Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17605 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 led 2019, 12:15

Už jsem je tam sprdnul.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Vit.Jurasek, ypsilonx, Jan.Lipavsky, Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Jan.Korbel
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2344 poděkování
Dostal poděkování: 1981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 12:48

ypsilonx píše:
18 led 2019, 12:10
Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 12:01
Volbu RP jsme trošku podcenili, to je pravda. Ale příště si dáme pozor i na to. Deminimum neporušujeme.

Jinak pro odlehčení na mě teď vykouklo "ze života lidí na fóru". viewtopic.php?f=407&t=45333

ze života.jpg
Tohle jenom svědčí o tom, že jsou tam lidé co rozhodují, ale nemají ponětí o tom kde by měli své závěry publikovat. Tím to hasne. Zde by se měla udělat osvěta v každém předsednictvu, aby se veškeré závěry a dohodnutí aspoň oznámila na pirátském foru.

Nebo se snad pletu? To co je v tom obrázku, tak je důkaz toho jak jsou někteří členové lehkomyslní a neuvědomují si dopady na celou stranu... Teda pokud by se to dostalo ven...
Ivan ale zjevně tuto politiku nevzdělanosti a fungování na FB podporuje z roli autority, protože se mu to zdá být všechno v pohodě, tak nevím, co bychom pak měli chtít po těch ostatních. Jedna věc je tajná skupina, kde prakticky nejsme ničím vázaní a můžeme si dělat co chce, což je dobře, ale druhou věcí je ta oficiální politika... a jestli se ta oficiální nebude dělat pořádně, tak akorát sami sebe postavíme do pozice, v které nemáme šanci některé věci prosadit, protože je sami nedodržujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Jan.Kunc
Místní předsednictvo
Profese: Editor videí
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Příspěvek od Jan.Kunc » 18 led 2019, 13:36

ypsilonx píše:
Petr.Tkadlec píše:
Volbu RP jsme trošku podcenili, to je pravda. Ale příště si dáme pozor i na to. Deminimum neporušujeme.

Jinak pro odlehčení na mě teď vykouklo "ze života lidí na fóru". viewtopic.php?f=407&t=45333

ze života.jpg
Tohle jenom svědčí o tom, že jsou tam lidé co rozhodují, ale nemají ponětí o tom kde by měli své závěry publikovat. Tím to hasne. Zde by se měla udělat osvěta v každém předsednictvu, aby se veškeré závěry a dohodnutí aspoň oznámila na pirátském foru.

Nebo se snad pletu? To co je v tom obrázku, tak je důkaz toho jak jsou někteří členové lehkomyslní a neuvědomují si dopady na celou stranu... Teda pokud by se to dostalo ven...
Důvod proč nám bylo odpovězeno na v krajském chatu je jednoduchý, odpověď obsahovala velké množství screenshotů a řekněme si upřímně, že fb je v tomhle prostě pohodlnější. Michal Ketner samozřejmě nabídl, že celou svojí odpověď zpracuje i na fórum, ale to se nám dotazujícím zdálo zbytečné vzhledem k tomu, že nám byla celá situace vysvětlena. Tudíž nevidím jediný důvod pro to používat tento případ ve spojitosti s daným návrhem nemluvě o tom, že je daný návrh naprosto nereálný a omezuje dle mého svobodu projevu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvek:
sery.pavel
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: Informatik
Dal poděkování: 753 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 18 led 2019, 14:00

Jan.Kunc píše:
18 led 2019, 13:36
ypsilonx píše:
Petr.Tkadlec píše:

ze života.jpg

Důvod proč nám bylo odpovězeno na v krajském chatu je jednoduchý, odpověď obsahovala velké množství screenshotů a řekněme si upřímně, že fb je v tomhle prostě pohodlnější. Michal Ketner samozřejmě nabídl, že celou svojí odpověď zpracuje i na fórum, ale to se nám dotazujícím zdálo zbytečné vzhledem k tomu, že nám byla celá situace vysvětlena. Tudíž nevidím jediný důvod pro to používat tento případ ve spojitosti s daným návrhem nemluvě o tom, že je daný návrh naprosto nereálný a omezuje dle mého svobodu projevu.
Nabídnu důvod - dohledatelnosti resp. možnosti archivace. Jsi schopen dnes dohledat danou odpověď? Bude to dohledatelné za pár let? Nebo třeba až se všichni odpojíte od FB? OFFTOPICPřed pár lety měli všichni ICQ, dneska mají všichni fb, za pár let může být FB chat stejně tak používají jako je dnes ICQ...

Krom toho komunikace začala na fóru - nerozumím, proč se najednou v půlce přesunul na chat (nezávisle na tom, zda to byl fb chat nebo jiný). OFFTOPICPetr ve svém příspěvku demonstroval, že i screenshoty se dají vkládat na fórum. Tak ten argument - bylo tam moc screenshot mi nějak nedává smysl.
OFFTOPICObrázek

Jan.Kunc
Místní předsednictvo
Profese: Editor videí
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Příspěvek od Jan.Kunc » 18 led 2019, 14:14

Karel.Nejedlik píše:
18 led 2019, 14:00
Jan.Kunc píše:
ypsilonx píše:

Nabídnu důvod - dohledatelnosti resp. možnosti archivace. Jsi schopen dnes dohledat danou odpověď? Bude to dohledatelné za pár let? Nebo třeba až se všichni odpojíte od FB? OFFTOPICPřed pár lety měli všichni ICQ, dneska mají všichni fb, za pár let může být FB chat stejně tak používají jako je dnes ICQ...

