Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 970 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 970 členů je to 63 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete tento členský podnět

Ano
35
73%
Ne
12
25%
Zdržuji se
1
2%

Celkem hlasujících: 48 - Celkem hlasů: 48

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Příspěvek od Martin.Rejman » 11 zář 2019, 07:41

Já se teď opravdu bavím tím, jak všichni vědí, jak se to má dělat :-D A to v situaci, kdy samotné RP musí vypsat tým a dát si 14 dní na to aby se zjistilo, co má vedoucí vlastně dělat.

V tom případě by mě pak zajímalo, proč tuto informaci doposud nepotřebovali znát.
Vaclav.Zidek píše:
11 zář 2019, 06:28
Je to videt i tady ve vlakne, kdy se Martine @Martin.Rejman nesnazis pochopit, proc je lepsi se pokusit nejdrive domluvit, nez tasit zbrane (ackoliv na to mas pravo).

Fakt mne mrzi, ze se misto priblizeni reseni, zaciname fragmentovat na TO a nepratele TO :-/ jen doufam, ze je to jen kratke zaplanuti a brzy s chladnou hlavou budeme pracovat na spolecne veci dal.
Čas na domluvu byl na schůzkách exekutivy, na setkání s RP, byl by např. při měsíčním hodnocení (kdyby nějaké u vedoucího TO probíhalo jinak než objevením se odměny v Piroplácení).

Doufej, že vzplanutí těch, kteří jsou nyní aktivní, nevychladne. Já osobně již mám jasno :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18373 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 zář 2019, 07:57

Olga.Richterova píše:
10 zář 2019, 23:14
1) Martin Rejman avizoval, že zvažuje opět kandidaturu-
Něco mi uniklo? Já si na toto téma vybavuji jen "Nevím, jelikož nezmění-li se okolní prostředí, byl by to pouze návrat zpět do stavu, ze kterého jsem odešel. Upgrade strany znamená především upgrade samotných členů - ke spolupráci a vzdělanosti (co jak ve straně dělat) tak, aby jednodušší úkoly mohl dělat skoro každý, a vznikla tak zástupnost. Vznikne tím i radost ze společné práce namísto debat "proč to není jinak"." což mi jako zvažování kandidatury příliš nepřijde, protože změna okolního prostředí není něco, co se odehraje v řádu týdnů (tj. ještě během doby pro navrhování kandidátů).
6) nenapadlo vás, že cílem není centralizace ani kontrola, ale dodání servisu (podkladu) ostatním členům k doladění?
Ve chvíli, kdy ty primární podklady vypracovává poněkud jednostranně sestavená skupina, a s ohledem na krátké lhůty (i kdyby se doba pro navrhování prodloužila z dvou týdnů na 4, tak z ní dle vašeho návrhu dva týdny sežere příprava podkladů, týden členské připomínkování, ergo na zapracování připomínek, poté samotné "prověrky" a zpracování výstupu z nich zbude jen týden, což věru není moc) to vážně působí kapánek účelově.

Mimochodem, co když nějaký uchazeč získá nominaci (a rozhodne se ji přijmout) den před skončením doby pro navrhování? To pak může v klidu poctivě zodpovědět všechny členské dotazy nahromaděné v jednání, ale tu "prověrku" nejspíš absolvovat nestihne, že?

Edit:
Martin.Rejman píše:
11 zář 2019, 07:41
Čas na domluvu byl na schůzkách exekutivy
Přesněji řečeno čas by byl. Jenže hle, počty členů RP přítomných na schůzkách exekutivy od ledna do června (zdroj): 2, 2, 1, 0, 0, 1, 0, 0. Ano, Olga byla několikrát omluvena pro nemoc či z pracovních důvodů. Ale RP má přece pět členů. Takže jak se mají vedoucí odborů domlouvat naživo s RP, když na setkání exekutivy (plánované několik týdnů až měsíců dopředu a s ohledem na časové možnosti účastníků) nikdo z RP nepřijde?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Janka.Michailidu, Martin.Rejman, Josef.Spak, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1617 poděkování
Dostal poděkování: 1870 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 11 zář 2019, 08:39

Ad člen RV - tak nějak jsem předpokládal že si ho nominuje samo RV a vybere někoho kdo není součástí sporu. Zachytil jsem že to je Lukáš Blažej a v toho rozhodně mám důvěru že bude nestranný.

Martin K: Nezapomeň že tam byl pokaždé Aleš. Martin Rejman se potkává s RP pravidelně na jednání RP: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=100 Nemám informace co všechno probírali, ale rozhodně se vídali až až ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Ondrej.Profant
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 11 zář 2019, 08:54

Kontrolni komise je kontrolni organ, takze dosazovat ji do exekutivni pozice, jejiz rozhodnuti muze teoreticky prezkoumavat, je v rozporu s principem delby moci. Mimochodem povazuji za nevhodne, aby si uchazec o nejakou funkci urcoval, jake ma mit slozeni doporucujici komise.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Antonino
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 zář 2019, 09:06

Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 08:39
Nezapomeň že tam byl pokaždé Aleš.
Tak to bychom si asi tedy měli ujasnit, jestli mají vedoucí odborů komunikovat s RP přímo, anebo přes Aleše, či dokonce výhradně přes Aleše.
Jan.Hora píše:
Martin Rejman se potkává s RP pravidelně na jednání RP: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=100 Nemám informace co všechno probírali, ale rozhodně se vídali až až ;)
Já psal i o ostatních vedoucích odborů, zdaleka ne všichni mohou být každý týden přítomni v pondělí dopoledne v Praze (a doufám že tento aspekt nehodláme zahrnovat do předpokladů pro výkon funkce).
Jakub.Michalek píše:
11 zář 2019, 08:54
Mimochodem povazuji za nevhodne, aby si uchazec o nejakou funkci urcoval, jake ma mit slozeni doporucujici komise.
Můžeš prosím doložit, který uchazeč o funkci vedoucího TO se snaží určovat složení doporučující komise? Martin Rejman to zajisté není (dosud zde nebyl předložen důkaz, že by byl uchazečem, zaznělo to jen od Olgy, ale bez ozdrojování, čili JPP).
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 11 zář 2019, 09:14

Jakub.Michalek píše:
11 zář 2019, 08:54
Kontrolni komise je kontrolni organ, takze dosazovat ji do exekutivni pozice, jejiz rozhodnuti muze teoreticky prezkoumavat, je v rozporu s principem delby moci. Mimochodem povazuji za nevhodne, aby si uchazec o nejakou funkci urcoval, jake ma mit slozeni doporucujici komise.
Jakube, jestli myslíš mě, já rozhodně nejsem uchazeč o pozici vedoucího TO. Kdo si to kde dovodil, nevím.

Rovněž jsem si nevšiml, že by si kdokoliv žádal konkrétní obsazení. Pouze poukazuji na souvislosti a funkce lidí, které jste určili. To, že je to výběr nevhodný, za tím si stojím.

Děkuji, že jsi potvrdil moji tezi, že cílem je vybrat a doporučit uchazeče, kteří budou vyhovovat RP. Já zjevně nevyhovuji, ale chápu proč, a vlastně jsem tomu rád :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 11 zář 2019, 09:19

Martin.Kucera píše:
11 zář 2019, 09:06
Jan.Hora píše:
Nezapomeň že tam byl pokaždé Aleš.
Tak to bychom si asi tedy měli ujasnit, jestli mají vedoucí odborů komunikovat s RP přímo, anebo přes Aleše, či dokonce výhradně přes Aleše.
Jan.Hora píše:
Martin Rejman se potkává s RP pravidelně na jednání RP: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=100 Nemám informace co všechno probírali, ale rozhodně se vídali až až ;)
Já psal i o ostatních vedoucích odborů, zdaleka ne všichni mohou být každý týden přítomni v pondělí dopoledne v Praze (a doufám že tento aspekt nehodláme zahrnovat do předpokladů pro výkon funkce).
Kdyžtak mě oprav, ale já ty schůzky chápu tak, že setkání exekutivy je hlavně operativa a provoz (tj. tam dává smysl především Aleš) a schůzky s RP jsou strategické tj. mi dává smysl že tam málokdy bude víc vedoucích odborů najednou, protože se bude řešit jedno, max dvě různá témata do detailu. Na rovinu přiznávám že zápisy z jednání exekutivy moc nesleduju, koukám hlavně na zápisy z RP, RV a poslaneckého klubu.
Antonino
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 zář 2019, 09:32

Já se ještě vrátím k:
Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 22:17
Mě dává smysl člen RP i vedoucí kanceláře, protože členové RP do velké míry stanovují TO priority a vedoucí kanceláře pak musí být z povahy svých povinností účasten jejich plnění (a velmi intenzivně komunikovat s vedoucím TO).
Takže jaké kompetence bude posuzovat člen RP?
A jaké kompetence bude posuzovat vedoucí kanceláře?
(U zbylých dvou je to zjevné, vedoucí TO ty odborné a vedoucí PO připraví tu "prověrku", v níž uchazeč své kompetence prokáže.)
Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 09:19
Kdyžtak mě oprav, ale já ty schůzky chápu tak, že setkání exekutivy je hlavně operativa a provoz (tj. tam dává smysl především Aleš)
IMHO to byl mix operativy a strategie. Koneckonců čistě kvůli operativě a provozu přece není nutné sjíždět se fyzicky z celé republiky, to se dá řešit i na dálku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Martin.Rejman

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 1001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova » 11 zář 2019, 10:51

Jen pro informaci: napsala jsem po získání informace o rezignaci hned sms: "Martine, díky za tvou práci, já si myslím, že jsi skvělý vývojář, ale že ses trápil jako vedoucí. Byla bych ráda, kdybychom mohli probrat, jak vidíš dobré fungování TO do budoucna. Díky. Olga" - "Ahoj Olgo, to jiste proberat muzeme, pokud bude odboustranny zajem. M" "Budu ráda, samozřejmě je důležité domluvit i to, jak budeš fungovat v přechodném období do nové volby. Kdy se o tom chceš pobavit? Přijdeš v pondělí na RP? Znova opakuju: vážím si tvé práce a vím, že vedení TO je jedno z nejtěžších." - "No, na toto uz je trochu pozde. TO ma sve jmenovane zastupce vedouciho, kteri maji nyni vsechny kompetence a jsou s tim seznameni. Ne, na pondelni RP opravdu neprijdu, pozvete si treba Zdenka Kubalu jakozto jednoho ze zastupcu."

Můj pocit z toho, jak mě Martin osočuje z "problému s významem slov", je velký smutek. Viz níže citace, která jen přilévá olej do ohně, podle mého.
Martin.Rejman píše:
11 zář 2019, 07:34
Olga.Richterova píše:
10 zář 2019, 23:14
1) Martin Rejman avizoval, že zvažuje opět kandidaturu- všichni takoví byli vyřazeni z prvního oslovování. To je přece důležitý princip, nepřipravovat podmínky sám sobě, ne? Zároveň jsem hned po oznámení rezignace Martinovi psala poděkování a dotaz, co by nám doporučil dělat jinak/ líp.
@Olga.Richterova, asi máte jako politici celkem problém s významem slov. Dotaz, co bych vám doporučil dělat jinak, od tebe nikdy nepadl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Hora, Vaclav.Zidek, Jiri.Hoskovec, Ondrej.Profant, Antonino

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 11 zář 2019, 11:09

Martin.Kucera píše:
11 zář 2019, 09:32
Takže jaké kompetence bude posuzovat člen RP?
A jaké kompetence bude posuzovat vedoucí kanceláře?
(U zbylých dvou je to zjevné, vedoucí TO ty odborné a vedoucí PO připraví tu "prověrku", v níž uchazeč své kompetence prokáže.)
Tady bych očekával, že nebudou ani tak posuzovat kompetence jednotlivců, ale stanovovat které kompetence jsou podle nich nezbytné nebo zásadní. Z pohledu RP to bude trochu jiné než z pohledu RV, stejně tak jiný pohled má vedoucí kanceláře a to bude zase jiné než z pohledu vedoucího odboru (a troufám si tvrdit že se to bude mírně lišit i napříč odbory).

A medailonky kandidátů by pak měly umožnit CF porovnat si, jak moc dotyčný sedí na ty předpoklady. Protože se dá čekat, že se neobjeví zázračný jednorožec který splňuje vše, tak CF pak bude mít podklady pro to, aby vybralo člověka, který představuje nejlepší dostupnou volbu. Takhle bych si představoval ideální postup toho týmu.
Martin.Kucera píše:
11 zář 2019, 09:32
Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 09:19
Kdyžtak mě oprav, ale já ty schůzky chápu tak, že setkání exekutivy je hlavně operativa a provoz (tj. tam dává smysl především Aleš)
IMHO to byl mix operativy a strategie. Koneckonců čistě kvůli operativě a provozu přece není nutné sjíždět se fyzicky z celé republiky, to se dá řešit i na dálku.
V tom případě mi nezbývá než uznat, že aspoň jeden člen RP by se tam vyskytovat měl (IMHO by většinou stačilo vzdáleně a pasivně), i kdyby jen aby si RP udrželo přehled, jestli se neobjeví téma vyžadující jejich aktivní zapojení.
Antonino
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“