Nominace Dalibora Záhory do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Dalibora Záhory do Republikového výboru

Ano
79
49%
Ne
71
44%
Zdržuji se
11
7%

Celkem hlasujících: 161 - Celkem hlasů: 161

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Miroslav.Broz » 07 lis 2019, 10:29

Ahoj všem,

chci tady Dalibora veřejně podpořit a zastat se ho.

Troufám si tvrdit, že Dalibora znám asi nejlépe z členů Pirátské strany. Známe se od roku 2008 nebo 2009, kdy jsme na sebe narazili v komunitě antirasistických, lidskoprávních a proromských aktivistů. Náš vztah byl na začátku čistě "pracovní", postupně jsme si k sobě našli cestu na osobní úrovni a dnes jsme přátelé.

Kritika, které tady běží proti Daliborovi, vychází z některých jeho vlastností a chtěl bych na ní zareagovat.

Dalibor je "záhadný", nikdo o něm nic neví (respektive donedávna nevěděl), nikdo neví, čím přesně se Dalibor zabývá a živí a ani žádné informace z jeho soukromí. To není u lidí běžné a vyvolává to chvílemi až paranoiu, dokonce kolují různé kosnpirační teorie o tom, že je Dalibor infiltrovaný tajný agent (sic!). Toto téma se na Daliborovi vždy řešilo i na aktivistické scéně, kde se konspirovalo ještě šíleněji, než u Pirátů.
Vysvětlení, je podle mě, až banální - Dalibor si prostě nepouští lidi k tělu, chrání si své soukromí a nedovolí, aby se protínalo s jeho aktivitama (ať s aktivismem, nebo s pirátskou politikou, tak jako se to děje většině z nás), nikdy s ním nezažijete situaci, že by s váma někdy po schůzi, nebo v hospodě mluvil o svým soukromí, vyprávěl vám o své minulosti atd. Prostě je takový. A to až trochu extrémně, a věřte, že kdyby byl opravdu agent, tak tohle "podezřelé" chování vůbec nemá, měl by samozřejmě perfektní krycí legendu, kterou by každému vyprávěl a prezentoval, tak aby nepůsobil podezřele, neprovokoval konspirace, byl důvěryhodný atd. Myslím, že Dalibor si tu svojí "tajemnost" uvědomuje, musí zvažovat její výhody a nevýhody a že v posledním období se v této oblasti snaží polidštit - viz. jeho medailonek na pirátských stránkách, kde zveřejnil své soukromé informace ( fakt Dalibora považuju za svého blízkého kamaráda, ale třeba o tom, že byl ženatý, nebo studoval management, jsem se dozvěděl z toho webu, nikdy ho nenapadlo mi to říct.... což dobře ilustruje sdělení mého postu).

Daliborův superskill je práce s informacema - dokáže je vyhledávat,sbírat, třídit, analyzovat, spojovat, předávat - podle mého názoru je v tom nedostižný. V tom je jádro jeho práce pro piráty (i pro aktivisty). Je to činnost pozorovatelům těžce uchopitelná, těžko hodnotitelná, "tajemná",opět to může budit podezření, pomocí informací si lze získat vliv atd... Myslím, že právě tyto jeho schopnosti, by mohly být významným benefitem členství Dalibora v Republikovém výboru.

Zároveň je Dalibor, tak jak ho znám idealista, a antiautoritářsky zaměřený - z toho plyne několik věcí. Nelze předpokládat, že by někdy dělal morální kompromisy, nebo ústupky. "Pro dobro věci" se třeba účelově spojoval s darebáky, zamhouřil oči před nějakými nešvary oči, protože by se to zrovna nehodilo řešit, zametal cokoli pod koberec... Je na zvážení každého, jestli si myslí, že by lidé s takovýmto nastavením v RV měli být... S tím antiautoritářstvím je to podobné - Dalibor se z mé zkušenosti dokáže podřídit většinové vůli kolektivu, hůře se podřizuje názoru autority/silné osobnosti, nějakého lídra. Podle mě opravdu do určité míry funguje, jako svědomí Pirátské strany - ne proto, že se do něj stylizuje, jak tu byl v diskuzi napaden, ale proto, že to v něm sami vidíme a samozřejmě to nemusí být vždycky příjemné.

