Nominace Dalibora Záhory do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Dalibora Záhory do Republikového výboru

Ano
81
50%
Ne
71
44%
Zdržuji se
11
7%

Celkem hlasujících: 163 - Celkem hlasů: 163

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj všem,

chci tady Dalibora veřejně podpořit a zastat se ho.

Troufám si tvrdit, že Dalibora znám asi nejlépe z členů Pirátské strany. Známe se od roku 2008 nebo 2009, kdy jsme na sebe narazili v komunitě antirasistických, lidskoprávních a proromských aktivistů. Náš vztah byl na začátku čistě "pracovní", postupně jsme si k sobě našli cestu na osobní úrovni a dnes jsme přátelé.

Kritika, které tady běží proti Daliborovi, vychází z některých jeho vlastností a chtěl bych na ní zareagovat.

Dalibor je "záhadný", nikdo o něm nic neví (respektive donedávna nevěděl), nikdo neví, čím přesně se Dalibor zabývá a živí a ani žádné informace z jeho soukromí. To není u lidí běžné a vyvolává to chvílemi až paranoiu, dokonce kolují různé kosnpirační teorie o tom, že je Dalibor infiltrovaný tajný agent (sic!). Toto téma se na Daliborovi vždy řešilo i na aktivistické scéně, kde se konspirovalo ještě šíleněji, než u Pirátů.
Vysvětlení, je podle mě, až banální - Dalibor si prostě nepouští lidi k tělu, chrání si své soukromí a nedovolí, aby se protínalo s jeho aktivitama (ať s aktivismem, nebo s pirátskou politikou, tak jako se to děje většině z nás), nikdy s ním nezažijete situaci, že by s váma někdy po schůzi, nebo v hospodě mluvil o svým soukromí, vyprávěl vám o své minulosti atd. Prostě je takový. A to až trochu extrémně, a věřte, že kdyby byl opravdu agent, tak tohle "podezřelé" chování vůbec nemá, měl by samozřejmě perfektní krycí legendu, kterou by každému vyprávěl a prezentoval, tak aby nepůsobil podezřele, neprovokoval konspirace, byl důvěryhodný atd. Myslím, že Dalibor si tu svojí "tajemnost" uvědomuje, musí zvažovat její výhody a nevýhody a že v posledním období se v této oblasti snaží polidštit - viz. jeho medailonek na pirátských stránkách, kde zveřejnil své soukromé informace ( fakt Dalibora považuju za svého blízkého kamaráda, ale třeba o tom, že byl ženatý, nebo studoval management, jsem se dozvěděl z toho webu, nikdy ho nenapadlo mi to říct.... což dobře ilustruje sdělení mého postu).

Daliborův superskill je práce s informacema - dokáže je vyhledávat,sbírat, třídit, analyzovat, spojovat, předávat - podle mého názoru je v tom nedostižný. V tom je jádro jeho práce pro piráty (i pro aktivisty). Je to činnost pozorovatelům těžce uchopitelná, těžko hodnotitelná, "tajemná",opět to může budit podezření, pomocí informací si lze získat vliv atd... Myslím, že právě tyto jeho schopnosti, by mohly být významným benefitem členství Dalibora v Republikovém výboru.

Zároveň je Dalibor, tak jak ho znám idealista, a antiautoritářsky zaměřený - z toho plyne několik věcí. Nelze předpokládat, že by někdy dělal morální kompromisy, nebo ústupky. "Pro dobro věci" se třeba účelově spojoval s darebáky, zamhouřil oči před nějakými nešvary oči, protože by se to zrovna nehodilo řešit, zametal cokoli pod koberec... Je na zvážení každého, jestli si myslí, že by lidé s takovýmto nastavením v RV měli být... S tím antiautoritářstvím je to podobné - Dalibor se z mé zkušenosti dokáže podřídit většinové vůli kolektivu, hůře se podřizuje názoru autority/silné osobnosti, nějakého lídra. Podle mě opravdu do určité míry funguje, jako svědomí Pirátské strany - ne proto, že se do něj stylizuje, jak tu byl v diskuzi napaden, ale proto, že to v něm sami vidíme a samozřejmě to nemusí být vždycky příjemné.

