Nominace Dana Leštiny do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete nominaci Dana Leštiny do RV

Ano
87
78%
Ne
16
14%
Zdržuji se
9
8%

Celkem hlasujících: 112 - Celkem hlasů: 112

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 890 poděkování

Nominace Dana Leštiny do RV

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 05 lis 2019, 20:23

Vážení členové, kamarádi Piráti,

rád bych zde nominoval @Dan.Lestina do Republikové výboru a Celostátní fórum tak prosím o podporu této nominace. Dan je členem RV už v současnosti a jeho práci, kterou dlouhodobě sleduji, hodnotím jako velice přínosnou jak pro stranu, tak pro zachování podstaty tohoto orgánu. Chtěl bych vypíchnout a ocenit zejména jeho přístup k transparentnosti a subsidiaritě, které jsou základními pilíři strany. Zároveň považuji Dana po osobnostní stránce za vyrovnaného člověka, který dokáže řešit věci s nadhledem, jeho názory jsou dobře formulované a pochopitelné. Také nesmím zapomenout na jeho smysl pro spravedlnost a aktivitu.

Prosím tedy zároveň Dana o přijetí nominace a kandidátskou řeč. Doufám, že nominaci neodmítne a bude i nadále pracovat pro dobro strany tak, jako doposud.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1825 poděkování
Dostal poděkování: 1528 poděkování

Re: Nominace Dana Leštiny do RV

Příspěvek od Jan.Novak » 06 lis 2019, 11:43

(Si mě předběhl, jako)

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27442 poděkování
Dostal poděkování: 20646 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 06 lis 2019, 21:10

Dana podporuju, chtěl jsem ho minule ukecat na jednatele, ale bránil se.
Ví co se děje, sleduje jednání, podává pozměňováky, má představu a jede za ní a hájí propojení členské základny se současnou politickou prací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1558 poděkování
Dostal poděkování: 1301 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 07 lis 2019, 14:16

diky za podporu, zde bude ma kandidatska rec :)
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut, aby diskuzi nesvinil sliby, které pak nemůže splnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Petr.Vileta
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 728 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:41

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Dan.Lestina

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 09 lis 2019, 18:30

OFFTOPIC(bohužel nejde editovat předchozí post...)
Kamarádi,
přemýšlel jsem, co vám tu povědět, a myslím, že nejvhodnější bude vám zopakovat, co jsem v RV v posledních měsících dělal.

Jedním z mých hlavních témat je rozvoj odborného resortního aparátu strany, zapojování řadového členstva a externích odborníků. Aby naše politika byla na vysoké odborné úrovni, ale zároveň inkluzivní pro všechny. Setkávám se v tom z některých skupin s masivní opozicí.
Pro ilustraci té pozitivní snahy tyto konkrétní návrhy:
především: viewtopic.php?f=248&t=48927&p=649899#p649899
a také: viewtopic.php?f=632&t=47978&p=651423#p651423
a: viewtopic.php?f=248&t=49190&p=651448#p651448

Dál jsem se aktivně zasazoval za přísnou subsidiaritu, jak píše Kolis výše, poslední případ třeba zde, kde jsem navrhoval krajským sdružením radši věci doporučovat a svolávat s nimi schůzky za účelem vyjasnění, než jim všechno prostě rozkázat: viewtopic.php?f=248&t=48733#p638551

Ohledně pirátské otevřenosti jsem sice radikál, ale zároveň jsem si prošel dostatkem střetů s realitou, abych nenavrhoval věci nesplnitelné, nebo které by přinesly více škody než užitku. Tak například jsem nejdřív hlasitě protestoval proti tomu, aby bylo v kodexu absolutně zakázáno "prát špinavé prádlo na veřejnosti" viewtopic.php?f=75&t=48011#p628744 ,
ale když tu formulaci navrhovatel místo úpravy úplně vyhodil, navrhl a prosadil jsem, aby se tam ustanovení vrátilo s tím, aby veřejné praní bylo bráno až nejzazší možnost, po vyčerpání smírného řešení a řešení pomocí orgánů strany.
https://codimd.pirati.cz/s/rv_201909_za ... astupitele
viewtopic.php?f=248&t=48577&start=50#p638506

Taky mám péči o to, abychom mluvili jazykem ulice a i témata, která jsou ulici cizí, se snažili dobře vysvětlovat. Viz třeba jednání o stanovisku k migraci:
viewtopic.php?f=248&t=47883&p=628016#p628016
viewtopic.php?f=248&t=47883&start=10

Byl jsem aktivní i v řadě dalších témat a diskusích, ale kdo chce ještě nášup, jistě si ho v jednáních a zápisech najde sám.

