Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 970 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 970 členů je to 63 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete tento členský podnět

Ano
38
72%
Ne
12
23%
Zdržuji se
3
6%

Celkem hlasujících: 53 - Celkem hlasů: 53

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 1001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Příspěvek od Olga.Richterova » 10 zář 2019, 23:14

1) Martin Rejman avizoval, že zvažuje opět kandidaturu- všichni takoví byli vyřazeni z prvního oslovování. To je přece důležitý princip, nepřipravovat podmínky sám sobě, ne? Zároveň jsem hned po oznámení rezignace Martinovi psala poděkování a dotaz, co by nám doporučil dělat jinak/ líp.

2) Ano, Petře, jde o to vytvoření medailonků od PO, které se přilepí ke kandidátským řečem .

3) Není tak zjevné, co a jak má PO zjišťovat, proto potřebuje ty podklady.

4) paralelně jsme řešili, kdo toto bude dělat pro vedoucí PO.

5) byl celou dobu za RV přítomen Lukáš Blažej a na náš dotaz, zda je ok navržený postup s týdnem na připomínkování, nic nenamítal.

6) nenapadlo vás, že cílem není centralizace ani kontrola, ale dodání servisu (podkladu) ostatním členům k doladění? Tak totiž navržený postup vnímám já. Ono totiž je naším společným zájmem vybrat co nejlepšího člověka, ne "si něco upéct v kuchyňce" jako se to někdy dělá jinde.

7) navrhněte jména, kdo chce konzultovat do detailu, mimo případné kandidáty, prosím
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 10 zář 2019, 23:18

Petr.Tkadlec píše:
10 zář 2019, 23:09
Ah... @Martin.Rejman tobě vadí i to prodloužení rozpravy?
Je to prodloužení doby pro navrhování kandidátů, nikoliv rozpravy. Pokud nějací kandidáti jsou, ať se přihlásí. Pokud nejsou, bude se jednání prodlužovat automaticky a opakovaně.

Proč opět obcházet nastavená pravidla, když fungují.

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1639 poděkování
Dostal poděkování: 1879 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 10 zář 2019, 23:28

Jestli je (a bude) součástí té přípravy materiálů pro CF člen RV, tak já jsem spokojenej ;)

OFFTOPICA když se někdo přihlásí a tu podporu získá, tak budeme dělat co přesně? Mám takovej dojem, že ho může nominovat i kraj a získat podporu kraje není zase tak těžký. A i kdybych se v tomhle pletl, tak je tu dost lidí, kteří těch 30 hlasů posbírají úplně v klidu a s tvým postupem nemusí jednomyslně souhlasit.

V těch pravidlech je právě z tohoto důvodu prodloužení doby navrhování případně prodloužení rozpravy která bude potom, abychom nemuseli dělat workaroundy v podobě "tak se domluvíme že se nikdo nepřihlásí a bude vyřešeno".
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2659 poděkování
Dostal poděkování: 2297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 zář 2019, 23:38

Olga.Richterova píše:
10 zář 2019, 23:14
1) Martin Rejman avizoval, že zvažuje opět kandidaturu- všichni takoví byli vyřazeni z prvního oslovování. To je přece důležitý princip, nepřipravovat podmínky sám sobě, ne? Zároveň jsem hned po oznámení rezignace Martinovi psala poděkování a dotaz, co by nám doporučil dělat jinak/ líp.

2) Ano, Petře, jde o to vytvoření medailonků od PO, které se přilepí ke kandidátským řečem .

3) Není tak zjevné, co a jak má PO zjišťovat, proto potřebuje ty podklady.

4) paralelně jsme řešili, kdo toto bude dělat pro vedoucí PO.

5) byl celou dobu za RV přítomen Lukáš Blažej a na náš dotaz, zda je ok navržený postup s týdnem na připomínkování, nic nenamítal.

6) nenapadlo vás, že cílem není centralizace ani kontrola, ale dodání servisu (podkladu) ostatním členům k doladění? Tak totiž navržený postup vnímám já. Ono totiž je naším společným zájmem vybrat co nejlepšího člověka, ne "si něco upéct v kuchyňce" jako se to někdy dělá jinde.

7) navrhněte jména, kdo chce konzultovat do detailu, mimo případné kandidáty, prosím
Díky za informace. Jsem rád, že jde zejména o ty medailónky, ale Ivan tam pak píše o:
Tým cca za 14 dnů předloží dokument s vymezením kompetencí a poté bude následovat týdenní veřejné připomínkování těchto kompetencí.
Což už podle mě je trošku problém, když ten team je takto sestaven. Za mě by bylo ideální, kdyby se tyto věci děly už nyní veřejně s možností zapojení všech. Ale možná jde o nějakou mou zbytečnou paranoiu. Jestli se jedná opravdu pouze o ty medailonky, tak s tím takový problém nemám.
Ze sebe jinak taky podporuji prodloužení termínu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 zář 2019, 23:41

Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 23:28
Jestli je (a bude) součástí té přípravy materiálů pro CF člen RV, tak já jsem spokojenej ;)

OFFTOPICA když se někdo přihlásí a tu podporu získá, tak budeme dělat co přesně? Mám takovej dojem, že ho může nominovat i kraj a získat podporu kraje není zase tak těžký. A i kdybych se v tomhle pletl, tak je tu dost lidí, kteří těch 30 hlasů posbírají úplně v klidu a s tvým postupem nemusí jednomyslně souhlasit.

