Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Nominuji Janu Koláříkovou do volby čela kandidátky evropského parlamentu

Pro nominaci
67
55%
Proti nominaci
35
29%
Zdržuji se
20
16%
 
Celkem hlasujících: 122 - Celkem hlasů: 122

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,
rád bych nominoval do Evropského parlamentu Janu Rohovou, moji náustupkyni v pozici vedoucí PO. Myslím, že odvádí hodně kvalitní práce, kterou budeme opravdu potřebovat v Europarlamentu. Pro mnohé se jedná o volby druhého řádu. Ovšem pro Pirátské hnutí jako celek se jedná o nesmírně důležité volby. Na Evropské úrovni potřebujeme nejen bránit celounijním hrozbám zj. v oblasti internetu. Potřebujeme také rozhýbat celo-pirátské hnutí, jehož jsme nyní neformálními lídry. Nemáme odpovědnost jen za "sebe", ale i za ostatní. V Europarlamentu proto potřebujeme lidi, kteří si toto uvědomují, kteří ví, že korporátní řešení nejsou ta nejlepší a že ty ohromné zdroje, které zvolením do Europarlamentu získáme musíme využívat nejen pro dobro České pirátské strany, ale i ostatních Pirátských stran. Zároveň tyto zdroje musíme umět rozdělovat co nejefektněji (a vedení PO opravdu nutně vyžaduje umět nakládat se zdroji co nejlépe). Každý Pirátský europoslanec musí odvést daleko více práce než naši běžní poslanci, potřebujeme pracovité a schopné lidi, kteří jsou výborně jazykově vybaveni, mají organizační schopnosti i "softskills". A k tomu ještě dokáží stíhat jak běžnou práci europoslance, tak nakopávat rozvoj celého Pirátského hnutí. Jedná se o pozici, která není tolik vidět jako národní parlamenty, ale o to je důležitější, aby v něm za nás byli lidé schopní, čestní a v srdci pirátští. Nesmíme dopustit, aby se za nás do Europarlamentu dostali "trafikanti", co umí dobře vypadat, dobře mluvit, ale skutek utek. Chtěl bych zároveň na všechny apelovat, aby nevolili rychlokvašky. V Europarlamentu potřebujeme lidi s jasným morálním kreditem, lidi, kteří již pro Piráty odvedli mnoho práce, či ji odvedli jinde. O kvalitách našich europoslanců nesmí býti sporu, nevolme, prosím, ty co umí dobře vypadat a dobře mluvit, ale vlastně za nimi nejsou reálné výsledky.

Věřím, že Jana Koláříková bude perfektní europoslankyní a svojí prací v PO všem ukázala, že na to má a že je třeba její schopnosti využít na vyšší úrovni, než je vnitrostranická. Pusťme ji na ně, zaslouží si to (jak oni, tak ona xD ).

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Rohovou nelze, leda by se rozvedla a vzala si své předchozí příjmení. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Josef.Soumar

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já nerozumím vůbec tomu, jak práce vedoucí PO (jakkoliv kvalitní) předurčuje k tomu vykonávat práci Europoslankyně. Nakládání se zdroji snad může být řešeno bez zastupitelské funkce (jak je tomu ostatně v mnoha případech dnes - takové věci mají řešit tajemníci apod a těmi nemají být neúspěšní (ani úspěšní) kandidáti na volené funkce - požadovaný skill set je úplně jinde).

Stejně tak, jsem nezaznamenal, že by se Jana nějak výrazně angažovala v domácí, zahraniční nebo evropské politice; je možné, že jsem to jen minul, za což se velice omlouvám, ale pak bych chtěl prosím doložit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Vit.Fux, Viktor.Derka, Jan.Hora, Adam.Jaros, Zbynek.Janoska, Vladimira.Sykorova, Jan.Hrubes, Frantisek.Batysta

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Já bych jenom připomenul, že Jana kandidovala už v eurovolbách před 5 lety, zahraniční zkušenosti lze snadno dohledat na jejím profilu a to, že se v posledních letech u Pirátů naplno věnuje personální práci (jako KoDo a poté vedoucí PO; takže na projev politických názorů jí čas nezbývá i kdyby o to stála) snad není důvod domnívat se, že nemá názory nebo zájem o zmíněné oblasti politiky. A jelikož ji včera navrhl Honza a ona sama asi ještě neměla příležitost se k tomu vyjádřit, tak mi, Vojto, nepřijde šťastné tady hned v druhé reakci psát, že jsi nezaznamenal. Dejme jí čas. Já jsem řadu kandidátů nezaznamenal vůbec, mají jen tu výhodu, že se o nominaci přihlásili sami a tak se rovnou představili i se svými zájmy...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Filip.Krska »

