Nominace Michaely Kleslové do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporujete nominaci Michaely Kleslové do Republikového výboru?

Ano
70
71%
Ne
20
20%
Zdržuji se
9
9%

Celkem hlasujících: 99 - Celkem hlasů: 99

Michaela.Kleslova
Personální odbor
Profese: Student
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Michaela.Kleslova » 06 lis 2019, 11:02

Vážené celostátní fórum,

do třetice všeho dobrého bych se ráda ucházela o Vaše hlasy ve volbě členů do RV.

Jmenuji se Michaela Kleslová, jsem z Karlovarského kraje, ale v současnosti díky studiu už přes rok a půl působím v Praze. S Piráty jsem začala táhnout v roce 2017 před sněmovními volbami, kde jsem pro Piráty dělala koordinátorku dobrovolníků pro Karlovarský kraj. Souběžne s volbami jsem se potom stala členkou. Díky mému přesunu do Prahy jsem následně koordinátorku dělala i v Praze před komunálními volbami a do třetice všeho dobrého jsem na další rok a půl zakotvila jako asistentka personálního odboru, kde působím dodnes (ale už jen dočasně). Intenzivně jsem se tedy našim vnitrostranickým záležitostem věnovala kolem 2,5 roku.

Za tu dobu jsem načerpala velký rozhled pramenící z personálního odboru a všechny souvislosti naší personální politiky (např. trasnsparence), která prošla a neustále vlivem našeho růstu prochází změnami, na které bych se v rámci RV chtěla soustředit. Ráda bych se Pirátům věnovala více jako aktivní členka a apelovala na naše základní stavební kameny (jako je právě např. transparence) a dotýkají se všech v republice. Konkrétně jsem například upozorňovala na netransparentnost a s tím související pirátské doplácení na Pražském magistrátě (viewtopic.php?f=349&t=48657) nebo jsem se aktivně věnovala transparenci výběrových řízení také v Praze na Magistrátě a to formou analýzy, kde jsem se snažila soustředit na pirátské principy a vnitrostranické předpisy. OFFTOPICAnalýzu mělo současné RV možnost vidět.

V rámci mého případného mandátu můžu slíbít aktivní podíl na fungování v RV, pracovitost a pohled na vnitrostranické záležitosti z jiného úhlu.

Děkuji za podporu a jsem otevřena všem případným dotazům!

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27460 poděkování
Dostal poděkování: 20677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michaely Kleslové do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 06 lis 2019, 21:11

Chápu dobře že již nebudeš ve vedoucí pozici v Personálním odboru?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Michaela.Kleslova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Michaela.Kleslova
Personální odbor

Příspěvek od Michaela.Kleslova » 06 lis 2019, 21:21

Vojtech.Pikal píše:
06 lis 2019, 21:11
Chápu dobře že již nebudeš ve vedoucí pozici v Personálním odboru?
Pokud vedoucí pozicí myslíš mou asistentkou pozici, tak ano. Zhruba v polovině října jsem požádala o ukončení a v současnosti je stav takový, že na mou pozici probíhá výběrové řízení. Čili do doby potřebné tuto pozici budu obývat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Jakub.Dedek, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 941 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 07 lis 2019, 05:40

Máš to tam, Miso

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:41

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Josef.Kadlecek

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1552 poděkování
Dostal poděkování: 2035 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 20:55

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlila dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Michaela.Kleslova
Personální odbor

Příspěvek od Michaela.Kleslova » 15 lis 2019, 00:00

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:41
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Ahoj Matěji,

díky za dotazy. Pokusím se odpovědět co nejsmysluplněji, kdyžtak se doptej.

1) Svůj potenciální přínos jsem popsala už ve své řeči.

2) Já si nemyslím, že je potřeba vytvářet kvanta dalších předpisů, protože za cestu považuju novelizaci předpisů (samo tak, aby neimplikovali změnu podstaty strany). Samozřejmě vlivem růstu a změn v Pirátech pravděpodobně budou okruhy, které je potřeba písemně zakotvit, ale myslím si, že to jsou zejména odborové záležitosti, které se dají řešit přes vyhlášky odborů. Čili nevytvářet další zbytečnou byrokracii.

3) Myslím, že zde nelze rozhodnout černá nebo bílá. Pozice vedoucího odboru by podle mě měla víceméně plnit obě složky. Myslím, že fungování pozice bude někde mezi pohledem vedoucích odborů a členské základny. Výběr by mi přišel logický například - AC na úřednické schopnosti, výsledky by sloužily jako podklady pro hlasování CF, kde se už zahrnuje politická složka. Přijde mi v pořádku volba CF, jakožto nejvyšším orgánem strany.

4) Jsem proti vystoupení. Určení směru a okruhu, kde by byla vhodná hlubší integrace je správná cesta. Případá mi, že lidé jsou u nás stále v celku euroskeptičtí a přijde mi to škoda, naopak bych si přála, aby se postupem času stav pohledu na Evropskou unii zlepšil. Co se eura týče - já mám naši korunu ráda. Zavedení eura je ale nevyhnutelné a myslím, že by mohlo přivést zejména pozitivní dopady a příležitosti. Samozřejmě je k tomu potřeba spoustu debat a opatření, co se ekonomiky týče. Bez toho by to nešlo. Na otázku kdy tedy odpovědět přímo neumím.

5) Já se přiznám, že NATO, evropskou armádu a vztahy Rusko - USA pozoruji pouze z povzdálí. Alibisticky mi tedy nezbývá nic jiného, než si nad tím umýt ruce s tím, že na to nemám definitivní názor či stanovisko, neboť se tomu nevěnuji do hloubky, ale jen velmi okrajově. A jelikož tohle téma vnímám jako obrovský komplex, tak nechci vynášet soudy na základě nesouvisejících útržků, které jsem zaznamenala.

6) Žádná otázka z toho není jednoznačná a já obecně nemám ráda slovo zákaz. Regulace mi dává větší smysl. Omezení vjezdu aut do centra měst mi přijde docela fajn, nicméně se s tím nese riziko a dost pravděpodobný následek, a to, že širší centrum bude zamořený zaparkovanýma autama – a to v případě parkovacích zón, mýtného systému nebo úplnýho zákazu. Obecně tedy nemůžu říct, jestli to správně nebo špatně, protože to záleží na konkrétních možnostech města a celkové jeho koncepci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Kleslova za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Petr.Vileta

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“