Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od ypsilonx » 16 led 2019, 12:04

Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 11:48
ypsilonx píše:
16 led 2019, 11:29
:arrow: :arrow: :arrow: Pogratulujme @Petr.Tkadlec za to, že se dostalo jeho jméno do novin. Konečně o něm uslyší i jinde v republice. ;)

Odkazy:
https://www.novinky.cz/domaci/494546-pi ... upiny.html
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pirat ... f6b220ee8/

Úplně nesmyslné téma od začátku -> místo toho aby Petr apeloval na dodržování nějakého dekóra strany a prohloubení důvěry mezi členy a jinak otevřel větší spolupráci (začal pracovat na týmovosti a ohleduplnosti a jiných důležitých aspektů pro práci ve skupinách), tak se rozhodl represemi a trapnými návrhy rozbít kolektiv a znechutit příznivce a zaútočit na pomyslnou hranici soukromí, úplně nejlepší by byl důkaz tvého tvrzení, že takové skupiny jsou, třeba si vyplodil něco co ani lidi ve straně nenapadlo...
Popřemýšlej o tom...

OFFTOPICMožná kvůli tobě vznikla "tajná skupina" aby se vymezila od takových jako ty, ale to už jenom spekuluji.
Můžeš mi prosím říci své jméno? Jelikož mě přijde, že tvé založení profilu bylo pouze k tomu, aby si napadal cokoliv, co kde napíšu. Jestli se to dostalo do novin nebo ne je pro řešení problému irelevantní. Mě přijde jako trapné tvé napadaní a tak jisto jsem z toho znechucen. Já jsem nevyplodil nic, co by jiné lidi ve straně nenapadlo. Psali mi někteří lidi, že je dobře že se to řeší a tak jisto tento podnět získal podporu skupiny členů. Takže tímto útočíš nejen na mě, ale i na všechny ostatní, co ho podpořili. Mluvíš tady o rozbití kolektivu, ale já právě založil tento podnět, protože lidi v tajných skupinách rozbíjeli kolektiv. Popřemýšlej o tom prosím. Zkus se na to dívat z obou stran, jestli to umíš a poprosil bych tedy o tvé jméno, když mě neustále napadáš všude, kde něco napíšu. Přijde mi, že napadání z tvé strany je nějak moc osobní...
Jdeš na to, ale z blbé strany, zeptal bych se PROČ jsou tyto skupiny vůbec zakládané? Nejlepší je asi se zeptat lidí že jo? Třeba na nějakém celostranickém srazu nebo tady na fóru se jich zeptat.
Pak bych se postavil k tomu JAK danou situaci vyřešit? Zase mi hodně pomůžou lidé ze strany -> víc hlav více nápadů, no ale záleží na podstatě proč?
Úplně nakonec bych měl to CO to předložení těm lidem, to řešení, výstup.

Ty máš CO? - Tajné skupiny.
Teď už máš vyřešené i JAK, prostě je zakážu.
Ale až poté zjistíš PROČ vlastně tyto skupiny fungovaly. A možná i zjistíš že tvá snaha byla zbytečná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvky (celkem 2):
Karel.Nejedlik, Vojtech.Pikal
Mějme se prostě rádi! :fet:

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2337 poděkování
Dostal poděkování: 1979 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 12:12

ypsilonx píše:
16 led 2019, 12:04
Petr.Tkadlec píše:
ypsilonx píše:
16 led 2019, 11:29
:arrow: :arrow: :arrow: Pogratulujme @Petr.Tkadlec za to, že se dostalo jeho jméno do novin. Konečně o něm uslyší i jinde v republice. ;)

Odkazy:
https://www.novinky.cz/domaci/494546-pi ... upiny.html
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pirat ... f6b220ee8/

Úplně nesmyslné téma od začátku -> místo toho aby Petr apeloval na dodržování nějakého dekóra strany a prohloubení důvěry mezi členy a jinak otevřel větší spolupráci (začal pracovat na týmovosti a ohleduplnosti a jiných důležitých aspektů pro práci ve skupinách), tak se rozhodl represemi a trapnými návrhy rozbít kolektiv a znechutit příznivce a zaútočit na pomyslnou hranici soukromí, úplně nejlepší by byl důkaz tvého tvrzení, že takové skupiny jsou, třeba si vyplodil něco co ani lidi ve straně nenapadlo...
Popřemýšlej o tom...

