Nominace Andreje Ramašeuského na člena RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporuji nominaci Andreje Ramašeuského do republikového výboru

PRO
115
90%
PROTI
4
3%
Zdržuji se
9
7%

Celkem hlasujících: 128 - Celkem hlasů: 128

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1491 poděkování
Dostal poděkování: 2266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andreje Ramašeuského na člena RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 06 lis 2019, 08:40

Ales.Jakl píše:
06 lis 2019, 06:48
Také jsem byl (a jsem) členem některých neziskovek:
* Mensa ČR +
* Svaz chovatelů ovcí a koz ++
* Spolek přátel Franka Zappy & Cpt. Beefhearta +++

Vzhledem k tomu, že se ti podařilo úspěšně rozbít SSSR, máš před sebou důležitý stranický úkol

* zničit zevnitř organizaci Českomoravská myslivecká jednota* (za 50 let trvající devastaci českých lesů) ;)
ČMMJ uspesne vymira sama. Jinak, zrovna tohle organizace ve ktere nejsem tak uplne dobrovolne. Jsem tam jen kvuli zvyhodnenemu kolektivnimu pojsteni psu nekolika clenu naseho myslevckeho spolku (mj, to je dalsi spolek ve kterem jsem). Jinak bych se pojistil levnej a jinde. Ale kamaradi placou, ze jinak by to meli strasne drahy. Jsem radovy clen, do fungovani porganizace nejsem nijak zapojen, a neni to, zrovna, moc demokraticka struktura, takze me moznosti v jeji likvidaci jsou zhruba stejne jako tve.

A s devastaci lesu bych neprehanel. Nebudu tvrdit ze myslivci dobre zvladaji regulaci zvere, ale v pripade ze misto ne prijdou komercni spolky profesionalnich lovcu, tak muze dojit uplne genocide veskere zvere. A vysledek odnesou i lesy, pro ktere ta zver, jako prirozena soucast ekosystemu, neni jenom devastator.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Hoskovec, Ales.Jakl, Marek.Necada, Petra.Smutna

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23435 poděkování
Dostal poděkování: 19802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 06 lis 2019, 15:27

Ales.Jakl píše:
06 lis 2019, 06:48
* zničit zevnitř organizaci Českomoravská myslivecká jednota* (za 50 let trvající devastaci českých lesů) ;)
I můj zemřelý tchán, fořt (vedoucí polesí) říkával "Nejhorší škodná, kterou mám v revíru, jsou lidoví myslivci." :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:43

