Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Šimona Barcziho do primárních voleb kandidátní listiny do EP

Pro
35
61%
Proti
20
35%
Zdržuji se
2
4%
 
Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Rád bych tímto nominoval Šimona Barcziho do primárních voleb kandidátní listiny Pirátů do EP. A to jak do čela, tak zbývajících pozic kandidátky.
Poprosím o podporu i touto cestou, ačkoli Šimon již získal nominaci KS Karlovarský kraj.
Rozhodně se jedná o Piráta s mnoha zkušenostmi jak v privátní sféře, tak té veřejné (včetně EU institucí). Ale asi netřeba představovat, představí se sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 5):
Magda.Dankova, Marek.Paris, Michaela.Krausova, Jan.Lipavsky, Ondrej.Spendlicek
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Děkuji za nominaci, je pravda, že je dobré se představit i členské základně touto formou.


Pro ty co nechtěji moc číst.

  • Mám realné profesní zkušenosti s Evropskými institucemi
  • Žil jsem, pracoval a studoval na třech kontinentech a v deseti různých zemích
  • Umím oslovit přes 3 miliony obyvatel periférních regionu ČR, tedy oblasti kde potřebujeme bodovat
  • Mám reálné výsledky a kompetence v pirátských tématech načerpané u globálních lídrů
  • V EP se budu věnovat celoevropské podpoře digitlání ekonomiky, záchraně programů regionálního rozvoje pro nejchudší regiony a svobodě internetu
  • Jsem plně jazykově vybaven
  • Nezklamu
Pro ty co jdou s dobou - doporučuji kliknout

https://www.youtube.com/watch?v=1FYp_HhkhCw

Detailnější info

Bio

Jmenuji se Šimon Barczi, vyrůstal jsem v Mariánských Lázních, kde jsem také pomáhal v roce 2014 vybojovat historicky první pirátskou výhru v České Republice a od té doby pomáhám pirátkám a pirátům v Karlovarském kraji s tématy jako digitalizace, modrení způsoby dopravy či vzdělávání. Vystudoval jsem VŠE v Praze a KDI School of Public Policy and Managment v jihokorejském Seoulu. Pracoval jsem na projektech pro Evropskou komisi v Luxembourgu a Bruselu. Ve dvou jsme rozjeli českou pobočku TAXIFY, které má nyní valuaci přes 1 Miliardu dolarů. Pracoval jsem na manžerské pozici ve ŠKODA AUTO, kde jsem byl zodpovědný za rozvoj digitálních projektů ve vozech které ještě ani neměli jméno. V současné době se věnuji individuáním konzultacím a úzce spolupracuji s českým startupovým studiem CREATIVE DOCK. Hovořím plynně anglicky a bez potíží se domuvím německy a maďarsky.

Disclaimer

Jak jsem již zmínil, mám reálnou profesni zkušenost z Evropských insitucí. Znám realitu, vím jak insituce (ne)fungují a vím, že následující řádky budou pro nás realisty a pragmatiky znít jako sci-fi. Na druhou stranu jsem měl několik možností se přesvědčit, že velké věci začínají činy moderních, ambiciozních a odvážných lidí. A kdo jiný tu změnu může přinést než Pirátská strana, která je těchto moderních, odvážných a ambiciozních lidí plná.

Parlamentní agenda

Priority své agendy stavím na třech pilířích.

Podpora digitální ekonomiky

Digitální ekonomika roste 7X rychleji než zbytek hospodářství.Ti kdo nyní ustrnou, budou v budoucnosti hořce litovat a těžce se na svoje aktuální pozice vracet.
Jsme nyní na rozcestí a je nutné, aby budoucí europarlement byl v této otázce více než kompetentní. Já jako člověk co se podílel na růstu a rozvoji jednoho z největších evropských startupů musím konstatovat, že náš progress byl spíše dílem štěstiny než silné podpory evropských struktůr. Dnes už je naprosto zřetelné, že EU v tomto oboru ujel vlak a USA či Čína jsou v těchto témat daleko před námi.
Zahraniční startupy nejen, že neodvádí daně na uzemí EU, ale také odsavají samotnou přidanou hodnotu z evropského trhu. Tento neblahý trend vede k úbytku kapitálu na investice a tím pádem omezeným inovacím ve stěžejních oborech průmyslu 4.0
Budu inciovat takové aktivity v rámci EP, které povedou k dynamičtějšímu, transparentnějšímu a efektivnějšímu rozvoji startupů, e-commerce a inovací v rámci EU.

Podpora znevýhodněných regionů

Jelikož pocházím ze Sudet, tedy oblasti ze které kvůli zrůdnosti nacistického režimu byla vykořeněna velká část inteligence, patriotismu a úcta ke krajině. Uvědomuji si obrovské rozdíly, které jsou mezi velkými sídly a periferiemi jak v ČR tak v celé EU. Z volebních výsledků se zdá, že Praha, Plzeň či Brno volí jinak než Sokolov, Most nebo Ostrava. Ze senátorské kampaně senátora Balatky, kterého jsme jako Piráti na Sokolovsku podporovali je, ale jasně patrné, že i regiony volí racionálně pokud mají kandiáta s kterými se umí ztotožnit. Já věřím, že takovým kandidátem jsem i já. Znám strasti a radosti lidí z Chebu, Bíliny, Rumburka či Opavy. Umím s nimi muvit, umím jim ukázat řešení a umím si je získat na svoji stranu. Zároveň jim chci ukázat co pro ně kvalitní EU program může znamenat.

Chci se zasadit o to, aby jsme pohraniční regiony v ráci EU nehledali na spodku statistických tabulek. Vidím velký prostor ke zlepšení především v přeshraniční mobilitě, bilingválním školství a celkovém pozvednutí periferních regionů více do středu dění. Tato témata se překvapivě netýkají pouze České republiky, ale podobně postižených regionů je v rámci EU celá řada.


Svoboda internetu
Jako celoživotní podporovatel pirátských myšlenek je pro mně téma udržení našeho moře důležitým bodem.

Toto funkční období europarlamentu a schválení mnoha směrnic odkrývá smutnou pravdu, že většina eurposlanců nežije v tomto století. Extrémně byrokratické GDPR, které vyřešilo velmi málo, zvýhodnilo velké, omezilo malé a zároveň odkrylo mnoho zadních vrátek pro šedou ekonomiku je dobrým přikladem. Ještě horším je pak směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, které pro mně osobně znamená cenzuru a popření internetu tak jak ho známe.

V rámci své agendy budu bojovat za zachování co nejvetší svobody internetu, síťovou neutralitu a minimální represi nezávadného chování na síti. Uvědomuji si, že z internetu se stává bojiště nového tisiciletí, ale není možné si brát občany EU jako rukojmí.

Závěrem

Jak jsem již zmínil, věřím, že jsem kompetentní, reprezentativní a vhodný kandidát Pirátů do nadcházejících eurovoleb. Mimo výše uvedené kompetence v digitální ekonomice vidím svoji velkou výhodu v tom, že se umím bavit s lidmi v regionech. Jsem jedním z nich. Znám naši mentalitu a problémy. Vím co nás trapí a vím jaká je situace od Klatov přes Cheb až po Děčín. Když sečeteme české periferie, tedy Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Moravskolezský kraj je to více než 3 miliony obyvatel. 3 miliony je číslo, které mění volby.

Věřím, že jsem idealním kandidátem k doplnění čela kanditáky. Úspěchy Pirátů v Karlovarském chudém kraji ukazuji, že máme velkou šanci na periferii se správnými lidmi bodovat. Nebojme se toho.

