Nominace Dalibora Záhory do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporuji nominaci Dalibora Záhory do Republikového výboru

Ano
79
49%
Ne
71
44%
Zdržuji se
11
7%

Celkem hlasujících: 161 - Celkem hlasů: 161

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24198 poděkování
Dostal poděkování: 11553 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Dalibora Záhory do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 lis 2019, 08:44

Yossi píše:
06 lis 2019, 08:21
Mě by u Dalibora zajímalo, jak se dle něj s pirátskými zásadami transparentnosti shoduje to, že firmy, kde je statutárním orgánem, dlouhodobě porušují zákon a nezveřejňují své účetní závěrky? Anebo se jedná o jiného Dalibora Záhoru se stejným datem narození?
No konečně Yossi něco relevatního, mojí aktivitu v jediné firmě, chci už stejně delší dobu ukončit, tohle je dobrý důvod urychlit svůj odchod z ní. Takže díky za připomenutí.

A btw odpovíš mi na tu otázku nebo ne?
Dalibor.Zahora píše:
04 lis 2019, 14:19
(...) A když jsem ti odpověděl. Mám na tebe taky jeden dotaz. Hlásil ses někdy někam na pirátské výběrko, někam třeba do dozorčí rady nebo něco takového, případně kam. Předem díky za odpověď.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 481 poděkování
Dostal poděkování: 692 poděkování

Příspěvek od Yossi » 06 lis 2019, 08:56

Dalibor.Zahora píše:
06 lis 2019, 08:44
Yossi píše:
06 lis 2019, 08:21
Mě by u Dalibora zajímalo, jak se dle něj s pirátskými zásadami transparentnosti shoduje to, že firmy, kde je statutárním orgánem, dlouhodobě porušují zákon a nezveřejňují své účetní závěrky? Anebo se jedná o jiného Dalibora Záhoru se stejným datem narození?
No konečně Yossi něco relevatního, mojí aktivitu v jediné firmě, chci už stejně delší dobu ukončit, tohle je dobrý důvod urychlit svůj odchod z ní. Takže díky za připomenutí.

A btw odpovíš mi na tu otázku nebo ne?
Dalibor.Zahora píše:
04 lis 2019, 14:19
(...) A když jsem ti odpověděl. Mám na tebe taky jeden dotaz. Hlásil ses někdy někam na pirátské výběrko, někam třeba do dozorčí rady nebo něco takového, případně kam. Předem díky za odpověď.
Dalibore, nejedná se o jednu firmu, ale o tři společnosti. Ukončení účasti nijak nemění fakt, že jsi měl zákonnou povinnost podat účetní závěrky do OR a mnoho let se tak nestalo. Takže prostě od toho utečeš a necháš to na jiné? Je to v souladu s pirátskými hodnotami?

OFFTOPICAž budu někam kandidovat já, můžeš mě s chutí tobě vlastní opět grilovat, nyní jsi kandidátem ty, takže se ptám já a ty odpovídáš. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Derka, Lenka.Kozlova
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 lis 2019, 09:02

Antonino píše:
05 lis 2019, 18:10
Jak jsem nedávno napsal: "intuitivně cítím, že jsi určitou (jednou z) "esencí pirátského archetypu"." a jako takového tě i respektuji a dokonce se i od tebe učím. S ohledem na tvůj text mne nicméně napadá pár poznámek.
Dalibor.Zahora píše:
05 lis 2019, 12:50
Můj pohled je takový - ve straně se utkávají dva principy korporátní a pirátský komunitní. Tento problém byl nastartován zhruba v roce 2017, kdy i díky prosazení jistých korporátních metod a postupů bylo dosaženo vynikajícího výsledku ve sněmovních volbách 2017. Od té doby se ve straně sváří tyto dva principy a to zatím bez jasného výsledku. I poslední hlasování o odvolávání spíše ukazuje, že síly jsou vyrovnané. Osobně mě těší, že ve straně je takové množství lidí, kteří stále vidí jako nosnou pirátskou myšlenku dělat věci jinak, po svém i mají ochotu riskovat nové experimenty. Na tom Piráti vznikli a to je troufám si říct, drží při životě. Pokud v tomto nepolevíme, bude mít naše snažení smysl.
Už mám delší dobou rozepsaný text o polarizované straně do dvou, aktuálně se tu říká, "kmenů". Jejich pojmenování není jednoduché, i když jsou ty hranice překvapivě docela ostré (a hodně o tom byla i poslední odvolávačka JM). Tys je nazval "korporátní" a "pirátský komunitní". Super je, že je zřejmé, co tím myslíš. Problém je, že tys ten sobě blízký pojmenoval pozitivně "komunitní" a dokonce zcela nevyváženě pro jistotu doplnil ještě o slůvko "pirátský" a ten druhý onálepkoval arcinegativně "korporátní" (již ne "pirátský", ačkoliv je tato skupina IMHO větší; "ostatně, stejně tak je i komunitní). Jednak je to velmi nekorektní, což tebe asi netrápí, ale i IMHO i nepřesné. Piráti neprochází žádnou za řeč stojící "korporativizací"; IMHO prochází vývojem a růstem, který vyžaduje změny v organizaci. A stávající se konstruktivnější. Vidím tu i hodně pokrytectví, protože (ani ne ty, ale) stoupenci tvého kmene užívají současného úspěchů Pirátů postaveném hodně na konstruktivní práci, ale zároveň ho a jeho příznivce okopávají.
Skutečně si nemyslím si, že " Piráti neprochází žádnou za řeč stojící "korporativizací"". Ta tendence tu objektivně existuje.
Viditelná je třeba od najmutí manažera Štěpána Štrébla s jeho přístupem a metodami, po Upgrade tým, který v podstatě byl do značné míry o tom, jak by se to řešilo v korporátu až po poslední kauzu Jakuba, kdy hlavní argument jeho zastánců bylo, že je pracovitý a efektivní a bylo to hlavní hledisko, kterého mělo obhajovat. Našlo by se daleko více příkladu, že se tu firemní metody prosazují a i já uznávám, že někdy je to nutné a přínosné, ale ne vždy.

