Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%
 
Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Příspěvky: 755
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 led 2019, 22:35

Ahoj, povazuji za bezpredmetne argumentovat moznosti ovlivnovat hlasovani. To mohu pres sms, pres sz na foru, na setkanich v realu... A pokud to udelam, je otazka, zda tim pomohu sebou preferovane volbe v hlasovani, nebo naopak samu sebe zneduveryhodnim u kolegu coby lobbistku.
Co mi vsak vadi, dusledkem zakladani ruznych tyou techto skupin a konverzaci je nizsi aktivita na foru samotnem a zaroven, novacci maji o to nizsi motivaci naucot se s forem zachazet, pokud je skupina clenu v nejake takove fb skupine ci diskuzi aktivni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Milan.Dadourek

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3859
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6920 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 13 led 2019, 22:45

S dovolením bych zareagoval na dezinformace, které tu šíří Ladislav Koubek. Vypisovat to po druhé nebudu, odpověď zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Petra.Smutna, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Jan.Mejsnar, Vojtech.Pikal
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 155
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Licka » 13 led 2019, 23:09

Nevím. Vnímám pozadí i pointu, na základě které vznikla křížová výprava proti FB (Slacku, Messengeru, Hangouts atd.), ale není na místě zeptat se, PROČ všichni ti lidé používají raději komerční nástroje než Fórum, které alespoň mě funkcionalitou i barevností připomíná Hofyland, zamilovanou to stránku mého mládí?

Slovy ČSSD: "Korespondenční lístky jsou oficiální stranický nástroj komunikace." Abychom nebyli tweetující generaci leda tak pro prdel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Josef.Kadlecek, Jan.Hora
Dávat druhým vyrůst

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 8968
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 21940 poděkování
Dostal poděkování: 10246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 led 2019, 23:23

Jan.Licka píše:
13 led 2019, 23:09
Nevím. Vnímám pozadí i pointu, na základě které vznikla křížová výprava proti FB (Slacku, Messengeru, Hangouts atd.), ale není na místě zeptat se, PROČ všichni ti lidé používají raději komerční nástroje než Fórum, které alespoň mě funkcionalitou i barevností připomíná Hofyland, zamilovanou to stránku mého mládí?

Slovy ČSSD: "Korespondenční lístky jsou oficiální stranický nástroj komunikace." Abychom nebyli tweetující generaci leda tak pro prdel.
Dovolím si dodat historický backround. Troufnu si říct, že do vánoc 2012 se naprosto převážná většina věcí řešila poměrně striktně na foru strany. Na FB vyhnal piráty konflikt, kdy tehdejší šéfová AO vypnula ve slabém momentu forum a to nějakou dobu nefungovalo. Bude to znít asi srandovně, ale od té doby se různé skupinky pirátů na FB zabydleli a už se nikdy plně nevrátili.

Druhý důležitý moment v tomto směru byl zhruba v období před volbami 2017, kdy byly i oficiálními představiteli lidé z fora vyháněni a nový zájemci před forem dokonce varování a FB sloužila jako netrasparentní síť pro reálnou politickou činnost. Pravdou je, že proto byl z části realný důvod (především aktivita konkrétního člověka), což naštěstí pominulo a do značné míry se oficiální aktivity na forum vrátili.

Další věc je celkový tlak okolí, které na FB je, je to masovka a tento efekt se dále nabaluje a má vliv i vnitrostranickou komunikaci.
Ale sakra právě proto jsme piráti, abychom viděli a šířili povědomí o realném nebezpečí této i jiných korporátních platforem a neomlouvali to tím že jsou ok, protože mají víc smajlíků.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 3672
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 4455 poděkování
Dostal poděkování: 4587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Rostislav.Reha » 13 led 2019, 23:38

Tak cely zaklad problemu, ktery tu je na 17 stranach diskutovany, je proste jen jeden - a je to deminimum.

