést někdo, kdo není člen a není Pirát srdcem a duší.

Více viz. má odpověď k té anketě.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

Proti vystoupení a proti hlubší integraci. Stávající stav je nejpřijatelnější, ale jsem pro jeho aktivní zlepšování, jak z pozice našich Europoslanců, tak působení ČR v EU.

Euro je složitější téma, které se dotýká ekonomiky za hranice toho, jak by ovlivnilo mě osobně, a do detailu jsem to neřešil. Takže nevím. Jsem pro odbornou diskusi a zvážení důsledků před případným rozhodnutím o přijetí či odmítnutí eura.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

Určitě zůstat členem NATO. V Evropě zažíváme historicky nejdelší období bez válčení, a to i díky ochraně, kterou zde zajišťuje NATO.

Evropská armáda je zajímavý nápad, ale naráží na to, že armáda potřebuje jednoho vrchního velitele. Což je proti subsidiaritě jednotlivých států EU a znamenalo by to vytvořit jednotné velení, a tedy i hlubší integraci. Takže v současné době, kdy se EU nedokáže dohodnout, zda-li chce mít jednotný středoevropský nebo letní čas, bych nechal nápad na zřízení evropské armády ležet ladem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

Hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií vidím zhruba tam, kde končí zdravý rozum a fakta, a začíná ideologie.
Zákaz dieselových aut nepotřebuji.
Zákaz vjezdu do historického centra, který neplatí pro lidi co tam bydlí a zásobování, mi z principu nevadí.
Mýtný systém záleží na dalších podmínkách, jako záchytná parkoviště, dostupnost MHD, apod. Pokud je alternativa, tak je to na zvážení, ale určitě ne jako "výpalné" pokud není jiná rozumná možnost.
Naštěstí parovací zóny u nás nemáme, a moc často nejezdím do centra Brna a do Prahy. Ale když ano, tak mi parkovací zóny vadí a nepovažuji to za dobré řešení.

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
political-compass.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Petr.Vileta

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Kopíruji sem ještě odpovědi na dotazník, ať tu máte komplet info:

post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ne
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? ne
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? člen TO
post v Pirátech na úrovni kraje? ne (jsem předseda KS, ale v pondělí mi končí mandát)
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? pod čelem
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? možná
do krajského předsednictva? ne
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? možná
do vedení odboru? ne

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Skoro denně. Obvykle se snažím denně, ale někdy se stane, že mám nabitý program, a na fórum nevlezu, pokud se zrovna něco důležitého neřeší.
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
Určitě chci být na všech zasedáních. Dlouhodobě dejme tomu 2-3h denně. Nárazově kolik bude potřeba a budu moct. Ale chtěl bych taky věnovat čas "pro Piráty" práci v TO při rozvoji aplikací jako evidence kontaktů. Tak uvidím kolik mi sežere RV, to je každopádně priorita.
Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 18:25 K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
Třeba tohle. Hlasovalo 16 členů, z toho nadpoloviční většina 10 hlasujících uvedla možnost 1 na prvním místě. Možnost 1 tedy vyhrává na první průchod.

No jo, sem ten výsledek zkopíroval a vložil. Ale vím na co se chceš zeptat. Systém hlasování RV znám. Právě kvůli tomuto hlasování jsem si ho nastudoval, a počítal si průběžný výsledek hlasování podle toho, jak členové RV hlasovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Petr.Tkadlec

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Nominace Jana Bednaříka do RV

Příspěvek od Jan.Bednarik »

(Odpovídám na svůj dotaz na všechny kandidáty.)
V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Dvoukolový systém znamená v prvním kole zvolit všechny přijatelné kandidáty, a v druhém kole z nich vybrat ty nejlepší a určit konkrétní pořadí. V prvním kole lze hlasovat pro všechny, v druhém kole maximálně tolik hlasů, kolik je volitelných míst. Pokud mají dva kandidáti v druhém kole stejný počet hlasů, rozhoduje o jejich pořadí počet hlasů v prvním kole. To lidi svádí k různým strategickým volbám v prvním kole, které vedou k situacím, že do druhého kola se nedostane třeba ani jeden kandidát, místo všech přijatelných. Přitom na úrovni CF, kde máme přes tisíc voličů, je šance stejného počtu hlasů u dvou kandidátů tak malá, že nemá smysl volit v prvním kole jinak, než všechny přijatelné kandidáty.

Já přijatelné kandidáty do prvního kola vybírám tak, že ze všech kandidátů odeberu ty vyloženě nepřijatelné, a zbytek volím. Někdy to jsou i všichni kandidáti. Až v druhém kole vybírám svoje favority nebo favorita.

V tomto ohledu je důležité předávání zkušeností nově příchozím členům. Ideálně tak, že se budou dvoukolové volby důsledně dělat na úrovni oblastních sdružení, při volbách předsednictev, vedoucích odborů, v primárních volbách, přijímání usnesení, schvalování smluv,... prostě vždy. Někde se tak děje a volby se dělají přiměřeně Jednacímu řádu CF, ale někde je to bohužel punk a volí se třeba v jednom kole anketou na fóru. V rámci RV bych rád připravil vzorový Jednací řád pro oblastní sdružení, který jim dá návod, jak postupovat.

To je ale na delší dobu a nepomůže to v blížící se volbě RV a RP. Co by ale mohlo pomoci je to, že jsem tuhle otázku položil všem kandidátům. Je velká šance, že odpovědi se dostanou k podstatné části členů. Snad to bude mít edukační dopad, a podaří se nám jak RV, tak RP, zvolit na první dobrou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Dvorak, Tomas.Svoboda

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“