K tomu pojmenovávání - ty seš spíš typově filosof, což je úplně v pořádku - všechno rozebírat do šroubečků a bádat nad nimi - ale v politice se musíš nutně dopouštět zkreslení a nepřesností, aby si věci vůbec dokázal pojmenovat. Podle tebe by Jan Hus nemohl používat slovo "pravda", protože to samozřejmě pravda nikdy nebyla a nemohla být. ;)
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1996 poděkování
Dostal poděkování: 2431 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 06 lis 2019, 09:37

Dalibor.Zahora píše:
06 lis 2019, 07:01
Promiň Honzo, já na tohle fakt nehraju - jaký klamný dojem jsem vzbudil - že jsem napostoval jen jeden článek z MFD o Komrskové a nepostnul další tři z jiných médií a tím jsem měl vzbudit dojem, že je to jen kauza Babišova plátku? Jako vážně? Já nemůžu za to, že v Praze nečtete noviny nebo internet, neděláte si monitoring a žijete si ve své nevědomé bublině. Tohle fakt nebyla moje povinnost. Ale dobrá, příště to asi až zas budem něco o Praze udělám, abychom si odpustili tyhle zbytečné debaty.
Jestli jsi měl víc zdrojů informací, které lze snadno dohledat, tak jsi taky věděl že situace přinejmenším není taková, jak ji MfDnes líčí, ale tuhle informaci jsi ze svého postu vypustil.

"Já jsem vlastně měl víc informací než jsem uvedl, ale není moje povinnost to někomu říkat" je mentalita, kterou v RV nechci. To ti pak kolegové v RV nikdy nemůžou věřit, že jim říkáš všechno. A že se v tom vlákně jednalo zrovna o Prahu je podružné. Kdyby to bylo Brno nebo Horní Dolní, hodnotil bych to stejně negativně, jednou z největších hodnot které máme, je totiž vzájemná důvěra a vzájemná otevřenost.

PS: Nevytvářej dojem, že si neděláme monitoring, nečteme noviny nebo žijeme v nevědomé bublině. Žádný pirát nemá povinnost hlásit každý svůj krok mysli Daliborovi Záhorovi, věci co jsou vyřešený nemá povinnost znova řešit. Má samozřejmě smysl zodpovědět dotaz. Ty ses ale neptal, ty jsi nám chtěl vnutit nějaký postup a použil jsi k tomu nedůvěryhodný postup. Kdyby ses prostě jen zeptal, tak tě nekritizuju.
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 lis 2019, 10:08

Jan.Hora píše:
06 lis 2019, 09:37
...
PS: Nevytvářej dojem, že si neděláme monitoring, nečteme noviny nebo žijeme v nevědomé bublině. Žádný pirát nemá povinnost hlásit každý svůj krok mysli Daliborovi Záhorovi, věci co jsou vyřešený nemá povinnost znova řešit. Má samozřejmě smysl zodpovědět dotaz. Ty ses ale neptal, ty jsi nám chtěl vnutit nějaký postup a použil jsi k tomu nedůvěryhodný postup. Kdyby ses prostě jen zeptal, tak tě nekritizuju.
No tak promiň, ale to nechápu. Vy mi vytýkáte, že jsem tam dal jen článek z MFD a ne další. A teď mi jako tvrdíš, že máte přehled o tom, kde se o kauze psalo, ale nikdo tam ty další články nedá a jedete linku je to kampaň Babišových médií? To už je trošku moc pražský bizárek, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vit.Jurasek

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 06 lis 2019, 11:45

Ty jsi opřel svůj názor o nějaké argumenty, je na tobě jestli je uvedeš, nebo jich kus vynecháš, není povinnost ostatních dohledávat staré články a postovat je do vlákna za tebe (pokud to sami neshledají jako přínosné).

