Nominace Václava Židka do Republikového výboru

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete nominaci Václava Židka do RV?

PRO
87
74%
PROTI
19
16%
ZDRŽUJI SE
12
10%

Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 608 poděkování
Dostal poděkování: 1038 poděkování

Nominace Václava Židka do Republikového výboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 03 lis 2019, 22:08

Milé celostátní fórum, tímto žádám o podporu v nominaci do volby Republikového výboru.

Proč bych ji měl od Vás získat? Nejdříve se trochu představím / připomenu.

V profesním životě mám za sebou poměrně různorodou škálu oborů, vždy jsem říkal a stále to platí, že se rád učím nové věci. Co všechny obory spojovalo, bylo mé pracovní zařazení, které bylo naplněno komunikací dovnitř i ven (support a zákazník), precizní zjišťování potřeb firem či jednotlivců (spolupracovníci, zákazníci), také příprava projektů, dokumentace, kalkulace a v neposlední řadě vedení lidí k realizaci takových úkolů. Později jsem z důvodů časového nasazení a odstěhování na venkov přešel do sféry OSVČ - kde jsem od roku 2012 dodnes. Tedy mám i široké osobní zkušenosti se státní byrokracií :-).

Pirátem jsem se stal v dubnu 2018, o členství jsem se ucházel od říjnových voleb 2017 (požádal jsem před vyhlášením výsledků) - kdy po vhození lístku jsem došel k přesvědčení, že důvody volby jsou tak silné, že nemůžu být už jen voličem a příznivcem Pirátů, ale musím se zapojit více do práce strany. Nerad bych jednou litoval, že jsem jen stál opodál a čekal, jak to dopadne. Chci vědět, že jsem se o změnu k lepšímu alespoň pokusil. Ideálně ji pomohl realizovat.

Za hlavní nosnou myšlenku Pirátského snažení považuji svobodnou informovanou společnost, která se řídí deminimem. Vím, trochu utopie, ale jako cíl to vidím, na kolik se povede splnit je druhá otázka. Ačkoliv se to nezdá tato téze pro mne v sobě nese několik věcí najednou - opravdu svobodnou volbu, transparenci, aktivismus a to vše podpořeno zdravou základnou v podobě funkční a jasné legislativy. Velmi jsem vděčný za postoje, které vedou k řešení bez nutnosti sbírání bodů. Myslím ochota pracovat i s opozicí na věcném řešení, to je podle mne stěžejní věc pirátství - neválčit v zákopech, ale pracovat na řešení. Pak se na to logicky váže to, co má smysl pro společnost jako celek. A věřím, že tento rozvoj přinesou Piráti a už od svého prvního zapojení, mně zajímá především růst strany jako celku - ve všech koutech této země, ačkoliv je malá, je někdy neskutečně "pestrobarevná".

Jsem týmový hráč a práce pro Piráty mne natolik pohltila, že se stala i koníčkem. Poslední dobou se snažím upnout síly k sebevzdělávání a rozvoji Pirátů i mimo mé povinnosti. Pravidelně sleduji jednání RV od ledna 2019, kdy jsem byl prvně fyzicky přítomen a od té doby mne se snažím sledovat minimálně na online přenosu. A sleduji všechny jednání RV na fóru (která nejsou uzavřená).

A proč tedy zrovna RV?
Myslím, že je to velmi potřebný orgán strany, který mne i jen z pohledu člena velmi zaujal svou smysluplnou prací a velmi nestrannými postoji, kde se hledá shoda věcná víc než tendenční. Velmi rád bych byl součástí a svou prací přispěl k rozvoji strany touto cestou. Například již déle neodkládat nevyjasněnou roli koordinátorů a jasně vymezit jejich práci a tím omezit třecí plochy uvnitř strany.

Doufám, že mne podpoříte a na druhý pokus se stanu zástupcem CF v RV (posledně uniklo o 16 hlasů ve volbě ;-)) V minulé volbě jsem musel obhajovat svou aktuální placenou pozici ve straně s možnou kolizí při práci v RV. A tedy jen zopakuji, pokud by došlo ke střetu zájmů, tak jej řádně nahlásím a hlasování se v takovém případě zdržím.

Záměrně jsem nezabíhal do detailů, ať se každý doptá na to, co chce vědět a není nucen to hledat v několika stránkách textu :-)

EDIT: Po dotazu Vojty Pikala doplňuji přímo do uvodní řeči.

V případě zvolení jsem připravený se jedné své role vzdát. Osobně si vybírám roli Koordinátora, chápu obavy o střet zájmů v takovém případě, na druhou stranu díky zkušenosti koordinátora znám zase jiný než běžný pohled na chod strany. V případě zvolení bych pak zahájil kroky k ukončení spolupráce jako koordinátor. Obdobně jako Zdeněk Hřib v roli primátora, stejně jako on bych to však nemohl udělat ze dne na den a musel bych si hledat jinou obživu, což předpokládám by trvalo přibližně 2- 3 měsíce. A zároveň bych nechtěl nechat kraj bez koordinátora a tedy bych se snažil ukončit spolupráci až po výběrku na nového. Ano, až tak moc pro mne znamená účast v RV.
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27442 poděkování
Dostal poděkování: 20646 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Václava Židka do Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 03 lis 2019, 22:48

Když už píšu u ostatních, tak i tady.

