Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu?

Pro
66
69%
Proti
12
13%
Zdržuji se
18
19%
 
Celkem hlasujících: 96 - Celkem hlasů: 96

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 135
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Vážené Pirátky a Piráti,

rád bych požádal CF o podporu mojí kandidatury, resp. její zařazení do primárních voleb do Evropského parlamentu a to pomocí skupiny členů.

Dovolte, abych se představil těm z Vás, se kterými se neznám osobně.

V současnosti zastávám volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU (1), což celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. Máme v bruselské kanceláři cca 25 zaměstnanců, kteří se starají o to, aby evropské zemědělství bylo udržitelnější a evropská krajina se tak stala odolnější a zdravější. Hlavním politickým prostředkem je nám k tomu v podstatě nepřetržité vyjednávání s evropskými institucemi (Evropskou Komisí, Radou a Parlamentem). Konkrétně jde o přípravu pozičních dokumentů a jejich prosazování u evropských politiků (viz například moje vystoupení na konferenci v Evropském Parlamentu společně s eurokomisařem pro zemědělství Hoganem příští týden – program v příloze). Současným tématem číslo jedna je vyjednávání o podobě příští Společné zemědělské politiky EU, která tvoří kolem 40 % rozpočtu EU a bude ji schvalovat právě příští Evropský Parlament.

Jsem také akademikem na české veřejné vysoké škole – Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zabývám se paleoklimatologií Arktidy (rekonstrukcemi klimatu) a vyučuji předměty: ekologie, fyzická geografie a globální environmentální výzvy. Řeším v současnosti evropské výzkumné projekty (H2020 (2), Life+ (3), ale i ty od českých grantových agentur (TAČR). Účastnil jsem se pěti výzkumných expedic do Arktidy (4), z nichž vznikla řada odborných publikací (5). Doktorát jsem získal za práci zabývající se dendrochronologií arktické tundry (6). Předtím jsem vystudoval fyzickou geografii a geoekologii na PřF UK a pěstování lesa na FLD ČZU. V rámci svého studia jsem strávil semestr na University of Iceland a totéž na kanadské Vancouver Island University. Zahraniční doktorské stážé jsem si odbyl na ETH Zürich ve Švýcarsku a University of Greifswald v Německu.

Ochranou a studiem životního prostředí a podporou ekosystémových funkcí krajiny se zabývám i v soukromém životě, kdy se snažím realizovat projekt biokoridor.cz (7). Je mi 32 let, jsem ženatý, mám dvě děti a hovořím plynně anglicky a kostrbatě německy.

Členem Pirátů (KS Zlínský kraj) jsem od dubna 2017. Pomáhám zejména s takovým typem prací, na něž stačí moje odbornost. Podílel jsem se na tvorbě programových bodů životní prostředí, resp. zemědělství pro volby do PS PČR v roce 2017 a nyní zejména na vznikajícím dlouhodobém bodu lesy a myslivost. Aktivně jsem vystoupil na odborném kulatém stolu poslaneckého výboru pro životní prostředí, který vede naše Dana Balcarová. Jsem tedy, věřím, platným členem neformálních pirátských pracovních skupin životní prostředí a zemědělství.

Vzhledem k tomu, že tyto dva sektory tvoří dohromady skoro polovinu rozpočtu Evropské Unie a vzhledem k mým výše zmíněným pracovním zkušenostem, bych se rád ucházel o Vaši podporu a získal díky tomu možnost kandidovat do Evropského Parlamentu. Nebude asi překvapení, že se chci v EP zasadit o změnu paradigmatu přemýšlení o zemi/půdě/krajině jako o výrobní jednotce. Ta má totiž daleko více rozměrů a může plnit daleko více funkcí od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně proto považuji za nezbytné se v prvních měsících v EP maximálně zabývat správným nastavením zmíněné Společné zemědělské politiky, která se nyní tvoří pro roky 2021 – 2026. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob, jelikož máme extrémně silnou národní zemědělskou lobby, nešťastnou vlastnickou strukturu (většina v půdy v pronájmu, tedy přístup „po nás potopa“) a druhou největší průměrnou rozlohu polí v EU. Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně již ukázaly nedávno proběhnuvší suchá léta.

Považuji se za evropského liberála, který nevěří tomu, že nám vládne zlý Brusel. Brusel jsme totiž i my. Především aktivní, nápadité a poctivé vystupování nám může zajistit respekt našich evropských sousedů a tím i prosazení „českých“ zájmů, které se dle mého názoru většinou velmi překrývají s těmi evropskými.

Budu rád za Vaše dotazy zde nebo mailem (jiri.lehejcek@pirati.cz). A pokud jsem Vás přesvědčil, budu rád i za podporu!

Děkuji a příjemné podzimní dny.
Jirka Lehejček


(1) https://www.ifoam-eu.org/en/about-us/board-members
(2) https://www.nextfood-project.eu/
(3) http://www.ochranaprirody.cz/pece-o-pri ... ota-hmyzu/
(4) http://www.lehejcek-cestopisy.cz/o-mne
(5) https://www.researchgate.net/profile/Ji ... blications
(6) http://invenio.nusl.cz/record/261417?ln=cs
(7) http://www.envipor.cz/biokoridorcz.html
Přílohy
Program Final (1).png
Naposledy upravil(a) Jiri.Lehejcek dne 20 lis 2018, 13:43, celkem upraveno 2 x.