Důvod proč jsi mě tím tak popudil se skrývá v tom, že vlastně ani nevím, jestli jsi to stanovisko P10 už nečetl předtím a jen ho nevynechal, protože se ti nehodilo do tvé ankety. Prostě jsi si zdroje informací do postu vybral tak, aby vykreslovaly realitu, která ti vyhovuje.

Nemám problém s tím, že to děláš jako řadový člen, protože tu a tam narazíš na téma které je vhodné diskutovat (byť ho prezentuješ formou která se mi nelíbí). Nechci ale abys tímhle postupem zkoušel balamutit členy RV, tam patří otevřenost a upřímnost.

Nemusí se ti to líbit, ale takový je můj názor.

OFFTOPICPS: Mediální monitoring je práce MO, jestli si myslíš že každý člen KS Praha si drží seznam článků o pirátech co kde vznikly, tak tě zklamu, to neděláme. Že o nás někde psali to či ono fakt není relevantní argument, všichni víme jak média zkreslují témata.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jiri.Belsan
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9597 poděkování
Dostal poděkování: 17314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 06 lis 2019, 12:04

Aniž bych četl celé vlákno... reaguju na první hejt.
Dalibor nám vždycky dělal mediální svodky, ještě dávno před tím, než si je poslanecký klub začal platit. Byli jsme moc rádi, že je dělal a straně to rozhodně pomáhalo.
Teď udělal jednu, kde nás zrovna nepoplácávali po zádech. Ale ten špatný je najednou Dalibor.
Vážně chcete mít v RV jen lidi, co se budou jen poplácávat po zádech?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 06 lis 2019, 12:14

Ne, proto dávám nominace i lidem se kterými málokdy souhlasím. To co mi vadí, když z tý svodky něco vynechá a přitom navrhuje, co bychom měli dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Rezek, Jiri.Belsan
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 903 poděkování

Příspěvek od Antonino » 06 lis 2019, 17:00

Dalibor.Zahora píše:
06 lis 2019, 09:02
Antonino píše:
05 lis 2019, 18:10
Jak jsem nedávno napsal: "intuitivně cítím, že jsi určitou (jednou z) "esencí pirátského archetypu"." a jako takového tě i respektuji a dokonce se i od tebe učím. S ohledem na tvůj text mne nicméně napadá pár poznámek.
Dalibor.Zahora píše:
05 lis 2019, 12:50
Můj pohled je takový - ve straně se utkávají dva principy korporátní a pirátský komunitní. Tento problém byl nastartován zhruba v roce 2017, kdy i díky prosazení jistých korporátních metod a postupů bylo dosaženo vynikajícího výsledku ve sněmovních volbách 2017. Od té doby se ve straně sváří tyto dva principy a to zatím bez jasného výsledku. I poslední hlasování o odvolávání spíše ukazuje, že síly jsou vyrovnané. Osobně mě těší, že ve straně je takové množství lidí, kteří stále vidí jako nosnou pirátskou myšlenku dělat věci jinak, po svém i mají ochotu riskovat nové experimenty. Na tom Piráti vznikli a to je troufám si říct, drží při životě. Pokud v tomto nepolevíme, bude mít naše snažení smysl.
Už mám delší dobou rozepsaný text o polarizované straně do dvou, aktuálně se tu říká, "kmenů". Jejich pojmenování není jednoduché, i když jsou ty hranice překvapivě docela ostré (a hodně o tom byla i poslední odvolávačka JM). Tys je nazval "korporátní" a "pirátský komunitní". Super je, že je zřejmé, co tím myslíš. Problém je, že tys ten sobě blízký pojmenoval pozitivně "komunitní" a dokonce zcela nevyváženě pro jistotu doplnil ještě o slůvko "pirátský" a ten druhý onálepkoval arcinegativně "korporátní" (již ne "pirátský", ačkoliv je tato skupina IMHO větší; "ostatně, stejně tak je i komunitní). Jednak je to velmi nekorektní, což tebe asi netrápí, ale i IMHO i nepřesné. Piráti neprochází žádnou za řeč stojící "korporativizací"; IMHO prochází vývojem a růstem, který vyžaduje změny v organizaci. A stávající se konstruktivnější. Vidím tu i hodně pokrytectví, protože (ani ne ty, ale) stoupenci tvého kmene užívají současného úspěchů Pirátů postaveném hodně na konstruktivní práci, ale zároveň ho a jeho příznivce okopávají.
Skutečně si nemyslím si, že " Piráti neprochází žádnou za řeč stojící "korporativizací"". Ta tendence tu objektivně existuje.
Viditelná je třeba od najmutí manažera Štěpána Štrébla s jeho přístupem a metodami, po Upgrade tým, který v podstatě byl do značné míry o tom, jak by se to řešilo v korporátu až po poslední kauzu Jakuba, kdy hlavní argument jeho zastánců bylo, že je pracovitý a efektivní a bylo to hlavní hledisko, kterého mělo obhajovat. Našlo by se daleko více příkladu, že se tu firemní metody prosazují a i já uznávám, že někdy je to nutné a přínosné, ale ne vždy.

