Nominace Iva Vlasatého do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Nominovat Iva Vlasatého do Republikového výboru?

ano
81
74%
ne
15
14%
zdržuji se
13
12%

Celkem hlasujících: 109 - Celkem hlasů: 109

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Nominace Iva Vlasatého do RV

Příspěvek od Daniela.Weissova » 05 lis 2019, 16:17

Podporuji
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 688 poděkování
Dostal poděkování: 943 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 05 lis 2019, 18:56

To je skvělé, že se chceš vrátit, Ivo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2766 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 lis 2019, 09:59

Jenom jsem vám chtěl říct, že děkuji za nominaci, ale v téhle volbě kandidovat nebudu. Třeba zvážím nějakou dovolbu. Teď se na to fakt necítím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lipavsky, Michal.Lupecka
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1896 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 08 lis 2019, 10:24

Robert.Magni píše:
04 lis 2019, 11:42
Já bych ho měl raději v RP,ale když chce do RV,můj hlas má
:lol: :mrgreen:

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24422 poděkování
Dostal poděkování: 11629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 08 lis 2019, 10:25

Necítíš z jakého důvodu? Pokud to tedy není něco osobního...
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 7033 poděkování
Dostal poděkování: 2766 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 08 lis 2019, 21:09

Zcela upřímně, jsem teď v období, kdy tomu nechci věnovat čas, ani by mi to neprospělo na duševním zdraví. Přemýšlel jsem o tom několik dní, měl jsem okamžiky, kdy mi bylo jasné, že tu nominaci přijmout nechci, opačný pocit nepřevládl ani jednou.

A musím říct, že mě znechucují i různé dětinské spory, na jedné straně třeba odvolání Jardy Němce z komisí/výborů zastupitelským klubem v Praze, z druhé strany třeba snaha vnucovat ostatním svojí představu, jak mají vypadat členské podněty pro sběr nominací nebo snaha vykazovat některé příspěvky z FB skupin, kam přitom tematicky patří. V tuhle chvíli jsem svobodný, jestli se do takového sporu zapojím. A zjistil jsem, že chci, aby to tak prozatím zůstalo, nechci mít žádnou odpovědnost vyplývající z funkce. Vždycky jsem se, i přes svoje někdy dost vyhraněné názory snažil stranu tmelit, ať už snahou o mediaci nebo naopak tím, že jsem se obul do obou stran sporu. Vždycky jsem byl ochotný v případě přesvědčení, že je to potřeba, použít nástroje, které má každý řadový člen, abych ve straně něco prosadil. Oboje můžu dělat i bez funkce, a zároveň tak můžu bez výčitek svědomí čtvrt roku nedělat nic, když mám potřebu se stáhnout. U toho teď zůstanu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Dominika.Michailidu, Ondrej.Kalis
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 669 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 08 lis 2019, 21:14

Ivo.Vlasaty píše:
08 lis 2019, 21:09
... z druhé strany třeba snaha vnucovat ostatním svojí představu, jak mají vypadat členské podněty pro sběr nominací ...
Omlouvám se, jestli jsem tě tím znechutil. To nebyl cíl, jen jsem chtěl dosáhnout efektivnějšího způsobu informování voličů ... :-/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Petr.Vileta
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Oldrich.Maca
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Daňový poradce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldrich.Maca » 08 lis 2019, 21:46

Prosim aby ivo zveřejnil svoje příspěvky za posledních 12 měsíců na fcb piráti jihočeský kraj pokud se nebojí sám sebe. Dík ivo

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 692 poděkování
Dostal poděkování: 935 poděkování

Příspěvek od Antonino » 08 lis 2019, 22:01

Ivo.Vlasaty píše:
08 lis 2019, 21:09
Zcela upřímně, jsem teď v období, kdy tomu nechci věnovat čas, ani by mi to neprospělo na duševním zdraví. Přemýšlel jsem o tom několik dní, měl jsem okamžiky, kdy mi bylo jasné, že tu nominaci přijmout nechci, opačný pocit nepřevládl ani jednou.

A musím říct, že mě znechucují i různé dětinské spory, na jedné straně třeba odvolání Jardy Němce z komisí/výborů zastupitelským klubem v Praze, z druhé strany třeba snaha vnucovat ostatním svojí představu, jak mají vypadat členské podněty pro sběr nominací nebo snaha vykazovat některé příspěvky z FB skupin, kam přitom tematicky patří. V tuhle chvíli jsem svobodný, jestli se do takového sporu zapojím. A zjistil jsem, že chci, aby to tak prozatím zůstalo, nechci mít žádnou odpovědnost vyplývající z funkce. Vždycky jsem se, i přes svoje někdy dost vyhraněné názory snažil stranu tmelit, ať už snahou o mediaci nebo naopak tím, že jsem se obul do obou stran sporu. Vždycky jsem byl ochotný v případě přesvědčení, že je to potřeba, použít nástroje, které má každý řadový člen, abych ve straně něco prosadil. Oboje můžu dělat i bez funkce, a zároveň tak můžu bez výčitek svědomí čtvrt roku nedělat nic, když mám potřebu se stáhnout. U toho teď zůstanu.
Pro opravdového politika je převzetí moci a odpovědnosti oběť, kterou přijímá, aby moc nepřevzal ten, kdo ji mít nemá.
Jestli máš takovou důvěru od dobrých lidí, kteří tě znají, tak je to velká výzva.
„Přístup k moci by měl být zakázán těm, kteří jí milují.“ (Platón)
Antonino Milicia (šel jsem si dát detox)

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 730 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:35

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“