Smutne je, ze zrovna ti, kteri ten princip zavedli, se ted z osobnich duvodu od nej odklonuji a stavi si vlastni mocenske proudy a skupiny z tech, kteri ho zcela evidentne nedodrzuji. Za posledni 2 roky doslo k obrovskemu narustu clenu (tedy lidi s pravem hlasovat) a dokonce jsou nektere kraje napominany za to, ze ciste kvantitativne ty pocty nenaplnuji nebo naplnuji mene nez ostatni (moje osobni zkusenost jako clena PKS). Navrhoval jsem zastropovani techto narustu poctu clenu KS a MS, prave z duvodu ze se proste realne nestihne tem novym clenum predat vsechny nase principy a filosofie, aby je meli radne zazite a neobraceli filosofii strany o 180 stupnu (nebo proste jak se jim nekde nekym rekne). Myslim, ze kdybychom udelali anketu o tom, jak nasi clenove znaji nase predpisy a stanovy, tak to v prumeru dopadne hodne tristne.

Nemam vubec nic proti tomu, aby ty skupiny existovaly. Mam velky problem v tom, ze z nekterych skupin jsou prvoplanove vylucovani a banovani lidi "s nepohodlnymi nazory" pro jejich spravce - viz napriklad Akcni tym, kde je dost clenu strany blokovano (podotykam blokovano, ne ze jen nejsou cleny), aniz by tam napsali carku. A prave v tom tymu primarne k lobovani dochazelo (ci snad jeste dochazi, nesleduju to uz).
Kdyz nekde napisete "Lidi, na foru se resi to a to, prosim podivejte se tam a zvolte vam prijatelne reseni", tak to deminimu neodporuje. Kdyz tam napisu "Mam veliky problem, jsou na me hrozne zli a mohl bych byt prehlasovan, prosim kliknete sem a dejte svuj hlas pro moji variantu, diky.", a pak nasleduje priliv lidi co jen kliknou na odkaz a zvoli co se jim nalajnovalo, tak je to prave ten humus, pro ktery zrejme vzniklo tohle forum.

Reseni jsou jen dve (teda jen jedno hlavni a druhe technicke) - hlavnim resenim je to, ze konecne zacnou byt clenove nasi strany skutecne Pirati, budou hlasovat jen pro to, s cim se seznamili a udelali si na to nazor a nebudou spolehat na nejake "opinionmakery" (cti manipulatory). Vsichni musime jit prikladem. A technicke reseni je zmena fora na modernejsi nastroj, ktery usnadni lidem lepe skalovat informace z nej a mit lepsi moznost odezvy (coz je to, v cem je FB dobry) a zaroven si udrzet vyhledavani starsich informaci a jejich znovuuziti (v cemz je FB uplne k nicemu). Uz dneska mame cloud, cili to muzeme nejak spojit...ale bez toho hlavniho reseni se proste dal nepohneme.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Uživatelský avatar
Martin.Duska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 143
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Duska » 14 led 2019, 01:00

Forum x FB mi připomíná Internet Explorer který člověk využije jednou aby si nainstaloval prohlížeč který mu vyhovuje.
Pokud lidé raději pracují na fb, tak není chyba ve fb...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 3):
Jan.Nezhyba, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2376
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6734 poděkování
Dostal poděkování: 2442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 14 led 2019, 01:11

Dalibor.Zahora píše:
13 led 2019, 23:23
Jan.Licka píše:
13 led 2019, 23:09
Nevím. Vnímám pozadí i pointu, na základě které vznikla křížová výprava proti FB (Slacku, Messengeru, Hangouts atd.), ale není na místě zeptat se, PROČ všichni ti lidé používají raději komerční nástroje než Fórum, které alespoň mě funkcionalitou i barevností připomíná Hofyland, zamilovanou to stránku mého mládí?

Slovy ČSSD: "Korespondenční lístky jsou oficiální stranický nástroj komunikace." Abychom nebyli tweetující generaci leda tak pro prdel.
Dovolím si dodat historický backround. Troufnu si říct, že do vánoc 2012 se naprosto převážná většina věcí řešila poměrně striktně na foru strany. Na FB vyhnal piráty konflikt, kdy tehdejší šéfová AO vypnula ve slabém momentu forum a to nějakou dobu nefungovalo. Bude to znít asi srandovně, ale od té doby se různé skupinky pirátů na FB zabydleli a už se nikdy plně nevrátili.

