Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji Andreu Hoffmannovou do funkce místopředsedkyně České pirátské strany

Ano
59
37%
Ne
83
52%
Zdržuji se
18
11%
 
Celkem hlasujících: 158 - Celkem hlasů: 160

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2662 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Jakub.Dedek »

100 % zapojení se do anket či hlasování opravdu v dílčích otázkách neberu jako nezbytnou podmínku a či rozhodující kvalifikaci pro výkon člena předsednictva.
Ani já nevyžaduji 100%, já mluvím o nulovém zapojení v rámci celostátního vnitrostranického působení.
...že se na tyto věci ptá nyní zde a nevyužil minulý týden a nevěnoval mi pozornost.
Pozornost jsem ti věnoval, na schůzi nebyl prostor ani vhodná chvíle se ptát tebe jako kandidáta. Na schůzi si se neptala, jak se k tvé kandidatuře kdokoliv staví, jen si oznámila, že ses rozhodla kandidovat. Do toho jak ses rozhodla logicky nikdo nezasahoval, protože to je tvoje věc.

Jen doplním, že bych rád znal odpovědi na položené otázky. Uznávám, že mohou být trochu složitější, tak klidně ještě počkám.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2662 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Denisa.Kucerova píše: 27 lis 2019, 21:06 Navrhuje a podporuje I ostatni cleny, snazi se pomahat a kritiku se snazi prijimat. A ta je opravdu neprijemna. Casto spolu diskutukeme. Nebudeme prece nekoho hejtovat za to, ze je uspesny.
Mohu se zeptat o které konkrétní "opravdu nepříjemné kritice" mluvíš? Já v podstatě o ničem zásadním nevím. Stejně tak jsem nezaznamenal žádné "hejty za to, že je někdo úspěšný". Já mám aktuálně snad jedinou výtku, že se jako zastupitelský klub s dalšími lidmi téměř nescházíme. V tom jsme tak nějak ale namočení všichni, včetně mě.
Denisa.Kucerova píše: 27 lis 2019, 21:06 A jednani predsednictva si myslim, ze bude stihat. Nedovedu si predstavit, ze by prijala nominaci, kdyby si myslela, ze to nezvladne. Dala bych ji sanci. Jestli se nepletu, tak jsou tu navrzeni poslanci a europoslankyne. Vse je o timemanagmentu.
Tady jsem taky uvedl, že jsem s odpovědí spokojen. ;-)
Denisa.Kucerova píše: 27 lis 2019, 21:06 Ohledne hlasovani v celostatnim foru, to prece nemusi byt prukazne, ze nehlasovala. Neznamena to, ze tuto usneseni nezna. A treba I jednim z ukolu by si mohla dat, ze zvysi povedomi o techto jednanich I mezi nami radovymi cleny.
ˇ
Části nerozumím, pokusím se odpovědět. Že nehlasovala je naprosto průkazné, protože je o tom záznam v Heliosu. V odkazu si sjedeš dolů a je tam sekce voliči a hlasovací lístky. Tam je seznam hlasujících. Já si za dobu členství všechny projel a spočítal je. Otázka 5 minut, protože je vždy na první stránce.
Každý člen má právo nehlasovat, ale na kandidáta do RP si myslím by měli být alespoň nějaké základní požadavky a toto mi jako základní požadavek příjde.
Co se zvyšování povědomí týče, každý člen v rámci zahájení jednání dostane mail, zprávu na fóru, je to v Newsletteru plus já to často dám i do FB skupiny s výzvou, ať se zapojí do jednání.

Každý to vidí jinak, má jiné motivace, jiné důvody hlasovat pro nebo proti. Členská základna je tu od toho rozhodnout co je pro ní důležité a co ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Radek.Simkanic

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 880
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1295 poděkování
Dostal poděkování: 3542 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Vojtech.Pikal píše: 27 lis 2019, 20:12 Já zase nechápu, proč tolik členů dalo NE. Nějak sem nezaznamenal zásadní výhrady. Může mě na ně někdo odkázat?
Tak ten Jakubův příspěvek na první stránce celkem jasně nastínil, kde by mohl být problém.

