Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 970 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 970 členů je to 63 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Podporujete tento členský podnět

Ano
38
72%
Ne
12
23%
Zdržuji se
3
6%

Celkem hlasujících: 53 - Celkem hlasů: 53

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2659 poděkování
Dostal poděkování: 2297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení složení týmu pro určení povinností vedoucího TO

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 zář 2019, 22:28

Tento tým by ale měl pouze za RP říct, co potřebujeme a bylo by ideální, kdyby tam byl přizván i Martin a PO by pak mohlo všem kandidátům pomoci s prezentací, vytvoření medailonků. Tento tým by neměl dělat žádné vnitřní politické věci, jinak prostě jde o komisi.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 10 zář 2019, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 10 zář 2019, 22:30

Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 21:41
Než ti zahlasuju, zkusil ses domluvit s RP na jiným obsazení?

Já bych tam třeba strčil člena RV (aby pak nedošlo zase k nějakému sporu RP versus RV až ten dokument půjde k připomínkování), ale zakládat na to rovnou členský podnět mi přijde overkill...

PS: Bylo by dobré uvést jaké obsazení bys navrhoval, ať je o čem diskutovat.
Overkill je to, když musíš kontrolovat vlastní poslance v tom, co dělají a jak to dělají. Mám s tím tak nějak teď dooost osobní zkušenost. Opravdu nechci politiky, kteří uvádějí nepravdy nebo záměrně nebo z nevědomosti zkreslují fakta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18409 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 zář 2019, 22:35

Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 22:17
PS: Komise to není, je to normální podřízený tým který RP založit může.
RP bezpochyby může zakládat podřízené týmy.
Jiná otázka je, zda RP může samo rozhodnout o složení tohoto konkrétního týmu (tedy týmu s tímto konkrétním účelem) a de facto si do něj najmenovat tři lidi ze čtyř. (Podotýkám že ta výhrada není míněna vůči konkrétním osobám.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1639 poděkování
Dostal poděkování: 1879 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 10 zář 2019, 22:36

Martin.Rejman píše:
10 zář 2019, 22:30
Overkill je to, když musíš kontrolovat vlastní poslance v tom, co dělají a jak to dělají. Mám s tím tak nějak teď dooost osobní zkušenost. Opravdu nechci politiky, kteří uvádějí nepravdy nebo záměrně nebo z nevědomosti zkreslují fakta.
Proto říkám, že jsem ochotný se o tom s RP pobavit místo tebe (nebo kohokoliv jiného), aby do té debaty nevstupovaly osobní antipatie a negativní zkušenosti.

PS: Kontrola moci a mocných platí i pro nás samotné. To se nedá nic dělat. Quis custodiet ipsos custodes? Zase my ;)
Martin.Kucera píše:
10 zář 2019, 22:35
Jiná otázka je, zda RP může samo rozhodnout o složení tohoto konkrétního týmu (tedy týmu s tímto konkrétním účelem) a de facto si do něj najmenovat tři lidi ze čtyř.
Však nezpochybňuju myšlenku že by to mohlo být najmenovaný líp. Jen bych nejdřív zkusil dát s nima řeč, než to bude někdo rvát silou. Což ale znamená mít už návrh řešení samozřejmě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Vaclav.Zidek, Vojtech.Pikal
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 10 zář 2019, 22:40

Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 22:36
Martin.Rejman píše:
10 zář 2019, 22:30
Proto říkám, že jsem ochotný se o tom s RP pobavit místo tebe (nebo kohokoliv jiného), aby do té debaty nevstupovaly osobní antipatie a negativní zkušenosti.

PS: Kontrola moci a mocných platí i pro nás samotné. To se nedá nic dělat. Quis custodiet ipsos custodes? Zase my ;)
Martin.Kucera píše:
Jiná otázka je, zda RP může samo rozhodnout o složení tohoto konkrétního týmu (tedy týmu s tímto konkrétním účelem) a de facto si do něj najmenovat tři lidi ze čtyř.
Však nezpochybňuju myšlenku že by to mohlo být najmenovaný líp. Jen bych nejdřív zkusil dát s nima řeč, než to bude někdo rvát silou. Což ale znamená mít už návrh řešení samozřejmě.
Máme nějaké standardní procesy ... a ty mají fungovat a být vnímány jako standardní, a nikoliv výjimečné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18409 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 zář 2019, 22:47

Jan.Hora píše:
10 zář 2019, 22:36
Martin.Kucera píše:
Víš, tohle je ale další z případů, které na mě působí, jako že RP nastřelí něco, co smrdí centralizací moci, a teprv když se proti tomu zvedne odpor, zařadí zpátečku. (Loni se dokonce debatovalo o tom, že by podobné "výběrové týmy" už předem omezovaly pole kandidátů.)
Přitom já furt doufal, že v RP je jen jeden člověk, co je posedlý touhou mít všechno pod svou kontrolou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 10 zář 2019, 23:03

Tak RP je z povahy svých povinností exekutivní složka, dá se čekat že budou mít snahu navrhovat a okamžitě provádět řešení. Mě to třeba extra nevadí, protože nemám problém se zkusit domluvit, ono to většinou jde, akorát se člověk občas musí trochu obrnit :)

Obecně za standardní proces považuju to, že když někdo navhrne něco, co se mi nelíbí, tak za ním přijdu s konstruktivní kritikou a návrhem řešení a když to nezafunguje, tak jdu o level výš. Vzhledem k běžící rozpravě dává smysl v případě odmítnutí sáhnout po členském podnětu, času je málo, ale nemělo by se jím začínat.

OFFTOPICJen tak na okraj mi přijde docela zvláštní založit členský podnět a zároveň být protiproti návrhu postupu který prodlužuje dobu navrhování a vytváří tak prostor pro zmíněný podnět. Takhle se akorát zvyšuje riziko nutnosti žádat KK o mimořádné opatření - a to jen proto, že autor podnětu aktivně odmítl možnost se obejít bez něj
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vojtech.Pikal
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 zář 2019, 23:06

OFFTOPICPodle mě Martin K. registroval pouze návrh postupu k prodloužení lhůty. Ten návrh, který rozporuje druhý Martin podle mě ten první aktuálně neovlivňuje. Teda ho nikde nerozporoval. Jsem nad tím taky koumal a zvažoval jsem, že bych podal vlastní návrh na prodloužení rozpravy, ale došel jsem k závěru, že to je zbytečné
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 10 zář 2019, 23:07, celkem upraveno 1 x.

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 10 zář 2019, 23:07

No Martin K. už tam vyzval Ivana ať pro návrh postupu sbírá podporu. Z toho vycházím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Petr.Tkadlec
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 zář 2019, 23:09

Ah... @Martin.Rejman tobě vadí i to prodloužení rozpravy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“