Nominace Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu?

Pro
109
73%
Proti
31
21%
Zdržuji se
9
6%
 
Celkem hlasujících: 149 - Celkem hlasů: 149

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Co si myslis o Omluve OSN o omamnych latkach?
Myslím si, že ta úmluva je zbytečná, až kontraproduktivní. Z mého pohledu nepotřebujeme globální regulaci omamných látek, podobně jako nepotřebujeme globálně regulovat, jakou barvou se mají natírat ploty. Je to zbytečné porušení zásady subsidiarity.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Má mít EU nějakou společnou politiku psychotropních látek?
Dává mi to smysl, podobně jako má EU standarty v potravinářství a ve farmacii, mít pro ochranu spotřebitele společná pravidla. V tomhle odvětví navíc, narozdíl od jiných, neexistuje přílišná snaha o vytvoření společného trhu. Dávalo by mi smysl, aby to, co smí zákazník zakoupit v jedné zemi, bylo možno koupit i v ostatních. Opačný přístup je absurdně diskriminační jak vůči spotřebitelům, tak vůči výrobcům.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Jak se má EU stavět k úmluvě?
EU není signatářem dohody, takže ignorovat a prosazovat na svém území vlastní politiku chránící svobodu podnikání i spotřebitelů.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Zapojíš se v této tématice?
Dovedu si představit, že pokud půjde mým výborem související zákon, že se pokusím na něj přidat vhodný pozměňovák a situaci zlepšit. Realisticky ale vnímám, že vytvoření společné politiky psychotropních látek je něco, co musí přijít od Evropské komise. Vidím v EU strany, kromě Pirátů, které by byly ochotny něco v tomto smyslu podnikat, takže pokud by to stálo příznivě, přišlo by mi zajímavé spojit síly a pokoušet se v tom na Komisi tlačit.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Ještě poslední otázku z jiného soudku, zaznamenal si tlak australské vlády na zákaz šifrování?
Ano, bohužel.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Co si o tom myslíš?
Je to totální kravina. Svoboda jednotlivce v 21. století je nerozlučně spjata s možností šifrovat svá data. Rozumím tomu, proč šifrování zakazují totalitní režimy, ale politik IMO nemá právo říkat si demokrat a zakazovat šifrování.
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:12 Jak bys to řešil, kdyby něco podobného se řešilo na půde EP?
Důslednou osvětou. Realita tradičních stran je taková, že oni dost často prostě nevědí, co činí. Normální poslanec tradiční strany rozumí IT zpravidla na uživatelské úrovni a pokud se objeví něco, co ho podle jeho názoru ohrožuje, je jeho první reakcí pokusit se to zakázat. Většinou jim stačí říct, jak to funguje, oni se uklidní a konají celkem rozumně. Problém jsou ti, kteří rozumějí a dělají to naschvál (ať už z přesvědčení, nebo protože je platí lobbisté).
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od David.Wagner »

Ladislav.Koubek píše: 16 pro 2018, 00:04
David.Wagner píše: 07 pro 2018, 12:34 Jsem sice ve střetu zájmů, ale řekl bych to stejně i u Franty kdyby kandidoval (a pokud bude, napíšu mu to tam:)).
Když Piráti před rokem přišli do PS, tak ve spoustě věcí byla a stále je výhoda, že neměli zkušenosti a blbé návyky. Zároveň ale chyběly zkušenosti s procedurou, řízením práce, budováním kontaktů a tak dále. A myslím, že je velmi třeba aby do EP šel v prvních volitelných místech aspoň jeden člověk který se jak intenzivně zabývá evropskou politikou, tak má tu poslaneckou zkušenost a bude umět kvalitně vyjednávat.

Až budeme mít pool takových lidí větší, tak lze mluvit o tom, že je neefektivní aby šel poslanec do EP. Ale já zatím přehršel takových lidí nevidím.
Ahoj Davide,
jsem rád, že hlásíš jako (teoreticky budoucí asistent europoslance z řad českého/českých poslanců) střet zájmů. Je to férové a transparentní.

Jsem rád, že myšlenkově podporuješ na EP kandidaturu ty, kteří se účastnili zakládání poslaneckého klubu, mají znalost evropské politiky a umějí vyjednávat (tedy tebe, mne, Mikuláše a Frantu). Avšak!
Na začátku nám ve sněmovně chyběla znalost "systému" OFFTOPIC(po 14 dnech odletěla na dovolenou do Austrálie historicky první tajemnice poslaneckého klubu Pirátů, která v parlamentu léta dělala, pak ses tajemnického pádla chopil na několik měsíců do řádného výběrka ty). Knowhow ve sněmovně neměl v říjnu 2017 nikdo z nás, a přesto jsme si poradili stylem learning-by-doing. Proto ve své analýze sice startuji na stejném místě, ale docházím k opačnému závěru než ty:
Klíčem pro úspěch v europarlamentu nebude to, kdo seděl v českém parlamentu, ale to, kdo si do svého týmu najme někoho, kdo již prostředí europarlamentu dobře zná. Protože právě ten "systém" je mezi Bruselem a Prahou prostě nesrovnatelnýOFFTOPIC, přestože ano, v europarlamentu jsou také poslanci, jsou tam také výbory, jsou tam také poslanecké kluby=frakce, jsou tam také asistenti - tím však srovnání končí.
No, a tady se lišíme. Já nemluvím jenom o tom, jak fungují systémy, ale i o tom milionu měkkých věcí. Jak navazovat kontakty? Jak provozovat tým? Jak nastavit nějakým způsobem vstřícné pracovní prostředí, jak udržet kontinuitu v najednou mnohem složitějším mnohoúhelníku obce - PSP - stranické orgány - EU...? Jak si poradí někdo nový s náhlou mediální expozicí?
A tam upřímně věřím, že František nebo Mikuláš mohou být nesmírně užiteční. A omlouvám se, jestli došlo k nějakému omylu, ale považuji za fér říct, že přes všechnu úctu kterou k tvému CV mám skutečně podporuji Mikuláše a Františka. Sebe vlastně ani moc ne (na čelo nejdu) - a tebe též ne. Byl bych trochu nerad, kdyby někdo získal falešný dojem.

OFFTOPICPS: není nijak v tuto chvíli dáno jestli budu do Bruselu pokračovat nebo ne. Pokud se bude výběrkovat vše tak samozřejmě není dáno vůbec nic a stejně tak mám já nějaké podmínky, za kterých by se mi to zdálo jako vhodná práce a stejně tak vidím variantu v tom, že zůstanu v Česku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Petr.Springinsfeld

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mohl bys prosím vyplnit test a zveřejnit výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test/cz

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Nominace byla doručena a zpracována, takže další diskuse prosím v jednacím vlákně.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“