Pro mě se výstražná kontrolka rozsvítila už ve chvíli, kdy jsem viděl kandidovat do RP někoho, kdo vcelku evidentně za sebou nemá příliš práce směrem dovnitř strany. To že je někdo úspěšný politik (a na práci Pirátů v Ostravě mám relativně dobré reference) není imho úplně zásadní kvalifikací pro úspěšnou práci dovnitř strany, tím spíše na tak exponovaném postu jako je člen RP. V některých případech ta korelace jde imho dokonce opačným směrem.

Ten Jakubův příspěvek to potom celkem podtrhl. Andrea se hlásí na post, v rámci kterého bude rozhodovat o věcech, o které dosud prostě evidentně příliš neprojevovala zájem. Nikdo tu nemluví o 100% účasti na hlasování a tisících příspěvků na půdě CF, ale tohle je přeci druhý extrém. Osobně si nedokážu ani představit tu motivaci, kdy v jednu chvíli člověk nemá potřebu zasahovat do celostátního dění ve straně a v druhou se přihlásí na post místopředsedy. To mi fakt moc hlava nebere.

No a reakce Andrei asi taky moc nepomohly. 'Asi jsi mě na schůzi KF neposlouchal' v debatě na půdě CF je docela perla. Zásadní motivaci proč z ničeho nic kandidovat do RP jsem v jejích odpovědích taky nenašel.
Ale osobně jsem na NE klikl, až když jsem si přečetl, že 'Forum je jen jedna z platforem, na kterých se komunikuje.' Well...technicky vzato je to pravda, ale je to přesně to, co od kandidáta do RP v tomhle kontextu nechci slyšet.

edit: pravopis

Machivavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4096 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Ondra.kl »

Vojtech.Pikal píše: 27 lis 2019, 20:12 Já zase nechápu, proč tolik členů dalo NE.
Myslím že je to celkem logické. IMHO je na fóru skupina 30-80 aktivních fóristů. A pro spoustu z nich je nefórista pochopitelně nepřijatelný, protože o něm nic neví.
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Vida, objevilo se tu slovo "fórista", a nezní to jako pochvala. Zajímavé. Já myslel že Piráti jsou transparentní a "aktivních fóristů" by mělo být minimálně 1020, ale třeba mi někdo vysvětlí že fórum už vlastně ani moc nepotřebujeme :)

A ještě k transparenci v případě této kandidátky: Výsledek hledání v evidenci lobistických kontaktů a schůzek: 4 záznamy, a ve 3 dalších zmíněna. Na tvrdě pracující zastupitelku za Piráty ve velkém městě mi to přijde trochu málo - můžeš Andreo plz dovysvětlit? https://evidence.pirati.cz/author/255/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil.Halamicek za příspěvky (celkem 8):
Michaela.Nepejchalova, Marek.Necada, Jan.Podhajsky, Dalibor.Zahora, Jakub.Dedek, Petr.Vileta, Romana.Korosi, Libor.Adamek

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Denisa.Kucerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 25
Registrován: 20 čer 2018, 21:44
Profese: Úředník
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Denisa.Kucerova »

Jakub.Dedek píše: 28 lis 2019, 00:53
Denisa.Kucerova píše: 27 lis 2019, 21:06 Navrhuje a podporuje I ostatni cleny, snazi se pomahat a kritiku se snazi prijimat. A ta je opravdu neprijemna. Casto spolu diskutukeme. Nebudeme prece nekoho hejtovat za to, ze je uspesny.
Mohu se zeptat o které konkrétní "opravdu nepříjemné kritice" mluvíš? Já v podstatě o ničem zásadním nevím. Stejně tak jsem nezaznamenal žádné "hejty za to, že je někdo úspěšný". Já mám aktuálně snad jedinou výtku, že se jako zastupitelský klub s dalšími lidmi téměř nescházíme. V tom jsme tak nějak ale namočení všichni, včetně mě.

Já jsem netušila, že sis nevšiml, že ji nikdo nekritizuje. Asi se to děje jen v zákulisí nebo na FB, ten snese všechno. :D To ale neznamená, že o tom člověk nepřemýšlí a neví o tom. O zákulisí nemluvím, tomu se nijak bránit nedá.


