Nominace Viktora Derku do Rozhodčí komise

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Podporujete nominaci Viktora Derku do Rozhodčí komise?

Ano
39
85%
Ne
1
2%
Zdržuji se
6
13%

Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 340 poděkování
Dostal poděkování: 513 poděkování

Nominace Viktora Derku do Rozhodčí komise

Příspěvek od Matej.Sandor » 12 srp 2019, 12:16

Ahoj,

v návaznosti na zahájené jednání ve věci volby rozhodčí komise, bych si dovolil nominovat jako kandidáta Viktora Derku.

Viktor je právník, který se zaměřuje na oblast správního práva. Zároveň je předsedou našeho MS na Praze 4. Posuzování toho, jestli něco bylo, nebo nebylo prováděno v souladu s příslušnými předpisy včetně zevrubné analýzy dotčených předpisů je oblast, ve které má ve vztahu ke svému profesnímu zaměření rozsáhle zkušenosti. Domnívám se proto, že vzhledem k zaměření činnosti rozhodčí komise, by jeho znalosti byly pro další činnosti rozhodčí komise moc prospěšné.

Viktor.Derka
Místní předsednictvo
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 200 poděkování

Re: Nominace Viktora Derku do Rozhodčí komise

Příspěvek od Viktor.Derka » 12 srp 2019, 17:45

Ahoj lidi,

díky za nominaci, kterou tedy tímto přijímám. OFFTOPICV nadpisu by mělo stát Viktora Derky.

V zásadě jsem zajedno s tím, co již napsal Matej. Snad bych jen trochu rozvedl, že se ještě mimo správního práva věnuji též ústavnímu právu, jehož užití nicméně v rozhodčí komisi až tolik neočekávám. U správního práva tomu je jinak, protože ačkoli sice nejsme žádný stát, resp. (naštěstí) nemusíme jednat dle správního řádu, je tak trochu třeba mít ve vnitřních procesech pěkně ordnung.

Proto bych měl zájem ve funkci v rámci působnosti rozhodčí komise starat o přezkoumávání jak konkrétních aktů strany, tak podávání výkladu stranických předpisů - oboje vedené vnitřně soudržným výkladem, čímž bych rád dále kultivoval naši stranu.

Co se týče mých kompetencí - na Praze 4 se poměrně obšírně věnuji otázkám vnitřních předpisů, kdy jsem připravil kupř. návrh na změnu jednacího řádu Rady a návrh nového jednacího a orgnaizačního řádu komisí Rady. Pro náš zastupitelský klub jsem taktéž napsal jednací řád, a aktuálně se budu věnovat tvorbě organizačního řádu pro MS Praha 4 (výhledově též jednacím řádům, které nejspíš přijdou na přetřes po organizačním řádu). Jistou praxi proto s prací s vnitřními předpisy již mám.

Uznávám, že v případě mého zvolení by u mě hrozila jistá kumulace funkcí, neboť jsem momentálně též předsedou MS Praha 4. Toto mě netěší, nicméně nejednalo by se o nějakou tragédii, protože v MS Praha 4 jsem pověřen zejm. výše zmíněnou organizační působností (pro větší podrobnosti si můžete přečíst zápisu zasedání PMS Praha 4 z 30. 7. 2019). Pokud by se věc nedala stíhat, pak bych v předsednictvu Prahy 4 dodělal ony základní věci, kvůli nimž jsem kandidoval (tj. zajistit přijetí funkčního organizačního řádu, zformalizovat a rozjet funkční komunikaci mezi orgány na Praze 4, přijetí jednacích řádů minimálně PMS a MF), načež bych se funkce předsedy MS Praha 4 vzdal.
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz

Marie.Kurkova
Člen KS Praha
Profese: právník
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Nominace Viktora Derku do Rozhodčí komise

Příspěvek od Marie.Kurkova » 12 srp 2019, 21:14