Rád bych se také pochlubil, že si pěstuji odpor ke stádovému, poddanskému, kmenovému a kamarádíčkovskému chování na všechny možné strany, snažím se mu vyhýbat a vážit své kroky podle principů a podle důsledků. Ne podle toho, jestli mi to říká vrchnost nebo stádo, nebo který z mých přátel je na které straně.
Tady jedna drobná epizodka: Když se třeba celé RV namíchlo na Míšu Krausovou, že chce námitkou zneplatnit hlasování, kterým jsme odmítli předpis, který nám naněkolikrát předkládal Jakub Michálek, tak jsem se sice celkem namíchl taky, ale Míšinu námitku jsem narozdíl od velké většiny podpořil, protože jakýsi základ měla a obecně bychom měli v RV lidem umožnit hlasovat, pokud jsou nějaké pochybnosti, jestli bylo vše řádně ohlášeno: viewtopic.php?f=578&t=48054#p629175
Nebo když se snesl hejt na Míšu a Jakuba na základě mailů zveřejněných Davidem Wagnerem, tak přestože jsem s jádrem sdělení souznil, hned jsem Davidovi vmetl nedostatky jeho argumentace: viewtopic.php?f=353&t=49087&p=644417#p644417
...a párkrát mu je ještě připomněl.
Stejně tak jsem sice podpořil podnět na odvolání Jakuba, ale rozhodně jsem automaticky nesouhlasil se způsobem, jak to Jana navrhla, a dost nahlas jsem to říkal- přestože Janu považuju za kamarádku: viewtopic.php?f=350&t=49201&p=645293#p645293
Podobně jsem se vyjadřoval v související kauze Tenzer, a hájil jsem především ten fakt, že Míša tou samotnou schůzkou nic extra zlého neudělala, pokud to bylo tak, jak říkala:
viewtopic.php?f=75&t=49130&p=643955#p643955
viewtopic.php?f=75&t=49130&p=644173#p644173
viewtopic.php?f=353&t=49087&p=644709#p644709
(A proto jsem cítil potřebu se potom jasně vymezit proti tomu, že nám právě celou pravdu neříkala, když to vyšlo najevo: viewtopic.php?f=578&t=49562#p652606 )

Naproti tom, když na mě Jakub zkouší byrokratickou férovku, fakt se nedám: viewtopic.php?f=248&t=48927&p=652975#p652975

------------------------------
Níže vyplňuji dotazník od Honzy B.:
post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ne
post v komisích (komunální, krajské, ...)? Komise pro ŽP rady města České Budějovice
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? resortní tým pro zemědělství, příležitostně pro dopravu, bez udání důvodu neúspěšný žadatel o zahrnutí do týmu pro ŽP, to je vtipná story, tady taková drobná ukázka, jak to zhruba opakovaně probíhá: viewtopic.php?f=560&t=48297&p=644844#p633633
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? člen RV (krajský zástupce)
post v Pirátech na úrovni kraje? garant pro ŽP a zemědělství JčK
post v Pirátech na úrovni MS? místopředseda MS Českobudějovicko v demisi (odkumulovávám si funkce)

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat:
do krajských voleb? Odmítl jsem kandidaturu na lídra, vážně uvažuju o čele
do senátních voleb? ne
do sněmovních voleb? asi ano, otázka je, jestli na čele, spíš ne. Záleží, jestli najdeme v JčK nějaké jiné lepší potenciální poslance.
do krajského předsednictva? nepředpokládám, spíš ne
do předsednictva MS? nepředpokládám, spíš ne
do RP, KK, RK? nepředpokládám, skoro určitě ne
do vedení odboru? nepředpokládám, skoro určitě ne
Tady je můj výsledek politického kompasu, ale fakt jsem se zase naštval, jak tam jsou i otázky na fakta (je výhodou vlády jedné strany, že se nezdržuje diskusí? tak určitě...) nebo nepolitické otázky (abstraktní umění??? astrologie?! wtf...). Výsledek ale tak nějak zhruba ujde: Obrázek

V rámci kandidátské řeči ještě zodpovím 6. otázku od Matěje:
Ta tenká hranice mezi buzerací normálního občana a budováním lepších zítřků je v politice životního prostředí všudypřítomná, a vzhledem k tomu, že to je moje hlavní téma, tak se na ní snažím tančit, jak můžu.