Denisa.Kucerova píše: 27 lis 2019, 21:06 Ohledne hlasovani v celostatnim foru, to prece nemusi byt prukazne, ze nehlasovala. Neznamena to, ze tuto usneseni nezna. A treba I jednim z ukolu by si mohla dat, ze zvysi povedomi o techto jednanich I mezi nami radovymi cleny.
ˇ
Části nerozumím, pokusím se odpovědět. Že nehlasovala je naprosto průkazné, protože je o tom záznam v Heliosu. V odkazu si sjedeš dolů a je tam sekce voliči a hlasovací lístky. Tam je seznam hlasujících. Já si za dobu členství všechny projel a spočítal je. Otázka 5 minut, protože je vždy na první stránce.
Každý člen má právo nehlasovat, ale na kandidáta do RP si myslím by měli být alespoň nějaké základní požadavky a toto mi jako základní požadavek příjde.
Co se zvyšování povědomí týče, každý člen v rámci zahájení jednání dostane mail, zprávu na fóru, je to v Newsletteru plus já to často dám i do FB skupiny s výzvou, ať se zapojí do jednání.

Každý to vidí jinak, má jiné motivace, jiné důvody hlasovat pro nebo proti. Členská základna je tu od toho rozhodnout co je pro ní důležité a co ne.
Tak možná napsáno trochu nesrozumitelně, ale myšleno, že to není průkazné, že se nezajímá. Ne, že to nejde dokázat. Mimochodem, ty si myslíš, že stačí jen napsat pár mailu a s lidmi o tom vůbec nemluvit? Očividně na to máme každý jiný názor a diskuse k informovanosti nepatří na profil kandidáta.
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Děkuji za otázku Jarmile. Řešila jsem zapisování dost intenzivně a stále se vede jak u nás na schůzích diskuze nad tím, co se zapisuje a nezapisuje do lobokontaktů a konzultovala jsem jej s Piráty tady i v republice. Mám otevřený kalendář, ve kterých jsou všechny schůzky a vzhledem k tomu, že s jsou k nim buď zápisy nebo na úřadě evidované žádosti a není tam snaha ovlivnit mé rozhodování, nezapisuji je do lobokontaktů. Pokud z jednání plyne snaha ovlivnit mé rozhodování ve veřejné funkci, zapíšu do lobo. Pokud jednám se školami a příspěvkovkami ohledně financí a investic či si schůzky s organizacemi svolávám sama, nepovažuji tato jednání za jednání lobbistická. Jméno Pirátů nás předchází, takže se mi po příchodu na úřad skoro vůbec nestává, že někdo cíleně mě chce ovlivňovat.
Naposledy upravil(a) Andrea.Hoffmannova dne 28 lis 2019, 09:57, celkem upraveno 1 x.
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Tady bych se Andrey zastal, s těmi lobo kontakty na komunální úrovni je to skutečně problematické, vzhledem k množství lidí a organizací, se kterými se komunální politik setkává a také tu je problém s GDPR.

V PMS Ostrava připravujeme návrh upravy předpisu pro lobokontakty, který by měl komunální politiku reflektovat - jestli se nepletu, řeší se to i na celostátní úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15000 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Michal.Breskovec píše: 28 lis 2019, 10:18 Tady bych se Andrey zastal, s těmi lobo kontakty na komunální úrovni je to skutečně problematické, vzhledem k množství lidí a organizací, se kterými se komunální politik setkává a také tu je problém s GDPR.
Proč je to složitější než jinde?

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 880
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1295 poděkování
Dostal poděkování: 3542 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Ondra.kl píše: 28 lis 2019, 07:56
Vojtech.Pikal píše: 27 lis 2019, 20:12 Já zase nechápu, proč tolik členů dalo NE.
Myslím že je to celkem logické. IMHO je na fóru skupina 30-80 aktivních fóristů. A pro spoustu z nich je nefórista pochopitelně nepřijatelný, protože o něm nic neví.
V čem je to pro 'nefóristu' (lol) jiné? Nebo na základě čeho jiného než aktivity na foru a tedy komunikaci dovnitř strany by se měl kdokoli rozhodovat při volbě RP? (dejme tomu kromě pár lidí z MsK, kteří znají kandidátku osobně)
Oznámení moderátora:
Následná diskuze o fóristech oddělena sem: viewtopic.php?f=75&t=50297
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 15 pro 2019, 23:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Jakub.Dedek, Rostislav.Reha

Machivavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“