Nominace Pavla Nevrkly do RV

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 1020 členů je to 32 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 1020 členů je to 64 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Ve věci nominace Pavla Nevrkly do RV jsem

PRO
43
62%
PROTI
8
12%
Zdržuji se
18
26%

Celkem hlasujících: 69 - Celkem hlasů: 69

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Profese: advokát, zastupitel Znojmo
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 285 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavla Nevrkly do RV

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 09 lis 2019, 11:06

Matej.Sandor píše:
09 lis 2019, 10:32
Ahoj, měl bych několik dotazů na tvé názory v rámci vnitrostranické politiky a rovněž i na tvé názory na svět kolem nás:
1. V čem vidíš svůj největší potencionální přínos pro RV?

2. Jaký máš pohled na rozsah a počet předpisů v rámci strany, podporuješ přijímaní dalších předpisů?

3. Kde vidíš pozici vedoucích odborů PS? Navazuji na anketu od M. Fejrenčíka – úředníci nebo politici. viewtopic.php?f=637&t=49318&p=648423#p648410
Domníváš se, a proč, že by vedoucí odboru měli být nadále voleni přímo?

4. Evropská unie – hlubší integrace, stávající stav, nebo vystoupení? A co euro – přijmout, nepřijmout a kdy? U každé odpovědi rovněž vždy i proč

5. NATO – zůstat členem, nebo vystoupit a proč? Jak to toho zapadá tvůj pohled na evropskou armádu a na vztahy s USA a Ruskem.

6. Kde vidíš hranici mezi ochranou životního prostředí a zelenou tyranií? Podporuješ třeba zákaz dieselových aut, zákaz vjezdu aut do centra měst, mýtný systém ve městech, rozparcelování měst na samostatné subčástí pomocí dílčích neprovázaných parkovacích zón?

7. Může si udělat tento test a uvést zde obrázek s výsledkem: https://www.politicalcompass.org/test/cz
1. Zjednodušeně bych řekl, že má zkušenost; jak z právní praxe, tak i z politiky i dalších sfér. Dále bych tam zařadil mou odbornost v právu místních samospráv.
2. Nepodporuji přijímání dalších předpisů - jak jsem psal v úvodu, jsem uvážlivým odpůrcem regulací. Občas mám problém se srozumitelností našich předpisů, ale to lze dost často napravit výkladem, ale to je práce pro KK a RK.
3. Vedoucí odborů vidím jako politiky, jsou vnitrostranicky velmi výrazní a pokud bychom na ně pohlíželi jako na úředníky, tak by vznikalo pnutí v jejich nutnosti vystupovat neutrálně a na druhou stranu v rámci své agendy prosazovat svou vizi. Musejí být volení přímo, pokud mají mít vnitrostranicky status "politika".
4. Co se EU týče, tak jsem opatrný euro(kon)federalista, takže jsem pro hlubší integraci. Euro bych přijal, poslední roky ukazují, že
5. S Tureckými výstřelky to začalo být trochu problém, ale musíme na NATO hledět jako na vojenskou platformu k výměně informací a vojenské spolupráce a klady jsou pro nás zatím převažující. Vzhledem k vývoji posledních let jsem jednoznačně pro evropskou armádu
6. Jsem odpůrce regulací, takže jsem spíše pro nějaký motivační systém než pro zákazy.
7. zde
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Vaclav.Vislous
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 11 lis 2019, 09:32

Petr.Tkadlec píše:
09 lis 2019, 18:25
POZOR, TEST PRO KANDIDÁTY DO RV!

Mám dotaz na všechny kandidáty do RV. A prosím, aby odpověděli ve svém nominačním vlákně. Je to zároveň i takový test a ti kteří odpoví, tak projdou a získají moji podporu ve volbě samotné.

Každý je nějaký a respektuji všechny i ty, kteří mají rozlišný názor na věc Takže NEbudu volit podle vaší ideologie. Jako jednatele republikového výboru mě nejvíc zajímá:

Jak často chodíte/budete chodit na fórum?
Na fórum chodím několikrát denně.
Kolik času denně jste ochotni této pozici věnovat?
Kolik bude potřeba. Vzhledem k tomu, že forum už teď pročítám pravidelně (na cizí krajská fóra chodím jen občas). Takže o moc víc, než mě to stojí času teď, už to nebude.
A ještě jeden test technické zdatnosti. K odpovědi mi přidejte odkaz z libovolného hlasování republikového výboru z roku 2018 s tím, jak to hlasování dopadlo.
hlasování 1. kolo výsledek 1. kolo
Schválně tu nikoho neoznačuji. Mít přehled o dění na celostátním fóru je podle mě taky jedním z předpokladů. Na otázky se ptám jinak proto, že v minulosti někteří členové říkali, že na to nemají čas denně chodit na fórum. V republikovém výboru běží nepřetržitě minimálně jedno jednání (většinou víc) po celou dobu. Nevzpomínám si, že bychom měli nějakou pauzu.
Doporučuji všem kandidátům se podívat, jak naše jednání na fóru vypadají. viewforum.php?f=248

Všem, kdo mi odpoví, tak předem děkuji. :-)