Dalibora kromě toho všeho také považuju za skvělého organizátora, člověka, který umí překonávat překážky a hledat řešení, má zaostření na problém a jeho řešení. Je spolehlivý a vždy se dá stoprocentně spolehnout na jeho slovo (což se dá prohlásit o opravdu málo lidech).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Michaela.Nepejchalova, Jan.Novak
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 28567 poděkování
Dostal poděkování: 13841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky Míro, že si podpořil mou krycí legendu. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Jan.Novak, Vit.Jurasek
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Dalibore, ty z toho máš srandu, ale některý lidi to fakt řešej a ty výsledný konspirace tě poškozujou. Zbytečně
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Dalibor.Zahora
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1834 poděkování
Dostal poděkování: 2947 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner »

Reknes mi Dalibore vic o tvym sporu s policii a CZECHTEKem?
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 28567 poděkování
Dostal poděkování: 13841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jiri.Hoskovec píše:
07 lis 2019, 09:44
Děkuji Daliborovi za tak hbité potvrzení mých slov a výhrad :-)
Já myslím, že jsi mnohem lepší než já - tohle je třeba velmi excelentní kousek. :)
Hromadná nominace 12 lidí, bez možnosti dát hlas proti - to by šlo zařadit do zlatého fondu manipulací v Pirátské straně. Gratulujeme 8-)
Michal.Ketner píše:
07 lis 2019, 11:10
Vydrž, nejsme dnes moc na netu, večer napíšu.
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 26232 poděkování
Dostal poděkování: 21811 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Lipavsky píše:
07 lis 2019, 09:30
Petr.Vileta píše:
07 lis 2019, 01:51
Jan.Hora píše:
06 lis 2019, 23:03
1) Nálepkování není fér, tedy říkat Honzovi Lipavskému geroj jen proto, že nesouhlasíš s jeho názorem není fér
A také proto, že @Jan.Lipavsky nemá rád Rusy a Rusové nevyslovují H. Proto o HHH...odně přijdou. :twisted:
Rusy mám docela rád. Nemám rád současné vedení v Moskvě, které z Ruska dělá opět totalitní režim a svoji nechopnost vládnout řeší skrze agresivní zahraniční politiku.
Promiň, měl jsem napsat "Rusáky", tomu je lépe rozumět. ;) OFFTOPICTo zná i Andrej Babiš "Máma v '68 říkala 'Přijeli k nám Rusáci'"
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 3453 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl »

Miroslav.Broz píše:
07 lis 2019, 10:29
Kritika, které tady běží proti Daliborovi, vychází z některých jeho vlastností a chtěl bych na ní zareagovat.
To ovšem reaguješ na tu slabou / nepodstatnou část kritiky. Ten zásadní důvod proti spočívá v tom, že jeho různé kroky vyznívají až zbytečně moc manipulativně nebo agresivně. Neumí prostě věcně předložit problém ke konstruktivnímu řešení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jiri.Hoskovec, Jiri.Belsan

Yossi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 1157 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Dalibor.Zahora píše:
07 lis 2019, 13:04
Jiri.Hoskovec píše:
Já myslím, že jsi mnohem lepší než já - tohle je třeba velmi excelentní kousek. :)
Hromadná nominace 12 lidí, bez možnosti dát hlas proti - to by šlo zařadit do zlatého fondu manipulací v Pirátské straně. Gratulujeme 8-)
Michal.Ketner píše:
Dočkám se i já odpovědi, co s tím tvým dlouholetým porušováním zákona a nezveřejňováním účetních závěrek v tvých firmách? Kdy budou doplněny?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1663 poděkování
Dostal poděkování: 1935 poděkování

Příspěvek od Antonino »

Miroslav.Broz píše:
07 lis 2019, 10:29
Ahoj všem,
chci tady Dalibora veřejně podpořit a zastat se ho.
...
Upřímně blahopřeji Daliborovi, také bych chtěl, aby mi třeba jednou někdo napsal takovou skvělou řeč.

Ale k věci. Případnou hodnotu schopností, o kterých píšeš, poněkud kazí fakt, že on (imho) s informacemi pracuje jen ve svůj prospěch. Sbírá či vytváří a snad i filtruje podklady pro podporu svých zájmů. U analytika bych předpokládal větší objektivitu. Selektované informace přestávají být informacemi.
Nicméně mezi nominanty vidím větší demagogy; už proto horší, že se to o nich moc neříká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Fortik, Ondra.kl, Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Mikulas.Ferjencik
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 528 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka »

Yossi píše:
07 lis 2019, 16:28
Dalibor.Zahora píše:
07 lis 2019, 13:04
Jiri.Hoskovec píše:
Michal.Ketner píše:
Dočkám se i já odpovědi, co s tím tvým dlouholetým porušováním zákona a nezveřejňováním účetních závěrek v tvých firmách? Kdy budou doplněny?
Nechceš kandidovat do RV? Třeba by Ti odpověděl na zasedání RV. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvek:
Yossi

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“