Nominace Olgy Richterové do RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci kandidatury Olgy Richterové do Republikového Předsednictva České Pirátské Strany jsem

PRO

99
49%

PROTI

93
46%

ZDRŽEL/A SE

12
6%
 
Celkem hlasujících: 204 - Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Milé celostátní fórum,
asi nejsem zrovna vzor trpělivosti.

Myslim si, že @Ivan.Bartos i @Olga.Richterova i @Radek.Holomcik i @Vojtech.Pikal i @Martin.Kucera si teďka potřebují především odpočinout, nabrat síly a další dech a soustředit se na své nové role a životní cesty.

Ale stejně tak si myslim, že současné RP má co obhajovat, co bilancovat a proč předstupovat před CF a znovu žádat otevřeně o podporu a případně kandidovat a bylo by dobré poskytnout jim všem prostor a dostatek času pro veřejné vyjádření, bilanci, a vypořádání připomínek, ale i osobní zvážení a prezentaci, kam by si přáli kormidlovat a navigovat Českou pirátskou stranu dál.
A v tuhle chvíli by jejich role měla být spíše reaktivní než proaktivní.
A bylo by dobré poskytnout i prostor jejich oponentům, aby si to vzájemně vyřídili napřímo a veřejně a ne odmlčenim (takže se omlouvám, ale podobný post uvidíte ještě čtyřikrát....;o)) (nejsem úplně přesvědčená o tom, že by tahle zpětná vazba měla probíhat veřejně na Fóru, ale proběhnout by rozhodně měla, takže budu moc ráda za konstruktivní návrhy nějakého formátu, který by nebyl automaticky pranýřování za něco, v čem jedeme všichni ani laciná potrava pro novináře, kteří už se dokázali na našem Fóru jakž takž zorientovat)

CF v minulosti "podrželo" nejméně třikrát současné RP.
Předpokládám, že to nebylo nějaké modloslužebnictví nebo jen akutní nedostatek navigátorů a kormidelníků... (v mém případě to tak nebylo....) Ale můžu klidně ostatní špatně odhadovat.

Nominuji Olgu Richterovou jako kandidátku CF do Republikového Předsednictva České pirátské strany.
Prosím o:

Kód: Vybrat vše

Krátké zhodnocení dosavadního působení a shrnutí proč ano/proč už ne dál a pokud ano, od jaké pozice.
Nějaké stručné a obecně srozumitelné poučení z krizového vývoje
Vizi, kam by ráda, aby Česká Pirátská Strana směřovala a nastínění jak a kudy.
Reflexi vlastních chyb a úspěchů
V případě "dál už ne"¨(nebo v případě, že už by nebyla zvolena), kam by ráda napřela svojí uvolněnou energii.

Děkuji předem velmi pěkně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Josef.Ulehla, Jaroslav.Lainz, Jaromir.Beranek

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Veronika.Smidova
Mediální odbor
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Zcela s čistým svědomí podporuji kandidaturu Olgy Richtrové do RP za předpokladu, že o to ona sama bude mít zájem. Měla jsem možnost s ní spolupracovat a vidět ji i v krizových situacích a pod tlakem. Vždy projevovala maximální nasazení, pracovitost a iniciativu, zajímala se o názory druhých a hledala konstruktivní řešení. Také se vždy snažila získávat zpětnou vazbu, byla ochotná diskutovat a dál pracovat na svém rozvoji, což je pro mě jeden z nejdůležitějších ukazatelů u politika. Koneckonců i fakt, že dokázala i z opozice protlačit řadu smysluplných návrhů na pomoc lidem či složit i s pomocí skvělé Zuzky Freitas a skvělých lidí v RT obří expertní tým a udržet ho, svědčí o jejích kvalitách. Mediálně má rovněž vybudovanou velmi dobrou značku, řadu příznivců a etablovala se jako jedna z kvalitních tváří Pirátské strany a sociální politiky. Považuji ji za čestného, férového a slušného člověka a byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla k Pirátům přidat. Na počátku jsem byla samozřejmě zvědavá, zda je opravdu taková, jak ji PR obraz v médiích vykresluje, a s potěšením jsem mohla konstatovat, že opravdu je a záleží ji jak na obyčejných lidech, kvalitně odvedené práci i straně jako takové.