EDIT: Ještě bonusový dotaz, který hodnotit nebudu. Jak byste hlasovali v tomto jednání o ministrech viewtopic.php?f=248&t=49190 Samozřejmě mi do odpovědi můžete dát i vámi navržené usnesení. @Jan.Bednarik už odpověděl, tak ať mi taky prosím hodí odpověď dole do EDIT:...
Za mě tam chybí, že způsob prezentace kritéria je pouze "demostrativní".
Jan.Bednarik píše:
08 lis 2019, 23:43
Mám dotazník na všechny kandidáty. Myslím, že se pro přehled hodí spíše sem než do nominačních vláken kandidátů. Tak prosím pěkně všechny kandidáty o odpovědi. A rovnou uvádím své.
post politický (poslanec, zastupitel, ...)? ano, člen Zastupitelstva města Znojma + FV ZMZ, placená (4000/měs), neuvolněný
post v komisích (komunální, krajské, ...)? ano, Majetková komise Rady města Brna, placená(4000/měs.), neuvolněný; DR Kordis JmK, placená (5500/měs)
post odborný (asistent poslance, resortní tým, ...)? ne
post v Pirátech na celostátní úrovni (RV, RP, odbory, komise, ...)? ne
post v Pirátech na úrovni kraje? ano, místopředseda PKS JmK (do února 2020)
post v Pirátech na úrovni MS? ne

v průběhu mandátu RV, hodláš kandidovat?:

do krajských voleb? mimo čelo
do senátních voleb? ne
do parlamentních voleb? pravděpodobně
do krajského předsednictva? možná
do předsednictva MS? ne
do RP, KK, RK? ne
do vedení odboru? ne
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Vaclav.Vislous
tel. 724 905 975

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1646 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 14 lis 2019, 20:53

V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Pavel.Nevrkla
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 15 lis 2019, 11:08

Jan.Bednarik píše:
14 lis 2019, 20:53
V minulé volbě do RV postoupil do druhého kola jediný kandidát. Je tu riziko, že se podobná situace bude opakovat i nyní. A čeká nás brzy volba RP, která by se v takové situaci musela i několikrát opakovat. Jak bys členům vysvětlil dvoukolový systém volby? Jak v prvním kole volíš ty?
Dřív, dokud jsem systém neměl pod kůží, tak jsem i v 1. kole volil '' preferenčně ''. Teď už volím skutečně přijatelnost, tj. jestli ten kandidát má na tu funkci, i když jsou tu kandidáti, které považuji za vhodnější. Až v druhém kole volím svého/své favority.
Teď probíhají primárky a když jsme vcera bavili s dalšími, tak jsem říkal: v prvním kole volím velkoryse. Samozřejmě mám favority, ale objektivně musím uznat, že si tam dovedu představit široký okruh. A podle toho hlasuji. A takto bych to i vysvětloval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Lukas.Dubec
tel. 724 905 975

Pavel.Nevrkla
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Nevrkla » 17 lis 2019, 09:52

Dalibor.Zahora píše:
16 lis 2019, 15:00
Otázka pro všechny kandidáty a kandidátky: kolikrát jste se zúčastnili v tomto roce fyzického zasedání RV, případně kdy, kde?
Nebyl jsem člen, a jak nečlen jsem si na to nevyhrazoval čas a dělal jsem něco jiného; 15.6 jsme třeba měli 2. ročník VyOsení ve Znojmě .
Milan.Dadourek píše:
16 lis 2019, 15:07
OTÁZKA NA KANDIDÁTY :D
Vážení kandidáti do Republikového výboru,
přemýšlel jsem, jak se přehledně zeptat na věc, která mě trápí, a nezahlcovat hromadu vláken hromadou příspěvků. Napadlo mě napsat níže určitou úvahu a požádat vás o sdělení případného souhlasu palcem pod příspěvek.
Nebude to samozřejmě moje jediné rozhodovací kriterium a u velké části z vás již vím, jak budu hlasovat. Zároveň ale je pro mne nemalá skupina kandidátů, u kterých mi možná právě tento hřebíček pomůže k doklepnutí dle DeMinima. A třeba to bude zajímat i jiné čtenáře.

O co mi jde:
Domnívám, se, že existuje riziko určitého opojení normotvorbou OFFTOPIC(nechci přímo psát „zákonodárné horečky“ ani tvrdit, že nás podobná choroba již postihla). Proto je pro mne důležité upřednostnit kandidáty, kteří jsou k tvorbě nových závazných předpisů ostražití a chtějí být obezřetní.
OFFTOPICByl bych rád, kdyby pirátské předpisy měly pokud možno pouze nezbytný rozsah. Naše vnitřní právo by se mělo opírat zejména o respekt k základním pirátským principům. (Například transparentnost má být sdílenou potřebou, nikoliv složitě definovaným právním pojmem s možností skulin a úhybných manévrů.)
Mám za to, že předpisy typu všeobecné strategie by měly oblastní fóra zavazovat pouze tehdy, pokud si nevytvoří předpis vlastní. Je důležité vnímat, že je významný rozdíl, mezi předpisem, se kterým nesmí být nižší předpisy v rozporu (a který tedy všeobecně a nevyhnutelně zavazuje), a předpisem, od něž se lze odchýlit.
OFFTOPICDomnívám se, že všeobecná závaznost (zejména vůči oblastním fórům) omezuje subsidiaritu a zamezuje vzájemnému soutěžení „kdo to vymyslí lépe“, které u Pirátů imho urychlovalo vývoj žádoucím směrem. Implikuje také atmosféru nedůvěry (když jim to nepřikážeme, tak oni to zvořou).

Shrnuto: zajímá mě souhlas kandidátů do RV s tezí, že kde to lze, měl by RV přijímat a navrhovat spíše předpisy od nichž se lze odchýlit, nebo které se uplatní pouze neschválí-li si příslušný tým předpis vlastní (typ Zásady týmové spolupráce). Nové všeobecně závazné předpisy by v současnosti měly být navrhovány a přijímány spíše výjimečně.

Váš souhlas budu považovat i za typ veřejného závazku ;)
Díky
Za mě souhlas. Jsem odpůrce regulace (vím, že je občas potřeba, ale raději méně než více) a nově přijaté předpisy na mě navíc působí tak, jako bychom si sami nevěřili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nevrkla za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
tel. 724 905 975

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“