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 lis 2019, 17:34

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:43
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
Dekuji za otazky. Pro me je to rozhodne jednodussi format prezentace, nez kybych pro sebe vymyslel otazky sam :)
Matej.Sandor píše:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?
Muj hlavni prinos vidim v tom, ze skoro vzdy ridim zakladnim heslem, ktere muzes precist na obalu poslednich vydani stoparova pruvodce. A k tomu presvedcuji i sve blizke okoli. Povazuji to za nesmirne dulezitou vec a jedinou moznost preziti (nejen politickeho) v trvale se menicim svete kolem nas. Mezi sve dalsi prinosy pro RV vidim moznost nabidnout zkusenosti nejen z predesleho pusobeni v RV, a take zkusenosti zivotni. Jako potencialni prinos take vidim velmi vysokou uroven toleranci k nazorum, ktere nejsem schopny akceptovat - v kazdem cloveku hledam jen ty lepsi stranky, a i kdyz se spoustou lidi v necem nesouhlasim, tak nedelam z nich kvuli tomu nepratele - v tom zakladu jsou vsichni lide dobri. Za svuj dalsi prinos vidim zastoupeni mene tradicni v nasi strane socialni skupiny (obyvatel venkova) coz je zarukou mirne odlisneho nez vetsinovy uhlu pohledu - dost podtsatny faktor proti ustaleni nazorove totality. Take jsem zastupce narodnostni mensiny, Ale to uz neni nijak vyznamny.
Matej.Sandor píše:
2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?
Prijmani predpisu jen kvuli prijmani predpisu rozhodne nepodporuji. Ale, kdyz v urcitych mistech nase spoluprace vznikaji konflikty, bud nazorove nebo jen procesni, povazji za vhodny to nejakym zpusobem kodifikovat a konfliktu se vyhnout. Co se stavajicich predpisu tyce - chce to urcitou harmonizaci, prubeznou aktualizaci a t.d. Jeste by to chtelo udelat nejake zjednodusenou infografiku, aby nasi predpisy byli zrozumitelnejsi cele clenske zakladne. Ale to bych videl jako ukol na rozhrani RV a TO.
Matej.Sandor píše:
3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?
Zastavam se toho nazoru, ze volena pozice (verejna funkce) by nemela byt placena, a soucasne z tim, ze kazda prace by mela byt financne ohodnocena. Odvazne bych navrnul model, pri kterem by vedouci odbora zustal volenou politickou funkci a bez naroku na odmenu, s soucasnym zavedenim nevolene pracovni pozici asistenta vedouciho odboru, ktery by musel projit vyberovym rizenim za ucasti vedouciho odboru, a plnil v praxi politickou vuli vedouciho, vcetne rizeni dalsich zamestnancu. Jedinou z povinnosti vedouciho odbora by zustalo rozhodovani o zakladnim smerovani odboru a smerovani asistenta (nikoliv dalsich zamestnancu). Obcas nejaky ten podpis, nebo report na RP (jenom predani). Neomezoval bych pracovni nasazeni vedoucihio odboru, za ktere by take mohl dostavat nikoliv pausalni odmenu za funkci, ale ukolovou odmenu za provedenou praci.
Matej.Sandor píše:
4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč
Stavajici uroven integrace unie povazuji za celkem uspokojivy, i kdyz se da najit odvetvi ve kterych ta integrace je omezjici. Coz nemusi byt problem unie, a neni to nic kritickeho, a vymenou za prinosy prohloubene integrace se to da tolerovat. Jinak - jako clovek ktery uz jednou zazil zivot v podobnem nadnarodnem utvaru (na likvidaci ktereho jsem se uspesne podilel), tezko budu zastancem hlubsi integrace, a soucasne z tim nepodporim rozpad - na vlasni oci jsem videl totalni ekonomicky chaos, ktery ho nasleduje, a neverim ze v pripade unie to bude jinak (chaos spojeny z brexitem je tomu jasny dukaz). K otazce eura jsem spis neutralni. Ani trochu mi nechybi - moderni bankovnictvi mi umoznuje stejne komfortne platit v eurech jako v kourunech nebo yuanech.
Matej.Sandor píše:
5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.
V NATO jednoznacne zustat. A pracovat na transformaci NATO ve spolecnou evropskou armadu. A vyloucit z NATO staty-agresory - Turecko a USA, kteri zneuzivaji NATO a delaji z obranneho svazu nastroj sve pochybne vnejsi politiky, obetma ktere muzme byt i my. Vztahy USA s Ruskem, USA s Cinou a Ruska s Cinou bych nejradsi pozoroval ze strany nezavisleho pozorovatele, obzvlast vzhledem k tomu, ze minimalne dva z tech trech statu predstavuji pro nas bezprostredni bezpecnostni hrozbu. V pripade ruska nesmime spolehat ani na ekonomicke sankce, ani na vojenskou silu - Rusko neni na nas zavisle ekonomicky, a vojensky se Rusku nebo nevyrovname, nebo (ve spojeni s USA, samozrejme, prekrocime hranici konvencniho konfliktu, coz je likvidacni cesta pro vsechny). Rusko vede proti nam otevrenou valku v informacnim prostoru, a nezda se mi ze bychom byli na ne pripraveni.
Matej.Sandor píše:
6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?
Zelena tyranie zacina tam, kde se dotyka obycejnych obcanu. Nevadi mi kdyz emisni limity zasahuji stat nebo korporaci, ale kdyz je omezeny obycejny obcan ktery si na uver poridil ujety diesel z nemecka - tak to je pro mne jasne nad hranici. Nechme to dojezdit. Zakaz vjezdu aut do centra bych videl jako komunalni zalezitost, a je pro me celkem prijatelna. Jedna se o lokalni ekologicky problem, reseni ktereho je v nasich silach. Ale nemuzeme se snazit zachranit svet za cenu omezeni jednotlivcu (obzvlast vzhledem k jejch dost marginalnim vlivu na problem)
Matej.Sandor píše:
7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
obcas to delam... na vetsinu otazek mam jasnou odpoved, jen nekdy to menim mezi souhlasem a silnym souhlasem, nebo naopak. nevim co jsem to konkretne zmenil ted, ale trochu me odneslo vice doleva :)
Economic Left/Right: -2.0
Social Libertarian/Authoritarian: -5.85
chart.png
p.s. myslite si, ze ted vite o mne nebo o sobe vice nez facebook? omyl.
p.p.s. sorry - chyby, preklepy - na to jsem nejvetsi odbornik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hora, Matej.Sandor, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Pavel.Tauer, Vit.Jurasek

