Nominace Romana Kučery do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Nominuji Romana Kučeru do RV

Pro nominaci
68
54%
Proti nominaci
49
39%
Zdržuji se
9
7%

Celkem hlasujících: 126 - Celkem hlasů: 126

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: manažer, právník, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 740 poděkování
Dostal poděkování: 942 poděkování

Re: Nominace Romana Kučery do RV

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9697 poděkování
Dostal poděkování: 17452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

Svůj potenclní přínos vidím v držení kursu, poměrně dobrém přehledu o tom, co má RV dělat (a co ne), a též v tom, že jsem ochoten tomu dávat čas, moje absence na zasedáních jsou naprosto minimální.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

Čím méně předpisů, tím lepší strana, stát i svět. No ale někdy se rozšířění vyhnout opravdu nedá, snažím se, aby to nebobtnalo. Ale musím říci, že pod minulým RV to moc nebobtnalo, protože hodně usnesení, která jsme schvalovali, se týkaly konkrétních událostí, nikoliv obecných předpisů.

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

Přímo. Jak jsem již v anketě napsal. Zabraňuje se tím koncentraci moci. Ostatně odvolání "pro RP nepohodlného" vedoucího TO proběhlo poměrně rychle, zatímco odvolání obdobně nepohodlného vedoucího AO Martina Kučery nemá nejmenší šanci projít. Což je dle mého názoru dobře.

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

Euro nepřijímat. Respektive diplomatickou mluvou: Odkládat, dokud nebude vhodnější doba, což nastane nejpozději na svatého Dyndy. Víc neintegrovat, naopak snaha o politickou integraci Evropské unie může vést k jejímu konci. Což nechci.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

Dokud NATO existuje, asi nevystupovat, i když na Macronově výroku, že NATO je ve stavu mozkové smrti je hodně pravdy.
Evropskou armádu pochopitelně ano, ostatně v tomto smyslu RV přece někdy něco schvaloval, pokud se dobře pamatuji.
Vztahy s USA a s Ruskem chci udržovat co nejlepší, což neznamená, že jim polezeme... jak jen to napsat a neurazit... Ani jedné straně.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

Věřím vědcům, ne fanatikům. Nepodporuji žádné zákazy, ani zákaz elektromobilů, až se ukáže, že jsou třeba škodlivější a nebezpečnější než jakékoliv jiné automobily. Ale čím kvalitnější a dostupnější MHD, tím přirozeně zmizí i záplavy aut z města. Ale dosáhnout nolového řešení (nulové tolerance) nechci.

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Tyhle kraviny jsem si dělal v pubertě, která mě loni minula :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Barbora.Hruzova, Roman.Semik, Matej.Sandor, Vaclav.Fortik
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 5268 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Já to napíšu asi do jednacího vlákna, ne? Ten dotaz jsem tam zachytil ;)

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 5268 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

(Spíš napiš sem, nominovaných je hodně, byl by tam zmatek. Tady si toho lidi taky všimnou.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Stanislav.Stipl, Roman.Pasek
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Jan.Bednarik píše:
14 lis 2019, 21:46
(Spíš napiš sem, nominovaných je hodně, byl by tam zmatek. Tady si toho lidi taky všimnou.)
Aha, tady to furt žije ;)
Já už jsem to tam napsal, ty tři věci, a bylo tam na to reagováno, tak asi budu pokračovat tam.
A ještě tam byla otázka, kterého fyzického zasedání se stávající členové zúčastnili. Byly tam hezky datumy a místa, kde se zasedalo. Moje odpověď je stručná: Všech
Důkaz - ze všech jsem zveřejňoval fotky. :)

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

A takle my si tu žijem. Rozprava k volbě RV obsahuje z 90% doručování nominací a než se vůbec stačí rozběhnout, vyhlásí se volba. Takže noví členové nemají ani šanci se zeptat, natož někoho poznat.
Takže aspoň sem, když tam už je to zamčené:
1. Považuješ stávající soustavu pirátských vnitřních předpisů za srozumitelnou a konzistentní? Pokud ne, co a jak bys zlepšil?
2. Jirka Kadeřávek varuje před průnikem nekompatibilních hnutí a politických aktivit do pirátského kmene.
a) Jaká témata považuješ za 'core business' Pirátů?
b) A která naopak vidíš jako ne až tak úplně kmenová?
3. Jaký máš názor na tzv. inkluzivní vzdělávání? Je v souladu s programovými cíli Pirátů?
4. Souhlasíš s popřením právního principu presumpce neviny úpravami antidiskriminačního zákona v tom smyslu, že by nařčený subjekt byl povinen dokázat, že on neporušil zásady rovného zacházení? Proč ano/ne?
5. Jsi pro zavedení tzv. bankovní daně?
6. Výchozím stanoviskem Pirátů k migraci bylo pomáhat lidem prchajícím z míst válečných ohnisek, měli bychom se tohoto stanoviska držet anebo akceptovat i kvótní příjem ekonomických migrantů?
7. Koho považuješ za akceptovatelného koaličního partnera Pirátů?
1) Má to nedostatky, na jeden z nich jsem upozornil nad citací. A pak je toho ještě strašně moc ke zlepšení.... ale pořád to máme nejlepší ze všech stran, co znám.
2a)
  • Svoboda ve smyslu občanských svobod
    Ochrana soukromí.
    Zásadní reforma copyrightu a pojetí duševního vlastnictví
Tyhle tři věci jsou základ, ale pochopitelně se od nich odvíjí i všechno další. Za nápad s rozpoznáváním obličejů v Prase bych žádal odvolat policejního presidenta a ministra vnitra.

2b) Sociální politika, džendr, nepodmíněný základní příjem (jsem ale PRO), přímá demokracie, volba ředitele ČT (jestli to ještě existuje). Máme v programu dost dětských kravin, ale zřejmě jsou neškodné, protože je nikdo nebere vážně.

3. Špatně definovaný pojem. Každý má právo na vzdělání, ale to, co se děje pod floskulí "inkluze" v Česku je naprostá katastrofa a destrukce fungujícího systému.
4. Absolutně NE. Presumpce neviny nesmí mít výjimky, neboť jinak se stane nástrojem byrokratické a soudní šikany.
5. Ano
6. Jen, pokud je to výhodné pro naši společnost jako celek, ne pro firmy, které si to vylobují
7. Kohokoliv, s kým se dohodne rozumná koaliční smlouva a rozumný program. Nikoho neostrakizuju. Nikomu nedávám pardón na trestné činy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Barbora.Hruzova

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“