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2231 poděkování

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ivo.Vlasaty píše: 02 pro 2018, 10:56 Já bych jenom připomenul, že Jana kandidovala už v eurovolbách před 5 lety, zahraniční zkušenosti lze snadno dohledat na jejím profilu a to, že se v posledních letech u Pirátů naplno věnuje personální práci (jako KoDo a poté vedoucí PO; takže na projev politických názorů jí čas nezbývá i kdyby o to stála) snad není důvod domnívat se, že nemá názory nebo zájem o zmíněné oblasti politiky. A jelikož ji včera navrhl Honza a ona sama asi ještě neměla příležitost se k tomu vyjádřit, tak mi, Vojto, nepřijde šťastné tady hned v druhé reakci psát, že jsi nezaznamenal. Dejme jí čas. Já jsem řadu kandidátů nezaznamenal vůbec, mají jen tu výhodu, že se o nominaci přihlásili sami a tak se rovnou představili i se svými zájmy...
No jen bych trochu kontroval, že je kandidovat a kandidovat. Jana sice v těch volbách kandidovala, ale na 17. (čili de facto nevolitelném) místě a jen pár míst pod ní byl kupříkladu Karel Světnička. Tím nijak nechci srovnávat obě osoby, jen že samotná dřívější kandidatura moc vypovídající hodnotu nemá (něco jiného by bylo, kdyby byla na nějakých prvních plusmínus 5 místech).

Co se týče nominace, tak by to chtělo nějaké hmatatelnější vyjádření Jany, jak si představuje svou práci v EP, co v něm chce hájit, atp. Úvodní nominace toho v tomto ohledu zatím moc neposkytla.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Viktor.Derka píše: 02 pro 2018, 11:41No jen bych trochu kontroval, že je kandidovat a kandidovat. Jana sice v těch volbách kandidovala, ale na 17. (čili de facto nevolitelném) místě a jen pár míst pod ní byl kupříkladu Karel Světnička. Tím nijak nechci srovnávat obě osoby, jen že samotná dřívější kandidatura moc vypovídající hodnotu nemá (něco jiného by bylo, kdyby byla na nějakých prvních plusmínus 5 místech).
V čem mi chceš kontrovat? Že jí nemáme dát čas a máme jí srovnávat se Světničkou? Nechápu smysl příspěvku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, sery.pavel

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Já bych Janě dala čas, aby se vyjádřila k návrhu Honzy a případně napsala kandidátskou řeč, než začne grilování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 4):
Viktor.Derka, Vaclav.Zidek, sery.pavel, Vera.Marusiakova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2231 poděkování

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ivo.Vlasaty píše: 02 pro 2018, 12:13
Viktor.Derka píše: 02 pro 2018, 11:41No jen bych trochu kontroval, že je kandidovat a kandidovat. Jana sice v těch volbách kandidovala, ale na 17. (čili de facto nevolitelném) místě a jen pár míst pod ní byl kupříkladu Karel Světnička. Tím nijak nechci srovnávat obě osoby, jen že samotná dřívější kandidatura moc vypovídající hodnotu nemá (něco jiného by bylo, kdyby byla na nějakých prvních plusmínus 5 místech).
V čem mi chceš kontrovat? Že jí nemáme dát čas a máme jí srovnávat se Světničkou? Nechápu smysl příspěvku.
V tom, že je poměrně irelevantní, zda někdo dříve kandidoval, či nekandidoval, pokud kandidoval na 17. místě. Přímé srovnání se Světničkou jsem přesně vyloučil, čili nevím, proč to zmiňuješ. Bylo to myšleno tak, že pokud by dřívější kandidatura na nevolitelném místě byla relevantním kritériem, tak by to byl patrně plusový bod též v případě Světničky, což vyznívá dosti absurdně.

Jinak souhlasím, že dokud se k tomu navrhovaná kandidátka sama nevyjádří, tak je těžké z něčeho vycházet.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Jany Koláříkové do Evropského parlamentu - čelo

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Viktor.Derka píše: 02 pro 2018, 12:39
Ivo.Vlasaty píše: 02 pro 2018, 12:13
Viktor.Derka píše: 02 pro 2018, 11:41No jen bych trochu kontroval, že je kandidovat a kandidovat. Jana sice v těch volbách kandidovala, ale na 17. (čili de facto nevolitelném) místě a jen pár míst pod ní byl kupříkladu Karel Světnička. Tím nijak nechci srovnávat obě osoby, jen že samotná dřívější kandidatura moc vypovídající hodnotu nemá (něco jiného by bylo, kdyby byla na nějakých prvních plusmínus 5 místech).
V čem mi chceš kontrovat? Že jí nemáme dát čas a máme jí srovnávat se Světničkou? Nechápu smysl příspěvku.
V tom, že je poměrně irelevantní, zda někdo dříve kandidoval, či nekandidoval, pokud kandidoval na 17. místě. Přímé srovnání se Světničkou jsem přesně vyloučil, čili nevím, proč to zmiňuješ. Bylo to myšleno tak, že pokud by dřívější kandidatura na nevolitelném místě byla relevantním kritériem, tak by to byl patrně plusový bod též v případě Světničky, což vyznívá dosti absurdně.

Jinak souhlasím, že dokud se k tomu navrhovaná kandidátka sama nevyjádří, tak je těžké z něčeho vycházet.
Jen kratce, i na 17 pozici na kandidatce musela projit primarkama a dokazovat jiz pred 5 lety svou kompetentnost. Tedy to relevantni je. Kazdy nemuze byt na cele, ale to neznamena, ze nema kvality i na to celo.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“