Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1044 poděkování
Dostal poděkování: 1014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Korbel » 16 led 2019, 10:31

Honza.Hora píše:
16 led 2019, 09:49
To je přesně ono - máme pár nástrojů samostatných, my potřebujeme řešení integrované, takovou "Pirátskou xichtknížku", která splňuje naše nároky na technickou stránku věci i uživatelskou přívětivost.
To jsou tři nástroje, které jsou konkurenční. Teď jich běží víc, protože test. Každopádně jejich integrace s fórem je díky pirátské identitě lepší, než Facebooku s fórem (kde ta integrace není žádná).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2349 poděkování
Dostal poděkování: 1983 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 10:53

Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 10:30
Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 10:21
Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 10:10

Už jsem ti vysvětlil, že tajné skupiny jako takové žádný předpis nezakazuje, stejně jako nezakazuje, aby se skupina Pirátů sešla u někoho doma na čajový/rumový/konopný/atd. dýchánek.
Bylo tady řečeno, že porušuje, protože KK k tomu vydali toto.
ucp.php?i=pm&mode=compose&action=quotepost&p=598486
To se ovšem netýká tajných skupin, nýbrž pracovních skupin, což jsou dvě na sobě nezávislé věci. Tajná pracovní skupina samozřejmě je v rozporu s předpisy, ale to je obvykle i ta veřejně známá pracovní skupina, viz můj včerejší rozbor.
Naopak tajná skupina, která není pracovní, rozhodně není automaticky v rozporu s předpisy a zmíněná žádost KK se na ni nevztahuje.
Píše se tam o týmech. Hele já se fakt nechci takto hádat ve dvou lidech. Chci, aby to nějak vyřešilo komplexně RP, které má všeobecnou zodpovědnost za celou stranu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 11:00

Paráda, tak už mě podporuje i Slezská a Moravská pirátská strana. A kdyby náhodou se k tomu někde vyjadřovali, tak rozhodně říkám, že jsem nepostřehl neomarxistické či antisemitické myšlenky a ani napojení na islám či KGB.
Karel Světnička píše:Ahoj Petře,

vidím, že jsi narazil na jeden z mnoha prvků, proč vznikli Moravští a Slezští Piráti ;-)) kteří se hlásí k původním Pirátským myšlenkám a tézím bez neomarxismu a antisemitismu, kdy navíc odklon způsobili lidé napojení na islám a KGB (nyní FSB).

Drž se! Karel

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17626 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 11:05

Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 10:53
Píše se tam o týmech.
Píše se tam
"Kontrolní komise žádá Republikové předsednictvo, Republikový výbor, vedoucí odborů a všechny vedoucí pracovních týmů, které vytvářejí pracovní skupiny na sociální síti Facebook, aby členům KK poskytly seznam těchto skupin včetně hyperlinku a zajistili jim přístup do těchto pracovních skupin."
Petr.Tkadlec píše:
Chci, aby to nějak vyřešilo komplexně RP, které má všeobecnou zodpovědnost za celou stranu.
No a já se ti snažím vysvětlit, že chceš něco, co RP řešit nemůže, viz moje včerejší analýza.
RP může řešit maximálně tu alternativu, kterou jsem navrhl, která se ovšem netýká tajných skupin jako takových, nýbrž skupin, které nejsou v souladu s předpisy, což jsou dvě různé množiny (byť mohou mít neprázdný průnik).
Případně může RP apelovat na členy, že určité chování se příliš neslučuje s našimi principy a idejemi, nicméně pořád to bude jen apel v rovině morální/etické, který pro členy nebude závazný, a nedojde-li ke skutečnému porušení našich předpisů, nebude takové chování postižitelné.
Neboli tady pomůže leda osvěta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Vit.Jurasek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 11:13

Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 11:05
Petr.Tkadlec píše:
Píše se tam o týmech.
Píše se tam
"Kontrolní komise žádá Republikové předsednictvo, Republikový výbor, vedoucí odborů a všechny vedoucí pracovních týmů, které vytvářejí pracovní skupiny na sociální síti Facebook, aby členům KK poskytly seznam těchto skupin včetně hyperlinku a zajistili jim přístup do těchto pracovních skupin."
Petr.Tkadlec píše:
Chci, aby to nějak vyřešilo komplexně RP, které má všeobecnou zodpovědnost za celou stranu.
No a já se ti snažím vysvětlit, že chceš něco, co RP řešit nemůže, viz moje včerejší analýza.
RP může řešit maximálně tu alternativu, kterou jsem navrhl, která se ovšem netýká tajných skupin jako takových, nýbrž skupin, které nejsou v souladu s předpisy, což jsou dvě různé množiny (byť mohou mít neprázdný průnik).
Případně může RP apelovat na členy, že určité chování se příliš neslučuje s našimi principy a idejemi, nicméně pořád to bude jen apel v rovině morální/etické, který pro členy nebude závazný, a nedojde-li ke skutečnému porušení našich předpisů, nebude takové chování postižitelné.
Neboli tady pomůže leda osvěta.
Já už jsem ten tvůj návrh osvojil viz stránka vzad. A ano samozřejmě se upokojím i tím apelem z RP, jestliže tedy bude shoda na tom, že o porušení předpisů nejde. Mikuláš mě vnukl myšlenku, že tajné skupiny můžou nějak ovlivnit hlasování, protože s nimi náš hlasovací systém nepočítá a jestli existují, tak by neměly být tajné. Třeba se mýlí i on. Já prostě chci, aby to autorita jako je RP potvrdila, vyvrátila pověřila někoho změnou předpisu zpátky nebo dopředu a jasně jsme si tedy řekli, co všechno možné je a co není. Ale nechci to slyšet od tebe, ale od nich, protože oni jsou všeobecně zodpovědní za stranu a ne ty.

ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od ypsilonx » 16 led 2019, 11:29

:arrow: :arrow: :arrow: Pogratulujme @Petr.Tkadlec za to, že se dostalo jeho jméno do novin. Konečně o něm uslyší i jinde v republice. ;)

Odkazy:
https://www.novinky.cz/domaci/494546-pi ... upiny.html
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pirat ... f6b220ee8/

Úplně nesmyslné téma od začátku -> místo toho aby Petr apeloval na dodržování nějakého dekóra strany a prohloubení důvěry mezi členy a jinak otevřel větší spolupráci (začal pracovat na týmovosti a ohleduplnosti a jiných důležitých aspektů pro práci ve skupinách), tak se rozhodl represemi a trapnými návrhy rozbít kolektiv a znechutit příznivce a zaútočit na pomyslnou hranici soukromí, úplně nejlepší by byl důkaz tvého tvrzení, že takové skupiny jsou, třeba si vyplodil něco co ani lidi ve straně nenapadlo...
Popřemýšlej o tom...

OFFTOPICMožná kvůli tobě vznikla "tajná skupina" aby se vymezila od takových jako ty, ale to už jenom spekuluji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mějme se prostě rádi! :fet:

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 1691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 16 led 2019, 11:39

Martin.Kucera píše:
16 led 2019, 10:10
Možná jsem exot, ale FB si rozhodně nespojuju s vlastností "uživatelská přívětivost" - cpe mi hromadu věcí, které mě nezajímají a akorát zabírají místo, a žere nadměrné množství systémových prostředků (a přišlo by mi fakt absurdní upgradovat comp jenom kvůli tomu, aby se mi zrychlil FB, to bych na něm musel trávit aspoň 4 hodiny denně a tak bohatý na čas opravdu nejsem).
Netvrdím, že FB je uživatelský ráj, ale pokud potřebuju sledovat cvrkot v několika týmech, zapojovat se v nich a zárpveň řešit s jednotlivci i skupinami operativní věci, tak je FB nejlepší nástroj, který to umí všechno najednou. Osobně si myslím, že kdybychom měli vlastní tool, který z FB převezeme to užitečné a vynechá balast, tak se Piráti sami dobrovolně z toho FB odstěhují a ponechají si ho zase jen pro kontakt s voliči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Michal.Soltys
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 16 led 2019, 11:48

ypsilonx píše:
16 led 2019, 11:29
:arrow: :arrow: :arrow: Pogratulujme @Petr.Tkadlec za to, že se dostalo jeho jméno do novin. Konečně o něm uslyší i jinde v republice. ;)

Odkazy:
https://www.novinky.cz/domaci/494546-pi ... upiny.html
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pirat ... f6b220ee8/

Úplně nesmyslné téma od začátku -> místo toho aby Petr apeloval na dodržování nějakého dekóra strany a prohloubení důvěry mezi členy a jinak otevřel větší spolupráci (začal pracovat na týmovosti a ohleduplnosti a jiných důležitých aspektů pro práci ve skupinách), tak se rozhodl represemi a trapnými návrhy rozbít kolektiv a znechutit příznivce a zaútočit na pomyslnou hranici soukromí, úplně nejlepší by byl důkaz tvého tvrzení, že takové skupiny jsou, třeba si vyplodil něco co ani lidi ve straně nenapadlo...
Popřemýšlej o tom...