V těch pravidlech je právě z tohoto důvodu prodloužení doby navrhování případně prodloužení rozpravy která bude potom, abychom nemuseli dělat workaroundy v podobě "tak se domluvíme že se nikdo nepřihlásí a bude vyřešeno".
No já rozhodně spokojený nejsem, když je to za RV Jitka, protože ta otevřeně proti Martinovi vystupovala. Osobně bych byl nejspokojenější, kdyby všichni členové RV mohli být přítomni u celkového vznikání takového dokumentu (alespoň jako pozorovatelé). Samozřejmě bych byl nejspokojenější, kdyby do toho mohli vidět všichni členové strany...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Janka.Michailidu, Andrej.Ramaseuski

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 1001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova » 11 zář 2019, 00:05

Medailonky mají popisovat, k čemu má kandidát jaké kompetence. Pak rozhodně CF informovanou volbou. Toť celé.

Dokument zatím žádný není, domluvili jsme se zatím každý na svém sběru vstupů a něco dohromady dáme začátkem příštího týdne. Do konce týdne pak klidně může být k dispozici šířeji, ale furt jako nehotový draft. No a to už uplyne 14 dní a nastane předpokládám v newsletteru široké avízo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2019, 00:14

@Olga.Richterova jeden podnět jsem napsal do vlákna A co dál.
Dávám teda pro jistotu i zde, když se to tady otevřelo a není zatím kde ty podněty dávat.
Podle mě by TO mělo mít taky svého půlúvazkového asistenta/asistentku, který by dělal takovou tu práci s méně přidanou hodnotou (aktuálně by to byla asi vysoce přidaná hodnota). Pod touto prací si představuji zajišťování různé administrativy, když někdo nedodává podklady, tak je urguje. Dělá pak nějaké zápis z porad TO, zveřejňuje je a další práce co dělají tito asistenti jinde. Možná by to značně vyřešilo tuto "krizi".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Antonino, Ladislav.Dvorak

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 409 poděkování
Dostal poděkování: 524 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 11 zář 2019, 06:28

Petr.Tkadlec píše:
11 zář 2019, 00:14
@Olga.Richterova jeden podnět jsem napsal do vlákna A co dál.
Dávám teda pro jistotu i zde, když se to tady otevřelo a není zatím kde ty podněty dávat.
Podle mě by TO mělo mít taky svého půlúvazkového asistenta/asistentku, který by dělal takovou tu práci s méně přidanou hodnotou (aktuálně by to byla asi vysoce přidaná hodnota). Pod touto prací si představuji zajišťování různé administrativy, když někdo nedodává podklady, tak je urguje. Dělá pak nějaké zápis z porad TO, zveřejňuje je a další práce co dělají tito asistenti jinde. Možná by to značně vyřešilo tuto "krizi".
Souhlas pokud praci takove pozice (nebo jine pozice) bude komunikace s uzivateli, a rozdeleni a doformulovani dotazu od utivazelu dal do TO. Jakysi Helpdesk - ktery odstrani aktualni zaseky v komunikaci. Tedy osobu dobrou v komunikaci, v zjistovani potreb, a preformulovani do IT reci. Protoze, jak jsem psal jinde nejvetsi vyzva pro zlepseni je v oblasti komunikace.

A jedna strana uvazuje pragmaticky vecne, druha abstraktne tvurcim zpusobem. To je proste obdoba vsech vtipu o IT a marketingovem oddeleni ... Hořkou obdobou.

Je to videt i tady ve vlakne, kdy se Martine @Martin.Rejman nesnazis pochopit, proc je lepsi se pokusit nejdrive domluvit, nez tasit zbrane (ackoliv na to mas pravo).

Fakt mne mrzi, ze se misto priblizeni reseni, zaciname fragmentovat na TO a nepratele TO :-/ jen doufam, ze je to jen kratke zaplanuti a brzy s chladnou hlavou budeme pracovat na spolecne veci dal.

EDIT: Zmíněný "helpdesk" by pak třeba zakládal do remine tickety k řešení, ale není možné chtít po každém, kdo má "nějaký zásek", aby uměl v IT řeči specifikovat co potřebuje. Když to zapíše do redmine přímo a sám, tak to často skončí tím, že IT mu nápíše zpět, že požadavek nedává smysl. Uživatel zná jen nedostatek v práci - netuší (a nemusí) co vše je v pohledu IT potřeba řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Dvorak, Dalibor.Zahora
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18410 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 zář 2019, 07:18

Olga.Richterova píše:
11 zář 2019, 00:05
Dokument zatím žádný není, domluvili jsme se zatím každý na svém sběru vstupů a něco dohromady dáme začátkem příštího týdne. Do konce týdne pak klidně může být k dispozici šířeji, ale furt jako nehotový draft. No a to už uplyne 14 dní a nastane předpokládám v newsletteru široké avízo
Já si třeba myslím, že by členskou základnu mohly docela zajímat ty vstupy od každého člena RP zvlášť, tj. jak si ten který člen RP představuje potřebné kompetence vedoucího TO. (A posléze i vedoucích jiných odborů, protože za necelé dva měsíce nás čeká volba vedoucího PO a na jaře MO a AO.)
Bylo by to možné?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Zidek, Josef.Spak, Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 11 zář 2019, 07:34

Olga.Richterova píše:
10 zář 2019, 23:14
@Olga.Richterova, asi máte jako politici celkem problém s významem slov. Dotaz, co bych vám doporučil dělat jinak, od tebe nikdy nepadl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“