Dalibora kromě toho všeho také považuju za skvělého organizátora, člověka, který umí překonávat překážky a hledat řešení, má zaostření na problém a jeho řešení. Je spolehlivý a vždy se dá stoprocentně spolehnout na jeho slovo (což se dá prohlásit o opravdu málo lidech).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Michaela.Skokanova, Jan.Novak
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24198 poděkování
Dostal poděkování: 11554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2019, 10:38

Díky Míro, že si podpořil mou krycí legendu. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal, Jan.Novak, Vit.Jurasek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Broz » 07 lis 2019, 10:42

Dalibore, ty z toho máš srandu, ale některý lidi to fakt řešej a ty výsledný konspirace tě poškozujou. Zbytečně
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Dalibor.Zahora
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1803 poděkování
Dostal poděkování: 2684 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 07 lis 2019, 11:10

Reknes mi Dalibore vic o tvym sporu s policii a CZECHTEKem?
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24198 poděkování
Dostal poděkování: 11554 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 lis 2019, 13:04

Jiri.Hoskovec píše:
07 lis 2019, 09:44
Děkuji Daliborovi za tak hbité potvrzení mých slov a výhrad :-)
Já myslím, že jsi mnohem lepší než já - tohle je třeba velmi excelentní kousek. :)
Hromadná nominace 12 lidí, bez možnosti dát hlas proti - to by šlo zařadit do zlatého fondu manipulací v Pirátské straně. Gratulujeme 8-)
Michal.Ketner píše:
07 lis 2019, 11:10
Vydrž, nejsme dnes moc na netu, večer napíšu.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23439 poděkování
Dostal poděkování: 19802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 lis 2019, 14:49

Jan.Lipavsky píše:
07 lis 2019, 09:30
Petr.Vileta píše:
07 lis 2019, 01:51
Jan.Hora píše:
06 lis 2019, 23:03
1) Nálepkování není fér, tedy říkat Honzovi Lipavskému geroj jen proto, že nesouhlasíš s jeho názorem není fér
A také proto, že @Jan.Lipavsky nemá rád Rusy a Rusové nevyslovují H. Proto o HHH...odně přijdou. :twisted:
Rusy mám docela rád. Nemám rád současné vedení v Moskvě, které z Ruska dělá opět totalitní režim a svoji nechopnost vládnout řeší skrze agresivní zahraniční politiku.
Promiň, měl jsem napsat "Rusáky", tomu je lépe rozumět. ;) OFFTOPICTo zná i Andrej Babiš "Máma v '68 říkala 'Přijeli k nám Rusáci'"
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 2790 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 07 lis 2019, 16:20

Miroslav.Broz píše:
07 lis 2019, 10:29
Kritika, které tady běží proti Daliborovi, vychází z některých jeho vlastností a chtěl bych na ní zareagovat.
To ovšem reaguješ na tu slabou / nepodstatnou část kritiky. Ten zásadní důvod proti spočívá v tom, že jeho různé kroky vyznívají až zbytečně moc manipulativně nebo agresivně. Neumí prostě věcně předložit problém ke konstruktivnímu řešení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jiri.Hoskovec, Jiri.Belsan

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 481 poděkování
Dostal poděkování: 692 poděkování

Příspěvek od Yossi » 07 lis 2019, 16:28

Dalibor.Zahora píše:
07 lis 2019, 13:04
Jiri.Hoskovec píše:
Já myslím, že jsi mnohem lepší než já - tohle je třeba velmi excelentní kousek. :)
Hromadná nominace 12 lidí, bez možnosti dát hlas proti - to by šlo zařadit do zlatého fondu manipulací v Pirátské straně. Gratulujeme 8-)
Michal.Ketner píše:
Dočkám se i já odpovědi, co s tím tvým dlouholetým porušováním zákona a nezveřejňováním účetních závěrek v tvých firmách? Kdy budou doplněny?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 903 poděkování

Příspěvek od Antonino » 07 lis 2019, 20:12

Miroslav.Broz píše:
07 lis 2019, 10:29
Ahoj všem,
chci tady Dalibora veřejně podpořit a zastat se ho.
...
Upřímně blahopřeji Daliborovi, také bych chtěl, aby mi třeba jednou někdo napsal takovou skvělou řeč.

Ale k věci. Případnou hodnotu schopností, o kterých píšeš, poněkud kazí fakt, že on (imho) s informacemi pracuje jen ve svůj prospěch. Sbírá či vytváří a snad i filtruje podklady pro podporu svých zájmů. U analytika bych předpokládal větší objektivitu. Selektované informace přestávají být informacemi.
Nicméně mezi nominanty vidím větší demagogy; už proto horší, že se to o nich moc neříká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Ondra.kl, Dalibor.Zahora, Marek.Necada

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 583 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka » 08 lis 2019, 22:43

Yossi píše:
07 lis 2019, 16:28
Dalibor.Zahora píše:
07 lis 2019, 13:04
Jiri.Hoskovec píše:
Michal.Ketner píše:
Dočkám se i já odpovědi, co s tím tvým dlouholetým porušováním zákona a nezveřejňováním účetních závěrek v tvých firmách? Kdy budou doplněny?
Nechceš kandidovat do RV? Třeba by Ti odpověděl na zasedání RV. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvek:
Yossi
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“