Btw: Než mě někdo osočí z toho, že zde podporuji člověka, který rozhoduje o mém zaměstnání - není to pravda. Mým nařízeným je Vratislav Filípek, který jakožto volený vedoucí spadá pokud vím pod pravomoc RV. Zároveň není jisté, zda budu mít zájem i nadále na dané pracovní pozici setrvat, tedy v tomto ohledu nehraje Olga Richterová žádnou roli. Naopak myslím, že je vhodné, aby na ni názor vyjádřili i ti, kteří mají skutečně z první ruky možnost posoudit její kvality či naopak negativa.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvky (celkem 4):
Bohdana.Hola, Martin.Sterba, Viktor.Tichak, Katerina.Migdau
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Olga.Richterova tady se o tobě mluví a ty nikde. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Bohdana.Hola, Robert.Magni, Kornelia.Gottmannova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Ahoj,
V Olomouckém kraji běží jednání o krajských nominacích do RP: viewtopic.php?f=413&t=49780
Zítra (7. 12. od 18:00) bude na programu grilování kandidátů do RP, online na https://jitsi.pirati.cz/xolk

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Magda.Dankova »

Ahoj Olgo.
Mám otázku. Jakým způsobem chceš v rámci RP zinovovat a zefektivnit systém naší strany, aby se snížilo riziko manipulace s hlasy (nabírání mrtvých duší nebo svého příbuzenstva apod.) při pořadí na kandidátky aj. A předejít zmanipulování VŘ. KK nemá v současné době limit pro rozhodnutí (pokud se nepletu) a není placená. Na to navazuje chování členů. Jaký způsobem chceš ošetřit, aby nedocházelo k osobním útokům, zesměšňování a urážkám dokonce i na veřejných sociálních sítích některých našich členů.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 753
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 725 poděkování
Dostal poděkování: 2082 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ahoj, díky moc za nominaci,
velmi si jí vážím,
po důkladném zvážení jsem se však rozhodla nepřijmout.

V RP jsem byla ráda - a byla jsem tam čtyři roky, během kterých jsem společně se spoustou z vás mohla dělat zajímavé, nové, a pro Piráty myslím přínosné věci. Podílela jsem se ale i na v mnoha ohledech neúspěšné kampani do PSP 2021, za kterou cítím zodpovědnost.

Když se ohlédnu, vidím, že můj největší talent leží v propojování, spolupráci a hledání toho inspirativního, co kdo vytvořil, viz kniha - https://ceskoinspirativni.cz/ propagující řadu komunálních úspěchů a konkrétních zajímavých politických nápadů - a v podpoře osobního růstu a rozvoje lidí. Ráda bych ho napřela tímto směrem - do podpory lidí v krajích, propojování napříč republikou, sjednocení našeho vnitřního příběhu.

S tím ale můžu - a budu - pomáhat i mimo RP.

Jinak přehled naší práce v končícím RP je celkově na tomto webu: https://rp.pirati.cz/cinnost/, vedle knížky jsem já osobně např. započala pravidelná setkání Republikového předsednictva a předsednictev krajských sdružení, kterých se pravidelně účastní velká část RP i většina zástupců krajů, Seniory na palubě (www.seniori.pirati.cz), Setkávání výkonných týmů strany (které nám přetrhl covid), a doufám, že opět oživíme lídrovské programy (LARPy), u jejichž začátku jsem také byla a záleží mi na nich i dál.

Píšu to sem i proto, že budu ráda, když se to pravidelné setkávání udrží. Já počítám s osobním angažmá v Seniorech a také v LARPech, pokud se budou díky PO konat, a předpokládám i s jarem a odezněním další vlny covidu možnost pořádat debaty a akce po ČR. Shrnuto a podtrženo: nekandiduji, ale s prací a pomocí samozřejmě počítám.

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Olgo, díky moc za tvoji neúnavnou práci v RP, energii a čas který jsi do toho věnovala. Velmi si toho vážím, a to si myslím, že můžu v tomto ohledu mluvit i za ostatní. Byla jsi místopředsedkyně RP na svém místě, v momentě, kdy to Piráti potřebovali a za to ti patří velké DÍKY.
Každopádně bych se na tebe rád ještě obrátil s jedním dotazem.
Je někdo z nominantů, kterého bys chtěla podpořit?

  • Pakliže ano, který?

Díky moc za odpověď OFFTOPIC@Olga.Richterova

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvek:
Veronika.Smidova
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Pakliže ano, který a proč? Když už je potřeba se ptát, možná by bylo dobré se ptát všech členů. Nebo jaký je motiv k položení takové otázky @Jan.Lejcko? OFFTOPICBudu předpokládat, že se ptáš jako řadový člen a ne člen RK.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni, Lenka.Kozlova
Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: Nominace Olgy Richterové do RP

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

@Olga.Richterova dost mě mrzí, že jsi se nakonec rozhodla nekandidovat. Když jsem u nás v kraji podporovala nominaci Tvou i Ivana, tak právě to, že konec toho funkčního období v RP byl provázen tím temným stínem neúspěchu ve volbách, byste měli mít šanci, chopit se jí, to napravit. Spousta kvalitní práce je upozadněna tímto neúspěchem. No nic nezbývá mi než respektovat Tvé rozhodnutí. Podpora v kraji perníku ale byla.
Vím, že je nanominováno dost kandidátů, ale výběr nebude vůbec lehký. OFFTOPICTaké to trochu působí, že RV bere útokem pozice v RP ;) A bohužel za poslední dobu radost z činnosti RV nemám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Hubackova, Viktor.Tichak, Katerina.Migdau, Petr.Lysek
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“