Nominace Michala Gilla do primárních voleb do EP

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Michala Gilla do primárních voleb do Evropského parlamentu?

Pro
58
56%
Proti
34
33%
zdržuji se
12
12%

Celkem hlasujících: 104 - Celkem hlasů: 104

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1913 poděkování
Dostal poděkování: 1232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Michala Gilla do primárních voleb do EP

Příspěvek od Michal.Gill » 20 lis 2018, 06:56

Není čas ztrácet čas a vzhledem k tomu, že budu v dohledné době několikrát veřejně hájit pirátské postoje k EU a kandidovat do EP tak jako tak chci, chtěl bych tímto už teď požádat CF o podporu mé kandidatury k zařazení do primárních voleb do Evropského parlamentu pomocí skupiny členů, abych mohl vystupovat alespoň jako někdo, kdo už se o podporu uchází, až se na to nějaký moderátor nebo novinář zeptá.

O podporu se budu minimálně na prosincové krajské schůzi ucházet také u KF Moravskoslezského kraje (projde-li navrhovaná změna stanov, která to umožní; přičemž podpoře jiných krajů se jistě nebráním), ale získání podpory Celostátního fóra považuji za základ, a tak jsem tu.

Stručně se představím těm, kdo mě neznají, kterých je určitě spousta, ale i vy, co mě znáte, jste mě možná často viděli jen loni okolo toho našeho pověstného autobusu, jímž (a prakticky i v němž) jsem dva měsíce žil, nebo z volebního spotu, kde jsem se coby gorila naoko chystal jednu fláknout Ivanovi. Věřte, že to nebylo vše, co jsem kdy kolem Pirátů dělal.

Vystudoval jsem (Bc.) historii na Ostravské univerzitě a živím se aktuálně jako překladatel do angličtiny (OSVČ) a volejbalový rozhodčí. Mým druhým nejlepším cizím jazykem je němčina, na které aktuálně docela intenzivně pracuji, protože je, byť kdysi slušná, nyní poněkud zakrnělá. Co do Pirátů jsou aktuálně mými největšími aktivitami předsedání našemu co do počtu obyvatel po Brně druhému největšímu místnímu sdružení (MS Karvinsko) a aktivně se účastním našich mezinárodních aktivit. Prosazovat liberální myšlenky Pirátů v nejméně liberálním koutě republiky není snadné, ale soustavně na tom makáme už dvě volební období, nově konečně i s celou řádkou zastupitelů; mezinárodní kolbiště je tak v tomto smyslu i odreagováním od českého rybníčku. Členem strany jako takovým jsem od roku 2012.

Ze zahraničněpolitického soudku jsem byl poměrně čerstvě zvolen členem předsednictva a pokladníkem Pirate Parties International (dále jen PPI; NGO celosvětově zastřešující Pirátské strany), zatím s agendou fundraisingu, správy členských příspěvků, organizace konference Think Twice 4 a od včerejška z nějakého důvodu i správou youtubového kanálu. :D Dále jsem už nějaký ten pátek zástupcem Markéty Gregorové v Zahraničním odboru a účastnil jsem se některých zahraničních výjezdů, jak pirátských (Pirate Security Conference, PPI General Assembly nebo tři výjezdy na Slovensko k podpoře vzniku tamních Pirátů), tak i pracovně v rámci mých dřívějších povolání (např. podnikatelská mise Hospodářské komory při cestě předsedy Senátu do Kanady na jaře 2016 jménem Lázní Darkov, kde jsem pracoval na zahraničním a obchodním oddělení).

Evropská unie byla mým velkým koníčkem už od dorosteneckého věku (stejně jako cestování, kdy mám vyjma Malty a Kypru projety všechny členské země). Už na SŠ mě strašně štvalo, že jsem ještě nemohl (samozřejmě kladně) hlasovat v přístupovém referendu. Nazval bych se optimistickým eurofederalistou, což bych popsal jako člověka, který by rád viděl stále bližší a bližší budoucí spolupráci zemí EU, klidně až do fáze plné federalizace, ale musí to jít nevyhnutelně ruku v ruce s demokratizací institucí (Komise a Rada) a důslednou harmonizací regulí (ne že máme jednotný trh, ale na trh digitální kašlem). Díky Pirátům jsem měl třeba tu čest zúčastnit se dvou konferencí/workshopů v Evropském parlamentu v Bruselu, organizovaných německou pirátskou europoslankyní Julií Redou, a doufám, že díky své aktuální činnosti v PPI budu mít podobných příležitostí k nabrání zkušeností stále více, a že má (i jeho) první oficiální návštěva, ta v kanceláři Zdeňka Hřiba, nebyla poslední svého druhu. Myslím si, že do fungování EU a jejího vývoje mám poměrně dobrý vhled, který bych rád uplatnil právě směrem k nejdemokratičtější z evropských institucí, protože v EP po Julii zbude spousta nedokončené (a nedokončitelné) práce, jako jsou věčný boj s nevýhodnými smlouvami se zámořím nebo neustálé úpravy copyrightu, které byly jejím hlavním tématem.

Určitě chci stranu ve volbách do EP maximálně posílit, a proto vás žádám o podporu mé nominace. Děkuji za každý hlas a v případě zájmu rád odpovím na případné dotazy.
Pro zájemce moje prezentace na Wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/michal_gill
Naposledy upravil(a) Michal.Gill dne 20 lis 2018, 07:42, celkem upraveno 1 x.
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva a pokladník Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2360 poděkování
Dostal poděkování: 4073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Gilla do primárních voleb do EP

Příspěvek od Martin.Smida » 20 lis 2018, 07:34

mě by zajímaly tvoje preference ohledně frakcí v europarlamentu, když už seš teda ten optimistický eurofederalista ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Vojtech.Pikal, Jiri.Ulip
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 20 lis 2018, 07:40

Ahoj a díky za dobrou otázku. Vedou se o tom zatím spíš takové tajnější diskuse, protože i já považuji za lehce nedobré odkrývat karty zbytečně brzy, ale mé osobní preference jsou ALDE a Greens/EFA. Problém s ALDE je ale v tom, že už je v něm z ČR ANO, a jakkoli s touto frakcím poměrně souzním, je to pro mě aktuálně důvod je spíše zavrhnout. Každopádně jsem přesvědčen, že je žádoucí, aby všichni naši poslanci skončili v jedné frakci, na které se mezi sebou po zvolení domluví, přičemž u menší frakce jako jsou Greens by možná přicházela v případě většího volebního úspěchu Pirátů (a to klidně nejen v ČR) v úvahu i snaha o to dostat Piráty do názvu frakce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 7):
Martin.Smida, Filip.Krska, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Michael.xChaos.Polak, Jakub.Dedek, Zuzana.Klusova
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva a pokladník Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22280 poděkování
Dostal poděkování: 3137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 20 lis 2018, 09:11

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Jiri.Ulip, Dalibor.Zahora, Michal.Gill, Marek.Necada
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1693 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 20 lis 2018, 09:19

Mě by zase zajímal tvůj názor na zbraňovou směrnici a další postup ČR na půdě parlamentu v této věci (interní stanovisko pro postup v rámci ČR máme).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 4):
Michal.Gill, Jiri.Ulip, Jiri.Koudelka, Jiri.Duchacek
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 20 lis 2018, 09:54

Filip.Krska píše:
20 lis 2018, 09:11
* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů
Dík za dotazy:

- Software: Necítím zásadní potřebu změny, akceptuji, že jde o chráněný produkt, nicméně v případě existence adekvátní open source nebo freeware varianty nemá komerční SW co dělat kdekoli, kde je hrazen z veřejných prostředků. Plus kde ta varianta není, stojí jistě za zvážení její vývoj z veřejných prostředků, raději, než nákup bez klíčů.

- Kultura: Uf, to je široké téma. Tady se asi budu muset doptat, jak to myslíš? Pojmu-li to ve vztahu k EU, tak "celebrating diversity" mě vystihuje dobře, fandím i ochraně nehmatatelného dědictví stejně, jako toho fyzického.

- Vynálezy: Patenty musí být chráněny, určitě nejsem pro jakékoli odbourání, nicméně by se mohla odbourat současná dvoukolejnost, kdy v EU existují patenty národní (viz postaru si podat patent pro území ČR), tak i patenty evropské. Do budoucna (opět ten federalismus) bych klidně alespoň postupně odboural patenty národní a přešel jen na ty evropské, ale je to opravdu až ruku v ruce s budoucí hlubší federalizací, protože sebou proces přirozeně nese i nemalé náklady a pokud se svou novinkou hodlám podnikat jen na českém rybníčku, netřeba vyhazovat peníze navíc za cenu, která je nastavena jednotně řekněme evropským průměrem.

- Věda a vzdělávání: Studoval (byť nedostudoval) jsem na VŠ i učitelství a můj postoj je možná na české podmínky poměrně kontroverzní, ale nepovažuji školství úplně za své téma, takže to moc neřeším: podle mě je české školství momentálně zmetkem, který potřebuje razantně překopat, obzvláště co se SŠ týče. Máme tu rakousko-uherský model spektra typů škol od učilišť po gymnázia, na které se snažíme nasadit jeden hodnotící standard. To je nesmysl. Univerzální hodnocení si mohou dovolit jednotné školní systémy anglosaského typu, kde mám povinné dva stupně, třetí je dobrovolný, ale všichni jedou (v základních předmětech) prakticky stejně. To je systém, kde lze masově testovat, dělat jednotné postupovky, mít jednotná kritéria (UK) pro přijímání na VŠ etc. Náš systém to neumí a umět nemůže, byť se o to budeme sebevíc snažit. Buď máme ve školství pestrost nebo uniformitu, ale snažit se spojit oboje byla imho tragická chyba. Osobně preferuji tu pestrost (třeba severského školství).

Co se vědy týče, tak k té mám docela daleko, ale rozhodně je třeba zvednout celému VŠ sektoru úroveň přidáním peněz. Není možné, aby doktorandi a odborní asistenti neuživili ani sami sebe, natož rodiny. Ne každá věda je pro vědce či školy zisková (bůh ví, že ta moje, historie, rozhodně není, ale přesto je jí třeba jako soli), takže obzvlášť u nás, kde máme dobrou síť kvalitních státních škol, musí stát přehodnotit svůj skoupý postoj.

Stručně ve vztahu k EU: programy jako Socrates a Erasmus musí fungovat dál, o tom nejsem ani ochoten diskutovat. Určitě by se ale šlo bavit o rozšíření uznavatelnosti titulů a hodností. Ani tituly nemá EU sjednoceny, hodnosti vůbec ne, s čestnou výjimkou bývalého Československa. Procesy nostrifikací jsou dlouhé, nejisté a zbytečné.

- Soukromí občanů: Klasická otázka hledání hranice mezi digitalizací a potenciálem ke šmírování, zajištěním bezpečnosti a šmírováním. Na tohle není jednoduchá odpověď, na to je to moc složité téma, ale určitě by nikdy nemělo dojít k tomu, že by byly soukromé informace kohokoli narušeny kýmkoli, kdo k nim výslovně nemá přístup a nemá podepsané patřičné NDAčko. Nejsem úplně fanda klikání na souhlasy s používáním cookies a byrokracie, kterou přineslo GDPR, ale obojí bylo alespoň dobře míněno, takže věřím, že jde aktuálně EU alespoň generálně správným směrem. Co vnímám jako obrovskou bezpečnostní hrozbu jsou mezinárodní smlouvy, které, když to zasklí těch pár aktivních, které to v Evropě trápí, mohou tohle všechno shodit pod stůl klidně jedním tahem pera. Je absolutně nepřípustné, aby se vydávali evropští občané ke stíhání do zahraničí za věci, kde jim hrozí nesrovnatelně těžší tresty, než za srovnatelné provinění v EU (např. Lauri Love), nebo aby např. arbitráže mezi stranami z EU a USA řešily soudy USA, které, jakkoli se nikoho nechci dotknout, fungují v mezích systému, který už lze sotva nazývat justicí. Občas nakupuji věci z USA a nerad řeším drahé papírování na celnici na Ruzyni, ale jakákoli obchodní dohoda, která před výše řečeným neochrání evropské občany, nesmí nikdy projít - v mých očích, už kvůli procesu, jakým je třeba TTIP (ne)projednáván, jsou mezinárodní dohody akutní slabinou EU. Běžná evropská legislativa si prochází extra dlouhá kolečka, než se v Praze dostane do Sněmovny, ale ty smlouvy, to je mor. Když si ani europoslanec nemá možnost utajenou smlouvu prakticky přečíst, než o ní má hlasovat, není možné ji přijmout.
Honza.Hora píše:
20 lis 2018, 09:19
Mě by zase zajímal tvůj názor na zbraňovou směrnici a další postup ČR na půdě parlamentu v této věci (interní stanovisko pro postup v rámci ČR máme).
Střelné zbraně jsou mi zcela cizí a nakolik jsem s tou směrnicí obeznámen, nemám nic proti ní. Pokud vím, zakazuje pouze nové pořizování poloautomatů a automatů? Na tom opravdu nevidím nic špatného. Obrana státu má být v rukou státu a pochybuji, že si někdo obhájí držení samopalu sportovními účely? Shodnu se obvykle se zbraňovými nadšenci v tom, že je česká legislativa asi dostatečně přísná už teď, ale znám pár lidí, kterým bych nesvěřil ani ostrý nůž, a přesto mají samopal. Že se zároveň rozšíří spektrum zbraní, které je nutno mít registrované, taky imho není nic proti ničemu (jsou-li funkční). Znám naše interní stanovisko, ale beru v potaz prostě jen schopnost zbraně střílet. Pokud není hlaveň vysloveně zalitá, je pro mě zbraň použitelná, nicméně s expanzní předovkou z dob napoleonských válek sotva kdo půjde vykrádat banku, takže tento potenciální směr výjimek beru. Kdybych o té směrnici měl v EP hlasovat já, ve znění, v jakém je, hlasoval bych pro a neměl bych důvod ani požadovat změny nebo výjimky, ale uznávám, že bych se nejdřív důkladně poradil s lidmi, co se v oblasti pohybují, protože udělat legislativní přehmat je snadné a tohle fakt není ani zdaleka moje oblast. Každopádně systém obejdení Sněmovny při implementaci evropské směrnice je nepřípustný a překlopení do českého práva musí probíhat transparentně, aby se vychytaly mouchy, jako jsou ty historické spolky, na které EU nemyslela.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Filip.Krska

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 20 lis 2018, 21:27

Doporučím se s problematikou "zbraňové" směrnice nejprve seznámit. Z té odpovědi totiž vidím, že jsi odpověděl takzvaně "z voleje", bez znalosti věci (byť třeba povrchní ). Nechci tě zatratit jen kvůli tomu, že jsi to vzal napoprvé hopem a rád ti poskytnu podklady, aby sis na věc uměl udělat fundovanější názor. Kdybys totiž tohle vyjádření prezentoval například v televizní debatě, staneš se pro cca 300 000 voličů rázem nevolitelným amatérem, na kterém pak po zbytek kampaně bude luxovat hlasy SPD - a bude hodně takových témat, kde neuvážené vyjádření "od boku" snadno Piráty těžce poškodí.

Neber to prosím nijak osobně, takhle budu nemilosrdně prudit každého kandidáta. Od kandidátů na europoslance očekávám, že si nejprve problematiku nastudují (alespoň základy a ideálně s pomocí pirátských pracovních skupin, protože od toho je máme) ), než se k ní vyjádří. A do té doby poctivě přiznají, že problematiku nemají nastudovanou a že musí přístup k ní nejprve vyhodnotit. Jedním z největších nebezpečí pro proevropskou stranu je laciné nahrávání euroskeptikům, každý pirátský europoslanec musí dobře vážit každé své slovo a musí začít už teď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 9):
Jana.Kolarikova, Jiri.Koudelka, Jan.Prokop, Martin.Suchan, Milan.Dadourek, Daniela.Bila, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Roman.Semik
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 20 lis 2018, 21:41

Taky jsem řekl, že o tom skoro nic nevím. Co vím mám povětšinou z toho, co k tomu napsal Lukáš Kolářík a z toho, co k tomu na 1ks A4 sesmolilo Vnitro. Zkusím se dovzdělat a zítra odpovědět líp, ale ať chci nebo ne, budu pořád vycházet z niterního přesvědčení, že střelné zbraně nemají v rukou běžné populace prakticky vůbec co hledat, a že každé zpřísnění je plus.

Jan.Hora
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 20 lis 2018, 21:55

No, Lukáš Kolářík k tomu napsal víceméně pravý opak. Mám o tom tématu slušný přehled, neb jsem v resortním týmu vnitra a mám problematiku zbraní na starosti. TLDR verze - tohle zpřísnění by při schválení v původní podobě mělo dalekosáhlé důsledky pro bezpečnost státu a důvěru ve stát, zároveň by značně zvýšilo dostupnost zbraní na černém trhu a jejich dostupnost pro zločince. V současné verzi to platí taky, jen ty důsledky by nebyly tak destruktivní, počty trestných činů spáchaných nelegálně drženou střelnou zbraní na území ČR by nešly do vyšších stovek, ale jen vyšších desítek (teď jsme ročně v jednotkách). Za tvým niterným přesvědčením stojí strach a nikoliv fakta - což je v pořádku u řadového člena, ale nikoliv u europoslance, protože ten je povinen respektovat a prosazovat program České Pirátské Strany. Ať chceš nebo ne, tvoje niterné přesvědčení opřené o emoce nesmí zastínit fakta. Pokud nedokážeš nadřadit deminimum niterným pocitům, nebudeš dobrým pirátským europoslancem. Je to tvrdé, ale je to tak. A tohle je věc národní bezpečnosti, kde mi opravdu záleží na tom, aby se rozhodovalo věcně a bez emocí, protože spousta lidí může umřít, když udělají zákonodárci chybu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Koudelka, Josef.Spak, Petr.Vileta, Jan.Prokop, Milan.Dadourek, Jiri.Ulip
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 495 poděkování
Dostal poděkování: 2708 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 21 lis 2018, 07:17

Honza.Hora píše:
20 lis 2018, 21:55
Za tvým niterným přesvědčením stojí strach a nikoliv fakta - což je v pořádku u řadového člena, ale nikoliv u europoslance, protože ten je povinen respektovat a prosazovat program České Pirátské Strany.
A v tom programu je o té směrnici něco napsáno? Pochybuji.

Honza.Hora píše:
20 lis 2018, 21:55
Ať chceš nebo ne, tvoje niterné přesvědčení opřené o emoce nesmí zastínit fakta. Pokud nedokážeš nadřadit deminimum niterným pocitům, nebudeš dobrým pirátským europoslancem. Je to tvrdé, ale je to tak.
No jo, jenže on ti říká SVŮJ SOUČASNÝ NÁZOR ne to JAK BUDE HLASOVAT. Zkus rozlišovat fakta a nenech se ovládat emocemi. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Michal.Gill

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“