Nominace Kamila Kubicy do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Kamila Kubicy do RV

Pro
27
45%
Proti
16
27%
Zdržuji se
17
28%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Kamil.Kubica
Republikový výbor
Profese: Student práv
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování

Nominace Kamila Kubicy do RV

Příspěvek od Kamil.Kubica » 06 lis 2019, 13:48

Vážené CF,

rád bych se ucházel o Vaší podporu při volbě členů RV.

Jmenuji se Kamil Kubica, pocházím z Hradce Králové a nyní studuji Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. V Pirátské straně jsem od roku 2016 a v současné době jsem členem RV zvoleným krajským fórem, tentokrát bych chtěl ale požádat o nominaci CF. Důvod proto je jednoduchý. V našem kraji je spousta aktivních lidí, kteří by byli pro RV přínos a pokud by byla šance, že bych byl zvolen CF, jim nechci blokovat nominaci krajskou cestou.

Nyní něco o mém působení v RV. Aktivně se účástním zasedání tohoto orgánu (v rámci transparentnosti - chyběl jsem třikrát, jednou z důvodu maturity, následně z osobních důvodů a na posledním zasedání z důvodu nemoci) a prosadil jsem například úpravu zakládání místních sdružení , která předtím byla problematická. Zároveň jsem za RV nominant ve stálem volebním výboru, kde jsem začal působit před volbami do Evropského parlamentu a působím stále.

A proč kandiduji do RV znovu?

Kromě toho, že mám chuť a čas v tomto stranickém orgánu pracovat, je to místo, kde vím, že můžu něco změnit a vidím reálné výsledky. Zároveň chci pokračovat jako člen Volebního výboru, kde pomáhám straně se nejen směrem dovnitř, ale i směrem ven. Proto bych se v případě zvolení do RV znovu snažil získat nominaci do tohoto orgánu.

Děkuji za případnou podporu a rád zodpovím veškeré dotazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kopriva, Jan.Korbel, Vaclav.Hrdlicka, Vladimira.Sykorova, Martin.Jiranek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24468 poděkování
Dostal poděkování: 11649 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Kamila Kubicy do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 lis 2019, 18:20

Ahoj,
možná mi to v přívalu těch postů uteklo, ale zazněl někde tvůj názor v kauze odvolávání Jakuba Michálka a navazujíchc kauz?
Díky za odpověď nebo link na nějaký post v tomto směru.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Kamil.Kubica
Republikový výbor

Příspěvek od Kamil.Kubica » 06 lis 2019, 18:50

Dalibor.Zahora píše:
06 lis 2019, 18:20
Ahoj,
možná mi to v přívalu těch postů uteklo, ale zazněl někde tvůj názor v kauze odvolávání Jakuba Michálka a navazujíchc kauz?
Díky za odpověď nebo link na nějaký post v tomto směru.
Ahoj,

můj názor jsem nikde nepsal. Ne proto, že bych žádný neměl. Za prvé bych neměl k tématu přidat žádnou informaci, která již Xkrát nezazněla a nechtěl jsem psát to samé a zbytečně fórum spamovat. Druhý důvod byl ten, že se spousta Pirátů napadala mezi sebou jen kvůli tomu, jaký měli názor. Celé to vlákno mě velmi zklamalo a neměl jsem chuť tam nic psát.

A i přes mé zklamání a nechuť se vyjadřovat jsem rád, že je naše fórum transparentní a máme přímou odvolatenost. To jsou hodnoty, které nesmíme nikdy ztratit

Vím, že jsi pravděpodobně chtěl slyšet jak jsem hlasoval, ale to si nechám pro sebe. Bohužel je tu tendence přiřazovat lidi podle toho do táborů a já si nemyslím že je to černobílý problém. Proto se omlouvám, ale hlasování bylo tajné a třeba si to někdy rozmyslím a zveřejním.

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 598 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:43

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Kamil.Kubica
Republikový výbor

Příspěvek od Kamil.Kubica » 14 lis 2019, 19:32

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:43
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Ahoj,

omlouvám se, že odpovídám až teď.

Jako student práv umím číst předpisy strany a vyznám se v nich. Zároveň mám čas se účastnit zasedání a dokonce jsem i pořádal zasedání RV v Hradec Králové. OFFTOPICS trochou nadsázky bych chtěl ještě říct, že se nemusím vyjádřit úplně ke všemu jen abych něco řekl, což může být někdy na zasedání hodně dobrá vlastnost.

Myslím, že běžný člen má občas problém orientovat se v předpisech, proto bych byl v příjímaní nových předpisů opatrný. Mnohem lepší je upravovat stávající předpisy a snažit se je udělat přehlednější a jednodušší.

Úředníci nebo politici? Řekl bych, že něco mezi. Ano, určitě by měli být nadále přímo voleni, tím mají mandát k vedení svého odboru od celé strany. Zároveň ale by měli dostávat odpovídající odměnu za jejich práci.

Osobně jsem pro hlubší integraci. Více integrovaná EU by byla světovým hráčem spolu s USA, Ruskem, Čínou atd. Co se týče Eura jsem pro přijetí. Nicméně ne ihned, ale až po nějaké kampani, jelikož nemá cenu přijímat jinou měnu ve chvíli, kdy pro to není ve společnosti konsensus.

V současné chvíli, kvůli situaci v Sýrii, jsem k NATO skeptičtější, než jsem býval. Nicméně bych rozhodně zůstal členem. V případě vzniku euvropské armády bych se znovu zamyslel nad toutou otázkou, hodně by to záviselo na efektivitě a schopnostech evropské armády.

Životní prostředí je velmi důležité téma. Úplně nevidím hranici stylem tohle se ještě může a tohle už ne. Obecně si myslím, že pozitivní motivace pro firmy být ekologicky šetrnější je lepší a efektivnější než zákazy a nařízení. Co se týče tebou uvedených příkladů, nejde nic zakázat ze dne na den, je potřeba mít nejdříve přípravenou kvalitvní alternativu a společenskou debatu a porozumění na toto téma.

Ano, ale vadí mi, že spousta těch otázek není černobílá a chybí tam neutrální odpověď.
kompas.PNG
Snad jsem odpověděl dostatečně, kdyby ne, rád zodpovím doplňující otázky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Kubica za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Petr.Vileta

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1662 poděkování
Dostal poděkování: 2219 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 21:32

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“