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 lis 2019, 17:52

Petr.Tkadlec píše:
09 lis 2019, 18:25
Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Nekolikrat denne. Bohuzel.
Petr.Tkadlec píše:
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
V prumeru puhlodiny - hodina denne na to padne. Obcas o hodne vice.
Petr.Tkadlec píše:
A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
To me tak zkousis? :)

Treba tady jsme schvalili ten posrany autobus. To je jedno z hlasovani za ktere se stydim.
viewtopic.php?f=578&t=47056&start=20
Petr.Tkadlec píše:
Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190
vzhledem k tomu, ze, jak nam vysvetloval ivan, nebudeme trvat na splneni vsech nalezitosti, tak velky problem s podporou navrhu nemam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Martin.Smida

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1551 poděkování
Dostal poděkování: 2030 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 20:52

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
.
kandidát do RVnominand do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 14 lis 2019, 21:50

Jan.Bednarik píše:
14 lis 2019, 20:52
V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Problem naseho dvoukolove prime volby me trapi dlouhodobe. A jednoduche reseni neznam. Clenum to budu vysvetlovat jako kazdy z nas - pozadam o podporu vsech, krome jednoznacne neprijatelnych kandidatu. Sam, nejspis dam plnych 40 nebo 50 hlasu (zatim jsem neobjevil mezi kandidaty zadneho nepratele lidstva ktereho bych povazoval za absolutne neprijatelneho (i kdyz, zrovna z naseho kraje slysel jsem nejake hlasy ohledne toho koho bych podporit rozhodne nemel :fet: ) otazka je zda nas podpori. Doufam, ze PO pozada koordinatory aby nas zpusob volby a jeho problemy donesli do clenske zakladny...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Jan.Bednarik

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1955 poděkování
Dostal poděkování: 2173 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 16 lis 2019, 08:42

Neodpustím si ještě jednu mysliveckou...
ČMMJ uspesne vymira sama.
Ano a může si za to sama. Je třeba podpořit jiné organizace i jiné formy vykonávání myslivosti, které budou občany bavit a budou dávat smysl z hlediska péče o krajinu. Žejo?
Jinak, zrovna tohle organizace ve ktere nejsem tak uplne dobrovolne. Jsem tam jen kvuli zvyhodnenemu kolektivnimu pojisteni psu nekolika clenu naseho myslivckeho spolku (mj, to je dalsi spolek ve kterem jsem). Jinak bych se pojistil levnej a jinde. Ale kamaradi placou, ze jinak by to meli strasne drahy. Jsem radovy clen, do fungovani porganizace nejsem nijak zapojen, a neni to, zrovna, moc demokraticka struktura, takze me moznosti v jeji likvidaci jsou zhruba stejne jako tve.
Nechci slevu zadarmo….nedobrovolné členství v nedemokratické struktuře. Správně říkáš, že pojištění je jinde levnější a členství v ČMMJ není povinné. Hlavní je, aby se nám myšlenková schémata ČMMJ nepřelévala do rozhodování RV (pozdrav pro Petr Smutný). Ty chyby totiž trvají už 50 let a některé chyby jsou, soudruzi, horší než zločiny. Žejo?
A s devastaci lesu bych neprehanel. Nebudu tvrdit ze myslivci dobre zvladaji regulaci zvere, ale v pripade ze misto ne prijdou komercni spolky profesionalnich lovcu, tak muze dojit uplne genocide veskere zvere. A vysledek odnesou i lesy, pro ktere ta zver, jako prirozena soucast ekosystemu, neni jenom devastator.