OFFTOPICMožná kvůli tobě vznikla "tajná skupina" aby se vymezila od takových jako ty, ale to už jenom spekuluji.
Můžeš mi prosím říci své jméno? Jelikož mě přijde, že tvé založení profilu bylo pouze k tomu, aby si napadal cokoliv, co kde napíšu. Jestli se to dostalo do novin nebo ne je pro řešení problému irelevantní. Mě přijde jako trapné tvé napadaní a tak jisto jsem z toho znechucen. Já jsem nevyplodil nic, co by jiné lidi ve straně nenapadlo. Psali mi někteří lidi, že je dobře že se to řeší a tak jisto tento podnět získal podporu skupiny členů. Takže tímto útočíš nejen na mě, ale i na všechny ostatní, co ho podpořili. Mluvíš tady o rozbití kolektivu, ale já právě založil tento podnět, protože lidi v tajných skupinách rozbíjeli kolektiv. Popřemýšlej o tom prosím. Zkus se na to dívat z obou stran, jestli to umíš a poprosil bych tedy o tvé jméno, když mě neustále napadáš všude, kde něco napíšu. Přijde mi, že napadání z tvé strany je nějak moc osobní...
Jdeš na to, ale z blbé strany, zeptal bych se PROČ jsou tyto skupiny vůbec zakládané? Nejlepší je asi se zeptat lidí že jo? Třeba na nějakém celostranickém srazu nebo tady na fóru se jich zeptat.
Pak bych se postavil k tomu JAK danou situaci vyřešit? Zase mi hodně pomůžou lidé ze strany -> víc hlav více nápadů, no ale záleží na podstatě proč?

Ale až poté zjistíš PROČ vlastně tyto skupiny fungovaly. A možná i zjistíš že tvá snaha byla zbytečná.
O zakazování tady mluvíš ty, já chtěl spíš legalizaci. Ale zbytečné se o tom s tebou bavit. Vedeš to osobní útočnou rovinou, tak tě jen upozorním, že měníme pravidla pro registrované příznivce, právě proto, aby se za naše příznivce nemohl vydávat člen/kandidát jiných stran. A vzhledem ke stylu napadání a tvoje kandidatura za ANO je mi pak jasné, odkud větry vanou. Takže dále na tvoje toxické výpady opravdu reagovat nebudu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Příspěvek od Antonino » 16 led 2019, 12:34

Pokusím se nabídnout pohled nezatížený minulostí, zkušeností, vztahy, křivdami, IT vzděláním a možná i Pirátstvím (to ještě úplně neumím posoudit, hledám). Snad o to více objektivní.

Téma tohoto vlákna

1) @Petr.Tkadlec (a vlastně nikoho jiného tu) neznám. Jeho záměr vnímám jako relativně krajní (jak typické pro rebelské a zásadové Piráty :) ), nicméně legitimní a čestný – lze namítat na správnost návrhu, ale ne přisuzovat skryté záludné úmysly.
2) Pochopil jsem to tak, že @Petr.Tkadlec nenavrhuje zakázat komunikaci na FB, ale eliminovat (riziko) přesouvání vlivu na politiku Pirátů do netransparentního prostoru. Pokud mnoho komentářů mu toto vytýká, co opakovaně (obdivuji jeho trpělivost) vyvrací, tak je to škoda a ztráta času všech.
3) Stále se v diskusi zaměňuje interní komunikace členů/příznivců/představitelů a komunikace ven (to má přece jiné cíle a tedy jiné prostředky); opět plýtvání časem a energií.
4) Také se zaměňuje formální/procesní komunikace (která vede ke stanoviskům, hlasování atd.) s diskusí o čemkoliv (to má rovněž jiné cíle, jiné prostředky a jiné požadavky na transparentnost; tedy zase plýtvání časem a energií.