Jiří Lehejček

vedoucí RT zemědělství
náměstek ministra životního prostředí

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Martin.Polak »

Nemělo by být hlasování uzamčené jen pro vaše krajské fórum? Jsem z jiného kraje a přesto mohu hlasovat a dal jsem první hlas pro.
Pokud bude otevřené hlasování pro všechny, tak začnou úřadovat ,,hlasovací trusty" a budou se snažit potopit kandidáty z jiných krajů než z jejich kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Lehejcek, Giuseppe.Maiello, Irena.Drofova

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Polak píše: 20 lis 2018, 12:50 Nemělo by být hlasování uzamčené jen pro vaše krajské fórum? Jsem z jiného kraje a přesto mohu hlasovat a dal jsem první hlas pro.
Pokud bude otevřené hlasování pro všechny, tak začnou úřadovat ,,hlasovací trusty" a budou se snažit potopit kandidáty z jiných krajů než z jejich kraje.
Když někdo prosí celostátní fórum o podporu skupiny členů, tak ne, neměli by hlasovat jen lidi z kraje.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Kraje zatím nemají nominační právo. Takže to Jiří dělá správně, pokud chce získat podporu CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Jiri.Ulip, Dalibor.Zahora, sery.pavel, Lenka.Kozlova, Jan.Licka

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Martin.Polak »

Jakub.Nepejchal píše: 20 lis 2018, 13:33 Kraje zatím nemají nominační právo. Takže to Jiří dělá správně, pokud chce získat podporu CF.
Kraje získají nominační právo přesně za 130 minut + čas na vyhlášení výsledků.
Ať dopadne hlasování o jednacím řádu jakkoliv, bude žádat o podporu hlavně KF . ;-)

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 1149b/view

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Mě je buřt kde to je, já mám otázku: Jaký je tvůj názor na zbraňovou směrnici a další postup ČR na půdě parlamentu v této věci (interní stanovisko pro postup v rámci ČR máme).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 135
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Honza.Hora píše: 20 lis 2018, 21:28 Mě je buřt kde to je, já mám otázku: Jaký je tvůj názor na zbraňovou směrnici a další postup ČR na půdě parlamentu v této věci (interní stanovisko pro postup v rámci ČR máme).
Ahoj, díky. Vzhledem k tomu, že se problematikou profesně zabýváš, budu rád, když mi k tomu pošleš relevantní podklady. Já jsem toto téma zatím nikdy neřešil. J
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Lehejcek za příspěvky (celkem 5):
Jan.Hora, sery.pavel, Michael.Polak, Marek.Houser, Lenka.Kozlova

Jiří Lehejček

vedoucí RT zemědělství
náměstek ministra životního prostředí

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Martin.Polak píše: 20 lis 2018, 20:24
Jakub.Nepejchal píše: 20 lis 2018, 13:33 Kraje zatím nemají nominační právo. Takže to Jiří dělá správně, pokud chce získat podporu CF.
Kraje získají nominační právo přesně za 130 minut + čas na vyhlášení výsledků.
Ať dopadne hlasování o jednacím řádu jakkoliv, bude žádat o podporu hlavně KF . ;-)

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 1149b/view
To ovšem kandidátům nebrání ve snaze získat podporu i CF. A domnívám se, že kandidáti s podporou CF mají větší šanci na čelní místa na kandidátce než ti bez ní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 9):
Vaclav.Fortik, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Daniela.Bila, sery.pavel, Lenka.Kozlova, Ivo.Vlasaty, Irena.Drofova, Marek.Houser

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Polak píše: 20 lis 2018, 12:50 Nemělo by být hlasování uzamčené jen pro vaše krajské fórum? Jsem z jiného kraje a přesto mohu hlasovat a dal jsem první hlas pro.
Pokud bude otevřené hlasování pro všechny, tak začnou úřadovat ,,hlasovací trusty" a budou se snažit potopit kandidáty z jiných krajů než z jejich kraje.
Žádné "hlasovací trusty" nemohou v podnětu, který sbírá podporu kandidatury, nikoho potopit, protože k hlasům proti se u nich nepřihlíží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Daniela.Bila, Michal.Gill, Zbynek.Janoska, Martin.Polak, Lenka.Kozlova, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jiřího Lehejčka do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Nemůžu najít tvůj profil na wiki. Dělám něco špatně?
Jaký máš názor na regulaci v oblasti odpadové politiky?
Jaký máš názor na využití národí obálky na SZP v současném programovacím období? Prosazoval bys nějaké posuny v dobrovolnosti/povinnosti některých podpor?

EDIT: A ještě: Jak bys voličům vysvětlil smysl CAP, princip "odvázání" od produkce a smysluplnost stropování v podmínkách ČR?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska, Lenka.Kozlova, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“