Druhý důležitý moment v tomto směru byl zhruba v období před volbami 2017, kdy byly i oficiálními představiteli lidé z fora vyháněni a nový zájemci před forem dokonce varování a FB sloužila jako netrasparentní síť pro reálnou politickou činnost. Pravdou je, že proto byl z části realný důvod (především aktivita konkrétního člověka), což naštěstí pominulo a do značné míry se oficiální aktivity na forum vrátili.

Další věc je celkový tlak okolí, které na FB je, je to masovka a tento efekt se dále nabaluje a má vliv i vnitrostranickou komunikaci.
Ale sakra právě proto jsme piráti, abychom viděli a šířili povědomí a realně nebezpečí této i jiných korporátních platforem a neomlouvali to tím že jsou ok, protože mají víc smajlíků.
Já si to pamatuju jinak, byla jsem elév a sledovala jsem vše v r. 2012 s otevřenou pusou. Sice se dělo to, co popisuješ, ale pak normálně forum pokračovalo.
K přesunům začalo docházet až v roce 2014, kdy sice malá část členstva, za to s velkými pravomocemi, se jala sabotovat volby do EP. Ti odešli na IRC a tam si něco řešili. Další část buzerovala zbytek, který se snažil něco dělat a ti nejaktivnější se ze zoufalství začali přesunovat na FB. Ale to pořád byla ještě docela pohoda. Definitivně forum vytrollil až po volbách Krtek. Zahltil vlákna otravoval každého a dokázal za noc zanést úplně všechno a vydrželo mu to hodně, hodně dlouho. Takže kdo na forum nemusel nutně, šel raděj jinam. Od té doby šla komunikace na foru do háje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Andrej.Ramaseuski, Milan.Dadourek, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Příspěvky: 900
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 902 poděkování
Dostal poděkování: 721 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 14 led 2019, 05:26

Petr.Tkadlec píše:
09 led 2019, 13:19
ypsilonx píše:
09 led 2019, 13:15
Petr.Tkadlec píše:
09 led 2019, 13:05


Sděl mi, kde píšu něco o tom, že bych chtěl postihovat poslance či kohokoliv jiného? A neodpovídej, byla to řečnická otázka... Jinak mě nebaví se furt opakovat. Tvojim problém je, že za každou cenu musíš být v opozici, a to i v opozici opozice, v opozice na jakékoliv subúrovni, což ti znemožňuje se konstruktivně zapojit do jakéhokoliv podnětu. Navíc si ke všemu skeptický, což taky nikdy neprospěje k žádným posunům...

Prostě si odpověz na tu mou hlavní otázku, jestli je správné, že existují TAJNÉ MOCENSKÉ SKUPINY, místo toho že budeš špekulovat nad tím, jestli jsou odhalitelné nebo ne. Navíc sis sám odpověděl, že i ty tajné skupiny mají díry, tak jsou vlastně transparentní.

Jinak tvůj názor, že to problém není, že kdyby byl, tak se neodhalí, že nikoho nic nedonutíš jsme už slyšeli. Navíc máš možnost si zahlasovat v anketě, tak respektuj názor ostatních a nesnaž se neustále vytvářet dojem, že jakýkoliv jiný názor než tvůj, je hlupácký, děkuji.
Takže jestli to chápu dobře chceš odtajnit tajné skupiny na FB? nebo jak to mám chápat? Jako na FB mohou být jakékoliv skupiny a jakkoliv nazvané a nemůžeš určovat která je nebo není ta správná. Co? (a nemyslím to zle jenom si to chci ujasnit v hlavě)
Co se smí a nesmí určovat nechci, to chci aby navrhlo třeba RP či CF. Odtajnit ty skupiny chci a chci, aby ty skupiny měly možnost se nějak zlegalizovat. Nechci to dělat způsobem, že na základě členského podnětu dostanu komando, odposlechy a půjdu to likvidovat... Hlavně chci změnit ten stav, že dneska ani někteří neví, že něco dělají špatně ba si dokonce myslí, že to dělají zcela košér, což je docela brutální problém in my opinion.
pojdme a houšť zužovat, nastavovat - rozkazovat - nařizovat - indoktrinovat, označovat, schvalovat něco mi to krutě připomíná :) sám dokonce výše určuješ jake argumenty dotyčný může a nemůže používat v diskuzi se picnu - a pak kdo tady trolí - :) ano asi jako jediný rozumíš a chápeš nechápu tedy proč se jako na oko ptáš když si to hraě prosadíš jinak i jinde :)
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Příspěvky: 900
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 902 poděkování
Dostal poděkování: 721 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 14 led 2019, 05:29