Doufám, že vás můj profil zaujal. Jelikož jsem si jist, že jsem nezodpověděl všechny otázky naší široké členské základny bude mi ctí je zodpovědět zde ve fóru, na emailu, telefonem či osobně. Budu rád za každý hlas podpory, ale i za každou konstruktivní kritiku.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Ahoj, já se samozřejmě musím dostavit se svou oblíbenou otázkou: Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici? :)

Máš výhodu, že už jsi tu otázku dostal i naživo, ale forum je forum a tady se ptám poctivě všech :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Honza.Hora píše: 13 led 2019, 15:14 Ahoj, já se samozřejmě musím dostavit se svou oblíbenou otázkou: Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici? :)

Máš výhodu, že už jsi tu otázku dostal i naživo, ale forum je forum a tady se ptám poctivě všech :)
Naopak dostat otázku na živo je spíš nevýhoda :) Ale mám štěstí, že jsem konzistentní v názorech.

Pro mne je směrnice 2018/337 zbytečný byrokraticky zásah do svobody jednotlivce. Myslím si, že národní úprava (formální) je na dostatečné úrovni a není třeba občany omezovat novým "stohem" nařízení. Jedná se o reakci na terorismus v Evropě a co si budeme nalhávat zbraně pro tuto činnost nepochází z legalniho trhu. Dopady tak nesou především ty co zákony dodržují a nikoliv ti na které byla regulace namířena.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Děkuji za odpověď a potvrzuju i názorovu konzistenci :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Simon.Barczi

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

A teď moji oblíbenou otázku. :D
https://www.politicalcompass.org/test/cz :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Šimon mě kritizoval, že používám na FB fiktivní profil, rád bych se proto, zeptal jak to má v tom ohledu s Facebookem, díky za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Petr.Vileta píše: 13 led 2019, 23:14 A teď moji oblíbenou otázku. :D
https://www.politicalcompass.org/test/cz :?:
Ahoj Petře,

Tak ranní výsledky jsou tady. Otázky pro mne teda nebyli uplně relevantní, ale pravicový liberál je asi škatulka do které bych se schoval i když nás ubývá :)
Kompas.PNG
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Ondrej.Vojta, Vojtech.Pikal
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Filip.Krska »

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvek:
Simon.Barczi
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 09:00 Šimon mě kritizoval, že používám na FB fiktivní profil, rád bych se proto, zeptal jak to má v tom ohledu s Facebookem, díky za odpověď.
Dalibore, tady snad nebudeme reprodukovat kontext více než 50ti komentářového diskuzního vlákna. Kde zazněly dvě věty, které sis intepretoval jinak, než byly napsány.

Tak snad jen telegraficky

Já jsem se zapojil do dikuse kde byl pranýřován Ladislav Koubek a zastal jsem se ho, protože mi to přišlo správné. Jediné co jsem řekl v tomto ohledu je, že mi nepřijde pirátské schovávat se za vymyšlené jméno a je fér odkrýt totožnost. V době psaní komentu, jsem netušil, že Emil je Dalibor a určitě jsem nebyl z těch co tvůj post zahlédly sám. Máš na svém druhém profilu cca několik stovek pirátů, vidím ten profil jako opinion makera v rámci strany a je třeba k tomu přistupovat s respektem. Já jsem zvyklej, že když někoho kritizuji tak ho kritizuji napřímo nikoliv jako nějaké alter ego a nechápu logiku proč prostě názory, kde kritizuješ konkrétní lidi nevedeš také ze svého osobního profilu. Já osobně v tom vidím výraznou disproporci.

Co se týče mého názoru na fiktivní FB profily a vlastně fakeové účty obecně. Vím osobně jakou mají sílu, jak funguje algoritmus a jak se dají snadno zneužít. Lajk dneska často znemená víc než dobrý argument a kdo ovládá sítě ovláda svět. Znám byznysové praktiky, kde se sbírají fiktivní odběratelé, recenze a trollí farmy. Je to i realita dnešního politckého boje a je nutné s tím počítat. Osobně jsem výrazně proti cenzuře a znám spoustu uživatelů, kteří jsou sociálními sítěmi zbytečně blokováni. Jako určitou formu řešení vidím více úrovni ověření profilu, (základní, fotografické či ID check)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Jiri.Belsan
Šimon Barczi
725 O86 O13
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“