OFFTOPICMožná kvůli tobě vznikla "tajná skupina" aby se vymezila od takových jako ty, ale to už jenom spekuluji.
Můžeš mi prosím říci své jméno? Jelikož mě přijde, že tvé založení profilu bylo pouze k tomu, aby si napadal cokoliv, co kde napíšu. Jestli se to dostalo do novin nebo ne je pro řešení problému irelevantní. Mě přijde jako trapné tvé napadaní a tak jisto jsem z toho znechucen. Já jsem nevyplodil nic, co by jiné lidi ve straně nenapadlo. Psali mi někteří lidi, že je dobře že se to řeší a tak jisto tento podnět získal podporu skupiny členů. Takže tímto útočíš nejen na mě, ale i na všechny ostatní, co ho podpořili. Mluvíš tady o rozbití kolektivu, ale já právě založil tento podnět, protože lidi v tajných skupinách rozbíjeli kolektiv. Popřemýšlej o tom prosím. Zkus se na to dívat z obou stran, jestli to umíš a poprosil bych tedy o tvé jméno, když mě neustále napadáš všude, kde něco napíšu. Přijde mi, že napadání z tvé strany je nějak moc osobní...

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17626 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 11:51

Petr.Tkadlec píše:
16 led 2019, 11:48
Můžeš mi prosím říci své jméno?
Co takhle rozkliknout si jeho profil?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
ypsilonx, Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Josef.Spak
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10442 poděkování
Dostal poděkování: 16478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 16 led 2019, 12:02

Dalibor.Zahora píše:
15 led 2019, 13:38
Mikulas.Ferjencik píše:
15 led 2019, 12:19
Základní výhoda Facebooku je, že uživatelé tam už jsou a navíc chceme aby tam byli. OFFTOPIC500 členů, kteří na FB komunikují s veřejností, je pro nás užitečnější, než 500 členů, kteří se na fóru zabývají Pirátskou stranou - jeden z hlavních problémů libovolné aspoň trochu komplexní organizace je, že velmi snadno může řešit jen sama sebe. Chápu, že to má své limity, ale upozorňuju na tento problém. Druhá věc je, že jedno je technologická otevřenost a další otázka je faktická otevřenost. Ve chvíli, kdy budeme mít opensource nástroje, které veřejnost nedokáže používat a utečeme z platforem, které veřejnost používat umí, naše vlastní otevřenost se sníží.
To ses asi upsal Miki, nemyslím že Piráti jako strana chtějí, aby byli občané ČR na Facebooku a FB byl jednou z hlavních komunikačních platforem. Já stále doufám, že Piráti chtějí pravý opak - mít pro občany demokratickou nejlepe open source komunikační platformu, která je nebude šmírovat a buzerovat a obtěžovat reklamou, jak si korporace zamane.
Případně mi laskavě dolož, kde si Piráti schválili, to co si napsal. Schválilo snad něco takového RP, RV, CF?

Celá situace s FB vznikla jaksi samovolně, ok tak ji ale pojďme místo bagatelizování, řešit.
Piráti mají předpisy pomalu na to, jak chodit na záchod, ale na to, jak nakládat v rámci strany s Facebookem, to ne.

Ten problém se poprvé oficiálně otevřel před volbami 2017, jak jsem již připomínal, ovšem na požadavek KK se většina vykašlala, tak teď se vám problém vrátil hezky z jiné strany. Kdyby se to nějak řešilo, za tu dobu, nemuseli jsme mít dementní článek v Právu, kterej zjevně nepochopil komplexitu problematiky.

A stále znova, ty se zabýváš jen jednou součástí problému, externí komunikaci. Interní (vnitrostranická) a externí (k voličům) komunikace, se musí řešit každá odděleně a trochu jinak.

Já psal o uživatelích fóra - členech strany. Chceme, aby komunikovali s veřejností, tedy aby byli na facebooku (dokud to bude dominantní komunikační médium).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“