Václava mám rád a často s ním souhlasím. Ale kombinace šéfa 1. Pirátské a kokse(nebo jak se to teď jmenuje) s funkcí RV se mi jeví jako za hranou permanentního střetu zájmů, který mě nutí se v podpoře zdržet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Zidek, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik, Jan.Novak, Frantisek.Kopriva, Lenka.Kozlova
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 03 lis 2019, 22:50

Vojtech.Pikal píše:
03 lis 2019, 22:48
Když už píšu u ostatních, tak i tady.

Václava mám rád a často s ním souhlasím. Ale kombinace šéfa 1. Pirátské a kokse(nebo jak se to teď jmenuje) s funkcí RV se mi jeví jako za hranou permanentního střetu zájmů, který mě nutí se v podpoře zdržet.
Popravdě, jsem ochotný připravený se jednoho z toho vzdát. Jen bych potřeboval nějaký reakční čas po případném zvolení (obdobně jako třeba měl čas Zdeněk Hřib po zvolení na primátora).

EDIT: změna slova
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Jan.Novak, Karel.Karika
Václav Židek

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27442 poděkování
Dostal poděkování: 20646 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 03 lis 2019, 22:52

Tak to nanes jak by sis to představoval v kandidátské řeči a třeba to některé přesvědčí se překulit na druhou stranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Roman.Pasek
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 03 lis 2019, 22:53

Vojtech.Pikal píše:
03 lis 2019, 22:52
Tak to nanes jak by sis to představoval v kandidátské řeči a třeba to některé přesvědčí se překulit na druhou stranu.
OK udělám EDIT ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Václav Židek

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 243 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 05 lis 2019, 16:51

Myslím, že Václav je vhodný kandidát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 728 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 09 lis 2019, 10:44

Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 09 lis 2019, 13:17

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:44
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
Zde odpovědi, ale na většinu otázek je odpověď velmi v kostře, protože to jsou témata na rozsáhlou diskuzi.

1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

Přínos vidím v tom, že jsem poznal stranu trochu z jiného konce. Fungování několika MS najednou, našel jsem několik slabých míst a jedno z nich je vymezení placených funkcí ve straně a způsob jejich placení. Ale krátce - v RV bych chtěl iniciovat přesné vymezení práv a povinností placených funkcí a vývoji volebního systému.

Profesní věci naleznete v kandidátské řeči.

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

Pokud další předpisy mají smysl - například upřesnění přijímání členů, které si lidé vykládali různě (a vznikali tak spory), pak ano, podporuji. https://wiki.pirati.cz/rules/krajske/ul ... mani-clenu

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

Měli by zůstat voleni skrze CF, aby nebyli plně pod tlakem RP. Viz má odpověď v tom vláknu viewtopic.php?f=637&t=49318&start=30#p648517

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

Integrace, větší aktivní zapojení - unie nám přináší nejednu výhodu z pohledu ekonomiky a svobod (asi není nutné podrobně rozepisovat, na tomto místě). EURO přijmout - kdy přesně nevím, nejsem makroekonom. Od toho máme na danou problematiku odborníky, aby předložili analýzu, která bude zíkladem pro rozhodnutí.

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

NATO - zůstat nejméně do doby, než bude společná evropská armáda. Potřebujeme spojenecký pakt, který bude v souladu s evropskou zahraniční politikou, což NATO aktuálně není a pravděpodobně nikdy nebude.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

Aktuálně mé názory k této tématice v rozsahu elektromobility najdete zde a následně dál: viewtopic.php?f=1169&t=48917&hilit=elek ... 40#p642768
Životní prostředí je v podstatě "národní bohatství" - jeho stav ovlivuje státní rozpočet. Tedy musí se myslet na regulace (bohužel), na druhou stranu nesmí přímo zasahovat do osobních svobod. Je to opravdu složitá otázka na pát vět.

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
preference.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Matej.Sandor, B_Pat, Petr.Vileta
Václav Židek

Vaclav.Zidek

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 11 lis 2019, 10:09

Petr.Tkadlec píše:
09 lis 2019, 18:25
POZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Ráno, když vstanu, ještě než dám kafe ... někdy mne tak probere, že kafe není pak potřeba :-)
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
Myslím, že kolik je potřeba. :-) Mám už asi rok zaškrtnuté fórum RV - takže sleduji, pročítám. Jen neodpovídám. Tedy bude to jen o něco víc času než doposud. A k tomu výjezdní jednání, kterých bych se chtěl účastnit ve 100 % případů, pokud to okolnosti dovolí (nemoc, rodinná situace apod.)
A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
viewtopic.php?f=578&t=44286#p587113
A dopadlo z mého pohledu dobře, vznikl full time vedoucí kanceláře strany, který přinesl z mého pohledu hodně efektivní práce.
Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190
V podstatě to vidím stejně jako zde - viewtopic.php?f=75&t=47392&p=622698&hil ... ry#p622698
A jelikož je ještě dost času, dal bych návrh na další projednání a úpravy, protože teď dokument jednoznačně nahrává profesionálním politikům (mají čas na politiku resortu, mají asistenty na vypracování analýz a mají požadovaný mediální obraz).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 4):
Andrej.Ramaseuski, Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta
Václav Židek

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1522 poděkování
Dostal poděkování: 2005 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 20:50

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
.
kandidát do RVnominand do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“