Lenka.Kozlova píše:
14 led 2019, 01:11
Dalibor.Zahora píše:
13 led 2019, 23:23
Jan.Licka píše:
13 led 2019, 23:09
Nevím. Vnímám pozadí i pointu, na základě které vznikla křížová výprava proti FB (Slacku, Messengeru, Hangouts atd.), ale není na místě zeptat se, PROČ všichni ti lidé používají raději komerční nástroje než Fórum, které alespoň mě funkcionalitou i barevností připomíná Hofyland, zamilovanou to stránku mého mládí?

Slovy ČSSD: "Korespondenční lístky jsou oficiální stranický nástroj komunikace." Abychom nebyli tweetující generaci leda tak pro prdel.
Dovolím si dodat historický backround. Troufnu si říct, že do vánoc 2012 se naprosto převážná většina věcí řešila poměrně striktně na foru strany. Na FB vyhnal piráty konflikt, kdy tehdejší šéfová AO vypnula ve slabém momentu forum a to nějakou dobu nefungovalo. Bude to znít asi srandovně, ale od té doby se různé skupinky pirátů na FB zabydleli a už se nikdy plně nevrátili.

Druhý důležitý moment v tomto směru byl zhruba v období před volbami 2017, kdy byly i oficiálními představiteli lidé z fora vyháněni a nový zájemci před forem dokonce varování a FB sloužila jako netrasparentní síť pro reálnou politickou činnost. Pravdou je, že proto byl z části realný důvod (především aktivita konkrétního člověka), což naštěstí pominulo a do značné míry se oficiální aktivity na forum vrátili.

Další věc je celkový tlak okolí, které na FB je, je to masovka a tento efekt se dále nabaluje a má vliv i vnitrostranickou komunikaci.
Ale sakra právě proto jsme piráti, abychom viděli a šířili povědomí a realně nebezpečí této i jiných korporátních platforem a neomlouvali to tím že jsou ok, protože mají víc smajlíků.
Já si to pamatuju jinak, byla jsem elév a sledovala jsem vše v r. 2012 s otevřenou pusou. Sice se dělo to, co popisuješ, ale pak normálně forum pokračovalo.
K přesunům začalo docházet až v roce 2014, kdy sice malá část členstva, za to s velkými pravomocemi, se jala sabotovat volby do EP. Ti odešli na IRC a tam si něco řešili. Další část buzerovala zbytek, který se snažil něco dělat a ti nejaktivnější se ze zoufalství začali přesunovat na FB. Ale to pořád byla ještě docela pohoda. Definitivně forum vytrollil až po volbách Krtek. Zahltil vlákna otravoval každého a dokázal za noc zanést úplně všechno a vydrželo mu to hodně, hodně dlouho. Takže kdo na forum nemusel nutně, šel raděj jinam. Od té doby šla komunikace na foru do háje.
problem aktualni nejsou skupiny na fb :) ani trolení zdatných trolů :)
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 8968
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 21940 poděkování
Dostal poděkování: 10246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 14 led 2019, 08:18

Tak už bodujeme i v novinách... (LN)
Tajné komunikační platformy

Ve skutečnosti je právě transparentnost nyní tématem vášnivých debat uvnitř strany. Podle některých existují i tajné komunikační platformy, jež obcházejí webové fórum. „Nevěřím, že spor s panem Peksou se týká zahraniční politiky. Zdá se, že vede tajnou skupinu, o které se ve straně mluví,“ upozornil Maiello.

Na pirátském fóru právě probíhá hlasování, které ukáže podporu pro návrh, aby se existencí tajných skupin zabývalo vedení.
viewtopic.php?p=599449#p599449
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti