Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10442 poděkování
Dostal poděkování: 16476 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 17 led 2019, 21:17

Jan.Korbel píše:
17 led 2019, 20:08
Což nic nemění na tom, že používat Facebook chat pro práci Pirátů je absurdní.

Není ve chvíli, kdy součást práce poslanců je komunikovat přes FB s voliči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Sramek, Matej.Sandor, sery.pavel, Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, Jan.Hora
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21911 poděkování
Dostal poděkování: 18846 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 17 led 2019, 21:54

Jan.Korbel píše:
Určitě nepovažuji FB za správný nástroj, ale navrhni mi tedy nějaký jiný, kde si budu jako zastupitel moci vytvořit tajnou skupinu "jak uvrhnout primátora do vězení" :) půl roku to tam diskutovat a zapojovat tam i další osoby, které se chtějí zúčastnit a mají potřebné informace. No a když to tam vymyslíme, tak pár kliknutími to sdělíme statisícům českých občanů, kteří neví, že existují nějaké Pirátské listu, pirátské fórum, nebo pirátský web. Ostatně nakonec mohu tu skupinu klidně otevřít veřejnosti, protože splnila účel a primátor je na hradě - Mírově. :D

Máte nějaké řešení? A mohla bych ho vidět?
videt.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, sery.pavel
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9514 poděkování
Dostal poděkování: 17106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 led 2019, 07:26

Mikulas.Ferjencik píše:
17 led 2019, 21:17
Jan.Korbel píše:
Tajně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Ivor.Kollar, Rostislav.Reha
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21964 poděkování
Dostal poděkování: 10253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 led 2019, 08:56

Lenka.Kozlova píše:
17 led 2019, 20:28
Absurdní je vyhánět lidi z FB, když nemáme adekvátní náhradu.
Adekvátní náhrada je a vždy byla - šifrovaná komunikace (např. znovu opakuji signal.org či telegram.org)
OFFTOPICKategorie: Pozitivní cena Edwarda Snowdena
Vítěz: Společnost Open Whisper Systems za aplikaci Signal, která umožňuje bezpečnou šifrovanou komunikaci
Signal je šifrovaný komunikátor určený především pro mobilní platformy (Android, iOS) pro přenos zpráv a hlasu. Dokáže šifrovat textové zprávy, obrázky i telefonní hovory. Může tak zcela nahradit ostatní komunikační kanály.
http://bigbrotherawards.cz/vitezove-cen ... -rok-2017/

A říkal jsem ti to osobně již někdy hned na podzim 2017, když jsem se o tom bavili, že poslanecký FB chat je riziko.
Ale když není pirátským poslancům rady, není jim ani pomoci...

Mrzí mě, že jste v tomhle takoví ignoranti a že na tyhle věci dlabou i lidi z poslaneckého klubu, kteří je jinak mají v malíčku.
Mikulas.Ferjencik píše:
17 led 2019, 21:17
Jan.Korbel píše:
A proč proboha furt nechcete chápat, že se bavíme o vaší interní komunikaci a ne o externí s voliči.
To je fakt takovej problém si naistalovat ještě jednu apku do mobilu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Jan.Korbel, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2344 poděkování
Dostal poděkování: 1981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 09:58

Pro mě jinak je problém si nainstalovat ještě jednu apku do mobilu, páč mám starou nokiu. Navíc je mi fakt docela jedno, jestli to je FB, slack, telegram, rocketchat. Jsou to sice jiné kanály, ale budou mít úplně stejné problémy. Já se chtěl hlavně dopídit, jak moc porušuji předpisy se svojí tajnou skupinou, kde děláme reálnou vnitro-politiku. Diskutujeme tam, které varianty hlasování jsou nejrozumnější či které kandidáty máme podpořit. Bohužel nám do toho vstoupil Giuseppe, který nebyl členem naší skupiny a všeobecně mu přišla tato činnost jako protipirátská. Tak jsem nad tím pár dnů přemýšlel a taky jsem znejistil, proto jsem potřeboval rozjet tuto diskuzi.

Sám jsem tento svůj podnět nepodpořil a budu rád, když zůstane na svobodné vůli každého z nás, jakou interní komunikaci si zvolí.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17605 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 led 2019, 10:33

Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 09:58
Já se chtěl hlavně dopídit, jak moc porušuji předpisy se svojí tajnou skupinou, kde děláme reálnou vnitro-politiku.
Ṕorušuješ/neporušuješ je úplně stejně, jako kdybyste se sešli v salónku v hospodě.
Porušovat je budete, pokud např.:
- se tam bude dít něco, co má být dle předpisů zveřejněno, a vy to nezveřejníte
- se tam bude dít něco, u čeho má dle předpisů právo účasti každý člen MS/KS a vy jim to právo upřete
- se tam bude dít něco, k čemu má mít dle předpisů přístup KK, a vy jí přístup nedáte
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Ondra.kl, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Dominika.Michailidu, Jan.Korbel
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 10:55

Martin.Kucera píše:
18 led 2019, 10:33
Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 09:58
Já se chtěl hlavně dopídit, jak moc porušuji předpisy se svojí tajnou skupinou, kde děláme reálnou vnitro-politiku.
Ṕorušuješ/neporušuješ je úplně stejně, jako kdybyste se sešli v salónku v hospodě.
Porušovat je budete, pokud např.:
- se tam bude dít něco, co má být dle předpisů zveřejněno, a vy to nezveřejníte
- se tam bude dít něco, u čeho má dle předpisů právo účasti každý člen MS/KS a vy jim to právo upřete
- se tam bude dít něco, k čemu má mít dle předpisů přístup KK, a vy jí přístup nedáte
Nene, nic takového jsme tam podle mě nedělali. Minulý rok jsme se akorát snažili ovlivnit volby do RV, že jsme se *shodli, že pro naši demokracii bude nejvýhodnější, když se tam dostane co nejvíc lidí mimo Prahu, protože ty měli horší podmínky. Tak jisto letos budeme usilovat o to, aby se tam NEdostal Mikuláš Peksa, protože jsme nabyli dojmu, že si taky vytvořil nějakou menší skupinku na ovlivňování a cítíme, že by mohl být naší konkurencí. Mluvím tady sice jakoby za víc lidí, ale nejsem k tomu oprávněn, kdyby chtěl někdo napadnout toto.

Takže jestli se Mikuláš nakonec nedostane na post lídra, tak za to do jisté míry budou mít vliv tajné skupinky a budu opravdu rád, když budou moci takto legálně působit i nadále.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17605 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 led 2019, 11:55

Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 10:55
Takže jestli se Mikuláš nakonec nedostane na post lídra, tak za to do jisté míry budou mít vliv tajné skupinky a budu opravdu rád, když budou moci takto legálně působit i nadále.
Jak říkám, takhle "konspirovat" můžete i v hospodě, po telefonu, mailem, u někoho doma ... tedy není to problém neoddělitelně spjatý se sociálními sítěmi.
Předpisy to AFAIK porušuje jen v individuální rovině, tedy pokud někdo nedodrží deminimum.
Nakolik je tohle "konspirování" morální/etické, to si musí každý srovnat se svým svědomím.

Já bych třeba myšlenku "pro naši demokracii bude nejvýhodnější, když se tam dostane co nejvíc lidí mimo Prahu, protože ty měli horší podmínky" klidně probíral veřejně, byť by to nejspíš vyvolalo flame, případně zlou krev (ale tu může vyvolat i proláknutí tajného domlouvání). Ostatně viz diskuse před loňskou volbou RP, zda tam mají či nemají být poslanci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, sery.pavel
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 18 led 2019, 12:01

Volbu RP jsme trošku podcenili, to je pravda. Ale příště si dáme pozor i na to. Deminimum neporušujeme.

Jinak pro odlehčení na mě teď vykouklo "ze života lidí na fóru". viewtopic.php?f=407&t=45333
ze života.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vojtech.Pikal

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od ypsilonx » 18 led 2019, 12:10

Petr.Tkadlec píše:
18 led 2019, 12:01
Volbu RP jsme trošku podcenili, to je pravda. Ale příště si dáme pozor i na to. Deminimum neporušujeme.

Jinak pro odlehčení na mě teď vykouklo "ze života lidí na fóru". viewtopic.php?f=407&t=45333

ze života.jpg
Tohle jenom svědčí o tom, že jsou tam lidé co rozhodují, ale nemají ponětí o tom kde by měli své závěry publikovat. Tím to hasne. Zde by se měla udělat osvěta v každém předsednictvu, aby se veškeré závěry a dohodnutí aspoň oznámila na pirátském foru.

Nebo se snad pletu? To co je v tom obrázku, tak je důkaz toho jak jsou někteří členové lehkomyslní a neuvědomují si dopady na celou stranu... Teda pokud by se to dostalo ven...
Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mějme se prostě rádi! :fet:

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“