K tomu pojmenovávání - ty seš spíš typově filosof, což je úplně v pořádku - všechno rozebírat do šroubečků a bádat nad nimi - ale v politice se musíš nutně dopouštět zkreslení a nepřesností, aby si věci vůbec dokázal pojmenovat. Podle tebe by Jan Hus nemohl používat slovo "pravda", protože to samozřejmě pravda nikdy nebyla a nemohla být. ;)
Teď už jsem snad konečně pochopil, co máte furt s tím korporátem. Je je pro vás nálepka na vše z businessu a praxe. Já (a jistě nejen já) zde vidím velké rozdíly. "Korporát" jsou skutečně velké korporace, které mají specifické firemní kultury, složité organizace, někdy jsou kontroverzní ve vztahu ke společnosti, vytrácí se zde přímé vztahy s lidmi, zákazníkem apod. Úspěšné fungování zde je hodně o politice, často intrikách apod. a zde opravdu nevidím dobrý vzor pro Piráty. Paradoxem je, že minimálně jeden významný stoupenec "antikorporátního" kmenu se dle mého názoru chová velmi korporátně.

Kdežto obecná firemní praxe je souborem účinných metod, jak dělat věci dobře, efektivně a často i udržitelně. Z mnoha předešlých chyb se vygenerovaly koncepty, jak dělat věci lépe - příkladem projektové řízení, strategické řízení, procesní řízení, finanční řízení, práce s lidmi, motivace atd. atd. A to je soubor nejlepší praxe, který Piráti potřebuji, pokud se chtějí rozrůstat. Pokud to mimochodem někdo spojuje s manažerskou zvůlí, vůbec nerozumí podstatě těch věcí.

Já osobně nejsem zastáncem korporátního přístupu popsanému výše. A jsem už asi známým příznivcem dobré firemní praxe - viz druhý bod.

Co se týče Jana Husa, když rozklikneš můj podpis, je to jeden z nemnoha lidí, které cituji; zrovna jeho (zkrácenou) apologii pravdy. Na manažera jsem asi dost filozof, ale stále zůstávám manažerem a musím se rozhodovat s neurčitými informacemi. K tomu používám paradigmata, což je efektivní cesta jak z problému neurčitosti ven. A ohledně těch šroubečků... asi to tak bude - je to proto, že si myslím, že jedině skrze precizní poznání a pochopení věci ji lze správně řídit. Na business je to zbytečně sofistifikované (obchod je důležitější), ale pro politiku (například "produktový design" programu či tvorbu strategie strany) to již smysl má.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 2):
Jenda, Martin.Jiranek

Jiri.Hoskovec
Mediální odbor
Profese: Forenzní specialista
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 744 poděkování

Příspěvek od Jiri.Hoskovec » 06 lis 2019, 17:26

Přiznám se, že Daliborova rétorická nepoctivost a demagogie je mi silně proti srsti. Na fóru ať si ji užívá plnými doušky (a občas si na ni vzpomeňme, až se zase budeme divit, proč na fórum nikdo nechodí), ale do pozice, které vyžadují elementární míru zodpovědnosti je myslím nevhodná.

Taktéž považuji za nevhodné zvolit do RV člověka, který označuje za "kokoty" celé místní sdružení Prahy 6 za to, že jsme si dovolili připomenout poválečný únos našich sousedů, československých občanů ruského původu, jednotkami NKVD a SMERS pod velením maršála Koněva. Tento komunikační styl bohužel zapadá do Daliborova stylu uvedeného v předchozím odstavci a považuji jej za krajně nevhodný pro fungování ve výborech strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Tauer, Yossi, Milan.Krch
Zástupce vedoucího a hospodář mediálního odboru, zastupitel MČ Praha 6, jiri.hoskovec@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“