Když dojde na lámání chleba, tedy návrhy v resortním týmu, snažím se vždy vystříhat cesty zákazů, ale snažim se spíš najít nějaké dotace, které je možné přesměrovat tak, aby se nedělalo více škody než užitku (viz https://docs.google.com/document/d/12bf ... hUyRs/edit a https://docs.google.com/document/d/1Asr ... uj1lo/edit - obojí jsem do značné míry podnítil a napsal já).
Nebo hledám nějaké legislativní překážky, které je možné prostě jen odstranit, aby se začaly dít věci vhodné pro životní prostředí. Přesně tam mířila třeba většina našich návrhů k lesnímu zákonu, na kterých jsem se do velké míry podílel:
https://www.piratskelisty.cz/clanek-253 ... zapomenute
https://www.piratskelisty.cz/clanek-256 ... ek-do-lesa

Často také reflektuji a snažím se dotáhnout co nejdál návrhy na zmírnění byrokracie, a to bez ohledu na to, jakkoli bohulibě se tváří ten záměr, kvůli kterému ta byrokracie existuje: např. ohledně Nagojského protokolu vloni, nebo ohledně legislativy upravující nakládání s pokusnými zvířaty a ohledně legislativy upravující obsah olova ve střelivu letos.

Ledacos může napovědět moje reakce na snahu na zabudování ultrazeleného směřování do pirátského programu: viewtopic.php?f=402&t=47606&p=628151#p628151
Nápady to nebyly většinově špatné, ale místy s výlety velice daleko za tu hranici, o které píše Matěj. (Daleko důležitější pro volbu do RV ale považuju ostatní z této kauzy: apel na restart týmu pro životní prostředí a zapojení navrhovatelů do něj, dále to, že jsem se s navrhovateli sešel a do detailu si vyjasnil pozice a pomohl jim s orientací s fungováním v tomto nepřehledném pirátském resortu, místo abych je vyignoroval jako naše oficiální reprezentace.)

Pohybování se na této hranici souvisí i s tím, že si myslím, že mám docela velkou míru imunity proti různým vykukům, kteří se na vzletných nápadech na záchranu světa snaží přiživit: viewtopic.php?f=560&t=15407&p=625924#p625924

Btw. zákaz vjezdu aut do některých částí center některých měst podporuju, ale ne z důvodu ochrany ŽP, ale spíše urbanismu, pěší dopravy a vůbec lidsky příjemného prostředí v těch lokalitách.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 10 lis 2019, 00:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Matej.Sandor, Martin.Stanek, Michaela.Skokanova, Andrea.Protivinska
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 728 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 19:23

Díky za odpovědi většiny otázek. A co ještě to EU/euro a NATO prosím?..:)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 09 lis 2019, 20:29

ještě tedy pro @Matej.Sandor:

1. Jsem asi zodpověděl, v pokračování své činnosti popsané v kandidátské řeči.
2. Obecně moc ne, ale samozřejmě se občas nějaký dobrý nápad vynoří.
3. V současné době si myslím, že by vedoucí odborů volení přímo být měli, protože to efektivně brání centralizaci moci. Naopak bychom měli dbát na větší hejnovost a distribuci výkonné moci, aby nám nevznikala nějaké frakce apod.
4. O mém názoru na EU si můžeš přečíst v kandidátské řeči do europarlamentu: viewtopic.php?f=822&t=45523#p600354
5. No, členství v něm asi nemá smysl moc zkoumat, status quo je v pohodě a není na stole žádná jeho změna.
Sleduju celkem Blízký východ a minimálně tam ale velkou kritiku zasluhuje válečná politika několika členů NATO: USA, Turecka, Británie i dalších evropských států.
6. a 7. viz kandidátská řeč.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 10 lis 2019, 00:49, celkem upraveno 1 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Oldrich.Maca
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 09 lis 2019, 20:32

Dane můj názor hraješ to na všechny strany, bez vlastní obrornosti v čem jsi odborník čím jsi užitečný krom slov?

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 09 lis 2019, 21:35

:) Oldo, jsou tací, kteří to hrajou vždycky jen na svou stranu, a tací, kteří to nemají zapotřebí hrát na žádnou.
A odborník jsem na populační strukturu motýlů a na vliv palmových plantáží na bornejské mravence :D :D A samozřejmě v menší míře na všemožné související obory, tedy především na vliv hospodaření s krajinou na biodiverzitu. Ale myslím, že to s kandidaturou do RV až tak moc nesouvisí.
edit: A propo, jestli "hraješ to na všechny strany" znamená, že si jako dávám pozor na jazyk, abych si nikoho nenaštval a všechny potěšil, tak to si fakt o sobě nemyslím. Řekl bych, že mám spíš dost problém s pravým opakem, co na srdci, to na jazyku, a naopak si tím všechny citlivky vždycky naštvu (žejo, Oldo).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Andrea.Protivinska
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“