Komerční jsou mnohé současné myslivecké spolky (poplatkové lovy, prodej zvěřiny, nájmy honiteb zahrnuté do nákladů různých nastrčených firem). Profesionální lovci by pracovali na zakázku státu/majitele pozemků v případě, že existuje potřeba snížit stavy zvěře a jiným způsobem se to dlouhodobě nepodařilo, což už se někde děje. Když někdo umí lovit a baví ho to, proč by se tím nemohl živit?

Podle užití slova „genocida“ se obvykle pozná pravověrný myslivec. Snížení počtu spárkaté zvěře (srnci 300000, jeleni 100000, prasata 700000-1000000) o 50-65% je nutné k úspěšné regeneraci našich lesů, přeměnu na listnaté a smíšené lesy, k úspěšnému využití přirozené obnovy lesa ze semenáčků, snížení ohromných škod v zemědělství a ke snížení hrozivého počtu střetů se zvěří na našich silnicích. Genocidu vlků, rysů a medvědů v minulosti úspěšně zrealizovali sami myslivci. Žejo?
Člen MS Tachovsko

Nebeská luční Marijka

Zlodějský pramen a Matčina prohra

A small person born in a big state: Symphony No. 4 in C minor Op.43

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 16 lis 2019, 09:36

Ales.Jakl píše:
16 lis 2019, 08:42
Neodpustím si ještě jednu mysliveckou...
ČMMJ uspesne vymira sama.
Ano a může si za to sama. Je třeba podpořit jiné organizace i jiné formy vykonávání myslivosti, které budou občany bavit a budou dávat smysl z hlediska péče o krajinu. Žejo?
ČMMJ muze za demografickou situaci a devastaci drobne zvere intenzivnim zemedelstvim? Ty jine by mozna stali za podporu, kdyby existovali a obcany bavili. Ale to by potom zadnou popdporu nepotrebovali.
Ales.Jakl píše:
16 lis 2019, 08:42
Komerční jsou mnohé současné myslivecké spolky (poplatkové lovy, prodej zvěřiny, nájmy honiteb zahrnuté do nákladů různých nastrčených firem). Profesionální lovci by pracovali na zakázku státu/majitele pozemků v případě, že existuje potřeba snížit stavy zvěře a jiným způsobem se to dlouhodobě nepodařilo, což už se někde děje. Když někdo umí lovit a baví ho to, proč by se tím nemohl živit?
poplatkove lovy? prodej zveriny? nic takoveho nemame. na zakazku majitele pozemku? to mas jako vtip? kdyz na hektarovem poli mas 100 desetimetrovych prouzku ruznych majitelu. s kym by se jednalo? dnesni pravni uprava je spojuje do honebniho spolecenstvi, a s nim mame smlouvu a na jeho zakazku lovime.

a kdyz nelovime - tak v sousedni honitbe JZD vyuctovalo mistimu MS za tento rok naprosto likvidacni skody (na kukurici), takze sdruzeni, zrejme, skonci. vysledek ja naprosto jasny - od pristiho roku strilet nebudou, takze skody budou desetinasobni, a zadny profesionalni spolek za ty penize do takove prdele samozrejme nepoleze. a to chces prosadit v cele republice? a zlikvidovat jedinou dobrovolnickou nekomercni organizaci v odboru? no, dekuji. lesu zdar.

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1955 poděkování
Dostal poděkování: 2173 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 16 lis 2019, 10:19

Očekávám i v oblasti myslivosti (v případě RV stanoviska a programové texty) od Pirátů politiku, založenou na faktech. Zatím jsme ve Sněmovně některé racionální návrhy podpořili.

Argumentace a fakta ke změnám v myslivosti:

https://prosilvabohemica.cz/wp-content/ ... ZoM-19.pdf

Totalitní ČMMJ se pravděpodobně rozpadne sama, transformuje se nebo vzniknou a zesílí jiné existující organizace. Když někdo působí dlouhodobě svou činností jinému likvidační škody, neměl by se divit, že bude sám likvidován.....
Člen MS Tachovsko

Nebeská luční Marijka

Zlodějský pramen a Matčina prohra

A small person born in a big state: Symphony No. 4 in C minor Op.43

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“