Útěk z Fóra

1) Vnímám velký rozpor mezi konstruktivní prací Pirátů, kterou vidím skrze média, a trochu jinou realitou zde. Mne Piráti přesvědčili tou viditelnou prací a důvěryhodnými principy. Naopak zde je spousta příležitostí si potvrzovat nálepky, které Piráti mají.
2) Je to tu poměrně zatrolené/zaplácané (někdy ze zlomyslnosti, někdy irelevantními blbostmi, někdy chatováním atd.). Chybí výstupy, impakt, responze... Pracovat tu není moc efektivní (neplatí to paušálně, ale pro ten maličký vzorek, který jsem prošel). Je to takový hromadný chat blízký e-miminu (sorry). Je tak pochopitelné, že pokud tu někdo chce pracovat, tak si založí svoji skupinu mimo, kam si pozve lidi, kterých si váží, a ne lidi, kvůli kterým odešel. Já vůbec nezpochybňuji důvody pro obavy, kritiku a hate FB, ale je nutné pochopit příčiny a motivaci lidí a respektovat je. Také si nemyslím, že by samotné využití FB přímo @Petr.Tkadlec napadal.

Další problémy a rizika Fóra

1) Nenacházím nějaký přehledný, systemizovaný, organizovaný seznam strukturovaných otevřených a uzavřených bodů, programových tezí, paradigmat, modulů apod. Rád bych si prostudoval některé témata/vlákna, ale prokousávat se obrovským množstvím velmi často irelevantních textů si fakt nemohu dovolit. Pak není divu, že si někdo pomyslí, že Fórum slouží k odklonění pozornosti pro pirátský "dav" a reálná diskuse se odehrává jinde.
2) Dlouhodobě je podle mne nutné přehodnotit koncept fóra, protože tu zatím trolí jen někteří Piráti. Pokud by sem vtrhla trolí farma, tak to tu nejspíš zabijí úplně. Taky je to tu skvělá základna pro diskreditaci jak strany, tak jednotlivých lidí. Opravdu není moudré ukazovat veřejně slabiny. Žijeme v informační válce a Piráti mají mocné nepřátele. Piráti by nebyli první, které nepřítel zabije vlastní zbraní.

FB a jiné

1) Vynucovat monopol pro Fórum je nesmysl (to @Petr.Tkadlec nenavrhuje, jiní ano). Nejspíš je to i proti některým principům pirátů (jako nečlen nechci posuzovat) – lidé mají právo svobodně komunikovat, kde chtějí být a s kým chtějí. To neznamená, že nemá smysl regulovat chování s riziky pro transparentnost atd.
2) Absurdita utíkání k rizikovému FB zrovna u Pirátů je jiné téma a bylo to tu zmíněno kompetentnějšími než jsem já.

Demokratičnost a transparentnost

1) Na Fóru se potkávají různí lidé a straníků či příznivců je čím dál více. Jako jinde se zde potkávají kompetentní s nekompetentními, mají stejná práva a stejný prostor (a obávám se, že ti nekompetentní často více času). Je to demokratické (ale zároveň je toto analogicky asi největším problémem demokracie).
2) Zatím se mi nepodařilo intelektuálně vyřešit problém demokracie vs. kvalita, který hubí i toto Fórum. Kvalitativně nejlepší je IMHO často elitářské (zpracované odborníky), nikoliv odhlasované většinou (to se nutně nevylučuji, v praxi často ano).
3) Pokud je (bohulibým) cílem transparentnost, je nutno si říci, že k ní mohou vést různé způsoby a že i tak mohou reflektovat aktuální problémy. Asi mne vykucháte, ale já nejsem přesvědčen o správnosti obsese s absolutní transparentností. Prát si špinavé prádlo na veřejnosti má vysoké náklady. Já třeba chápu, respektuji a toleruji, že taková pluralita je daň za ultra-svobodu, unikátní decentralizaci strany, necenzurování atd., ale jak si vyloží mnohý volič tolik vulgarit, prznění češtiny, demagogie, avatara s esesákem apod. Co konkurence, co novináři, co nepřátelé...? Budou to také (chtít) chápat?

Co s tím?
1) Klíčové je slovo účel. Proč se to děje? Je to popsáno výše. Střetává se zde zásadovost až procesní formalismus s praktičností a pragmatismem. Co má mít přednost? Chybná otázka. Má se to spojit, pokud to je možné a je to možné.
2) Myslím, že by se měla explicitně oddělit problematika diskusí, která by měla vyhovovat diskutujícím a problematika řízení, moci atd., kde je transparentnost nutná.
3) Doporučuji, aby byl program, který je na webu, ke kterému se běžný volič obvykle dostane, v podobě tezí (z části již je), které jsou moudré, heslovité, stručné a srozumitelné, ale které jsou bod po bodu po jednotlivých vláknech prolinkované s Fórem a podrobně zde argumentované a případně je kolem nich nějaké moderovaná věcná diskuse. Tímto jednak přitáhnete lidi k tématům i Fóru samotnému.
4) S voliči má být z logiky věci (bezpečně) komunikováno kanály, kde jsou. Vedle toho lze díky politické moci usilovat o obecnou bezpečnost těchto kanálů.
5) Co je cílem transparentnosti? Zabránění korupci a lobování. Na to není rovnítku absolutní a neomezená průhlednost. Transparentnost je akcentována, ale stejně důležitý je výsledek (tedy u témat, kde o něco jde). Je asi správný čas přehodnotit koncept tohoto Fóra – že třeba má být plně transparentní (i ven) hlasování, fungování moci, program, jak vzniká a diskuse kolem něj, atd. A interní diskuse viditelná jen po registrované. Důvody jsou výše.
6) Z hlediska transparentnosti skupin lze těžko hledat tu váhu mezi tajným a netajným, ale pirátům asi sluší absence tajných uskupení (vůbec se neví, že existují). Legitimní je existence uzavřených skupin. Měl by tedy asi existovat seznam skupin (strukturovaný, přehledný,...), aby měl každý právo a možnost požádat o přidání do takové skupiny. Stejně tak má skupina mít právo ho do diskuse nepřijmout. Pokud někdo není žádoucí, měl by to vědět a neplýtvat entuziasmem. Viditelnost obsahu diskuse je ještě složitější, ale je nutné vzít v potaz, že tam může být velmi diskrétní obsah (strategie jednání apod.). Tento můj návrh nevidím jako příliš praktický/pragmatický, ale jako principiálně pirátský (pokud si to mohu zkusit dovolit posoudit). Nepíšu zde, kde by takové skupiny měly být. To je jiné téma.

Omlouvám se za nestručnost, ač jsem o ni usiloval. Trestem jen ten nehorázný čas, který jsem tomu dal.
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od ypsilonx » 16 led 2019, 12:40

Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 12:12
ypsilonx píše:
16 led 2019, 12:04
Petr.Tkadlec píše:

O zakazování tady mluvíš ty, já chtěl spíš legalizaci. Ale zbytečné se o tom s tebou bavit. Vedeš to osobní útočnou rovinou, tak tě jen upozorním, že měníme pravidla pro registrované příznivce, právě proto, aby se za naše příznivce nemohl vydávat člen/kandidát jiných stran. A vzhledem ke stylu napadání a tvoje kandidatura za ANO je mi pak jasné, odkud větry vanou. Takže dále na tvoje toxické výpady opravdu reagovat nebudu.
OFFTOPICJsem v kontaktu sl lidmi od pirátů a bylo mi řečeno, že není nic za problém pokud budu příznivec, byl jsem si i sednout se zastupitelem, popovídali jsme si a nikomu jsem tak toxic nepřišel jak tobě. Nevím kdo se tady začal do koho navážet, ale už to hledat nebudu v tomto tématu, prostě jenom jsem ti chtěl ukázat jiný pohled na věc. A jinak jo máš pravdu kandidoval jsem a jsem členem jiné strany, ale to neopravňuje snad nikoho aby se lidé mezi sebou přestali bavit. Jinak kdyby ses zeptal dříve kdo vlastně jsem tak ti povím, že člen ANO. A vyhrožováním, že se změní pravidla? OK je to Vaše věc.
Mějme se prostě rádi! :fet:

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 12:50

Děkuji za tento názor s kterým nemám problém.
Velmi zajímavý mě přijde tento návrh, který by celý tento problém mohl taky hodně posunout. Zanikne nám i ten problém registrovaných, protože aktuálně měníme pravidla tak, aby všichni registrovaní příznivci museli mít ztotožnění.
Přehodnotit koncept tohoto Fóra – že třeba má být plně transparentní (i ven) hlasování, fungování moci, program, jak vzniká a diskuse kolem něj, atd. A interní diskuse viditelná jen po registrované. Důvody jsou výše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
sery.pavel

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 13:01

ypsilonx píše:
16 led 2019, 12:40
OFFTOPIC[quote=Petr.Tkadlec post_id=599993 time=1547637147 user_id=8802]
[quote=ypsilonx post_id=599991 time=1547636690 user_id=14648]

OFFTOPIC[quote=Petr Tkadlec]O zakazování tady mluvíš ty, já chtěl spíš legalizaci. Ale zbytečné se o tom s tebou bavit. Vedeš to osobní útočnou rovinou, tak tě jen upozorním, že měníme pravidla pro registrované příznivce, právě proto, aby se za naše příznivce nemohl vydávat člen/kandidát jiných stran. A vzhledem ke stylu napadání a tvoje kandidatura za ANO je mi pak jasné, odkud větry vanou. Takže dále na tvoje toxické výpady opravdu reagovat nebudu.
[/quote]

OFFTOPICJsem v kontaktu sl lidmi od pirátů a bylo mi řečeno, že není nic za problém pokud budu příznivec, byl jsem si i sednout se zastupitelem, popovídali jsme si a nikomu jsem tak toxic nepřišel jak tobě. Nevím kdo se tady začal do koho navážet, ale už to hledat nebudu v tomto tématu, prostě jenom jsem ti chtěl ukázat jiný pohled na věc. A jinak jo máš pravdu kandidoval jsem a jsem členem jiné strany, ale to neopravňuje snad nikoho aby se lidé mezi sebou přestali bavit. Jinak kdyby ses zeptal dříve kdo vlastně jsem tak ti povím, že člen ANO. A vyhrožováním, že se změní pravidla? OK je to Vaše věc.
OFFTOPICO změně pravidel jsme diskutovali už dlouho - formálně minimálně 8 měsíců viewtopic.php?f=578&t=45492 Já nemám problém s tím, že na naše veřejné schůze jednání budou chodit i zástupci jiných stran. Bohužel by ale neměli mít oprávnění se prohlašovat za naše příznivce. A když už mají prostor v naší vnitrostranické diskuze, tak bych byl rád, aby zbytečně nespamovali, neuráželi a prezentovali jen své názory, ne názory nějaké skupiny pirátů, protože rozhodně nejsou jejími mluvčími.
ypsilonx

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25511 poděkování
Dostal poděkování: 18489 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 16 led 2019, 14:10

Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 10:53
Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 10:30
Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 10:21
Bylo tady řečeno, že porušuje, protože KK k tomu vydali toto.
ucp.php?i=pm&mode=compose&action=quotepost&p=598486
To se ovšem netýká tajných skupin, nýbrž pracovních skupin, což jsou dvě na sobě nezávislé věci. Tajná pracovní skupina samozřejmě je v rozporu s předpisy, ale to je obvykle i ta veřejně známá pracovní skupina, viz můj včerejší rozbor.
Naopak tajná skupina, která není pracovní, rozhodně není automaticky v rozporu s předpisy a zmíněná žádost KK se na ni nevztahuje.
Píše se tam o týmech. Hele já se fakt nechci takto hádat ve dvou lidech. Chci, aby to nějak vyřešilo komplexně RP, které má všeobecnou zodpovědnost za celou stranu.
Hele, a když chceš, aby to řešilo RP, proč to hned eskaluješ na CF?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Karel.Nejedlik, Vaclav.Zidek, Katerina.Stojanova, ypsilonx, Rostislav.Reha, Jan.Hora, Jan.Nezhyba
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 14:19

Vojtech.Pikal píše:
16 led 2019, 14:10
Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 10:53
Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 10:30

To se ovšem netýká tajných skupin, nýbrž pracovních skupin, což jsou dvě na sobě nezávislé věci. Tajná pracovní skupina samozřejmě je v rozporu s předpisy, ale to je obvykle i ta veřejně známá pracovní skupina, viz můj včerejší rozbor.
Naopak tajná skupina, která není pracovní, rozhodně není automaticky v rozporu s předpisy a zmíněná žádost KK se na ni nevztahuje.
Píše se tam o týmech. Hele já se fakt nechci takto hádat ve dvou lidech. Chci, aby to nějak vyřešilo komplexně RP, které má všeobecnou zodpovědnost za celou stranu.
Hele, a když chceš, aby to řešilo RP, proč to hned eskaluješ na CF?
To jsem už taky psal. Je to podle mě problém hodný řešení přes CF. Jsem tušil, že minimálně část RP se k tomu postaví záporně, jak se již ukázalo. RP taky ten problém mohlo vzít z tudma hned od začátku a tím by pozbyl smysl. Řešení v podobě prostého vydání vyhlášky tady už zkoušelo KK a taky neúspěšně.
Dalibor.Zahora

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25511 poděkování
Dostal poděkování: 18489 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 16 led 2019, 14:24

Petr.Tkadlec píše:
Děkuji Petře za krásný převod diskuze na Ad hominem.
Jinak se chci ohradit proti tomu, že pravidla registrace příznivců měníme proto, aby našimi příznivci nemohli být členové či kandidáti za jiné strany. Jistě existují uskupení nám blízká ideově, jejichž členové za nás někdy mohou kandidovat a v jiných volbách mohou kandidovat naopak samostatně a mohou tak být zcela jasně tak našimi příznivci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Karel.Nejedlik, Rostislav.Reha, Jan.Hora
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 14:41

Vojtech.Pikal píše:
16 led 2019, 14:24
Petr.Tkadlec píše:
Děkuji Petře za krásný převod diskuze na Ad hominem.
Jinak se chci ohradit proti tomu, že pravidla registrace příznivců měníme proto, aby našimi příznivci nemohli být členové či kandidáti za jiné strany. Jistě existují uskupení nám blízká ideově, jejichž členové za nás někdy mohou kandidovat a v jiných volbách mohou kandidovat naopak samostatně a mohou tak být zcela jasně tak našimi příznivci.
Nevím co je ad hominem. Já měl za to, že kromě mulťáctví je to jeden z našich hlavních důvodů. Omlouvám se za neúplnou interpretaci. "aby se za naše příznivce nemohl vydávat člen/kandidát jiných stran" doplňuji na "aby se za naše příznivce nemohl vydávat člen/kandidát jiných stran AUTOMATICKY". Není to totiž první případ, kdy na mě útočí člen jiné strany pod ochranou známkou toho, že náš registrovaný příznivec.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 16 led 2019, 15:35, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“