Krom toho komunikace začala na fóru - nerozumím, proč se najednou v půlce přesunul na chat (nezávisle na tom, zda to byl fb chat nebo jiný). OFFTOPICPetr ve svém příspěvku demonstroval, že i screenshoty se dají vkládat na fórum. Tak ten argument - bylo tam moc screenshot mi nějak nedává smysl.
Důvody jsou legitimní uznávám a pokusím se sjednat nápravu. Jinak ano celou tu odpověď jsem dohledal během 5 minut. A komunikace nezačala na fóru, což bylo mé selhání za které přebírám plnou zodpovědnost a za které se omlouvám. Ale pořád nevidím jediný důvod dávat to do spojitosti s tímto návrhem. Který jak už jsem zmínil je naprosto neproveditelný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kunc za příspěvky (celkem 3):
Karel.Nejedlik, Vaclav.Zidek, sery.pavel
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 14:19

Karel.Nejedlik píše:
18 led 2019, 14:00
Jan.Kunc píše:
ypsilonx píše:

Jako já chápu, že tam jde asi o nějaké osobní věci, kterýma se nikdo nechce chlubit či je veřejně řešit. Ale napsat tam hotové, vyřešené na FB je trošku lolek. :D Myslím si, že nějaké minimální shrnutí by na tom fóru být mělo, ať nepůsobíme jak banda fb sektářů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4455 poděkování
Dostal poděkování: 4588 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 18 led 2019, 15:59

Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 10:55
Tak jisto letos budeme usilovat o to, aby se tam NEdostal Mikuláš Peksa, protože jsme nabyli dojmu, že si taky vytvořil nějakou menší skupinku na ovlivňování a cítíme, že by mohl být naší konkurencí. Mluvím tady sice jakoby za víc lidí, ale nejsem k tomu oprávněn, kdyby chtěl někdo napadnout toto.

Takže jestli se Mikuláš nakonec nedostane na post lídra, tak za to do jisté míry budou mít vliv tajné skupinky a budu opravdu rád, když budou moci takto legálně působit i nadále.
A muzes rict, o jake skupine tu mluvis? Protoze ja v jedne takove s Mikulasem jsem (je tam i cast RK a KK plus x dalsich lidi) a nic takoveho se tam nedeje, je to presne na urovni vymenovani si zkusenosti na schuzi nebo v hospode.

Cili dovozuju ze to musi byt jina skupina, muzes k ni neco uvest, nejaka data? Nebo jen jednas zmatene na zaklade jedne hospodske "diskuze" s @Giuseppe.Maiello?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, ypsilonx, sery.pavel, Vaclav.Zidek, Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 16:18

Rostislav.Reha píše:
18 led 2019, 15:59
Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 10:55
Tak jisto letos budeme usilovat o to, aby se tam NEdostal Mikuláš Peksa, protože jsme nabyli dojmu, že si taky vytvořil nějakou menší skupinku na ovlivňování a cítíme, že by mohl být naší konkurencí. Mluvím tady sice jakoby za víc lidí, ale nejsem k tomu oprávněn, kdyby chtěl někdo napadnout toto.

Takže jestli se Mikuláš nakonec nedostane na post lídra, tak za to do jisté míry budou mít vliv tajné skupinky a budu opravdu rád, když budou moci takto legálně působit i nadále.
A muzes rict, o jake skupine tu mluvis? Protoze ja v jedne takove s Mikulasem jsem (je tam i cast RK a KK plus x dalsich lidi) a nic takoveho se tam nedeje, je to presne na urovni vymenovani si zkusenosti na schuzi nebo v hospode.

Cili dovozuju ze to musi byt jina skupina, muzes k ni neco uvest, nejaka data? Nebo jen jednas zmatene na zaklade jedne hospodske "diskuze" s Giuseppe.Maiello?
Asi jde o skupinu evropští federalisté, ale jak jsem říkal, já pouze chtěl slyšet, že to je zcela legitimní protože jsem taktéž v některých tajných skupinách. V době založení podnětu jsem nebyl... Giuseppe tam se mnou ve skupině nebyl ani není. Ale znejistilo mě, jestli to náhodou není něco, co by bylo protipirátské, protože i Mikuláš F. psal, že by to mohla být jakásik slabina našeho volebního systému. Takže já jsem s tímto jednáním nad očekávání spokojen.

Jinak nejednám zmateně, ani unáhleně. Psal jsem již několikrát, že jsem si to několikrát promyslel včetně toho, jak to řešit. Každý na to totiž má zjevně trošku jiný pohled, což jsem si myslel. Jedna věc jsou ty tajné neoficiální skupiny, které se podle mě vyřešily a druhá věc je nezveřejňování povinných informací od oficiálních týmů, které se dík nezveřejnění taky stávají tajnou skupinou, což by se dít nemělo.

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 18 led 2019, 16:41

Hlásím, že jsem členem skupiny "Chceme Mikuláše Ferjenčíka v europarlamentu". V tento moment je nás 9 členů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, David.Wagner, Karel.Nejedlik, Vojtech.Pikal

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 16:44

Jinak já mám samozřejmě přehled o většině tajných skupin, protože všude se najdou nějaké krysy, které donáší. Akorát jsem fakt říkal, jestli jsem náhodou nějakou hranici nepřekročil, když jsem toho věděl tolik. Takže jsem opravdu rád, že se všechno krásně vysvětlilo.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“